Jiskra v popelu

Jiskra v popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/mid_jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 5 1242 281

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

An Ember in the Ashes , 2015

MayaBu
25.05.2017 5 z 5

Těch 456 stran ale uteklo! Bylo to drsné a strhující čtení. Malinko podobné Hunger Games se špetkou antiky, navíc v prostředí horké pouště. Byly tam jak bojové scény, tak romantické a vhledem k tomu, že tam druhých zmíněných nebylo příliš, tak jsem naprosto spokojená :)

P.S. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že není Impérium jako Impérium - tady sice taky mají císaře jako ve Star Wars, ale Darth Vader v nedohlednu. Jména Laia a Leia jsou si koneckonců taky hodně podobná... :D

bookwarmerka
15.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Ráda se k ní vracím.

SeverusSnape
10.05.2017 5 z 5

Úžasně promyšlený příběh plný zvratu,od kterého jsem se nemohla odpoutat.Bylo to milé,brutální,zvláštní a plné naděje.Kniha je psána očima dvou odlišných lidí,kteří se spojí díky osudu..Opravdu se velmi těším na další díl

caroline_lotte
30.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která pohltí do děje. Je to šílené pokušení přeskočit stranu, napětí jak co dopadne, zmatenost nad některými úvahami a jednáním postav. Ale ne nuda. Vřele doporučuji.

asterixka
29.04.2017 4 z 5

Já a fantasy? Nemyslitelné se stalo skutečností a vůbec to nebylo špatné :)

Ametymka
27.04.2017 5 z 5

Tato knížka mě totálně pohltila. Domů jsem se těšila hlavně kvůli ní... každá ,,kapitola" mě nutila číst dál a dál, neb to vždy bylo tak zajímavé, že nešlo přestat :D...Všem tuto knížku vřele doporučuji-ujišťuji Vás, že z ní budete stejně nadšení jako já. :)

Supernova
18.04.2017 5 z 5

Úžasná fantasy, která sice není pro mou věkovou kategorii, ale přesto jsem se nechala zlákat mnoha pozitivními recenzemi, a dobře jsem udělala! Hrdinka Laia se v průběhu knihy hezky "vyklube" a podoba s antikou je více než příjemná. Určitě se vrhnu i na další díl.

Jakahol
15.04.2017 5 z 5

Kniha si mě získala už když jsem ji otevřela a zjistila, že obsahuje dvě mapy ( pro které mám slabost). Sice jsem je při čtení příliš nevyužila, ale zbytečné nebyly :). Nechat se pohltit příběhem bylo stejně jednoduché, jako otočit první stranu. Už od tohoto kroku mě ovládlo napětí, které neustalo ani po dočtení posledního písmene. Těším se na další setkání se skvělými postavami, propracovaným drsným světem, neotřelým příběhem a do děje vtahujícím, krásným stylem psaní.

Hanjimka
13.04.2017 5 z 5

Nádherné, úžasné, moc mě to nadchlo a těším se na další pokračování.

sabca1520
11.04.2017 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha nestrhla tak, jako tahle. Kdy bude pokračování? Doufám, že brzy!

Tesset
10.04.2017 3 z 5

Pěkná knížka, ale přišla mi trochu roztahaná. Příběh moc rychle neodsýpal, ale nápad skvělý a těším se na další díl, kde by se to mohlo více rozjet a dát nám více informací.

ReziEngli
09.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha! :) Moc mě to bavilo :)

B.B
19.03.2017 5 z 5

Nejlepší fantasy, jakou jsem kdy četla.
citace = https://www.wattpad.com/387196149-%E2%88%86-everything-around-%E2%88%86-books-jiskra-v-popelu-sabaa

Lutzinka
16.03.2017 5 z 5

Jiskra v popelu. Super obal, ještě lepší obsah! :-) Je to vážně dobře napsané, autorčin styl vás nutí po knížce sahat v každé volné chvíli. Děj plyne bez zbytečně dlouhých popisů, je plný akce, zbraní a samozřejmě milostných trojúhelníků. Nejsem moc fanda vyprávění z pohledu různých postav, ale tady mi to přišlo přirozené a bavilo mě to. Děj má sice pár nedostatků, ale čert to vem! Tleskám za to, jak skvěle se to čte! :-)

dracos_princess
11.03.2017 5 z 5

Fantasy moc často nečtu, ale i tak ho mám ráda. Nemám více ménĕ s čím srovnávat, ale troufám si říct, že kniha byla skvĕlá. Do hlavních hrdinů jsem se zamilovala. Moc se tĕším na druhý díl:)

Aqua-bella
28.02.2017 3 z 5

Vydařená kniha, která mě velmi mile překvapila, neboť jsem čekala, že bude horší. Příběh nemá téměř žádná "hluchá" místa, má spád a nutí člověka číst dál a dál. Velmi vydařené se mi zdálo vyprávění z pohledu dvou hlavních postav, kde se krásně ukázalo, jak každý vnímá obdobné věci a události jinak. Eliase jsem si oblíbila už od prvních stránek, s Laiou jsem ze začátku trochu bojovala a ani později mi k srdci úplně nepřirostla. Nejvíc mi vadily postavy z odboje, které mi byly velmi nesympatické. Prostředí akademie se mi zdálo velmi zajímavé a dobře vymyšlené.
Přes všechna dosud napsaná pozitiva se mi ale autorčin styl psaní zdál trochu nevyvážený - na jedné straně krásně zvolené obraty a zajímavě vyprávěné pasáže, na druhé straně občas příběh sklouzával ke kýčovitosti a jednoduchosti červené knihovny (je ale nutné zohlednit, že je kniha určena spíše mládeži), což knize dle mého trochu škodí. Nicméně ji hodnotím kladně a jsem zvědavá na pokračování.

Sali88
19.02.2017 5 z 5

Tak tahle knizka byla skvela.Nebylo stranky, ktera by me nudila.Čtěte, chcete vedet, co bude dal a zaroven nechcete, aby pribeh skoncil.Jeste jsem ani nemela docteno a uz jsem vedela, ze nebudu chtit cekat na dalsi dil, ze ho budu chtit cist hned.Mohu jedine doporucit :)

Mojepočteníčko
07.02.2017 4 z 5

V loňském roce jsem se žánr fantasy snažila pokořit celkem 2x. Poprvé jsem sáhla po Sarah J. Maas a její knížce Dvůr trnů a růží. Podruhé šlo o Stránky světa od německého autora Kaie Meyera. Ani jedna z nich mě však nepřiměla, abych si nadpřirozeno, vládnoucí magickému fantasy světu, zamilovala. A pak, když jsem se rozmýšlela, kterou knížku začnu číst v únoru jako první, mi do očka padla Sabaa Tahir a její Jiskra v popelu...

Příběh nás zavádí do prostředí podobného antickému Římu. Jeho prostřednictvím zavítáte na výcviková pole, posadíte se na tribunu amfiteátru, projdete školními učebnami a s největší opatrností proběhnete kolem kasáren.
Elias pochází z ctihodného rodu Veturiů. Zbývá mu už jen jeden jediný den k tomu, aby se stal Maskou - bojovníkem, tvrdě vycvičeným na Šerosrázké akademii. Je tedy zástupcem utlačovatelské mocnosti zvané Impérium. Laia je chudá dívka z kmene Učenců, která má jediné poslání - osvobodit bratra, odvlečeného při nájezdu jednou z Masek. Je si však dobře vědoma, že sama nic nezmůže. Proto se rozhodne vyhledat Odboj. Ten jí přislíbí bratrovu záchranu výměnou za účast na nebezpečné misi. Jejím úkolem je špehovat coby otrokyně u samotné velitelky Šerosrázu, proslulé svou příšernou krutostí.
Přátelství nebo nenávist? Na tuto otázku si Elias i Laia budou muset odpovědět v okamžiku, kdy se jejich cesty na Šerosrázké akademii navzájem propletou.

Jiskra v popelu je epická fantasy. To znamená, že se dočkáme ještě dalších dílů a musím konstatovat, že je to fajn, protože jsem na další osudy hrdinů této knihy moc zvědavá.
Autorčin způsob psaní je velmi strhující a poutavý. Nenechá vás vydechnout. Z každé kapitoly sála napětí a v okamžiku, kdy vrcholí, jen zalapáte po dechu a musíte se smířit s tím, že se konec dozvíte až později, poté, co si přečtete kapitolu, týkající se té druhé z hlavních postav. Knížka má tedy dvě dějové linie, které se navzájem proplétají a doplňují. Jedna patří Elyasovi, druhá Laie.
Zajímavé mi přijde i zasazení do prostředí podobného již zmiňovanému antickému Římu. Měla jsem tuto informaci v povědomí dřív, než jsem začínala knihu číst. Nicméně mě autorka svým pojetím nikam netlačila. Moje fantazie a představivost tak mohly v klidu pracovat. Postavy už byly narozdíl od prostředí propracované a vykreslené mnohem více. Posledním kladným rysem je bezesporu nádherná obálka, která se doopravdy moc povedla.

Suma sumárum. Nevěděla jsem do čeho jdu a musím s potěšením konstatovat, že jsem po dočtení tohoto příběhu rozhodně nebyla zklamaná. I tak jsem ale pro psaní této recenze těžko hledala správná slova. Pořád se totiž kouzelným světům fantasy románů nemůžu dostat tím správným způsobem pod kůži.

Misa101
07.02.2017 5 z 5

Podle anotace jsem čekala, že se mi kniha bude líbit, ale tohle předčilo všechna očekávání. I když se autorka nechala inspirovat antikou, její svět mi přišel ryzí a originální. Velmi rychle jsem se sžila s postavami (včetně vedlejších, na nichž si dala autorka stejně záležet jako na hlavních) a pro jednou mi žádná nepřišla protivná. A to i hlavní mladá hrdinka Laia, která je na začátku knihy hodně naivní a vůbec přežít každou kapitolu se jí daří pouze zázrakem. Děj má spád, příběh je zajímavý a celá kniha je vyprávěna z pohledu dvou postav, které se střídají vždy po kapitolách. Chvilku mi trvalo, než jsem si na tento styl vyprávění zvykla, ale nakonec se mi líbilo, že se vždy ke konci kapitoly můžu těšit na vývoj událostí druhé postavy. Za sebe můžu doporučit a těším se na další pokračování či jiná díla autorky.

Aléda
04.02.2017 5 z 5

Znáte to, kdy čtete a nevnímáte nic jiného a prostě jenom čtete a čtete...občas si dojdete na záchod a zase čtete. Tak to bylo u Jiskry v popelu. Tahle knížka vás vtáhne a nepustí. Věřte mi.
,,Slova ostří mysl, stejně jako brousek ostří čepel.
Hrot meče je mým knězem. Tanec smrti je mou modlitbou. Smrtící rána je mým vysvobozením."