Jiskra v popelu

Jiskra v popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/mid_jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 5 1242 281

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

An Ember in the Ashes , 2015

Globodecristal
27.10.2017 5 z 5

Nadchl mě název knihy. Málokdy nalzente tak originální název. S obálkou by se dalo ještě vyhrát, ale přesto si mě přitáhla a já se pustila do čtení. Výsledek? Super. Miluju tyto příběhy na temném pozadí nějakých událostí. Rebélii, hrdinství. Kniha je napínavá, div si udržíte všechny nehty na rukou celé. Čtete dlouho do noci a přemýšlíte, co bude dál. Doporučuji.

PeťkaW.
22.10.2017 4 z 5

Jiskra v popelu je pro mě příjemným překvapením. Obvykle totiž vyhledávám trochu jiný styl fantasy. Autorce se ale podařilo vystavět opravdu promyšlený svět, se svou vlastní historií, pravidly, zvyky, kulturou... a to se cení. Ano, všechno už tu někdy v nějaké podobě bylo, ale ona dala tomu svému světu neskutečně originální prvky, díky kterým právě její kniha mezi ostatními vyniká. Krom toho - postavu Eliase si nejde nezamilovat, stejně jako celou jeho dějovou linku. Ne, že by mi druhá hlavní hrdinka nesedla, jen mě její příběh bavil o něco méně. Konec je navíc opravdu dechberoucí a vy kolikrát jenom trnete, co bude dál.

Fenris
21.10.2017 4 z 5

Knihu jsem si přečetla už jen kvůli kulturním prvkům, které autorka použila. Knihu jsem sice nepřečetla na jeden nádech, ale to bylo jen kvůli hlavní postavě Laye, kterou jsem na jednu stranu nemohla vystát, ale na druhou jsem ji obdivovala.
Druhá hlavní postava Elias měl také své mouchy, ale nebylo jich tolik, aby tvořili černý mrak kolem postavy a díky tomu jsem četla jeho části radši.
Jediné, co mi asi vadilo nejvíce. že nějaké to "fantasy", se tam skoro vůbec nekonalo... spíš tak nějak až ke konci, to tam nenápadně šoupnout, aby se neřeklo. Za to asi ten jeden bod dolů
Kniha byla zajímavá, moc se netáhla a já se opravu těším na další pokračování.

simona5r
19.10.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Celou dobu jsem byla udržována v napětí, fandila jsem Eliasovi a Laiae, některé s nimi nenáviděla a měla jsem pocit, že tam jsem s nimi.

Samira
17.10.2017 5 z 5

Hojně vyzdvihovaná kniha si mne chvíli získávala, neboť prostředí příběhu bylo hodně temné, až jsem si říkala, jestli i ve mně příběh, o kterém všichni mluví vykřeše jiskru. Nakonec to byl plamen a knihu jsem dočítala v nočních hodinách.
Já sama bych ji k žádné knize nepřirovnala, ač mnozí paralely nacházejí.
Vyprávění se drželo temné a pořádně drsné linky, ale naznačovalo rozsah a skvěle pracovalo s charaktery. Ale jsme teprve na počátku, to nejlepší nás jako čtenáře teprve čeká. Jen již teď lituji, že jsem možná ještě chvíli nepočkala, neboť série ještě ani není dopsána.
V každém případě stojí za to!!!

lukino41
15.10.2017 5 z 5

Opravdu nevím, jak se tomu říká, když se dva milostné trojúhelník prolínají. Milostný čtverec? Dobře nebudu to dál řešit. Příběh byl pro mě skoro ideální. Spousta zvratů, od začátku do konce měl spád a obsahoval i můj oblíbený druh postavy, který čas od času najdu v knihách. A v této knize pro mě touto postavou byla Kuchta. Je zvláštní, skoro nečitelná a nevím vlastně vůbec nic z jejího příběhu, co víc si přát? :D. Každopádně se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl a rozhodně každému, kdo tuto knihu nečetl, ji doporučuji.

Jupijow
13.10.2017 4 z 5

Proč já mám obvykle mnohem raději vedlejší postavy než ty hlavní? Jiskra v popelu je toho příkladem. Po přečení pár fantasy sérií mi daný typ hrdniky už značně splývá - mladá, opuštěná bojijící sama proti světu a přesto ji kdekdo miluje. Protože je vždy i mimochodem krásná. Za mě je královnou Helena, její nejednoznačnost je mnohem poutavější a prostě chcete vědět, proč co dělá a udělá.

sebemi
08.10.2017 5 z 5

Tak jsem opět uchvácená. Knížka má spád od první kapitoly až do posledních slov. Některé postavy nenávidím do morku kostí a milostný, dá se říct čtyřúhelník, bych oželela, ale je v tom akce, napětí, nový svět a je to sakra čtivé :D Těším se na další díl.

blázendoknih
05.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha... přečteno jedním dechem...můžu jen doporučit!!:-)

honZic
28.09.2017 5 z 5

za mě velmi super

AllyKumari
27.09.2017 3 z 5

Eh.... tohle bylo OK. Měla jsem velká očekávání, ale kniha je nenaplnila. Bylo to čtivé a vcelku zábavné, ovšem nemohu říci, že by mne příběh nějak obohatil, a ani styl autorky mne příliš nezaujal. Hlavní hrdinka je snadno zaměnitelná s jakoukoliv jinou "young adult" slečnou, negativní postavy jsou ploché a ve svém předpokládaném sadismu nudné.

Nejzajímavějším vztahem byl rozhodně ten mezi Eliasem a Helenou, a vůbec by bylo asi lepší, kdyby právě ten byl středem příběhu.

Neurazí, nenadchne.

Carol96
27.09.2017 5 z 5

Když jsem knihu začala číst a zjistila jsem, že je psána z pohledu dvou osob, tak jsem nebyla moc nadšená, protože takové knihy nemám moc ráda. Vždy mě to mate a v příběhu se ztrácím. Ale zde je to napsané tak, že vyprávění na sebe prakticky skoro pokaždé kapitole navazují. Kapitoly nejsou vůbec dlouhé, takže se během vyprávění obou postav neztrácíte.
Jinak je kniha psaná velice čtivě a příběh rychle ubíhá. Samotný děj je velice hezky vymyšlený a zajímavý. Kniha se mi opravdu moc líbila a už se těším, až se pustím do druhého dílu. Doufám, že bude alespoň minimálně stejně dobrý jako tento první.
Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy. I když se jedná spíše o young adult literaturu, myslím si, že by se kniha mohla líbit i starším.
Za mě tedy určitě doporučuji.
Hodnocení: 94%

lavi25
22.09.2017 5 z 5

Velmi nádherná kniha s pomalým spádem.

Adelschutzova
18.09.2017 5 z 5

musím říct, že tahle kniha mě vytáhla ze čtecí krize která u mě trvala 3 měsíce... měla jsem v plánu přečíst si ji až se o ní přestane mluvit a konečně jsem si ji přečetla... poslední srtánky jsem snad ani nemrkala a poskončení knihy jsem z ní měla tak skvělý pocit že jsem jen seděla na posteli a přemýšlela kdy si koupím druhý díl. prostě pecka !
SPOILER ! jestli Izzy umře, asi to obrečím
taky jste si myslely že Helena Eliase vážně zabila?
a doufám že se tajemství kolem Kuchařky konečně nějak rozuzlí...a taky bych se ráda dozvěděla víc o Augurech :)

izfnp
17.09.2017 3 z 5

Niežeby ma kniha nebavila, ale taktiež sa nedá povedať, že by som sa do nej ponorila tak, ako sa mi stáva u tých skutočne dobrých zástupcov YA žánru. Zmes fantasy a histórie je síce v žánre skôr ojedinelá, i tak však autorka neprichádza s ničím novým. Tam, kde možnosti skýta neprebádané prostredie v štýle starovekého Ríma, tam autorka volí takmer až nevýrazné rozprávanie. Nutno povedať, že postavy má autorka sympatické, jej charaktery prechádzajú dôležitým vývojom a práve vďaka tomu sa teším na druhý diel. Taktiež spisovateľsky je autorka pomerne šikovná, avšak nepodarilo sa jej u mňa vyvolať žiadne veľké emócie. Iskra v popole je fajn jednohubka, nie však príbeh, na ktorý budem ešte roky spomínať.

JK_Player
15.09.2017 2 z 5

Kniha je psaná v netradičním přítomném čase místo minulém .. to mi absolutně nesedlo :-) Knihu odkládám po 100 stranách

Gooverka
06.09.2017 5 z 5

Fantasy knihy čtu tak jednou do roka a musím říct, že tahle je jedna z těch nejpovedenějších - ať už v rámci svého žánru nebo obecně. Příběh má spád, postavy jsou sympatické a celou dobu jsem jim držela palce. Zažrala jsem se do knihy tak, až jsem skoro přejela několik zastávek a musela číst až do hluboké noci. Moc se těším na další díl.

Aquilla
04.09.2017 5 z 5

Kniha mě hned v táhla do děje a já si čtení moc užívala. Mojí nejoblíbenější postavou se stala Helena a vlastně ani nevím proč.Úžasná fantasy, na kterou nikdy nezapomenu. NUTNĚ potřebuju další díl!!!!!!!

Natty1233
14.08.2017 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení a nemůžu si ji vynachválit. Okamžitě mě vtáhla do děje a já prostě musela číst dál. Ke konci jsem byla tak strašně napjatá, že jsem ji ani neodložila a dočetla ji. Autorka má vážně talent, kniha byla čtivá, napínavá a na konci si řeknete, že musíte číst další díl. Tak doufám, že bude co nejdříve.. :)

Neo1tex
13.08.2017 2 z 5

Přemýšlel jsem, proč mi byly celou dobu čtení osudy hlavních hrdinů tak nějak jedno. Proč mě vůbec nebraly za srdce a nechávaly mě chladným. A potom jsem na to přišel: já už tu knihu totiž četl, jen se místo Jiskra v popelu jmenovala Hunger Games.

Ano, Jiskra v popelu je Hunger Games, jen v trošku jiném obalu. Jestli jste HG nečetli, přidejte si hvězdičku.