Ještě že nejsem kat

Ještě že nejsem kat https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459617/bmid_jeste-ze-nejsem-kat-vg4-459617.jpg 4 337 80

Dobrodružný detektivní příběh, který se odehrává v renesanční Praze. Román vznikl na podkladě autorovy stejnojmenné divadelní hry. Nabízí plno zvratů, napětí, ale i zábavných situací a nečekané rozuzlení. Hlavními hrdiny nejsou detektivové, známí z jiných Vondruškových románů, ale zdánlivě nesourodá trojice hrdinů – staroměstský rychtář, katovka a zběhlý student teologie.... celý text

Plútarchos
18.01.2015 4 z 5

Dobrodružný detektivní román odehrávající se v renesanční Praze na Starém Městě Pražském. Originální trojice hrdinů - staroměstský rychtář, půvabná katovka a trochu nezodpovědný student teologie - řeší záhadu tajemných vražd a krádeže peněz z městské pokladny. Obrázky z městského práva té doby, práva útrpného, postavení měšťanů a povolání snížených na cti se čtou velmi poutavě.

LenkaWal
09.01.2015 5 z 5

Zase nemůžu jinak, než dát všechny hvězdičky. Knížka se opravdu povedla. Taky jsem na začátku měla zmatek v postavách, ale rozhodně to neubírá na kvalitě příběhu. Výborná práce.

AlenaR
08.01.2015 5 z 5

Opět kniha, která vás vtáhne do děje. Absence hlavního vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu ze začátku scházela, ale neubrala na dramatické zápletce a ději. Pan Vondruška opět poutavě přiblížil život lidí ve středověku.

kusma
22.12.2014 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale příliš mě to nenadchlo. Bylo to na mě takové moc naivní... Navíc mi chybělo, že tam nebyl jeden hlavní "vyšetřovatel".

rlupinek
22.10.2014 5 z 5

Děj knihy mě opět zcela vtáhl do atmosféry středověké Prahy tak, jak jsem u Vlastimila Vondrušky zvyklý. Vyprávění detektivního příběhu je napínavé, má spád a rozhodně nenudí. U těchto knih si čtenář opravdu udělá reálný obrázek o životě v dobách minulých, i když z velké části pracuje jeho fantazie.

Modrina
16.10.2014 4 z 5

Další z historických detektivek pana Vondrušky, tentokrát s jinými hlavními protagonisty. Je to milé čtení, nicméně souhlasím s komentáři pode mnou, že by pan Vondruška mohl trochu zvolnit. Když chrlí jednu knihu za druhou, nutně to musí být na úkor kvality. Policejní pes mě taky trochu překvapil, nicméně věci znalý kolega říkal, že psi se ke stopování používali daleko dřív. Takže situace popsaná v knize je prý pravděpodobná. Knížka za přečtení určitě stojí. :)

vincek1
10.10.2014 4 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal. Podle mého poutavě psaný příběh s novými hrdiny. Knihu jsem opět přečetl jedním dechem a zdá se mi, že zapeklité pátrání bylo trochu v duchu A. Christie, to znamená zajímavé. Jediné co mě překvapilo, bylo závěrečné nasazení "policejního" psa. Tenhle prvek mi zde neseděl. Jinak, ale pěkné čtení.

Antoaneta
15.09.2014 5 z 5

Tak klobouk dolů před autorem umí si pěkně pohrát se čtenářem.v první části knihy jsem se hodně ztrácela ve jménech postav dělalo mi problém udržet si přehled o tom kdo je kdo a v kterém městě vlastně se to odehrává obávala jsem se dokonce že knihu odložím a nedočtu ale postupem času se vše vyjasnilo a zápletka byla čím dál zajímavější a donutilo mně to přečíst knihu na jeden zátah prostě jsem byla zvědavá kdo jak a proč to vlastně všechno dělal.Opravdu moc pěkná kniha i zajímavě popsaná služba kata a vše co k tomu patřilo opět jsem se z historie dozvěděla něco nového.Za sebe mohu knihu vřele doporučit stojí za přečtení.

ZuzuK
02.09.2014 3 z 5

Přesňe tak myslím že se spisovatel začíná opakovat jak v deji tak ve jmenech postav. Navíc mi čtení přišlo nepřehledné, pořád se hlavní postava vracela sem a tam a vlastně nejdřív jsem ani nevédela koho z postav se mam drzet jako hlavni postavy...myslim ze se Vondruška posledni dobou horší, snaží se napsat co nejvic knih za rok a jsou tzv.odbyte.

Petrstik
27.08.2014 5 z 5

Historická detektivka s jednoduchou zápletkou, která se velmi dobře čte.

Dandulka
11.08.2014 5 z 5

Skvělý příběh a s neobvyklým koncem! Kolem poloviny příběhu jsem tušila, že vyústění bude neobvyklé. Prostě mistr vyprávění, Vondruškovy případy mám moc ráda a pokaždé se těším na každou novou knížku.

Galadwen
04.08.2014 2 z 5

Je mi líto, ale poněkud knize snížím průměry. Dvě hvězdičky jsou za detektivní zápletku, která je zčásti stejná jako u Bratrstva křišťalu a i v jiných bodech opakuje Vondruškovy oblíbené motivy. Bohužel se vydávání 3-4 knih do roka někde projevit musí. Historický román to není rozhodně, snad možná historická fantasy z nějakých paralelních dějin. Drastické chyby: dějin správy (funkce purkmistra), hrdelního soudnictví (procesní právo), každodennosti (na cti snížené osoby obecně a celá zápletka s katovkou a její činností - nebudu psát přímé spoilery - zvláště), náboženství. Zřejmě se má děj odehrávat cca ve 40. letech 16. století (před 1. stavovským povstáním a následnými správními změnami, jinak by to vůbec nedávalo smysl, ale dost dlouho po aféře s loupeživým Kopidlanským, aby ho zažil otec starého konšela), nicméně některá prezentovaná fakta tomu nenasvědčují - postavení církve, jezuité v Čechách, katolická radnice, katolický kostel P. Marie před Týnem (který byl kališnický až do roku 1621). Zkrátka historická přesvědčivost je na úrovni Příběhu rytíře (který je ovšem nesrovnatelně zábavnější a na nic si nehraje). Hlavní hrdinové jsou nudní a zaměnitelní, detektivka nemá jednoho "Holmese" a jeho pomocníky, takže je navíc hodně roztříštěná.

Miruš
01.08.2014 5 z 5

Kniha se mi četla výborně, ale zdá se mi, že se autor až moc detailně inspiroval v knize: Katova dcera a král zlodějů.

Keddie
30.07.2014 5 z 5

Další skvělý Vondruška. Sice to není román z žádné jeho série, ale příběh je opět vynikající. Autor je historik a je to na románu znát. Plasticky přibližuje život ve středověku a jsem ochoten uvěřit tomu, že to tak nějak tehdy chodilo. Doporučuji.

Tiama
28.07.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, zápletka zajímavá, hlavní postavy sympatické - rozhodně doporučuji k přečtení

Acionna
29.06.2014 5 z 5

Mám velmi ráda Oldřicha z Chlumu i Adama z Dobronína, tak jsem k téhle knize přistupovala malinko skepticky. A jsem nadšená, jako vždy je kniha mistrovsky napsaná, krásná zápletka a sympatičtí hrdinové :-) Jsem moc ráda, že jsem si ji koupila.

kloin
16.05.2014 5 z 5

Většinou kupuji knihy od p.Vondrušky hned jak vyjdou, ale tentokrát jsem měl zpoždění. Moc jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Celý příběh je podáván po kapkách a tak, abych vždy mohl trochu předvídat co přijde, ale jen trochu, jen tak, abych byl v neustálém napětí.

Henriette
10.05.2014 4 z 5

Z počátku jsem se trochu ztrácela ve větším množství postav a v přeskakování z města do města, ale pak se to zlepšilo. Pan Vondruška opět dokázal, že umí napsat skvělý zábavný a zamotaný historický příběh s kriminální zápletkou. :)

kolacky
01.05.2014 5 z 5

Zdenda20 - přesně moje slova. Je to duchem jako Oldřich z Chlumu, ale jindy, a vůbec to nevadí. Rychtář Jan a jeho nezbedný synovec jsou dobří a jejich spolupracovnice jakbysmet, chytré a nedají se. A nebojí se dobře se napít!

Zdenda20
28.04.2014 5 z 5

Jestli jsou od pana Vondrušky knihy čtivé, tak tohle je jedna z nejlepších. Hned na druhé straně je popsán zločin a moc pěkně popsané pohnutky jednotlivých účastníků. Ač tady není Oldřich z Chlumu je moc hezky popsáno vyšetřování.. Závěrem chci jen doporučit všem čtenářům historických detektivních románů nejen přečíst, ale i koupit. Nebudete litovat.