Ještě že nejsem kat

Ještě že nejsem kat https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459617/bmid_jeste-ze-nejsem-kat-vg4-459617.jpg 4 337 80

Dobrodružný detektivní příběh, který se odehrává v renesanční Praze. Román vznikl na podkladě autorovy stejnojmenné divadelní hry. Nabízí plno zvratů, napětí, ale i zábavných situací a nečekané rozuzlení. Hlavními hrdiny nejsou detektivové, známí z jiných Vondruškových románů, ale zdánlivě nesourodá trojice hrdinů – staroměstský rychtář, katovka a zběhlý student teologie.... celý text

olívoil
17.03.2024 5 z 5

Jiné postavy než ze sérií.........pěkná zápletka a ukázáno, že se v městské radě intrikovalo už ve středověku, takže nyní? Nic nového pod sluncem :D
Pěkně napínavě a poutavě napsáno, doporučuji.

hana4834
27.01.2024 5 z 5

Moc mě to bavilo byla změněna v poštách a to bylo fajn

PREBURDA
10.01.2024 2 z 5

Jak mám knihy od pana Vondrušky ráda, tato mi nesedla, nějak se to vleklo. Příliš mnoho postav, až jsem se v tom vyprávění ztrácela. Až pomalu konec knihy měl spád a čtivost. Kniha nějak neměla tu "Vondruškovou jiskru". :o(

mirek7450
04.01.2024 4 z 5

Tak tento "Vondruška" byl lepší, než ty poslední. Pro změn vyšetřoval kat Petr a ne známí vyšetřovatelé.

pavčape
05.11.2023 2 z 5

Tak nějak jsem se nemohla začíst. Bylo to trochu jako červená knihovna, více jako historická detektivka, ale nakonec jsem byla ráda, že mám dočteno...

mila2411
30.10.2023 5 z 5

Velmi příjemné a pěkné "odskočení" od Odřicha a pána z Dobronína. V katovně se mi moc líbilo :-)

Ctv
19.10.2023 3 z 5

Ač nemám takové historické znalosti, jako zřejmě Galadwen o pár komentářů níž, tak celkově mi její hodnocení mluví z duše.
I přes nedostatek mých znalostí mi celý ten příběh kolem katovky a Petra přišel i na Vondrušku hodně přitažený za vlasy.
Pokud někdo hledá nenáročnou a jednoduchou harlekýnku v historických kulisách, pak je toto správná volba.

Maraiser
15.06.2023 5 z 5

Tak tento Vondruška mne bavil, vztahy mezi konšely byly vykresleny naprosto dokonale. Závěrečné rozuzlení od studenta Petra mi drobet připomínalo detektiva Columba.

viweb
25.05.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Příjemné, sympatické postavy. Chvílemi jsem se v množství konšelů ztrácela ale to bylo jenom o mojí pozornosti. Další skvělá kniha od pana Vondrušky.

socka123
25.02.2023

Kniha mě mile překvapila..

ErikaKej
30.09.2022 5 z 5

Ďalší veľmi vydarený kus z pera vybikajúceho pána Vondrušku. Zaujímavý dej, kopu zvratov a sympatickí detektívi. Veľmi dobre som sa bavila. Knihu som si vypočula v audiopodobe. Zážitok umocnil prednes pána Hyhlíka, ktorý je jednoducho vynikajúci a k Vondruškovi pasuje.

Jaruš7
23.08.2022 5 z 5

Další příjemné chvíle z poslechu audioknihy mistra detektivních propletenců z naší úžasné historie.

Titul knihy mi byl po celou dobu záhadou.
Logičtější mi přišlo tu předponu zrušit. Pak by výhody byly co platné.
Řemeslo kata - jistá moc, o kterou se jiní moc ne mocní nederou. Stát se nečistým, sice s jistým výdělkem a s respektem, ale svědomí musíš obětovat.
Citace;" ... existuje jeden hampejz, tam se ale nedostanu, je to v Betlému, říká se mu U Růžové studny.

Skvělá klasika.

jitulkaj
20.08.2022 5 z 5

Moje první knížka od Vondrušky a jsem nadšená. Historická detektivka, děj krásně utíkal, krásná čeština, prostě doporučuju.

drakamena
25.07.2022 4 z 5

Tak tohle bylo trochu jiné, kniha nesledovala jenom vyšetřovatele, ale i mnoho dalších postav, všechny konšely a jejich pletichy a spoustu dalších hrdinů. Kniha tak sice působila bohatěji, košatěji, čtenář získal ucelenější obrázek a lepší náhled do myšlenkových pochodů všech zúčastněných, na druhou stranu těch postav bylo tolik, že jsem se osobně občas trochu ztrácela.

juliesze
19.04.2022 5 z 5

Perfektní audiokniha, která nám zpříjemnila cetu autem do Španělska. Příběh není nikterak záludný, ale celé propracování, jazyk i atmosféra byly perfektní!

Šnek86
27.01.2022 3 z 5

Trochu zamotaná detektivka, která se začíná rozjíždět až tak po polovině. Pikle a intriky, přehršel postav, které nemají zas až takový význam a spíše mátly. Nicméně pokud přimhouřím oko, tak jako oddychovka to špatné nebylo.

Alma-Nacida
06.01.2022 3 z 5

Posloucháno jako audio při otravném marodění, je to takový typický Vondruška, je to celkem svižné a neurazí to, no... Jen mě tak napadá, zda se v divadelní hře vyskytuje psí duo, cválá se koňmo z Phy do Liťáku a je tam ta kupa postav. :) Dala bych dvě a půl hvězdy, kdyby to šlo.

Le Chat
01.12.2021 5 z 5

Historické detektivky od Vlastimila Vondrušky mám ráda a tato mne rozhodně nezklamala, právě naopak. Čekala jsem příjemnou oddechovku, u které si odpočinu. A dočkala jsem se, takže za mne spokojenost a doporučuji. :-)

Dada077
11.08.2021 5 z 5

Ako audio mi do ucha čítal pán Hyhlík opäť pekný príbeh pražského staroměstského kata a krásnej katovky Magdalény. Niekoľko vrážd, ukradnuté vybraté dane z mestskej radnice, rozvadení konšeli a obetný baránok z ľudu, ktorý sa kvôli láske necháva aj umučiť. Jemný humor, zopár zvláštností z histórie, ktoré som v knihe objavila. Typický Vondruška.
Ako bonus mi zneli historické piesne v podaní Petra Traxlera a spol. Zvuk starých nástrojov a čiperné texty -
"V purkhrabství se pije, miluje a žije, v purkhrabství se píše poezie,
v purkhrabství se hýří, nikdo na pranýři, v purkhrabství se šíří anarchie.
v purkhrabství se chrápe, kdo pije, to chápe..."

NinaLin
12.12.2020 4 z 5

Moje první kniha od autora a nebylo to vůbec špatné. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst a zapamatovat si, kdo je rychtař, purkmistr, konšel, ale vydržela jsem a nakonec musím uznat, že čtení je to příjemné. Možná více než samotný detektivní příběh mě bavil pohled do středověké Prahy na osudy a povahy lidí, kteří byli stejně jako dnes zlí i dobří, hloupí i chytří, ...