Její třešničky

Její třešničky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458743/bmid_jeji-tresnicky-BvR-458743.png 4 981 228

Objekty touhy série

Jak jsem ji potkal? Gentleman se přece nechlubí. Naštěstí nejsem gentleman. Nejdřív jsem jí zaplatil za věneček (tím myslím zákusek, ale o to nejde), vzápětí jsem ji defloroval. A potom? Nechal jsem jí vizitku a odešel odtamtud jako král. Jo, dalo by se říct, že jsme si vážně padli do oka. Jak jsem potkala Williama? Přišel ke mně do pekárny, koupil si věneček, ukradl květiny z vázy – pořád netuším, co s nimi chtěl dělat – a nechal mi svou vizitku. Než vám řeknu, jak jsem s ní naložila, měla bych něco vyjasnit: William mi vstoupil do života v ten nejhorší možný okamžik. Pekařství krachovalo, můj vlezlý bývalý mě odmítal nechat na pokoji. A jen tak mimochodem jsem byla pětadvacetiletá panna, což mi mí přátelé neustále předhazovali. Vyřešit poslední z mých problémů s Williamovou pomocí by bylo jako zabít mouchu kladivem – přehnané, ale úžasné. William byl neuvěřitelně přitažlivý – byl sexy přesně tím způsobem, který ženské nutí dělat pitomé věci, a já kvůli tomu myslela na úplné šílenosti. Napadlo mě, že kdyby ji zabil William se svými nemožně vypracovanými svaly, té mouše by to ani nevadilo – a já na tom byla stejně. A tak jsem mu zavolala. Možná jsem věděla, že to není dobrý nápad. Možná jsem se řítila vstříc katastrofě. Věděla jsem, že si koleduju o potíže, když se do telefonu zasmál tím svým hlubokým sexy hlasem a řekl: "Pořád mám chuť na ten váš věneček. Nabízíte donáškovou službu?"... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Kontrast

Her Cherry , 2018

Laf
11.12.2020 4 z 5

Super díl. Líbil se mi víc než Jeho banán. A navíc tady bylo víc humorných hlášek a situací. Taky se to rychle čte, takže jako příjemná oddechovka tohle byla dobrá volba :)

ElikaS
04.12.2020 3 z 5

Tohle byla vtipná, milá oddechovka. Co na tom, že hlavní hrdinové byli oba šílení, příběh minimální?! Pobavila jsem se, a to je to jediné, co jsem od knížky očekávala, a to jsem taky dostala. Už z prvního dílu bylo jasné, že William je svůj, ale ani mě nenapadlo, že to bude až takový extrém.

Anette99
01.12.2020 2 z 5

Nic moc... Narozdíl od Banánu mi tam chyběl ten humor. Takže se z toho stala pouze laciná romantika.

Mesicnililie
29.11.2020 3 z 5

První díl byl lepší. Ale jako oddechovka dobrý. Humor okořeněný erotikou je vždy skvělá kombinace.

kacenka6144
29.11.2020 3 z 5

První díl jsem si docela užila, i když byl trošku přitažený za vlasy. Ale byl vtipný a měl drajv. Tahle knížka pro mě byla trošku zklamáním.

Viky007
28.11.2020 odpad!

Je to taková hloupá (jako fakt dost hloupá) pohádka pro dospělé okořeněná kapkou erotiky. Jeho banán jsem brala ještě s rezervou a celkově mi přišel vtipnější. Její třešničky byly spíš trapné, než vtipné, ale i tak jsem se sem tam zasmála. Nejvíc mi vadily zápletky ve stylu telenovely. A ten konec... jako bylo by to hezké, ale pochybuju, že by ženská dokázala změnit chlapa, co je celkem hajzl. Neříkám, že William neměl i dobré vlastnosti, ale prostě chlap, co vede svým způsobem bohémský život, se podle mě jen tak nezmění.

Celkově tedy na zahnání nudy dobré, ale číst znovu to určitě nebudu.

Dragounova96
27.11.2020 2 z 5

Trochu slabota :)))

Elize
26.11.2020 3 z 5

Ani lepší než první díl, ani horší... zkrátka stejné... trocha toho humoru a přestřelek v dialozích hlavních postav a nikterak velká zápletka ani složité rozzuzlení. William mi připadal zajímavější a barvitější než třeba Bruce v prvním díle, o to nudnější ovšem byla postava Hailey… jako kdyby autorka prostě prohodila postavy z prvního dílu, kdy ten upjatý a nudný byl Bruce. Jinak prostě jednoduchá krátká oddechovka, která nenadchne, ale ani neurazí... pohodové počtení na jedno odpoledne.

2688
25.11.2020 5 z 5

Napsat jednu takhle vtipnou knížkou Ok ale napsat druhou takhle vtipnou knížku ... ? Klobouk dolů. Ano máte pravdu bříběh krátký, moc neoriginální zápletka, boháč VS chudá, panenství po 20cítce a td... vaše záporné komentáře chápu a i s vámi trochu souhlasím, ale je velice těžké do knížky vložit všechno co by jsme chtěli my. Autorka má trochu netradiční pojetí knížek, ale za mě bych neměnila. Když, se začtete a dáte tomu šanci oprostí vás to od všedního dne plných negativních zpráv (COVID) . Za mě 5*

Petra38
25.11.2020 5 z 5

Měla jsem své očekávání po prvním díle ale tohle? Nehorázně mě bavila,nadchla, rozesmála,až zase přišlo zklamání,že je táák krátká. Já teď jen doufám,že bude Zákusek další taková,co zvedne náladu. Skvělá, povolila bych vyšší počet hvězdiček v hodnocení...:-)

pavlikova9332
23.11.2020 3 z 5

No druhy díl se mi zdal lepší než ten první

vera5841
21.11.2020 2 z 5

Nereálná POHÁDKA pro dospělé ženy. Ona je panna, on je kleptoman... A netají se tím! Naopak! Vykládají to všude a komukoliv, jakoby to byla přednost. Ona je krachující cukrářka a on milionář, jedinečný důvod dát se dohromady a dokazovat si své čisté úmysly. Je to bezduchý příběh, který naopak prosí, aby jste u něj nepřemýšleli... Avšak je docela krátký a čte se dobře, takže proč na jeden večer nevypnout mozek? Sice jsem se u toho nelámala smíchy, ale pár pousmání ze mě kniha dostala. Každopádně Haily by si měla najít nové kamarády
PS: možná je to překladem, ale vážně netuším, jak dostal prsten do TŘEŠNĚ

lusitta05
21.11.2020 3 z 5

Mne ten štýl tiež veľmi nesadol, ale je to taká trafená krátka sprostosť, a tak som zistila, že sa celkom bavím. Asi sa tí dvaja naozaj našli, lebo chvíľami sa rozum zastavoval. Na jeden večer stačí.

Dellphi
21.11.2020 2 z 5

No co říct, asi jsem od toho čekala víc. Bylo to až moc jednoduché a příběh postrádal nějaký hlubší smysl. Ale mělo to být pro pobavení, takže to tak beru a hotovo. Zpočátku jsem se fakt smála, pak už to tak vtipné nebylo, ale dalo se to dočíst. Každopádně první díl byl lepší .

Kukicka
21.11.2020 1 z 5

Jak me prvni dil prekvapil, tak me tento zklamal. Uz hodne dlouho jsem takovou blbost necetla. Nemuzu se vlastne ani vyjadrovat k deji, protoze si ho skoro uz nepamatuju, az tak moc nezazivne to pro me bylo. Za me to nemelo nic. Humor mi vtipny neprisel, nektere sceny nebo dialogy bych nazvala az trapne. Nevidela jsem tam zadne jiskreni, budovani vztahu, poradne dej, proste sup sem, sup tam, miluji te, vezmi si me, konec. Hrala jsem si i s myslenkou dat odpad, coz jsem udelala snad 2x, ale budu se drzet sveho kreda, ze to dam jen kniham, ktere nedoctu, ze se to fakt neda. Tato kniha ale byla tak kratka, ze jsem to zahodit nestihla

tatjana1737
20.11.2020 4 z 5

(SPOILER) !!! POZOR, OBSAHUJE SPOILERY !!!

Já vím, že samotný příběh nebyl opět ničím novým (ona slušné děvče, on zlobivý hoch), ale Třešničky se mi líbily podstatně víc než Banán, a na rozdíl od jedničky si dokážu představit, že u mne v knihovně zůstanou, když dostanu chuť na lehkou oddechovku. I u Bruce a Nataši (v tomto díle nepochopitelně překládané jako Natashi?!) figuroval slovní humor, u Williama a Hailey mi ale dialogy a celkově scény přišly vtipnější. Za mým vyšším hodnocením určitě stojí i to, že autorka zde mohla víc mlžit a nebylo tolik vidět, že profesím obou hrdinů vlastně nerozumí. U Banánu bylo zjevné, že vůbec netuší, jak taková firma funguje, ale zde stačilo napsat pár zmínek o zpracování těsta, pečení muffinů či prášku do pečiva, a čtenářova fantazie už vše uchopila sama a udělala práci za spisovatelku.
Souhlasím s tím, že zdůrazňování (staro)panenství hlavní hrdinky bylo trochu moc, a když už ho omílala asi třetí postava, bylo to lehce za hranicí dobrého vkusu. Vážně by můj kolega za mými zády bezhlasně naznačoval cizímu muži, že jsem si ještě nevrzla?? Nicméně zajímavá úvaha, kterou soudě podle komentářů prodělali i jiní čtenáři: Opět se objevuje schéma, kdy ona nemá žádné sexuální zkušenosti (Nataša měla jednu), a on je ten, kdo ji vede a učí. Nicméně zajímala by v rámci žánru někoho kniha, kde je to naopak? Kdy ona je tou zkušenější a zaučuje jeho?

Opět asi budu mimo mísu, ale obávám se, že kleptomanie je něco podstatně jiného než Williamova vlastně roztomilá „úchylka“. I jeho tajná místnost byla trochu moc, ale když se člověk od tohoto oprostí, zavře obě oči a řekne si, že je to vlastně tak trochu pohádka, tak to všechno skousne. Včetně správňácké babči, která si podle všeho život užila plnými doušky, a která má svůj plán pro případ, že by domova důchodců přišla Zubatá. Její repliky knihu výrazně oživily a chemie mezi B-rumlou a Williamem byla perfektní.
Stejně jako u Banánu, i zde nebyly vedlejší linie moc rozvedeny a vytěženy. Zoey si vyloženě říkala o nějaký konflikt, ale šlo jen o statistku pro Williamovy rodiče, kteří ovšem jako ti zlí také moc prostoru nedostali. Expřítel stalker zázračně prozřel poté, co mu jeho milá promluvila do duše, a dobrovolně po všech těch letech odešel z jejího života. Kéž by to i v realitě bylo takhle jednoduché. A fakt by mne zajímalo, co pak Hailey udělala s tou učebnicí!

Když nakonec došlo k sexu mezi hrdiny, ptala jsem se, jestli jim od vody nebyla zima? Odhozené a utopené šaty pobavily, i když bych taky uvítala bližší přiblížení, jak potom dvojice ve spodním prádle prchala z večírku domů.
Erotiky bylo tak akorát, bez nějakých zbytečných rušivých pojmů a vulgarismů označujících části těl, za což dávám palce nahoru. Vzápětí se ale musím pozastavit u opět pokulhávajícího překladu, který se projevil především u překladu postavy Earla, důchodce z babiččina domova pro seniory:
- s. 83 Poděkovala jsem babičce za radu a vydržela její podrobné líčení, jak obrala v pokeru nějakého hraběte o celou úrodu rajčat (…). Kratší verze příběhu je ta, že hraběte ani nenapadlo podezřívat mou milou, starou babičku, že podvádí při pokeru.
- s. 216 „To je dobře, protože jsem zaplatil hraběti, aby to natočil na můj mobil (…). Earle! Máš to všechno natočené?“
Nemluvě již o slovním spojení „jíst ji“, které sice doslovně v češtině přeloženo takto zní, ale jedná se o synonymum pro orální sex („lízat ji“). Williamova sprosťácká odpověď tak vůbec v překladu nevyzněla:
- s. 183 „Mohl bys mě taky věznit ve sklepě jako Hannibal a sníst mě.“ - „Jasně že tě budu jíst, každý večer.“

William byl tak roztomile ulítlý, že nemohu než souhlasit s charakteristikou hlavní hrdinky:
Pokud vzhled filmové hvězdy a šarm, který svede i jeptišku, nestačily, rozhodl se přisypat ještě hromadu peněz. A to nejhorší? Líbily se mi jeho zločinecké sklony. Bez nich by byl nudně dokonalý.

Já bych ho brala i bez těch peněz ;-). Scéna se šlehačkou poté, co mu Hailey přijde do bytu uvařit, by mne asi coby pannu přiměla s křikem utéct, v knize jsem ji ale vzala se vším všudy a musela se smát nahlas, abych ji vzápětí ještě přečetla kamarádce do telefonu, což se mi už hodně dlouho nestalo. Užila jsem si všechny jejich slovní souboje i závěrečný hod koláčem. Za mne tedy slušná oddychovka, byť poměrně krátká.

„Chceš, abych… Abych ti to oplatila?“
- „Špatná zpráva. Nemám frndu. Takže to nepůjde.“

lenicka143914
19.11.2020 5 z 5

Fakt srandovní romantická knížka.
Zase se k ní někdy opět vrátím.

LilliBell
19.11.2020 5 z 5

Pre mna top, uz davno som sa tak dobre nepobavila ako pri tejto kniha

Shanib
18.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Pro mě byl Jeho banán lepší. Tady mi přišlo, že příběh až příliš brzy ztrácí šťávu. S Williamem byla legrace, ale vydrželi byste být s někým, kdo nikdy nemluví vážně? Hailey nebyla špatná, ale zas tak moc mě taky nedostala. Nejlepší byl hod koláčem. Co musím zkritizovat je překlad, protože si myslím, že jeho vinou se místy v jednom odstavci často opakují ta stejná slova (obzvlášť jsem z toho kvetla u té části s maškarním).
A dále si neodpustím jednu citaci: "...dopustila jsem, abys mě emocionálně vysával několik dlouhých let. Byla jsem uvězněná v čase, který jsme spolu strávili, a pak zklamaná z toho, jak se nakonec věci vyvinuly. Dopustila jsem, abys mi zabránil poznat další příležitosti, zkoušet nové věc. Byl jsi jako balvan na mém krku, jako kotva na mém kotníku. A myslím, že sobě jsi způsobil totéž..." To jako vážně? Kdo takhle mluví? Takovýchto podobných pasáží tam bylo víc a působilo to hrozně nepřirozeně.
Jako milá oddechovka dobrý, ale žádný super příběh.

Petriii
18.11.2020 3 z 5

No tak bylo to horší než Jeho banán... Knížka byla kratší, zbytečně moc zdlouhavé popisování. Za mě tak 2 hvězdy,ale jelikož jsem se u toho fakt hodně hodně nasmala,tak si to zaslouží 3* :D