Jeho království - Jedenáct listů Marca Manilia Mezantiana z jara roku XXX. po Kristu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38582/bmid_jeho-kralovstvi-EhG-38582.jpg 5 548 85

Historický román Jeho království pojednává o jednom z nejdramatičtějších úseků lidských dějin – o ukřižování Ježíše Krista.Vypravěčem románu je Říman Marcus Manilius Mezentianus, otec hrdiny románu Nepřátelé lidstva, který před nešťastnou láskou k Tulii utíká do vřavy Jeruzaléma a stává se zde účastníkem dějů, jež trvale ovlivnily jeho život. Stává se přímým svědkem Ježíšovy smrti, je zasažen hloubkou jeho poselství a s detektivní posedlostí pátrá po smyslu jeho slov a činů, setkává se s jeho učedníky, matkou, Lazarem, uzdravenými a ostatními svědky zázračného Ježíšova vlivu na své současníky. Poté, kdy je Petrem jako Říman vyloučen z řad vyvolených, nachází sám sebe v pokoře a dobrotě srdce. Waltari i v tomto díle mistrovsky přibližuje dávné děje a jejich kulturní a ideologické kořeny. Ožívají zde historické společenské reálie římského, egyptského, asyrského a židovského života.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Český klub

Valtakunnan salaisuus , 1959

WEIL
10.10.2011

Ježíš Nazaretský, král židovský.
Nejdramatičtější příběh v Euroamerické civilizaci.

Byl či nebyl.
To je oč tu běží.

Jisté je, že pro hodně lidí je to naděje, protože život každému uteče jako voda, a nikdo nezná hodinu ani den, kdy mu zazvoní umíráček.

Není proto divu, že umělci často obrací pozornost k Ježíš Nazaretskému, nejsilnějšímu symbolu naděje na posmrtný život v Euroamerické civilizaci.

Malá zajímavost.
Ať si každý zkusí představit, že by žil bez toho aby znal dějiny, chodil do školy atd. Jeho život by se odvíjel jen v souladu s přírodou a jinak by cítil, jinak by vnímal, měl by jiný životní styl.
A nikdy by se nedověděl nic o tom, co byl ten který člověk.

Honsa
13.09.2011 3 z 5

Nádherná knížka, a kdybych nečetl Egypťana Sinuheta, určitě bych jí ohodnotil lépe. Waltari dokáže opravdu mistrně vykreslit vnitřní neklid postav a jejich bitvy mezi rozumem a vírou, srdcem, touhou atd. Moje hodnocení je v tomhle případě velmi subjektivní a rozhodně nechci od téhle knihy nikoho odrazovat, jen prostě nedokážu dílo ohodnotit bez kontextu ostatní Waltariho tvorby. Pro mě je prostě Egypťan Sinuhet jedna z nejlepšíh knih co jsem kdy četl a nemůžu se ubránit tohle srovnání nepromítnout do hodnocení

Pavelpi
11.09.2011 5 z 5

Bezvadné čtení jako ostatně u všech Waltariho knih.Musím dát plný počet bodů.

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Začátek trošku maličko delší, než se děj rozeběhne ... ale pak paráda :) Ač jsem nevěřící, líbí se mi, jak je knížka pojatá a jak hlavní hrdina popisuje prvotní příběh, který se klidně stát mohl, bez toho všeho, co se na křesťanství nabalilo časem...

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Další krásná Waltariho kniha, budete plakat, budete doufat, budete vtaženi do děje. Těšte se!