Jedna želva za druhou

Jedna želva za druhou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372312/bmid_jedna-zelva-za-druhou-u4e-372312.jpg 4 1159 293

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování. Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit… Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Turtles All the Way Down , 2017

Kekik
19.02.2019 5 z 5

Zbožňuji ho. Johna Greena. Sice jsem přečetla jen dvě jeho knihy (Hvězdy nám nepřály), ale obě jsou silné. Obě mi po dočtení navždy zůstanou v mysli. Jedna želva za druhou je příběhem dívky Azy, která trpí obsedantně-kompulzivní poruchou. Tato kniha nám však dá daleko víc než jen přiblížení člověka s touto nemocí. Je to příběh o tom, jak se Aza a její okolí snaží s poruchou žít. Je to příběh o lásce mateřské, přátelské a milostné.
Autor píše velmi krásně. Používá metafory a využívá rozmanitost slov, ale tak úžasně, že mě velmi často navedl k přemýšlení. Během čtení jsem prostě jen tak zvedla hlavu od textu a zamyslela se. Nemoc, kterou on sám trpí, zde popsal dokonale. Lepší než ji studovat na internetu. Postavu Davise jsem si velmi oblíbila. Je to pozoruhodný mladý muž. A takového muže bych ráda znala osobně.
Jistě si přečtu další díla od Johna Greena.

Kája332
12.02.2019

Moc hezky se mi četla zápletka byla super ale od konce jsem čekala trochu víc.

jsemvlastovka
12.02.2019

Svělá kniha, pro mě ještě lepší, než Hvězdy nám nepřály (ale ne tak dobrá, jako Hledání Aljašky :)
Hlavně zpracování duševní nemoci bylo výborné.

Jirulka
09.02.2019 3 z 5

Čekala jsem asi víc a to jsem nedostala...

martinasudová
05.02.2019 4 z 5

Pro mě výborná knížka. Při tom tak jednoduchý děj, žádné velké drama, žádná super zápletka... A přes to se mi to četlo krásně. Doporučuji.

v.michlickova
31.01.2019 5 z 5

Nevím přesně jak dlouho mi zabralo ji přečíst, ale rozhodně mě velmi překvapila. A můžu říct, že si získala mé srdce víc než Hvězdy nám nepřály. A ten konec? Nečekala jsem to. Mnohdy se mi stane u knížky, že konec je jasný už od půlky. A pak mě to ani moc nebaví dočítat. Ale ne v tomto případě.

Hayley_Wilson
21.01.2019 5 z 5

Obdivuju tu auru postav, jakou Green umí krásně vykouzlit. Každá jeho postava má jedinečnou osobnost a já jim tak ráda naslouchám!

Tejna
14.01.2019 5 z 5

Knížka mě už od začátku okouzlila, John Green opět nezklamal.

Amy27
10.01.2019 3 z 5

Bylo to příjemné čtení, ale komentář píšu po dvou měsících a vlastně ani nevím, o čem to bylo. Což mluví dost za vše. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí.

blazensknizkou
09.01.2019 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala! Miluju Johna Greena a tohle byla prostě pecka! Ten konec jsem tak nějak čekala, protože známe konce knih J.G., ale prostě....to bylo tak originální a skvělý!

Fazulajda
08.01.2019 1 z 5

Co to bylo? Je sice hezké, že se autor pustil do takového tématu, ale to nestačí. Když pominu místy až buransky napsaný překlad, tak mi zbydou postavy bez přirozeného charismatu a slepá místa, kterých bylo více než stránek. Celé jsou to vlastně jen více méně předvídatelné myšlenky Azy, špatné básničky a rádoby hluboké myšlenky. Je krátká, ale její čtení je naprosté utrpení a ke konci už mě bolelo každé slovo. Co na ní ostatní lidé vidí, nevím.

simi28
30.12.2018 3 z 5

Asi jsem jedna z mála, ale knihy Johna Greena mě nikdy nijak zvlášť neoslovily, ba naopak. Hvězdy nám nepřály si sice získaly jasných pět hvězd, ostatní jeho díla byla však pro mě jedním velkým zklamáním. Knihy Sněží, sněží a Papírová města se mi jevily jako naprostý průměr a Will Grayson, Will Grayson a Příliš mnoho Kateřin se mi nelíbily vůbec. Z tohoto důvodu jsem byla k jeho nové knize velmi skeptická, ale nakonec mě mile překvapila.
Originální nápad, zajímavá hlavní hrdinka a neskutečně emotivní obsah. Děj sice trochu pokulhával, hlavní zápletka se skoro vůbec neřešila a její odhalení jsem čekala úplně jiné, ale i tak nemohu říci, že bych se při čtení nudila. Pořád tu jsou určité rezervy, avšak já jsem si tuto knihu užila. Doporučuji.

asodomkova
29.12.2018 4 z 5

Nádherná kniha plná emocí. Miluju knihy s tématikou nějaké nemoci nebo poruchy a zjistit jak se opravdu cítí člověk s OCD je opravdu zajímavé.
Kniha mě teda ze začátku moc nebavila, ale poté se to rozjelo a já hltala každé slovo, co tam bylo napsané.
Myslela jsem si tedy, že konec skončí jinak, ale byla jsem velmi překvapená.

BlazingHeart
28.12.2018 3 z 5

Klasický Green.
Jednoduchý příběh, kde se zase tak moc neděje, protože hlavní motiv knihy je obsesivně kompulzivní porucha, se kterou se den co den musí vypořádávat dospívající dívka.
Kniha se mi líbila hlavně proto, že psychologii mám ráda a tak jsem ráda nahlédla do hlavy člověka s touto poruchou. Lehce se četla, dějově tam skoro nic nebylo.
Sáhla jsem po ní hlavně kvůli tomu, že jsem si potřebovala vydechnout mezi náročnějšími knihami, na to je tahle ideální.
Nic světoborného to ale není, takže za mě průměr - nenadchne, ale ani neurazí.

Teri_xo
27.12.2018 4 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila, později uz to bylo lepší.

Nicolka77
25.12.2018 5 z 5

Ó můj bože!
Tohle bylo tak něco úžasného, je pravda že mám přečtene všechny knížky od tohoto autora, a je taky pravda, že mě všechny bavily hned od začátku.. což se o této knize říct nedalo..Hhed poté co hlavní hrdinka potkala Davise mě to začalo hrozne moc bavit. hltala jsem každé autorova slovo. Byla jsem nejdřív z knihy tak jako a vážkách.. hlavní představitelka mi přišla prostě opravdu jako blázen.. netušila jsem, že někdo tímto třeba trpí.. Ale takhle veliký strach z bakterií a všech nemocí byl opravdu zajímavý.. Docela mě mrzelo, že se o tom pořádně ani nesverovala sve nejlepší kamarádce. Ale opravdu jsem nečekala že John Green může napsat ještě něco tak úžasného jako bylo tohle! :-)Čekala jsem tedy, že to dopadne úplně jinak ale i tak klobouk dolů.

bongie
08.12.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, její největší kouzlo spočívá v pozoruhodném představení a nahledu do nitra člověka s psychickou chorobou.

lipi
02.12.2018 3 z 5

Kniha docela dobrý. Taková volnočasová, nenáročná. Otevřelo mi to oči a na některé lidi s psychickou poruchou začínám pohlížet jinak.

An52imal
27.11.2018 5 z 5

Ze začátku mě kniha příliš nebavila, ale po několika kapitolách jsem se začetla a lehce jsem knihou proplula až do konce. Pěkný příběh, člověk u četby nemusí příliš přemýšlet. Doporučuju jako oddechovou četbu.

elfinkaa97
26.11.2018 4 z 5

Johna Greena miluju, přesto jsem se téhle knihy trochu bála,ale teď jsem nehorázně ráda, že jsem si ji přečetla, protože mi dala mnohem víc, než bych čekala. Knihu o člověkovi s obsedantně-kompulzivní chorobou jsem ještě nečetla a musím říct, že je to strašně moc zajímavé a vlastně i trochu smutné, vědět co se přibližně tomu člověku honí hlavou. Sama jsem Aze chtěla nějak pomoci a bylo nesnesitelné nevědět jak.
Po knize Příliš mnoho Kateřin jsem v Greena trochu věřit přestala,ale Will Grayson a Jedna želva za druhou mě vrátily do jeho úžasného světa a je to jako být zpátky na oblíbeném místě!
(4 hvězdy jsem dala, protože přestože se tahle kniha velmi povedla, Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky byly ještě o něco lepší.)