Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2023 523

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

aliali
23.10.2016 5 z 5

První půlka knihy se sice dobře četla, ale při čtení jsem byla trochu rozpačitá, zato konec knížky super.

Sablu
21.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Myslím, že se mi tak moc líbilo zatím jen Než jsem tě poznala. Jess i Eda jsem si zamilovala a držela jsem pěsti matematickému géniovi Tanzie, aby zvládla svůj nelehký úkol, stejně jako jejímu bráchovi. Když jsem se dostala na poslední stránku knihy, moc mě potěšilo, že končí happyendem.

DasaN
19.10.2016 5 z 5

Moc pěkný příběh o problémech, které chtě nechtě můžou potkat i nás (spíše myslím Jess). Příběh tak příjemně plyne a postavy jsou dobře vykreslené, což se moc dobře čte. Kdybych ale měla vybrat nejlepší knihu této autorky, tak jednoznačně vede Než jsem tě poznala, přesto že kniha Jeden plus jedna končí happy endem (ty já mám ráda :-) )

Macawi
17.10.2016 5 z 5

Krásná kniha.

fayne
15.10.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od Jojo - je to geniální spisovatelka, nepíše žádné přehnané slaďáky a zabývá se opravdovými problémy z našeho života. Toto byla trochu "road-book", ale skvěle se četla od začátku do konce, s happy endem :-)

TaLu
11.10.2016 5 z 5

Knihy této autorky velmi ráda hodnotím plným počtem hvězd. Zkrátka si to autorka zaslouží. Pokud existuje mezi knihami nějaký rozdíl, pak je to ten, že některé by si těch hvězd zasloužily víc :o)
Líbí se mi styl psaní, pohledy očima jednotlivých osob, líbí se mi vykreslení obyčejných i neobyčejných životních situací a hlavně se mi líbí, že přes to vše, co život přináší, můžeme věřit na šťastné konce. Stačí se dívat pohledem naděje. A za tyto chvíle, kdy si připomenu to, co někdy pod tíhou všedních dnů zapomínám, za to opravdu děkuji. Vždyť ta věta "dobré věci se stávají dobrým lidem " vyjadřuje to, čemu věřím i já. A to, že hlavní hrdinka sama mnohdy pochybuje, ji činí pravdivější a lidštější a je pro mne o to bližší.

Denčaa
08.10.2016 5 z 5

Knihy od Moysové jsou pro mě jedny z top. Proto jsem se na tuto novinku velice těšila. Už jen shrnutí příběhu na obálce mě velice zaujalo a slibovalo výborné počtení. Na knížkách této autorky se mi líbí, že nikdy člověk neví co se tam stane. V Jeden plus jedna jsem si oblíbila hlavně dětské hrdiny. Tanzie jsem obdivoval za její matematickou genialitu a netknutou dětskou mysl. Líto mi bylo psa Normana, který neměl lehký osud jakožto slintající a prdící pes (ačkoli tyto části mě hodně bavily). Pasáž, týkající se právě jeho, mě v závěru dohnala až k slzám. Myšlenka této knihy se mi velice zamlouvala - i když je v životě sebe hůř, může se to během chvilky obrátit. A člověk nesmí zapomínat na to, že má milující lidi kolem sebe.

Arella
04.10.2016 2 z 5

Tak moc jsem se těšila, že si u nové Jojo příjemné odpočinu a počtu si a ono teda nic moc. Ani počtení, ani odpočinutí. Rozjezd knihy byl takový pomalý, hlavní hrdinka se v tom plácá a plácá a plácá a pak najednou se tu objeví princ v drahém autě, z jeho popisu jsem poměrně zmatená, protože nevím, jestli si ho mám představit jako superchytrého IT muže co má peníze a nebo je ještě strašně sexy, protože teda cvičí a má románky s krásnými ženami a to zase nechápu, kdy to všechno stíhá a proč by nemohl být jenom chytrý IT v čistém oblečení. Sice má jedno triko asi 200x, ale když si dá každý den čisté, proč ne, že. Rozhodně zajímavé bylo zmínění nástrah moderní doby jako je kyberšikana, která by klidně zasloužila,dle mého mínění, více prostoru. Jako mámě se mi velice líbilo, jak hlavní hrdinka bojovala za lepší zítřky pro své tak trochu jiné děti a jak je měla nade vše ráda. Jako čtenářce se mi už moc nelíbila milostná zápletka, která mi zase přišla plytká, nepropracovaná, místy hodně do červené knihovny a ne že by mi přišla vyloženě vulgární, ale řekla bych, že někdy méně znamená více.

Alethea_k
03.10.2016 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Největší radost mám z toho, že jsem překonala prvních 30 stran a nechala se pohltit příběhem. Jojo Moyesová mě přesvědčila, že psát opravdu umí. Na Než jsem tě poznala asi v mém srdci nikdy nic mít už nebude, ale Jeden plus jedna si stojí za to přečíst.

Aracely
03.10.2016 5 z 5

Kniha je chvílemi dost dramatická, občas smutná a o napětí a emoce zde není nouze, ale hlavně je plná víry a naděje, je romantická a dobrodružná, ze všeho nejvíc je ale o rodině a rodinných poutech. V těch nejvypjatějších okamžicích jsem měla v očích slzy, ale to je doménou téhle autorky, ta rozpláče i odolnější a statečné povahy :-).

Garantuji Vám, že na tuhle knihu jen tak nezapomenete!
Doporučuji k přečtení!!!

Recenze v záložkách :-).

Šárka5875
03.10.2016 4 z 5

Jeden plus jedna je první knihou od autorky, která se mi dostala do ruky. A za mě naprostá spokojenost. Příběh je vyprávěn z několika úhlů pohledu, střídavě všemi ústředními postavami, které v knize vystupují. Kniha se čte moc dobře, postavy mi byly vyloženě sympatické. Byť jde i o romantický příběh, vyvarovala se autorka zbytečných klišé, naopak děj okořenila vtipnými hláškami.

Liduka
02.10.2016 3 z 5

Trochu slabší kniha od Jojo. horší už byla jen Stříbrná zátoka. Dobře se to četlo, ale na mě byla Jess až moc nadržená a ta vulgární slova mi do příběhu taky moc neseděla. Nehledě na to, že Ed je pořád někam vozil jako taxikář.

PeLin
30.09.2016 4 z 5

Jojo Moyes je skvělá autorka a ani tento román mě nezklamal. Zpočátku jsem měla trošku problém se začíst, ale jakmile se naše ústřední partička vydala na bláznivý roadtrip, začalo mě to bavit. Podle anotace jsem čekala úplně jiný děj, ale ne.....cokoli jiného by byla nuda! :D
Postavy jsou velice sympatické, tak trochu šílené a hned si je zamilujete i se všemi jejich chybami. Knížka je jedna velká jízda, která vám bude ubíhat až příliš rychle. Je to sice klasická romanťárna, kde po mnoha útrapách a strastech najdeme krásný happyend, ale má v sobě cosi, co vás bude bavit a nutit číst dál. Za mě vřele doporučuji :)

Chladnetka
29.09.2016 5 z 5

Krásná kniha!
Je smutná, ale zároveň v některých chvílích i veselá. Nejednou jsem se od srdce zasmála. Taky romantická, ale ne tím přeslazeným způsobem. Ze života a trošku i "roadtripová".
Příběh o tom, že i když nevedete zrovna lehký život, tak se vám může přohodit něco, co ho obrátí v lepší. Například potkat Eda.

akšuram37
29.09.2016 5 z 5

Jojojojo!!! Konečně jsem se k ní dostala a přečetla jsem ji během chvilky!

Opět další krásná knížka (už mám přečteny všechny :-D ) a tato se mi vááážně líbila. Byly chvíle, kdy jsem Jess a jejích dětí vážně litovala a zároveň jí držela palce, ale ona byla strašně moc optimistická (nikoho takového neznám), doopravdy jsem jí obdivovala. A pak byly chvíle, kdy jsem měla co dělat, abych ve vlaku nevyprskla na celý vagon :-D :-D cesta autem s Normanem mohla být asi cool :-D :-D a "scénka" o rychlosti, kdy se nemůže jet více než 65 km/hod byla naprosto bezkonkureční :-D :-D :-D nebo i Edova viróza :-D (no moc jsem mu nezáviděla :-D :-D )...

Jo, je to klasický příběh, kdy se boháč zaplete s chudou matkou samoživitelkou, ale okořeněný o něco víc, co vás do příběhu zcela zatáhne a pohltí, opět tam je nějaký životní problém, špatná životní situace, ale s větší troškou zábavy :) .

Přečtěte si jí, byla jsem moc a moc spokojená :)

sabinaK
28.09.2016 5 z 5

Moooc pěkná :-)

radus
25.09.2016 5 z 5

Opět krásný příběh, i když je asi hodně těžké překonat takové knihy jako je Než jsem tě poznala nebo Dívka, jíž jsi tu zanechal, které jsou prostě úžasné. Ale i tohle byla kniha, která dokázala chytit za srdíčko, i když úplně jiná než ty ostatní - jednoduchý nekomplikovaný děj, ve kterém stačí jen pár postav a přesto z toho vznikne něco báječného :-)

Marcela52
25.09.2016 5 z 5

Autorka mě opět dostala. Tak dobře promyšlený příběh jsem dlouho nečetla. Ocenila jsem správnou porci napětí, humoru i překvapivých zvratů a hlavně úžasný cit pro nenadálé situace, které mohou změnit život. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají nějaké trable. Po přečtení určitě budou o trochu více věřit na šťastné konce...

raty
21.09.2016 5 z 5

Každá kniha této autorky je pro mě překvapení. Každá je jiná a přitom jsem je všechny přečetla téměř na jeden zátah. Vřele doporučuji - pohlazení na duši v dnešní době.

orson
20.09.2016 4 z 5

Občas šáhnu po nějaké oddechové knížce, tentokráte to "schytala" tahle. A musím přiznat, že Jojo Moyesová umí skvěle psát, nemohl jsem se od toho odtrhnout - přesně to, co si od oddechové knížky slibuji.