Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2023 523

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

mariva
27.01.2017 3 z 5

Ze všech knih, které jsem od autorky četla, se mi tato líbila nejméně. Sice se celkem dobře četla, ale postavy byly natolik zvláštní, že jsem jejich chování moc nechápala. Ale pocitům matky - samoživitelky celkem rozumím a druhá poloviny knihy už byla lepší, takže celkově se kniha dá hodnotit pozitivně.

Karouš
26.01.2017 5 z 5

PECKA!
Už jsem od autorky četla knihu - Než jsem tě poznala. Věděla jsem, že ani tahle nebude špatná volba. A opět se jí podařilo mě zaujmout natolik, že jsem knihu přečetla jedním dechem.

blanka7271
26.01.2017 5 z 5

První knížkou, kterou jsem četla od Jojo Moyesové, byla: Než jsem tě poznala... Myslela jsem si,že všechny ostatní budou ve srovnání s touto knížkou slabé. Chyba! Například tato knížka je toho důkazem. ;) A teď všichni hurá na kebab! :D

Petra1420
25.01.2017 5 z 5

Další skvělá knížka od Jojo Moyes, opět jsem měla problém odtrhnout se a vrátit do reality:) Jako první autorčinu knihu jsem četla Než jsem tě poznala a okamžitě jsem si zamilovala její styl psaní a postavy, které jsou tak sympatické a realistické. Líbí se mi taky střídání pohledů různých postav, autorka nás umí rozesmát a za chvíli rozbrečet, její knihy mají skvělou myšlenku a do poslední strany nás nepustí. Jsem ráda, že jsem na Jojo Moyes narazila a že patří k mým oblíbeným autorům:)

kanitsuj
23.01.2017 4 z 5

Road román o jedné nešťastné neúplné rodině, která díky svému odhodlání "nic nevzdávat" ke štěstí přišla:-) Příběh mne bavil, většinou nenudil, v celku byl poměrně uvěřitelný a zaujalo mne i několik zajímavých postřehů. Hrdinům jsem fandila od začátku do konce, jen bych volila méně vulgární výrazy spojené se sexuálním sbližováním ústřední dvojice, protože se do celkového spíše citového výrazu románu nehodily, ale to je možná záležitost autora překladu. Také těch tragédií je ke konci již příliš a obecně si myslím, že právě závěry jsou ojedinělou slabší stránkou autorky:-)

Graces
22.01.2017 5 z 5

Je to krásný příbéh plný zvratů u kterých jsem málem dostala infarkt. Například, při zjištění že Marty celou dobu Jess lhal! Muži.. Ale, je to taky poučný příběh.. A vystihuje to pohled matek samoživitelek. I moje máma na tom byla podobně, jen nepotkala boháče jako je Ed. Občas děláme chyby a to je tam taky dost dobře znázorněno.. Kdo by si sakra ty peníze nevzal? Moc se mi tahle kniha líbila, možná víc než Me before you.. Jojo je skvěla, výborná spisovatelka.. A teď se vrhnu na Stříbrnou zátoku ^^ namaste

koblizek8
11.01.2017 5 z 5

Hezka knizka, spis takova obyč lovestory, alena dovolenou idealni

simona5r
09.01.2017 3 z 5

Již od začátku jsem měla tušení, jak to bude probíhat. Přestože má očekávání byla správná, tak jsem si u knížky pěkně odpočinula a místy se při čtení usmívala. Zamilované příběhy s "happy-endem" prostě můžu :-)

SmajlinkaCZ
09.01.2017 4 z 5

Pěkné, oddychové, na nudu při nemoci ideální. A vlastně mi vyhovovalo, že to nebylo tak "silné" jako Než jsem tě poznala. Kniha o tom, že ne všechno je vždy černobílé, o smyslu rodiny, o lidských chybách, které mají svůj důvod...

Arsi
05.01.2017 4 z 5

Velice krásný i když smutný příběh. Je to hodně ze života. Závěr knihy mi přijde až moc ideální, ale i to je asi dobře. Mám moc ráda knihy od Jojo. Těším se na další.

dennie3
03.01.2017 4 z 5

Další krásná kniha od Moyesové. Z těch tří, které jsem četla, mi sice přišla nejslabší, ale pořád byla skvělá a bavila mě. Krásný příběh.

Tejezka
03.01.2017 4 z 5

Pro mě tato knížka byla malým zklamáním..V létě jsem jí s nadšením začala číst a po pár kapitolách jsem ji musela zavřít a odložit. Nyní jsem se k ní po více jak půl roce vrátila. Kniha se mi začala líbit a začala mě bavit až více jak za polovinou. Kdyby kniha byla celá jak od půlky tak by to za mě bylo super. Moc jsem fandila Jess a Edovi, škoda jen, že ten příběh nepokračoval dál, když mě konečně začal velmi bavit...

Libby
01.01.2017 4 z 5

Pěkná knížka, i když o něco slabší než ty ostatní od Jojo Moyes. .Tentokrát mi příběh srdce nerval, možná jen ta část se psem.

JessieEx
28.12.2016 5 z 5

Krásný příběh, čtivý od začátku do konce - jednorázová záležitost. Přesně to, co se hodí na odpočinkový, povánoční, dovolenkový den. Jsem ráda, že jsem si knížku nadělila pod stromeček. Je to typický romantický příběh, ale rozhodně né laciný ani tuctový. Taková celkem klasická Jojo Moyes, i když zase trochu jiná. Z ostatních jejích románů bych tento nejspíš přirovnala ke Stříbrné zátoce, ale jsou tam i prvky z jejích ostatních knih. Rozhodně doporučuji tomu, kdo si chce přečíst krásnou a kvalitní romantiku :)
P.S. Chci ještě doplnit, že kniha obsahuje nejen krásný příběh o lásce mezi mužem a ženou, ale ještě mnohem silnější příběh o lásce v rodině a o rodinách obecně a i já jsem tam viděla místy náznaky naší rodiny a bylo to pro mne velmi dojemné...

hanča34
28.12.2016 4 z 5

Nějak jsem se tentokrát nemohla chytit, ale od poloviny to bylo lepší a závěr se mi líbil. Autorka nemůže mít stále jen bestsellery.

novakovaterka22
18.12.2016 5 z 5

Já tuhle knížku a autorku prostě zboňuju. Kniha byla lepší než jsem očekávala. Bála jsem se jí dávat naděje a přitom byla naprosto skvělá a určitě se k ní někdy vrátím. Jojo se pro mě stala nejlepším objevem za rok 2016 a já smekám. Mám ráda styl jejího psaní a líbí se mi, že přemýšlí co vlastně psala. Pro mě úžasný postavy a zapeklitý příběh jedné rodiny. Musím dát 5 hvězdiček i když ze začátku mi moc nesedla Jess. Přišla mi hodně arogantní a místy i namyšlená, ale člověk aspoň vidí co je možné udělat pro rodinu i když to není zrovna správný čin. :)

mamakvocna
18.12.2016

Nejsem zklamaná, ale přece jenom jsem byla namlsaná jejími předchozími romány a tak
mohu říct: Přečetla jsem.

miky103
18.12.2016 4 z 5

Moje třetí knížka od této autorky a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Oproti ostatním dvěma sice lehce méně dějová a s postavami bylo pro mě ze začátku trochu těžké se ztotožnit, ale bylo tam i spoustu hezkých momentů, jak veselých, tak dojemných. Jak už tu bylo zmíněno, nejsilnější momenty jsou v rodiných scénách. Celkově mi děj připadá velmi ze života, i když konec už tak úplně ne. Ale taky chci věřit, že dobrým lidem se dějí dobré věci. Jen tak dál, Jojo!

sabca
17.12.2016 5 z 5

Knížku jsem dnes v noci dočetla a jako všechny knihy od Jo mě nezklamala. Jess s dětmi jsem si zamilovala, Přesto, že jde vcelku o smutný příběh byly tam i chvilky, kde jsem se musela smát. Doporučuji si jí přečíst.

hnilda3
14.12.2016 5 z 5

Jojo nezklamala :-) Moc pěkný příběh a já už od ní přečetla všechny knihy. Snad brzy něco napíše :-D Aspoň, že má ještě nějaké povídky :-)