Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2023 523

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

1casper
08.03.2017 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek, co jsem v poslední době četla. Děj byl chvílemi předvídatelný, ale nijak mi to nevadilo. Příběh je ze života. Určitě zná každý z nás matku samoživitelku, která narazila na magora. Určitě zná každý z nás dítě, které je šikanované. A ohromný pes Norman, to je třešnička na dortu. Jeho sliny, jak opratě, ty jsem viděla živě....a jeho zranění, to bolelo.:-( Bylo mi ho tak líto. Určitě se k této pohodové knížce vrátím.

Devorah
06.03.2017 2 z 5

Má čtvrtá kniha od této spisovatelky a dle mého názoru její naprosto nejslabší. Ano, je realistická, příběh uvěřitelný - až na některé pasáže, problémy naprosto skutečné, styl výborný, živé dialogy........ale, proboha, proč se skoro polovina knihy odehrává za jízdy v autě? Vše důležité se stane v autě, všechny problémy světa se vyřeší v autě za jízdy do Skotska s panem Božským, o kterém ještě dotyčná hlavní hrdinka netuší, že je vlastně pan Božský. Ano, přečetla jsem, vracet se nebudu. Na ukrácení času při léčbě chřipky ideální.

Tucaka
02.03.2017 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od Jojo. Realistická a naprosto jsem cítila s hlavními postavami. Kniha neobsahovala žádné zbytečné pasáže jako u ostatních knih. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček a doufám že brzdy vyjde nový příběh od spisovatelky. :)

Lucik87
27.02.2017 4 z 5

Opět nezklamalo. Takový milý, nenásilný příběh, kde jsou všechny postavy sympatické a kde jste příjemně překvapeni, že všechno zase jednou dobře dopadlo.

alabra
26.02.2017 4 z 5

Romantický příběh, ve kterém vše neřešitelné má jednoduché řešení. Od začátku víme, jak příběh skončí. Přesto je kniha skvělé oddechové čtení na nedělní odpoledne. Stříbrná zátoka, kterou jsem dočetla krátce předtím, má podobné schéma - žena se dvěma dětmi v nesnázích a bohatý, krásný, inteligentní zachránce. Že by si autorka vypomáhala zavedenými stereotypy z pohádek?

Kešu1981
23.02.2017 5 z 5

Nádherný příběh...Jojo je skvělá spisovatelka...každou její knihu zhltnu a těším se na další :o)

Zakyss
19.02.2017 5 z 5

Takové pohodové fajné poctenicko. A Normana (psa) jsem uz citila i já jak páchne. :-D asi nějaký 4D efekt ;-)

Klára2216
17.02.2017

Spolu s knihou Poslední dopis od tvé lásky se mi líbila nejvíce. Hlavně se mi líbily ty bezprostřední situace a povedený konec. Jsem u JoJo zvyklá na mnohem emotivnější knihy a tahle mě překvapila. Velmi příjemné čtení. Určitě se do ní po čase znovu pustím a znovu s chutí.

Elisbooks
17.02.2017 4 z 5

Příjemná kniha na relax, četla se dobře. Ale u Moyes jsem si zvykla na víc a tuhle řadím mezi její slabší.

mekkejla
12.02.2017 3 z 5

Knížky od Jojo miluju, ale tady jsem poprvé narazila. Zvláštní postavy, předvídatelný děj, neřešitelné problémy,které se najednou téměř samy rozplynou, přeslazený konec,... A nejvíc mě teda štvala Jess, se kterou jsem nebyla absolutně schopna se ztotožnit nebo ji pochopit. Snad to zůstane vyjímkou a další knížka mě opět nadchne tak, jako ty 3 předchozí.

aneta.giraffe
11.02.2017 5 z 5

Líbí se mi už ta obálka. Skvělé čtení, vtipné, dojemné... Aneb "jak vtipně a 100x jinak popsat Normanovo slintaní". :D Dokonalé, chci další její knihu.

Katerinasmoliko
10.02.2017 4 z 5

Čtivá knížka, moc hezký příběh! Určitě stojí za přečtení!

Moncza
09.02.2017 3 z 5

Autorka opět nezklamala, příjemné oddechové čtení, které se čte jedním dechem a těžce se od knihy odchází.

kaci_bunny
07.02.2017 5 z 5

Opět wow! Knížku jsem přečetla asi za 2 dny, téměř jedním dechem. Velmi se mi líbí výběr hlavních postav a styl psaní takový, že se člověk do postav absolutně vžije a cítí se, jako by prožíval všechny jejich emoce. Tedy alespoň já. Nemůžu jinak než dát 5*.

libuse9035
05.02.2017 5 z 5

Během dvou měsíců třetí kniha od téhle spisovatelky a opět nezklamala, opět krásné čtení, doporučuji, po Než jsem tě poznala a Život po tobě krásné čtení...dávám plný počet hvězd

Pettinka
02.02.2017 5 z 5

Jojo zase nezklamala :)

klarinka9974
01.02.2017 5 z 5

Mám tuto autorku opravdu ráda. Ne jen že nikdy nezkalama žádnou knihou, ale její knihy jsou opravdu něco! Jeden plus jedna je další povedená kniha s procítěným dějem ze života. Příběh je promyšlený, má hlavu a patu a je velmi čtivý. A já mám moc ráda šťastné konce a v tomto případě to byl hezký, povedený konec. Rozhodně doporučuji protože tato autorka je vážně úžasná jako by nám všem viděla až do žaludku co od ní očekáváme :-)

bookworm_plants
01.02.2017 5 z 5

Další skvělá kniha od Moyesové, moc se mi líbila i když je určená starším.
Příběh byl hezký, nejvíc jsem si tam oblíbila Jess a Eda, taky neměli nic společného a cestu k sobě našli. On celkem bohatý s dobře placenou prací, ona matka samoživitelka která, má na krku dceru i puberťáka, který není její vlastní. Uklízí u Eda. Ale jeden jediný okamžik v taxíku ji v podstatě změní život.
Byla jsem ráda že, byli nakonec spolu. A že, to Norman přežil. :-)
Nemám co, dodat. 5*

denisa7776
31.01.2017 4 z 5

Sice mi trvalo, než jsem se začetla, ale to už je asi u mě normální :D
Každopádně se mi knížka moc líbila a jistě nebyla od této autorky poslední!

LaPetja
30.01.2017 4 z 5

Moje první knížka od Jojo Moyes a neváhám se pustit do dalších. Milý příběh, který se zdá jako několikadenní oddychovka. Vzápětí si ale uvědomíte, že knihu nechcete na moc dlouho odložit, abyste mohli být svědky, že (i) dobrým lidem se nakonec dějí dobré věci. I když to zprvu vypadá beznadějně.