Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2023 523

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Moni13
18.09.2016

Nádherný příběh, nedalo se od ní odejít, už mám objednané další knihy

Zuzka222
14.09.2016 5 z 5

Jojo Moyes mě opět nezklamala. Každá její kniha je úplně jiná, ale každá je skvělá. Tento příběh mi opravdu sedl. Svobodná matka dělající vše proto, aby utáhla domácnost a postarala se o dvě děti. Děti, které jsou šikanované jen kvůli tomu, že jsou něčím ,,zvláštní" a chlápek, kterého jedna chyba stáhla na úplné dno. Každý z nás se může dostat do některé z těchto situací nebo někoho v podobných situacích zná. A právě to se mi na knize líbilo, ta uvěřitelnost celého příběhu (jistě bylo tam pár věcí, které byly možná trochu moc velké náhody, ale můj dojem to nezkazilo).

Эva
13.09.2016 3 z 5

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla (a to počítám i Stříbrnou zátoku, která také nebyla nic moc). Příběh poměrně slabý, hlavní hrdinka chvílemi totálně na ránu a dokonalý muž, kterého nikdy nemůžete potkat, protože neexistuje. A hrozně mi tam vadilo chvílemi až vulgární vyjadřování autorky, na které u ní nejsem vůbec zvyklá.

mirunda
11.09.2016 4 z 5

Kniha byla příjemnou oddechovkou, ale jako bestseller bych ji rozhodně nenazvala. Rozhodně nepředčila její knihy Než jsem tě poznala a Dívka již jsi tu zanechal. Čekala jsem asi mnohem víc. Autorka dle mého názoru dřívějšími knihami nasadila příliš vysokou laťku

Denninka
07.09.2016 5 z 5

Strašně pohodová knížka. Málo postav, jednoduchý děj, ale bylo to tak hezky napsané, že jsem se do čtení úplně ponořila. U této spisovatelky nejde šlápnout vedle a už se moc těším na další knížku.

danae1515
06.09.2016 5 z 5

No tak tentokrát nevím, nevím.... laťka je vysoko, sice bez ztráty hvězdičky, ale něco tomu chybělo. Jsme se holky namlsaly, že? A nyní máme velká očekávání.... Jojo to umí i lépe. Trošku mi přišlo, že sklouzla do červené knihovny.
Taková houpačka, i zdlouhavé, i poutavé, i nudné, i pohlcující, i veselé, i smutné, i romantické, i reálné.....
Pochválila bych překlad, nic tam nerušilo, pěkně čtivé, téma také zajímavé.
Každopádně hodnotím spíš kladně, relaxační odpočinkové čtení, už se těším na šestou.

Svoja
06.09.2016

Právě ji dočítám - čte se moc pěkně, klasická oddychvá četba.
Doporučuji přečíst

Šánka
30.08.2016 5 z 5

Četla jsem všechny knihy od Jojo M., které u nás vyšly, všechny ve mně něco zanechaly a některé vyvolaly velké emoce, ale zatím u žádné z nich jsem se nesmála, jako u této.
A tomu příběhu věřím. Věřím, že to dobro, laskavost a chuť pomáhat, v nás lidech je, jen stačí se trošku koukat kolem sebe. A také, že člověk by měl dostat druhou šanci.
Čtyři hlavní postavy a jeden nemožný, uslintaný :-), čtyřnohý kamarád, pro každého z nich je jedna hvězdička. Nejen, že mě bavili všichni, ale celá kniha je nesmírně milá a pozitivní.

Malina20
28.08.2016

Čtivá, skvělá kniha. Všem vřele doporučuju! :)

Aniga
28.08.2016 3 z 5

Bohužel tentokrát pro mne zklamání....
Nebylo to špatné, ale autorka vždy v předchozích knihách nám toho nabídla mnoho, co stálo za přemýšlení.
Tentokrát to bohužel více spadalo do červené knihovny :o(
Příběh bavil, měl však předvídatelný děj.... velká škoda.
Hodnocení: jen za 3* (musím být spravedlivá a více bohužel dát nemohu ani za nádhernou obálku, na kterou jsme si u paní Jojo Moyesové zvykli)

PetraBery
27.08.2016 4 z 5

Pěkné, oddechové, vtipné... Celá Jessina rodina mě bavila, příběh pěkně odsýpal a já si knihu opravdu užila. Jojo je autorka, kde lze téměř s jistotou říct, že kniha bude stát za to. Plný počet nedám, z jejích jiných knih ve mě zůstalo o něco víc.

claire8889
23.08.2016 5 z 5

Jojo je skvělá spisovatelka. Přečetla jsem od ní všechny knížky, které jsou mimochodem skvělé (protože bych se k téhle ani jinak nedostala) ale takhle knížka pro mě obsahovala vše:) Mnohdy jsem se přistihla s úsměvem na rtech, někdy až s hlasitým smíchem. Ale co mě opravdu bralo, byl fakt, že to je první knížka od jojo, která mě dokázala rozbrečet. Opravdu super počtení. A doufám, že brzo bude další nová knížka, protože Jojo je úžasná....

renata67
21.08.2016 3 z 5

Favoritkou u mě i po přečtení téhle knihy zůstává Než jsem tě poznala. Ničím zvláštním mě kniha neoslnila. Četla se dobře, ale bylo to takové jednoduché odpočinkové čtení.

Leniiis
19.08.2016 3 z 5

Pro mě teda byla tato knížka trošku zklamáním. Jako ano četla se dobře, ale teda od Jojo jsem asi čekala něco uplně jinýho, něco zajímavějšího, dojemnějšího apod. Asi moje chyba, že mám na ni tak přehnaný nároky. No jo, holt knížku Než jsem Tě poznala asi nepřekoná už nic.

Andulii
19.08.2016 2 z 5

Neuchvátí,neurazí..oddechové čtení na dovču, ale čekala jsem od téhle autorky trochu víc....

Aneta6
18.08.2016 4 z 5

Opět velmi čtivá kniha od Jojo, pro mě ovšem stále vládne Než jsem tě poznala :-)

simviki
18.08.2016 4 z 5

Je těžké psát komentář ke knihám aniž by člověk vypíchl něco, co ho zaujalo nebo prozradil pointu. Přesto to zkusím. Kniha není úplně taková jako jsme od Jojo zvyklí. Je taková o rodině a pro rodinu. O trablech dospívání, o rozhodování, o hodnotách člověka. Je plná emocí, jemného humoru a optimismu. Toho je tam dost a je hlavním motivem knihy. A to je, myslím, fajn, protože v dnešním čase se pořád se strachem otáčíme dozadu, nechceme se ani raději koukat moc před sebe, a tak jen brouzdáme životem s hlavou sklopenou k zemi a rýpáme se ve vlastních bolístkách. A když spadneme, kdo z nás se hned oklepe, mávne nad tím rukou a jde dál? A když se nám postaví do cesty překážka, kdo z nás ji začne hned zdolávat, bez toho , aby si aspoň na chvíli nesedl před ní , nestěžoval si a nefňukal ? Poselství téhle odpočinkové, krásné a pozitivní knihy je jasné a důležité pro nás všechny. Někdo možná namítne, že příběh má až příliš nereálný závěr, ale co my víme.., proč by se dobrým lidem nemohli stávat alespoň párkrát za život dobré věci ?

anavi2009
18.08.2016 4 z 5

Velmi příjemná, předvídatelná oddychovka :)

Adelka123456
17.08.2016 4 z 5

Milostný román. Od autorky Než jsem tě poznala sem čekala trochu víc, ale bylo to hezké, nemůžu říct, že ne :-)

koala
17.08.2016 5 z 5

Opět musím konstatovat, že Jojo prostě umí psát. Obdivuji, že každá její kniha je naprosto originální, charaktery postav se v jejích knihách neopakují, jako u některých jiných autorek. Témata, kterými se ve svých knihách zabývá, má vždy dobře nastudované. A přestože vydává jednu knihu za druhou, není to na úkor kvality. Tato kniha měla trochu pozvolnější rozjezd, ale pak to nabralo spád a člověka to krásně pohltilo. Stejně jako hlavní hrdinka jsem úplně zapomněla, že se na začátku nezachovala zcela správně, a když to pak člověk nejméně čekal, vrátilo se to jako bumerang. Hezky zpracovaný příběh matky v nesnázích.