Znám tajemství

Znám tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351879/bmid_znam-tajemstvi-z2m-351879.jpg 5 335 100

Dvě různé vraždy, dvě odlišná místa činu, dvě oběti bez jakéhokoli vztahu – zdá se, že oba případy spojuje jen fakt, že je vyšetřují bostonská policistka Jane Rizzoliová a patoložka Maura Islesová. Ale zdání klame a brzy se začnou odkrývat souvislosti. Podivná zranění obětí, neznámé příčiny smrti. Někdo je nechal trpět jako mučedníky. Z minulosti vyvstane šokující skandál týrání, na scéně se objeví tajemná mladá dívka… Rizzoliová s Islesovou budou muset vybojovat zápas s ďábelským psychopatem, který zná tajemství – a bere životy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I Know A Secret , 2017

Belatris
25.02.2018 5 z 5

Prvních pár stran jsem zvažovala, jestli je to pravé, zbylých 90 % knihy jsem přečetla na jeden zátah (konec v 03:30 ráno). Parádní práce s postavami, vyprávěním i napětím. Žádné extra thrillerové scény, spíše sbírání indicií a rozklíčování charakterů.
Opravdu hodně nabitý detektivní román. Chtěla bych ještě více pasáží čistě s mými oblíbenými postavami, ale chápu, že tentokrát byl příběh tak nabitý jednotlivými liniemi a charaktery, že na čistě románové vedlejší scény "nezbyl papír". Po výtečném zážitku u Chirurga a Poslední na řadě další vychutnaná kniha od Tess Gerritsen. Už teď si vybírám další kus ze série Rizzoli & Isles.

fis.rena
23.02.2018 5 z 5

Tleskám,3x nazdar Jane a Mauře,ale hlavně jejich autorce,že jo. Není tajemstvím,že Tess je dokonalá spisovatelka a samozřejmě moje TOP knihařská droga,které se nehodlám vzdát,i kdyby žáby naznak padaly. Příběh je opět skvělý,promyšlený a těžko se od něj odtrhnout,i když je tu ožehavý případ s "Jablůňkou". Líbí se mi,že i přesto,že někteří čtou sérii na přeskáčku a neví souvislosti,které jsou v knize zmíněny,je vše srozumitelné a vysvětlené v pár větách,takže to "nově příchozí" chápe a nás,co máme sérii najetou,to nijak neobtěžuje opakovaným vysvětlováním a vracením se zpět k případům minulým.
Šmarja panno podsrpenská,ať píše Tess pořád dál a dál a nikdy tato série neskončí :D

Peslik
16.02.2018 5 z 5

"Znám tajemství" patří mezi ty úplně nejvíc nejlépe napsané knihy od Tess. Až je mi líto, že je to poslední kniha ze série, kterou mám tak ráda. Třeba se koncem roku dočkáme pokračování.
Pokud někomu chybí podrobnější informace o životě hlavních postav, je dobré začít číst sérii od začátku a ne od konce, přicházíte tak o spoustu zajímavých kostiček, které až jsme všechny vám řeknou víc.
Tady je 5* málo!

Pitu
04.02.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Moc hezky napsaná kniha plná napětí od začátku dokonce. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo je vrahem a pochybovala takřka o všech. Co mě však na příběhu trochu mrzelo, že tam nebyl nijak rozvinut život Maury, respektive na začátku knihy je naznačeno jakési "prokletí", které rodinu postihlo, posléze se ale kniha ubírá jiným směrem a s tímto nemá nic moc společného. Třeba se to dozvíme v další knize :-) Nebo v těch předchozích. V každém případě skvělé počteníčko. Kniha si zaslouží 5 hvězdiček!

111moni
28.01.2018 5 z 5

Tess nezklamala, skvělá kniha ,která si udržuje napětí až do konce. Zápletka, oběti, důvody, vše propleteno a postupně odkrýváno,aby vyšlo najevo tajemství. Skvělá kniha.

Tina50
21.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha o psychopatech :-). Smutný konec na můj vkus, zločin nepotrestán, ale tak je to i v životě. Doporučuji.

amladar
16.01.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní. Těším se na další a doporučuji :-)

alexis818
11.01.2018 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala,opět napínavé,čtivé zkrátka super.Už se těším na další.

klokan.1905
11.01.2018 5 z 5

Znám tajemství...
Dvě různými způsoby provedené vraždy, dvě odlišná místa činu... Vypadá to, že oběti bez jakéhokoli vztahu... Další zajímavý případ pro policistku Jane Rizzoliovou a patoložku Mauru Islesovou... Nechci nijak více odhalit, snad jen, že i tento kousek od Tess si určitě přečtěte... ;-)
Rozhodně však mohu napsat, a není to žádným TAJEMSTVÍM, že Tess Gerritsen prostě umí... Už teď se těším na případné třinácté pokračování... Doufám, že Tess Gerritsen už píše... :-)

lenka666
10.01.2018 5 z 5

Výborná kniha, od začátku až do konce velmi napínavá. Konec byl pro mě opravdu překvapivý. Tato autorka píše velmi dobře.

Mikli65
08.01.2018 5 z 5

Poslední kniha celé série si zaslouží plným právem maximální počet bodů. Napínavé, čtivé, plné zvratů a závěr, který jsem vůbec nečekala a o kterém jsem ještě dlouho po přečtení přemýšlela. Kromě toho mě bavilo i to, že se dozvídáme o soukromí ústřední dvojice vyšetřovatelek. Velká poklona autorce, je to PANÍ spisovatelka.

Mil@n
30.12.2017 5 z 5

Výborná kniha, dala by se přečíst jedním dechem.

krejcovka76
28.12.2017 5 z 5

Napínavé až po poslední písmenko. Těším se jak se příběh bude odvíjet dál. S Jane a Maurou plyne můj život a tak si tak říkám (jak u starých známých) - to už je let, kdy jsi poprvé spojila život s těmito hrdinkami a postupně jak plyne život můj, plyne i ten jejich okořeněný pouze "pár" psychopatickými vrahy, sociopaty. Příběh je velmi čtivý, velmi povedený. Je to jako kdybyste na chvilku navštívili staré známé, odvyprávěli Vám ne nemožný příběh a jedeme dál. 100% doporučuji a po Chirurgovi a Učedníkovi dávám na třetí místo pomyslného žebříčku Tess :-)

Nixa
14.12.2017 5 z 5

Geniální! Velmi čtivé, napínavé čtení plné zvratů a překvapení. Série s Jane a Maurou je klasika a moje naprostá srdcovka. Já věděla, že se mi tento díl bude líbit, ale že až takhle? Nutně potřebuji další díly.

Olga.S
12.12.2017 5 z 5

Další neskutečně skvělé dílo! Chci další díly.

hs777
10.12.2017 5 z 5

Dvanáctý díl Jane a Maury a to, že se pořád těším na každý nový a pokaždé při dočítání obětuji pár hodin spánku, mluví samo za sebe.

agnes25
08.12.2017 5 z 5

Opět skvěle paní Gerritsenová!

kap66
06.12.2017 4 z 5

Kdo má tuto autorku rád, nebude zklamán; ani já nebyla. Mám ráda detektivky, ve kterých jsou chapadla minulosti stále zamotaná v přítomnosti; to víte od začátku - ale stejně nevíte nic. Napínavá a čtivá knížka, bavila mě.
Jednu hvězdičku dolů dávám za "podivná zranění" a "mučedníky" (jak se uvádí v anotaci - abych neprozradila moc) - schválně, jestli to uvidíte stejně.
A zase, už u kolikáté knihy přeložené z angličtiny mě napadlo: který Čech používá slovo "zatracený" v nadávce? Kdo z vás řekne: "Jsi zatracený ... (hlupák, macho, zloděj, ...."? Fakt by vás, milí překladatelé, nenapadl přesnější výraz?

julie1989
04.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha (jako skoro všechny od Tess). Napínavé od začátku do konce...

kneslova
30.11.2017 5 z 5

číst knihy této autorky je jako se vracet ke starým známým, výborně napsáno jako vždy