Jako hvězdy v temné noci

Jako hvězdy v temné noci https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461520/bmid_jako-hvezdy-v-temne-noci-rim-461520.jpeg 5 945 285

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Giver of Stars , 2019

marara
17.11.2021 5 z 5

Krásný příběh, ze kterého na mě dýchla atmosféra hornatého, drsného kraje východního Kentucky. Lidé to zde ve 30. letech neměli jednoduché, kraj byl chudý, a dodnes asi je, ale přesto dokázali žít naplno. Kniha je plná silných hrdinů, zajímavých mužů a silných, nezávislých žen. Zvlášť ty ženské postavy jsou obdivuhodné. Marge, která se dokázala vymanit z konvencí a žít si po svém, ale zároveň být ostatním užitečná a obětavě pomáhat. Alice, která touhu po nezávislosti v sobě měla už v Anglii, ale ke skutečné nezávislosti se musela tvrdě propracovat. Téma Koňské knihovny, kdy knihovnice šířily radost, osvětu a vzdělání, mě fascinovalo.

kudrdlinka
15.11.2021 5 z 5

Moc hezký příběh o lásce, ale hlavně ženském přátelství, síle a odhodlání, odehrávající se ve třicátých letech minulého století v drsných kentuckých horách. Osudy knihovnic mobilní koňské knihovny vás vezmou za srdce a někdy vženou i slzy do očí.

Teseme
12.11.2021 1 z 5

Ne, tohle se mi opravdu nelíbilo ani trochu.

Martina157
12.11.2021 5 z 5

Bavila mě od začátku do konce

Bája89
06.11.2021 4 z 5

Tohle byl opravdu krásný příběh. Troufám si říci, že pohádka pro dospělé. Předtím jsem poslouchala velmi smutnou knihu a tohle bylo dokonalé pohlazení na duši. A nakonec to všechno i dobře skončilo. Navíc jako knihovnice mám pro tyto dámy velké pochopení a obdiv. Opět jsem poslouchala jako audioknihu a jediné, co mi u této knihy vadilo bylo, že jsem si nemohla otočit pár stránek dozadu, abych se přesvědčila, že to s Alice a Margery skutečně dobře dopadne. Ještě teď ve mně příběhy oněch postav rezonují.

TamaraKrejčí
02.11.2021 5 z 5

Krásné čtení. Hrdinové sympatičtí. Záporáci na facku, ale to k dobrému příběhu patří.

pocketka
27.10.2021 5 z 5

Audiokniha.
Vcelku lituji, že jsem poslouchala jako audio, protože si myslím, že kdybych četla, přirostou mi hlavní hrdinky příběhu ještě více k srdci. Od této autorky bych takto zaměřenou knihu nečekala. Poučná, laskavá, máte tam i trochu detektivky, překrásně vykreslené přátelství, slzy, zármutek, dojetí, frustrace nad bezprávím... Pocity se střídají, prožijete různé bolesti a strasti. Krásné, opravdu krásné.

AndreaP.
25.10.2021 5 z 5

Překrásný příběh z drsné horské krajiny založený na síle přátelství žen. Téma koňské knihovny mě navíc velmi zaujal, upřímně jsem vůbec netušila, že něco takového existovalo. Kniha se mi zapsala do srdce.

mfajmanova
25.10.2021 5 z 5

Úžasný příběh, který se četl úplně sám. Hned si jdu půjčit další knihu od paní Moyesové.

PetraBery
18.10.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se chytla, začátek mě nebavil na 100 %. Ale pak už byl příběh čtivý jako jiné knihy autorky. Zajímavé téma koňské knihovny, uvěřitelné hlavní hrdinky a krásně vykreslená síla přátelství.

Szilvia1
15.10.2021 5 z 5

Knížka byla super,od této autorky jsem už skoro přečetla všechny knížky.Příběh byl o přátelství žen,které začali jezdit po okolí s knížkami,aby i ti kteří nemužou přicházet do města aby si přečetli nějakou knížku(kteří uměli číst),a aby i děti si mohli aspon přelistovat nějěké knížky a naučili se číst.Příběh byl velmi pěkný,ale od téhle autorky jsem nic jiného ani nečekala.Některé její knížky jsem přečetla madarsky,ale i česky.

Hugoline
07.10.2021 4 z 5

Příběh byl pro mě překvapením, od Jojo Moyesové bych ho nečekala. Kniha o neobyčejném přátelství šesti žen. Popisuje náročný život v horách, rasismus a nerovnoprávnost žen ztěžuje bytí hlavních hrdinek a nutí nás přemýšlet. Je to knížka, která pohladí po duši.

Trolice
07.10.2021 5 z 5

Krásný příběh o přátelském poutu, soudržnosti, lásce, ale i o nerovném právu muže, ženy a barevných lidí.

barus0282
01.10.2021 5 z 5

Krásná knížka..nejednou mě rozbrečela, rozesmála.Nemohla jsem se dočkat dalších kapitol. Že mě to tak emotivně chytne jsem nečekala. Jsem ráda že ji mám doma budu si ji hýčkat jako poklad.

ivzu77
28.09.2021 4 z 5

Tak tento příběh mne chytl za srdce, pro milovníka knih musí být znalost této americké "knihovnické historie" povinností znát. O to více, že víme, že se jedná o skutečná fakta. Románový příběh silných a statečných žen za mne má uznání.

blanka7271
24.09.2021 4 z 5

Moyess má skvělé knížky, od těch nejlepších se nelze odtrhnout. Byl to úžasný relax, který vyplňoval volné chvilky a zároveň Vás knížka nenutila číst až do rána, což jako pracující oceňuji. :) Doporučuji, moc se mi líbila.

vivalamuff
23.09.2021 4 z 5

Ale jo, bylo to pěkné. Hlavní hrdinky byly sympatické. O Koňské knihovně jsem nikdy neslyšela a popravdě... kdyby v knize nebylo uvedeno datum, kdy se děj odehrává, tipovala bych to na konec 19. století a ne poč. 20. století :-D hodně mě to zpočátku mátlo, nemohla jsem uvěřit, že vzdělanost byla v té době stále na tak mizerné úrovni...

zimolka
20.09.2021 5 z 5

Opět nádherný příběh.Zase jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Tejeja
16.09.2021 5 z 5

Tohle je moje první kniha od Jojo Moyesové a ze začátku jsem si říkala, co na ní ostatní vidí... Ale pak mě to chytlo, ronila jsem slzy, usmívala se jak blázen a prožívala vše s hlavníma hrdinka a, jako kdybych tam byla s nima.

izinkaVENDULKA
06.09.2021 5 z 5

Jsem fanynka jiných žánrů, nicméně kniha byla opravdu pěkná. Od autorky moje první. Postava Margery mi byla sympatická stejně tak jako Alice. Ze začátku jsem musela zjistit v jakém roce se děj odehrává, stále jsem nějak nedokázala časově zařadit.