Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců

Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181098/bmid_jak-jsem-potkal-ryby-smrt-krasnych--hRt-181098.jpg 4 270 34

Souborné vydání dvou autorových sbírek (Smrt krásných srnců, 1971; Jak jsem potkal ryby, 1974) nostalgicky humorných, tragikomických povídek o tatínkovi, jeho rodině a přátelích i o světě zvířat v okolí Berounky.

osobka
01.03.2018 4 z 5

Skvělé zachycení odhodlání člověka dostát svým snům a ničím se nenechat zlomit.

Richisa
09.12.2017 5 z 5

Příjemné čtení, které pohladí na duši. Ke knihám se obvykle nevracím, ale myslím, že toto je jedna z těch, které jde číst kdykoli, když je člověku smutno. Vyzařuje zde láska k přírodě, rodině i lidem.

Moc se mi líbilo - doporučuji

Mánička178
30.10.2017 5 z 5

Vůbec nevadí, že nejste rybář nebo že nejíte ryby - tato kniha je mnohem víc než pouhopouhý rybářský deník!
Vždyť jde přece hlavně o cit, jaký Ota Pavel v obou částech vyjadřuje. O lásku k dětství, k časům, které už se nevrátí a které ho formovaly, ke svým kořenům, rodičům a sourozencům.
Ač prokládáno úsměvnými momenty, stejně ve mně zanechávají přečtené stránky tesknou náladu. Možná proto, že i mě donutil myslet na ta moje dětská a idylická léta, která se už nikdy nevrátí...

Sorrow
22.05.2017 5 z 5

Dojemné, úsměvné, lidské. Národní poklad, který by si měl přečíst každý!

JarsonvonBrzek
21.03.2017 5 z 5

Velice čtivá klasika. Některé povídky vykouzlí člověku úsměv na rtech, jiné přiblíží hrůzy války. Po přečtení jsem si opět uvědomil, že jsem se narodil do úžasné doby, kdy každý může říkat co chce a dělat co ho baví :)

Tooomik
26.07.2016 5 z 5

První kniha je neuvěřitelně krásně napsána. Všechna ta líčení jsou prostě dokonalá.
Smrt krásných srnců je více o životě autorova otce. Opět moc krásné. O to větší štěstí to je, že tak nádherná díla se vyskytují v tak mnohdy nepříjemné povinné četbě. Určitě doporučuji.

veronie
12.01.2016 5 z 5

První část knihy - Jak jsem potkal ryby - fajn čtení, ale je to spíš pro kluky. Druhá část - Smrt krásných srnců - mě bavila o poznání víc. Ota Pavel dle mě patří ke klasice a alespoň něco z jeho tvorby by si měl přečíst každý. V této knize je navíc zachycena část jeho života. Dětství, dospělost, jeho rodina ( hlavně tatínek ) a také jeho nemoc. Díky tomu všemu zde máme nejen příběh, ale i takové okno do života a duše autora.

OcelovaBara
03.08.2015 odpad!

Povinná četba, abych byla upřímná, přečetla jsem pouze Smrt krásných srnců, pak už jsem neměla absolutní chuť číst cokoliv dalšího od pana Pavla. Naštěstí povídka byla krátká, postavy nesympatické a to násilné roubování strašných příhod z druhé světové.... Jakoby se autor snažil za každou cenu upozornit na utrpení židů, což je sice super, ale napsat to mohl taky jinak. Doufám že si to u maturity nevytáhnu a už se k tomu nikdy nebudu muset vracet.

zralok.av
20.02.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji skoro jedním dechem, byla napsaná velice čtivě a nechyběl v ní humor s nadsázkou, který se nacházel především na začátku knihy a u konce. Přitom se v ní našla i krutost a vážnost tehdejší doby.

čuřil
06.03.2014 5 z 5

Přiznám se, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četl. Vyprávění, osudy, příroda všechno se panu Pavlovi podařilo pěkně vylíčit. Všem vřele doporučuju.

Lenytka
19.02.2014 5 z 5

Tato kniha se mi líbila tolik, až bych to ani nečekala. Byla plná emocí, které člověka na chvíli dostali. Jsem opravdu ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou a doufám, že jednou bude mít místo v mé budoucí knihovně v mém budoucím domě :)

Martinka 135
09.02.2014 3 z 5

Smrt krásných srnců se mi líbila velice, ale jak jsem se dostala k "rybám", bohužel mě příběhy svou podobností začínaly nudit. Nejsem žádný rybář, a tak jsem spoustě věcem nerozuměla. Smrt krásných srnců mě nadchla, ale bohužel dávám nižší hodnocení kvůli druhé části, která byla na můj vkus tak trochu rybářským deníkem, který mě ale nijak zvláště neuchvátil.

Zuzka_B
19.08.2012 5 z 5

Patří do povinné četby, ale řadí se k těm lepším z tohoto seznamu. Povídky jsou až neuvěřitelně lidské.

dark.ma93
08.08.2012

To, co se dá číst z povinné četby a rádi se k tomu vrátíte časem možná. Určitě chytlavý a smutný děj. Líbí se mi oba příběhy. :)