Za cenu života

Za cenu života https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93644/bmid_za-cenu-zivota-QRI-93644.jpg 5 322 58

Jack Reacher série

V pustině Nebrasky se vznáší smrtelné nebezpečí… a Childův hrdina Jack Reacher ho strhne přímo na sebe. V příběhu připomínajícím kouzlo kovbojky se jeho hrdina dostane do konfliktu s Duncanovými, místním klanem terorizujícím celé okolí. Na místě ho však zdrží nevyřešený případ osmileté dívky, která už před několika desetiletími beze stopy zmizela. Duncanovi samozřejmě chtějí, aby Reacher odešel – nebo zemřel. A nesnaží se skrýt pouze dávné tajemství. Očekávají také tajnou dodávku, která má zpoždění – a oni mají zákazníky, které není radno dráždit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Worth Dying For , 2010

Terisek99
08.08.2018 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila.

Disease
02.07.2018 3 z 5

Přečíst si jednou za čas něco o Jacku Reacherovi určitě neškodí. I když tady to bylo, podobně jako v případě Veder, podobné westernové schéma.

Lolila
07.05.2018 5 z 5

Jedna z najlepších kníh L. Childa. Dej perfektne "odsýpa". Reacher odhaľuje podstatu "podnikania" rodiny Duncanových. Postupne likviduje všetko, čo sa mu postaví do cesty. Záver bol prekvapivý, celý čas som si myslela, že ide o iný druh obchodu. Akčná oddychovka - ako vždy:-).

1amu
18.04.2018 5 z 5

Mládenci provozující americký fotbal jsou pěkní řízkové. No a na ně vsadila široká rodina Duncanů, samozřejmě špatně. Zdálo se mi, že Reacher bere kluky jako bokovku - bum-bum-prásk a ti "počítají andělíčky". A to si je ještě Duncan, Jnr. bere jako bodygárdy. Tím máme záruku, že bude ve finále opět veselo a zábava. Taky že ANO ! Kniha má šmrnc, čte se dobře. Autor ji psal zřejmě dobře naložen.
V dobrém rozpoložení jsem si ji též přečetl.

March
14.04.2018 5 z 5

Jack se prostě čte skvěle. Zapletka, rozuzlení, no paráda.
Na Jacka trochu moc krve:-)

Ferry9
28.02.2018 5 z 5

Tak tenhle příběh, mě dost zaujal. To rozuzlení bylo opravdu drsné. Jack Reacher je prostě skvělá knižní série.

hana4834
24.01.2018 3 z 5

povedeny příběh s Jackem Reacherem jako vždy

Aymira
25.09.2017 5 z 5

Další velmi povedená reacherovka, která má tentokrát navíc i neuvěřitelný spád. Odehrává se uprostřed širých kukuřičných polí v zapadákově v Nebrasce, který ovládá rodina Duncanových. Rodina, jejíž součástí jsou pouze muži. Proč tomu tak je, to může odhalit Jack Reacher, který se v městečku ocitá opět jen tak náhodou. Velmi záhy se nachází sám v soukolí mezi několika zločineckými gangy různých národností a s pomocí svého důvtipu a téměř groteskních náhodných situací si postupně odstraňuje z cesty jednoho soupeře za druhým. Závěrečné zjištění bylo pro mě osobně překvapením. Nevím proč, ale čekala jsem jiný druh obchodu. Ovšem Lee Child byl v tomto mnohem důmyslnější.

soukroma
13.04.2017 5 z 5

Podle mého jedna z nejlepších s Reacherem: sice opět ve farmářské pustině s podivnou mužskou rodinou ovládající vše, ale opravdu sám (bez dámy po boku), pátrající po důkazech o dávném zmizení malé holčičky a řešící současný problém, který kolem něj zhmotnil hned několik nepřátelských aspoň dvoučlenných skupin.
Velmi příjemné a na tuto sérii nezvyklé byly dedukce jeho protivníků, kteří rozhodně nebyli hloupí: sice došli v mezích možností ke zcela správným závěrům, ale ty byly s nedostatkem informací a bez znalosti celkového kontextu samozřejmě úplně vedle.

pafčaodřeky
09.03.2017 4 z 5

Kterak páně Reacher ke zlomenému nosu přišel....bez ženské, zato s americkými fotbalisty a šílenou rodinou v patách...jednoduchá, napínavá zábava.

pejty
30.10.2016 4 z 5

Další parádní kniha o Jacku Reacherovy plná napětí akce a brutality, ale tentokrát mám k této knize bohužel i několik výhrad. Měl jsem problém s příběhem, který mi přišel místy poměrně natahovaný, také byl bohužel místy poměrně nudný a obsahoval na můj vkus poměrně hodně hluchých míst, což bylo patrně zapříčiněno tím, že autor věnoval poměrně hodně prostoru několika postavám, které nakonec z příběhu zmizeli, aniž by do něj nějak výrazně zasáhli a vlastně vůbec všechny jejich výstupy tam prostě podle mě byli navíc a jen zbytečně kouskovali děj. Takže nakonec musím tuto knihu hodnotit trochu hůře než jsem si u Reachera zvykl.

Balci007
11.10.2016 5 z 5

Mrazivé, když si člověk uvědomí, že na knize mohlo klidně být "podle skutečné události"...

kpYossarian
06.09.2016

Duncani, Italia, Libanon, Iran...to ma trošku sklamalo avšak stále si hovorím že to treba brat ako fikciu :-D

kalache
10.06.2016 4 z 5

...taková moderní kovbojka,ale skvělá...

HonzaT
22.05.2016 5 z 5

Parádní thriller. Odsejpá to! Každopádně výtky si najdu: 1) Scéna kdy Reacher leží pod najíždějícím autem a s vidličkou a nožem dokáže s autem udělat to co udělal, je až nadlidské dílo :D Mechanik hadra :) 2) Ke konci ta "svatyně Duncanových" - zajímavé že by to nikdo nezjistil...Ale co... opět skvělý Reacher. Jeho myšlenkové pochody vás příjemně ukonejší.

pityx
10.06.2015 3 z 5

Kniha ktera urcite stoji za precteni, ale prijde mi dej malicko nevyvazeny. Kazdopadne prijemne cteni z americkeho redneckova.

Moniks
07.06.2015 5 z 5

Další super čtení a moc dobře napsáno,u knihy se nedalo dělat dlouhé pauzy proto do práce se stává pozdě.Ale to je úděl čtení!doporučuji precist.

danekdj
23.03.2015 5 z 5

Další skvělá knížka s Jackem Reacherem, vůbec bych se nezlobil kdyby byla zfilmovaná jako poslední výstřel !

mi-380
19.03.2015 4 z 5

Child teprve podruhé připustil, že dvě po sobě následující knihy s Reacherem na sebe navazují. I tentokrát se jedná o extrémně rychlou četbu, při níž mě občas zamrzí drobná nelogičnost, ale jejímuž tempu se nedá odolat. Reachera jsem objevil v listopadu 2014, čtu poctivě jeden díl za druhým, mezi to se snažím vkládat jiné knihy, ale i tak se nějak rychle blížím ke konci. Obsah kontejneru jsem uhodl zhruba po dvou třetinách knihy, což při mé nechápavosti musím ocenit jako slušný výkon.
80 % (doposud 90 hodnotících, 91 %).

Nelly
03.03.2015 5 z 5

Teprve moje třetí kniha s Reacherem a už jsem si hrdinu zařadila mezi své oblíbené knižní postavy. Hned se začtu do dalšího dobrodružství a asi to vezmu od začátku, abych mohla i prstem po mapě cestovat s R. přes Spojené státy. - Jinak v této knize byl trošku za Anděla pomsty, ale jinak super čtení, od kterého se neodtrhnete!

Lee Child
britská, 1954
1999  85%Jatka
2000  83%A přece nezemřeš
2000  84%Varovný signál
2001  88%Nezvaný host
2005  91%Výstřel

Kniha Za cenu života je v