Poslední sbohem

Poslední sbohem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122909/bmid_posledni-sbohem-122909.jpg 5 281 47

Jack Reacher série

Děj se odehrává ve státě Mississippi v březnu 1997, pouhých šest měsíců před Jatkami, prvním Childovým thrillerem s Jackem Reacherem. Nesnadná mise přináší rozhodující okamžik v Reacherově vojenské kariéře. Reacher stojí před životním rozhodnutím. Když udělá, co chce armáda, dokáže se podívat sám sobě do očí? A když to neudělá, bude ho armáda ještě chtít? Březen 1997. Za barem v Carter Crossing ve státě Mississippi je nalezena žena s proříznutým hrdlem. Jen kousek opodál stojí velká vojenská základna. Je vrahem místní chlap – nebo je to voják? Jack Reacher, tehdy stále major vojenské policie, dostane za úkol, aby se tam v přestrojení vypravil. Okresní šerif dřív sloužil u americké námořní pěchoty – a je to nádherná žena. Její vyšetřování nikam nevede. Brání jí v něm Pentagon? Nebo nechce najít vraha? ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Affair , 2011

konicekbily
14.09.2018 4 z 5

Autor vysvětluje některé okolnosti,které hlavního hrdinu dostaly z armády. Opět je to velice zajímavá kniha se spoustou akcí. Možná by se dala vytknout velká prekombinovanost. Některé části příběhu se zabývají zbytečnými podrobnostmi. Doporučuji znalcum thrilleru k přečtení!

Lolila
16.07.2018 5 z 5

Skvelý Reacher - inteligentný, zásadový, nekompromisný, .... Konečne zistíme, prečo odišiel z armády a stal sa z neho tulák. Ďalšia výborná oddychovka od Childa.

March
24.04.2018 4 z 5

Jack se čte sám, jen těch vojenských popisů, vysvětlování...bylo na můj vkus až moc. Ale že to byl Jack tak jsem to dala:-)
I když mám Jatka prectene, tak se k nim snad ještě vratim.

1amu
06.04.2018 5 z 5

Ty první tři kapitoly v Pentagonu - to je úvod mistra ! Tedy byl jsem pořádně napnutý již z popisu rána dne 11.3.1997. A také rád, že hned nato je velitel Reachera, jménem Leon Garber konečně ukázán jako normální člověk a ne jako pošuk (viz. A přece nezemřeš).
XI.kapitola a je zde krásná černovláska Elizabeth D. s hvězdou šerifa městečka Carter Crossing na hrudi. Městečko se nachází na horkém jihu státu Mississippi. Významná postava této knihy.
Kapitola XXII. a je zde Frances Neagley (která by se pro JR roztrhala a veze mu důležité důkazy-dokumenty a fotografie) -hned se vše pročišťuje.
Kapitola XVIII. Reacher se konečně a prvně s Elizabeth pomilují. (Str.187-to je pozdě-červené Harlekýny to měly dle šédule - správně schedule (na str.106).
Omlouvám se, přestávám s otravováním čísel kapitol. Objevují se další mrtvoly krásných žen (a nejen ty).
Reachera pořád štve ta velká vojenské základna a její vedení. A k tomu amatéři z Civilní milice. Jasně negativní postavy.
A také hejsek, mladý kapitán v posádce, potomek vlivného senátora. Ten pro posádku, která byla po vraždách mladých žen dlouho izolovaná za dráty, uspořádá v městečku velkou trachtaci. Autor i čtenář spějí k závěru. Autor nás chce potěšit a připisuje vsuvku jak přicházejí tvrdí hoši z Rangers zatknout Reachera. Jak to dopadne víme předem.
Jak praví Aymira: styčným bodem knihy je rachotící nákladní vlak, který na lidi působí jako afrodiziakum. Je tomu tak. Odehrává se tam finále příběhu....
Reacher splní rozkaz L.Garbera, loučí se s Elizabeth a vrací se stopem k posádce. Tam si vyřídí všechny náležitosti a odchází s armády Spojených států. Je mu 36 let .

Aymira
28.09.2017 4 z 5

Tato kniha nás zavádí opět trochu do minulosti a objasňuje příčiny, které vedly k Reacherovu odchodu z armády. Slovy samotného Jacka se odehrává "přesně čtyři a půl roku předtím než se změnil svět". Reacher je vyslán do Minnesoty do malého městečka, které existuje jen díky blízké vojenské základně. Jeho úkolem je dohlížet na vyšetřování vražd krásných mladých žen. Brzy se však, jak je konečně jeho známým zvykem, sám ocitá ve spárech jedné místní krásky. A ne tak ledajaké. Na celém případu od začátku něco nesedí a Jack díky své inteligenci a smyslu pro spravedlnost odhalí, že věci ne vždy jsou tak, jak se zdají (nebo jak se mají zdát být) a stává se něco jako osamělým mstitelem.

Přiznávám, že mi dlouho trvalo se do knihy začíst. Reacher se prakticky ani jednou neobjeví přímo v prostorách vojenské základny a nemá tak možnost nás blíže seznámit s jejím fungováním a s některými postavami. Na rozdíl od předchozích knih navíc nečelí tolika soupeřům - alespoň co se například pěstních soubojů týče. Nerealistická mi přišla i skutečnost, že by se podařilo tak snadno zamést pod koberec vraždu vlivného federálního politika a vysoce postaveného zaměstnance Pentagonu. Na druhou stranu je fakt, že všechno na světě jde ututlat. Když ani po několika desetiletích veřejnosti nejsou známy podrobnosti o vraždě amerického prezidenta... Varování: styčným bodem knihy je rachotící nákladní vlak, který na lidi působí jako afrodiziakum.

HonzaT
29.06.2017 3 z 5

Složitý složitý Reacher. Vyzdvihnu ovšem jednu věc. A to, doposud zatím nejlépe a asi nejdetailněji popsáné sexování Reachera a to hned několikrát. Překombinovaný děj, tak na dvě přečtení, ale to asi těžko neboť zas tak zábavné to nebylo. Nikoho nebaví číst jak si Deverauxová objednává kuřecí páj, cheesburger atd. a rychle to spořádá. Bistro, bistro, bistro. Poněkud lichý děj s vesnickou bandou bratranců. Ano, konec Jack vyřešil poněkud krutě a jednoznačně....U mě toto byl SLABŠÍ REACHER - BOHUŽEL.

soukroma
18.04.2017 5 z 5

Tentokrát jsem byla stejně na vážkách jako Reacher, ve všem. Co když je šerif opravdu zabiják...Výborné, konec zase jen pro silné nervy, řešení je prostě konečné.

danekdj
29.07.2015 5 z 5

Po 4. nejnovějších knížkách mi přišlo nejlogičtější vrátit se ještě před začátek abych mohl začít na začátku. A nemůžu se dočkat !

kokosek
02.07.2015 5 z 5

A opět návrat do minulosti a to přesně před první díl. A ono to funguje. A velmi dobře. Reacher v armádě je prostě skvělý.
Takže počátek série máme za sebou a je třeba se podívat jak pokračuje cesta do Virginie.

Peter.Melon
05.06.2015 4 z 5

Poslední sbohem je dobrá kniha.Je pravda,že od Lee Childa jsem ještě nic nečetl a tato kniha se mi dostala do rukou spíše náhodou,udělala na mě docela dobrý dojem.Sice jsem si myslel,že jde o kriminálku a ne thriller,ale i tak jsem byl s touto knihou docela spokojen.Hodnotím ji proto kladně...

BukaJ
02.05.2015 4 z 5

...Může obsahovat spoilery... První polovina knihy byla téměř totožná s knihou - Nemáš co ztratit. Malé vymetené městečko, jeden motel, bistro, podivná servírka, policistka, která zprvu jevila nezájem a kladla nedůvěru, ale poté Reacherovi otevřela své srdce, parta hejsků, kterou Reacher vyřídil jednou pro vždy holýma rukama (jejich roli v knize jsem mimochodem absolutně nepobral), zavražděná oběť a pár dalších motivů... Druhá polovina už se v mnoha ohledech začala podstatně lišit a nabírala na síle. Řekl bych, že se jednalo o dosti složitou a překombinovanou knihu. Musím přiznat, že bych si ji musel přečíst ještě jednou, aby mi byly známé veškeré souvislosti... Kniha se mi však líbila a rád si přečtu ještě další knihy v podání Lee Childa.

Nelly
23.04.2015 5 z 5

Opět skvělý návrat do minulosti, který objasní budoucí Reacherovu cestu. Povedená, napínavá zápletka, jen je škoda, že už mám před sebou jen dva další díly (třetí ještě nevyšel). Tak snad nám Jack ještě dlouho vydrží!

mi-380
11.04.2015 5 z 5

Chronologicky zatím druhý díl, napsaný jako patnáctý. Lee stále dokáže zaujmout promyšlenou zápletkou, sarkastickým humorem, svižnou akcí, stupňujícím se napětím i nekompromisním řešením ve stylu soudce Dredda.
90 % (zatím 71 hodnotících, 91 %).

3DD!3
09.02.2015 5 z 5

Sbohem armádo. Child v šestnáctém díle míchá klasického Reachera s vojenským a křeše tak v sérii poměrně unikátní atmosféru. Mrtvé ženy, nečekaný vrah a strhující řešení problému. Skvělý konec. Vlak odjíždí. Ideální příležitost začít a přečíst si Jatka.

Roman Joska
02.08.2014 5 z 5

Vůbec mě nevadilo vrátit se 15 let časem a číst o Jacku když sloužil v US army...naopak,byl jsem potěšen. Autor to bude muset asi dělat častěji neboť Reacherovi táhne na 60...

pobijecmuch
19.04.2014 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů této série.

Aliii
21.08.2013 5 z 5

Jack Reacher mě prostě baví. Je přímý, logický, spravedlivý a nesmlouvavý. Opět skvěle napsaná a velmi čtivá knížka. Jediné, co mi nesedělo bylo to vykání mezi Reacherem a Deverauxovou na začátku jejich první sexuální scény :-) Ale za nedomyšlený překlad Lee Child nemůže...

Solverino
14.08.2013 5 z 5

Vynikající! Zase napínavé až do úplného konce...!

MaLoMe
17.07.2013 5 z 5

Výborná kniha, začiatok trochu zvláštny, ale potom to už ide jedna radosť. Lee sa odviazal a napísal konečne trochu solídnu sexuálnu scénu. Opisy Jackových súbojov sú jedinečné. Je to ako pozerať spomalené zábery. Konečne už vieme ako sa dostal z armády.

hrabenka
30.06.2013 5 z 5