Poslední sbohem

Děj se odehrává ve státě Mississippi v březnu 1997, pouhých šest měsíců před Jatkami, prvním Childovým thrillerem s Jackem Reacherem. Nesnadná mise přináší rozhodující okamžik v Reacherově vojenské kariéře. Reacher stojí před životním rozhodnutím. Když udělá, co chce armáda, dokáže se podívat sám sobě do očí? A když to neudělá, bude ho armáda ještě chtít? Březen 1997. Za barem v Carter Crossing ve státě Mississippi je nalezena žena s proříznutým hrdlem. Jen kousek opodál stojí velká vojenská základna. Je vrahem místní chlap – nebo je to voják? Jack Reacher, tehdy stále major vojenské policie, dostane za úkol, aby se tam v přestrojení vypravil. Okresní šerif dřív sloužil u americké námořní pěchoty – a je to nádherná žena. Její vyšetřování nikam nevede. Brání jí v něm Pentagon? Nebo nechce najít vraha? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122909/big_posledni-sbohem-122909.jpg 4.6252

Jack Reacher 16.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Affair, 2011

Kniha Poslední sbohem

georginaa

Jsem ráda, že nám autor i nechal nahlédnout do vyšetřování, co by ještě Reacher byl major v armádě. Nakonec člověk i pochopí proč vlastně odešel, když měl takovou budoucnost před sebou. Začíná vyšetřovat případ mrtvé ženy a ne vše je tak snadné jak se zdá. Brání mu šerifka a on neví, zda je sním, nebo proti.

Merlin_CZ

Tento díl se odehrává před prvním (jatka) a dozvíme se proč vlastně Jack Reacher odešel z armády.
Nebudu spoilerovat, nicméně to bylo jako všechny díly zábavné, bavilo, napínavé a bez nudných míst....(teda trošičku ty popisy silnic pořád dokola, ale to už k této serii tak nějak patří....)

Česneksmedem

Přidávám se ke spokojeným čtenářům této knihy. Pokud to berete jako oddechovku s mírnou nadsázkou, tak je to velice čtivé a příjemné. Je v tom i drobek erotiky, jídla a chlapských zásad. A abychom z té reality neunikali moc hluboko, jsou zde i papalášské manýry. Doporučuji!

careras.c
29.04.2021

tak tohle mne baví…:)

mysce
17.03.2021

S Jackem Reacherem se v knize setkáváme ještě jako s důstojníkem, když je inkognito vyslán do malého města v Mississippi, aby dohlížel na vyšetřování vraždy vedené jeho mladším schopným kolegou Munroem a místní policií.
Dotyčné město žije v těsné symbióze s velikou vojenskou základnou a vypadá to, že vraždu a znásilnění mladé ženy by mohl mít na svědomí někdo z vojáků. Jack svou práci vykonává precizně jak švýcarské hodinky a záhy zjišťuje, že Pentagon se místo vyhlašované pomoci snaží mlžit a brzdit vyšetřování.
Od vedení základny totiž vedou nitky zájmů na velice vysoká politická místa a Jack se tak nakonec dostane do situace, kdy se loajalita vojáka osudově střetne s jeho bytostným smyslem pro spravedlnost.
Jack Reacher dotáhne případ do konce, a to hezky po svém. Drsně a brutálně, ale účinně.
Vynikající čtení!

surikata246
02.02.2021

Musela jsem přečíst velmi rychle, protože další kolegové a kolegyně už jsou nedočkaví.
Líbilo se mi to moc a myslím, že patří k nejlepším s hlavním hrdinou Reacherem. Moc se těším na další setkání.

Lavender756
04.12.2020

Až na ty opakující se popisy silnic :D ...to byla pecka!

StvN
17.10.2020

Po dlouhé době zase Reacher. A zase stejně dobře. Na jednu stranu všechny tři akční sekvence byly naprosto nerealistické a kdo se v tom trochu vyzná, pozná, že takhle by to nešlo. Na druhou stranu nejlépe popsaná milostná scéna za hodně dlouhou dobu, co jsem četl. Kdo se v tom trochu vyzná, pozná, že takhle to je :) Četlo se to skvěle, takže nebudu jako někteří zdejší uživatelé, kteří hledají mouchy a hrají si na velké literární kritiky, a dám pět hvězd.