Odpočívej v pokoji

Odpočívej v pokoji

V Americe existuje spousta měst s podivnými jmény. Proč by mělo být jedinečné Mother’s Rest v zemi, kde se města jmenují Why a Whynot, Accident a Peculiar, Santa Claus a No Name?
Jack Reacher nemá cíl a zbývá mu všechen čas světa, aby se k němu dostal. Zapadlá železniční stanice uprostřed prérie nazvaná Mother’s Rest ho láká, aby se tam na den zastavil.
Očekává, že najde náhrobní kámen z časů prvních osadníků, opuštěný v moři téměř zralé pšenice… místo toho však narazí na ženu čekající na ztraceného kolegu, na záhadnou poznámku o dvě stě mrtvých a na městečko plné mlčenlivých, ostražitých obyvatel.
Reacherova jednodenní přestávka v cestě se promění v hledání s otevřeným koncem… v samotném srdci temnoty.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288114/odpocivej-v-pokoji-ZCi-288114.jpg 4.4129

Jack Reacher (20.)

Make Me (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
Počet stran:384
Překlad:Iva Harrisová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7507-559-8

hana4834

Tato kniha mě trošku zklamala :( má lepší a čtivější knihy

MonikaV

Má první kniha od tohoto autora, nic moc. Na další knihy od něj zatím moc nepomýšlím.

1amu

Zajímavá a rozporná hodnocení knihy. Inu každý autor má právo na slabou chvilku, tedy i můj FAVORIT ! Kniha mi připadala tak nějak morbidní. I říkal jsem si: co by s tím tématem (jistě zajímavým) provedl Stephen King ? Můj typ: "čubrněl bych na dráty" !

Dandy1

Od knih s Recherem očekávám vice.

JaninaB.

Od Childa za mě jedna z těch nejlepších. Netušila jsem, že to, o čem píše, reálně existuje. Otevřely se mi tím dveře do dalšího světa, který by bylo možná lepší neznat.

nycol
17.12.2017

Na muj vkus dost zdlouhave. V jednu chvili jsem i premyslela, ze knihu nedoctu, ale nakonec jsem se prekonala. Pribeh jako takovy je v pohode, jen na moc strankach :).

david0948
28.10.2017

Je to klasický Reacherův příběh.Opět jedno město,jeden příběh.Jako vždy i nějaká ta žena která mu zkříží cestu.Příběh to není bůhví jaký.Mě osobně nepřišel až tak zajímavý.Ztracený detektiv,hluboký web a lány pšenice.Jen když došlo na hluboký web začalo to být "konečně" zajímavější a zajímavější.Všechna ta zvěrstva a tak začnou čtenáře probouzet z celkem nezajímavého děje.Člověk zjistí co doposud vůbec nevěděl.Celé toto peklo se rozjede až v samém závěru a mě osobně stačilo bohatě o tom jen číst.Samotné popisování je datailní až hororové.
Tento příběh patří k těm slabším co od Childa znám.Tentokrát nebudu hodnotit nikterak vysoko.Přečtěte a udělejte si vlastní názor.

Aymira
09.10.2017

Průměrná reacherovka, kterou zachránil šokující závěr. Reacher se v ní ocitá v malém městečku, kde kolem dokola jsou jen nekonečné lány pšenice. Opět shodou okolností jako vždy začne pátrat po zmizelem soukromém detektivovi a v hledání mu pomáhá jedna žena a jeden investigativní novinář. Z ženy se dle zvyku brzy stane Reacherova milenka, i když tentokrát mně ti dva k sobě vůbec nešli. Necítila jsem mezi nimi správnou chemii.

Z knihy se dozvíme mnohé o tématu asistovanych sebevražd a v závěru odhalíme, za co všechno jsou lidé ochotni zaplatit horentni sumy. Přestože konecne vysvětlení už bylo mnohokrát v knihách i filmech zpracováno, stejně dokáže děsit i šokovat nadále.

Jiné však bylo to, že Reacher v této knize nezmizel ze scény sám...

Lmslaver
07.09.2017

Zapadákov uprostřed ničeho, osamělá žena v nesnázích, která hledá svého kolegu, to je téměř klasický Reacherův scénář. Poslední známé místo pobytu soukromého vyšetřovatele v městečku Mothers Rest je jediná stopa, kterou má bývalý vojenský policista a jeho partnerka. Postupným provokováním, pátráním a vylučovacími metodami odhaluje Reacher děsivé tajemství a mrtví přibývají.

Silmarien
02.09.2017

Ďalší skvelý Reacher, ktorý ma donútil zisťovať, či je už v češtine aj ďalší diel (Je! Už čítam :-)). Pripomenul mi príbeh o Zúfalstve a Nádeji spred rokov. Presne rovnako Reacher zastavil aj v mestečku Mother´s Rest - lebo malo zaujímavé meno a on chcel vypátrať, prečo sa volá práve takto. A príbeh mal aj iné paralely, hoci len jemné, lebo Child má síce svojho stáleho hrdinu a jeho jasné a predvídateľné konanie - pre nás, ktorí ho už poznáme z ďalších dvadsiatich dielov - ale dejové linky sú vždy nové a zaujímavé. Tak to bolo i v tejto knihe. Postupné začlenenie Reachera do príbehu, zaujímaví spolupracovníci, svojská atmosféra prostredia. I pár nových vecí naznačujúcich beh času.
Rozuzlenie bolo pre mňa prekvapivé a nie úplne príjemné, ale vyvážila to Michelle Changová ako postava.

Ladinek
26.08.2017

Trochu zklamání. Mám pocit, že autor prostě musel něco napsat, tak vytvořil jakýsi kompilát z předešlých knih na půdoryse oblíbeného klišé, že středozápadní městečka jsou útočištěm úchylů a vrahů. Což ostatně není v případě Reachera také poprvé. Být to kniha neznámého autora viděl bych to na tři, možná i na čtyři hvězdy, ale na Childa mám větší nárok.

marara
05.08.2017

Výborný začátek, ale konec mě zklamal. Bylo v něm příliš lidského zla, násilí a zvrhlosti. Ale vyšetřování obou hlavních protagonistů, ve kterém využívali hlavně svých pozorovacích schopností, dedukce, znalostí psychologie, bylo fascinující.

orinka3
06.07.2017

Čekala jsem víc. Pro mne až příliš technické, založené na moderních komunikačních prostředcích. Takže jsem se docela nudila především v kapitolách, ve kterých se rozebíraly technické možnosti. Až na výjimku, která pojednávala o těch hlubinách internetu, o kterých jsem dosud neslyšela. Jinak dávám přednost živějším situacím a postavám. Takže ani nechválím, ani nehaním. Své čtenáře si jistě najde. Ale já to podruhé číst nehodlám.

soukroma
06.05.2017

No, tohle byla síla - začínalo to nevinně, opět uprostřed zemědělských lánů pšenice, u železniční stanice podivného jména, ale nabaluje se toho víc a víc a nakonec se rozkryje za organizovanou partou hodně peněz za zločiny, které zahýbají jistě každému žaludkem, myslí i srdcem. Čtenář totiž už dneska nemůže být na pochybách, že vše (a možná ještě v horších barvách i větších rozměrech) se klidně může dít nedaleko, kdekoli. Takže tentokrát se mi Child dostal pod kůži víc než jindy, ale nepříjemně. Navíc i Reacher se potýká s u něj nevídaným problémem.
A k tomu vydavatel odbyl poslední korektury a tentokrát je v textu překlepů víc než přijatelno, rozhodně podstatně víc, než kdy v sérii bývalo. Doufám, že Večerní škola to napraví...

beran25
07.02.2017

Akčňáky mám rád, tenhle stejně jako další od Childa výborný.

ThomasRuhe
15.01.2017

Odpočívej v pokoji je taková klasika v této sérii. Reacher vystoupí z vlaku v městečku, které je pouhou tečkou na mapě, a než se rozkouká, už lítá v průseru. Fór je, že se tak stane vlastně z počátku omylem a později díky jeho přirozené zvídavosti. Ovšem hrozba nebezpečí se k němu tentokrát plíží velice zvolna a nenápadně. Dlouho není jasné co se děje a proč.
Fandy série tenhle díl rozhodně nezklame, protože i po tolika dílech se Childovi daří držet Reachera v kondici. Stejně tak úplné nováčky by mohla tato kniha zaujmout.

čef
04.01.2017

V tomto žánru nemá autor žádnou odpovídající konkurenci - bojové scény, resp. boj jeden proti mnoha, nikdo tak dobře realisticky popsat neumí. Když se k tomu přičte zajímavá zápletka - zde deep (invisible, dark,hidden) web - jde vždy o naprosto jedinečný zážitek pro všechny příznivce akce. Kdo nečetl pochybil.

petrels
15.12.2016

Od Childa jsem přečetl celou sérii s jackem Reacherem, ale toto byla zatím dost nepovedená kniha. Nechápu to vysoké hodnocení. Takového hrdinu, který za sebou nechává spousty mrtvých bez varování by neztvárnil ani Bond 007. Dle mého soudu už Childovy dochází inspirace.

pafčaodřeky
31.10.2016

Jack Reacher poprvé v nemocnici! Tvrďák nám nějak měkne...také další partnerka není žádná sexy mladice, ale "zachovalá čtyřicítka", což je sympatické. Akce a napětí je o trochu slabší a předvídatelnější, než v některých jiných dílech, ale z poslední doby nadprůměrné. Něco mezi 3 a 4 hvězdami.

čtenářP
04.10.2016

super jako vždy, těším se na další kousek

Patapuf
12.09.2016

Je fakt, že hlavní předností knih s Jackem Reacherem je jejich přímočarost.... Tady sem se občas někde zasekl, ale nakonec dorazil do cíle... a spokojený... dobré čtení...

Gracian1964
09.09.2016

Tak...prečítal som zatiaľ všetky knihy od Childa, takže som si musel prečítať aj túto..no...musel...chcel som, nikto ma nenútil...a neľutujem...nerozumiem niektorým predchádzajúcim komentárom, podľa ktorých sa im kniha vliekla...no, mne sa teda nevliekla a užíval som si tú jazdu do dôsledkov....Pomerne dlho trvalo, kým Jack niekoho odrovnal, ale keď už k tomu došlo, stálo to zato, hm... Som spokojný, toto bola naozaj vydarená časť. Dúfam, že budú aj ďalšie. HOWGH!!!

Andie022
26.08.2016

Vůbec nevím, co si mám myslet. Kniha má skvělé hodnocení a byla mi doporučena jako skvělý thriller, u kterého budu napnutá od začátku až do konce... No...
Kniha se podle mého názoru táhla. Zdlouhavé a ničím nezajímavé popisy a mi začaly po chvíli vadit, tak jsem očima najížděla jen k přímým větám. Ve chvíli, kdy se oba hlavní hrdinové zachovali vyloženě hloupě (spoiler!!! - věděli, že je někdo vystopoval pomocí telefonu. Věděli, že ten člověk má nadřízeného... Zlikvidovali jednoho a telefon si používali vesele dál. Opravdu?!) jsem měla chuť knihu odložit.
Dvě hvězdičky za to, že jsem v podstatě do poslední chvíle nevěděla, o co vlastně v Mother's Rest šlo a zvědavost mě dovedla až ke konci.

Salchicha
20.08.2016

Serie s Jackom Reacherom ma jednoducho bavia. Aj ked sa priznam niekedy sa mi uz tie knihy pletu vzhladom na to, ze niektore veci sa opakuju v kazdej knihe.
Napriek tomu sa mi to pacilo a take krute rozuzlenie som necakala.

Hella
19.07.2016

Nebavilo mě to. Ačkoliv první z Reacherovek byly skvělé a hltala jsem je na jeden zátah. Tohle je strašně moc natahované, do poslední chvíle čtenář spolu s Reacherem honí chiméru, o níž ani neví, co to je. U 50. kapitoly jsem zvažovala, že s příběhem seknu, prostě mě už nebavil. Nakonec jsem zbytek přeskákala "rychloposuvem". Akce dle mého soudu málo, zato přehnaně mnoho dokola se opakujících Jackových úvah. Neprůstřelný, dokonalý, nesmrtelný, ohnivzdorný....jen už mu to moc nevěřím.

alzbeta4340
05.07.2016

Nepřišlo mi, že je v knize málo akce. Naopak Odpočívej v pokoji mě nenechala vydechnout. Nejprve se musí zjistit, co a jak, a pak Jack zasáhne s důvtipem sobě vlastním. Pointa je opravdu hnusná, jen pro silné povahy. Ještě že máme toho Jacka...

helenkan
29.06.2016

Můj miláček Jack Reacher si opět poradil s padouchy a to stylem jemu vlastním. Naprosto skvělá knížka. A už se těšim na další jeho dobrodružství.

PetraBery
09.06.2016

Můj oblíbený hrdina již ve dvacáté knize v sérii opět boduje... Ano, kniha není tolik akční jako jiné, ale i přesto si zaslouží dle mého plný počet bodů. Jack mě prostě baví a to už několik let, a věřím, že tomu bude tak i nadále.

vangog
06.06.2016

V knize je trochu více povídání než akce.Jak bývá zvykem,ale i tak mě jistě nezklamal.

mi-380
06.06.2016

Přestože mé nadšení z postavy Jacka Reachera bylo několikrát utlumeno, a opravdu spokojen jsem byl naposledy s šestnáctým dílem z roku 2012 (Poslední sbohem), na další epizodu se vždy těším. Ale ani tentokrát nestačil Childův úderný styl, založený na téměř holých větách a nestačila ani klasická reacherovská šablona (kombinace: pěkná spolupracovnice/drsná likvidace padouchů), protože: přímé řeči bylo hlavně v první polovině nadbytek a v druhé polovině mi Reacherova parta připomínala válečné kamikadze. Zbytečné řeči, zbytečné riziko: 70% (zatím 23 hodnotících s průměrem 90%).