Minulost

Minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403608/bmid_minulost-Bgn-403608.jpg 4 218 71

Jack Reacher série

Někdy je bezpečnější po svých předcích nepátrat... Bývalý vojenský policista Jack Reacher má z Maine namířeno do San Diega, ale daleko nedojede. Poslední řidič, jehož si stopl, ho v New Hampshiru náhle vysadí na opuštěné silnici uprostřed lesů. Reacher se při svém putování vždy řídil náhodou či intuicí a tentokrát na nejbližší křižovatce zabočí k městečku Laconia, kde se údajně narodil jeho otec. Alespoň se to tak v jejich rodině tradovalo. V tutéž chvíli se nedaleko odtud porouchá auto dvěma mladým Kanaďanům, kteří jedou do New Yorku prodat svůj cenný majetek. Patty a Shorty skončí v osamělém motelu, jejž provozují čtyři muži. Ti jsou jim ochotní pomoci, ale mladé dvojici se zdá, že se proti nim všechno spiklo. V motelu není mobilní signál, pevná linka vypadává a slíbený automechanik stále nejede. V Laconii se Reacher dozví, že tam nikdo toho jména nikdy nežil, a místní obyvatelé i policie mu dají jasně najevo, že není vítaný. Takže Reacher musí odjet, přestože by chtěl zůstat, a Patty se Shortym musí zůstat, i když ze všeho nejvíc touží odjet…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Past Tense , 2018

oleg
04.09.2019 5 z 5

Opět pěkné čtení,Jack Reacher mě baví....

3DD!3
25.08.2019 4 z 5

Reacher pátrá po původu svého otce, ale zase tu máme syndrom Simpsonových, kdy se vše musí vrátit do původního stavu. Nic proti tomu, ale Child by příště mohl status quo narušit a překvapit, jen to musí udělat stylově. Pasáže s variací hry na Živý terč jsou ovšem moc prima. Škoda jen že jsme se déle nezabývali lovci. I tak příjemná napínava četba, která rychle uteče. Pořád to funguje.

alzbeta4340
10.08.2019 5 z 5

Skvělá akční pohádka pro dospělé. Každý, kdo už má něco o Reacherovi načteno, ví co má čekat. A dostane se mu všeho, co jeho čtenářské srdce žádá.

MartinH
06.08.2019 4 z 5

Rozhodně to není špatná knížka, ale troška víc akce v Reacherově stylu by potěšila

2rasti
05.08.2019

Znova spisovatel potvrdil svoje nadanie a dalsia skvela kniha o J.Reacher-ovi je na svete , odporucam

pejty
03.08.2019 4 z 5

Další skvělí kousek s Reacherem v hlavní roli. Tato postava mě asi nikdy neomrzí a já vždy budu nadšeně hltat každou stránku. Musím ale říct, že jsem už četl lepší knihy o Reacherovi. Tentokrát mě totiž trochu zarazil pomalý rozjezd a vlastně po celou dobu knihy celkem vlažný děj, který se poměrně táhne a ani konec který konečně přinesl nějaké napětí mě nijak neohromil. Ale byl to Reacher, takže jsem byl spokojen.

Česneksmedem
31.07.2019 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Jak jsme si již zvykli, je to velice příjemná a čtivá pohádka pro dospělé. Pokud se smíříte s tím, že hlavní hrdina Jack Reacher je něco mezi Old Shatterhandem a agentem 007 (i s tím zabíjením), tak je to hodně stránek parádní zábavy. Jen ti záporáci jsou poněkud naivní, neboť jich na Jacka například nastoupí pět, a to beze zbraně. Výsledek je v tom případě zcela jasný. Toto dílko bylo navíc okořeněno genealogií, což mám rád. Doporučuji!

PetraBery
30.07.2019 5 z 5

Oproti jiným dílům je tento trochu poklidnější, akce se odehrává hlavně na konci knihy. Ale stejně jako jiné knihy ze série čtivé, napínavé a výborné čtení s oblíbeným hlavním hrdinou Jackem Reacherem, na které se vždy moc těším a které potom příliš rychle uteče.

mikika
29.07.2019 4 z 5

dlouhý, předlouhý rozjezd, napínání nervů. klasika.

jiri9568
28.07.2019 5 z 5

Doporučuji všem kdo má rád knížky o Jacku Reacherovi, hrozně jsem se na danou knihu těšil a nezklamala

Gracian1964
25.07.2019 5 z 5

Nemyslím si, že táto kniha patrí zo série k tým slabším. Práve naopak, zaraďujem ju k silnejším. Bola to jazda, som vrchovato spokojný. Takto treba písať ten správny triler, či ako sa tomu hovorí. Tesne pred touto knihou som si prečítal jedného Fitzeka, konkrétne Pasažiera 23, ale nedá mi nepodotknúť, že oproti Childovi je milý Fitzek úbohý "břídil". Jeho priaznivci "prominou", nedokázal som si pomôcť a zaradil túto hnidopíšsku poznámku, hehe. Long Live Lee Child, potažmo Reacher!!!

Foks
24.06.2019 5 z 5

Reklama na thriller. 100%

ŠevčaMadVR6
20.06.2019 4 z 5

Méně akce, ale pořád skvělé. Konec byl na můj vkus trošku zbytečně urychlený. Čekal jsem ještě vyřešení zápletky z Bostonu, ta jaksi vyšuměla...

felia
16.06.2019

Opět skvělý Jack Reacher

kolacky
12.06.2019 5 z 5

To byly nervy! Ještěže je Jack tak dobrý, jako vždycky! To se mi ulevilo, pár stránek před koncem...

pafčaodřeky
12.06.2019 4 z 5

Starý dobrý Reacher tak jak ho máme rádi, když to nejde po dobrým, on s tím problém nemá, záporáci jsou patřičně odpudiví, hrdinové stateční a inteligentní, jednoduchost, akce, napětí, pozitivně hodnotím i vynechání jednoho z klišé (my víme, že to je chlapák)...zábavně napsaný brak, u kterého si krásně odpočinete

mi-380
11.06.2019 4 z 5

Mladý Reacher dával přednost akci před rozhovorem, ten starší si rád popovídá, na to jsme si museli zvyknout. Co mě ale vždy překvapí, to je čtivost, přímo rychlopalba, kterou čtenáře pomocí svých úderných vět Lee Child s pomocí Ivy Harrisové skoro každým dílem zasypává. Přestože mám Reachera nejraději v armádě, i tento civilní příběh mě bavil vysoce nadprůměrně, zvlášť, když zjistíme, že není Reacher jako Reacher.
Nechybí (až na jednu výjimku*) nic z očekávaného: ponurá záhada, originální humor, svižné dialogy, příležitostná akce, několikanásobná převaha záporáků, překvapení na závěr, ale hlavně ten neohrožený, chytrý, zvědavý a drsný velký chlap se smyslem pro nemilosrdnou spravedlnost.
85 % (zatím je nás jen 33 hodnotících s průměrem 88 %).

… Dveře se o minutu později otevřely a za sítí proti hmyzu se objevil muž. Štíhlý, s rozumným výrazem ve tváři a s nakrátko ostříhanými šedivými vlasy. Měl na sobě džíny z obchodu pro farmáře a obyčejné šedivé tričko. Byl dost starý na to, aby dostal slevu v kině, ale ne natolik, aby potřeboval hůl.

„Jsme příbuzní?“
„Každý je někoho příbuzný, když se vrátíme dostatečně daleko do historie.“

P.S.
*Spoiler: Žena v Reacherově posteli.

ReacherJ
07.06.2019 5 z 5

Přečetl jsem všechny knihy že série s Reacherem. I když tahle patří mezi ty slabší. Pořád je to paráda.

hana4834
06.06.2019 2 z 5

Přečetla jsem skoro všechny knihy o Rearcherovi a tato je nejhorší. Vůbec to není spisovateluv styl. Pul knihy jsem měla pocit že jde o dva příběhy v jednom. Až ta druhá půlka me víc zaujala.

misutkaG
05.06.2019 4 z 5

Když někdo píše jednu knížku o tomtéž hrdinovi dvacet let, tak nutně nemohou být všechny výborné. Kdyby se někdo pokusil je všechny - nebo většinu z nich - přečíst v jednom zápřahu, tak by si musil po nějaké době Reachera spíš zhnusit, než ho nadále milovat. Když se o tom s někým bavím, tak mi naskakuje srovnání, které může pokulhávat, ale něco na něm je, ač budu srovnávat knížky s filmy, konkrétně s Jamesem Bondem. Bondovky jsou, nebo alespoň do doby před několika lety byly, příjemnými pohádkami, kde dobro, i když trochu zvláštní a ne tak úplně bez chybiček, zvítězí. Hrdina měl své atributy, fyzické i psychické a patří k němu řada ikonických aspektů. má své neměnné zvyky. Proto si také myslím, že bondovky od doby, co 007 začal být mlácen, mučen, neoholený a v roztrhaných zakrvácených šatech, nejsou tím, co se mi tak líbilo, že jsou to prostě thrillery moderního, ale hodně zaměnitelného a jiným thrillerům podobného rázu, které se mohou líbit, ale já už je za pravého Bonda nepokládám. Reacher má také své atributy, které u něj autor vytvořil zčásti naráz, zčásti mu je přidával v průběhu let, jsou fyzické i psychické a způsoby, jak Reacher žije a řeší problémy, ke kterým se nachomýtne, jsou také očekávané a musí se sobě podobat. Jinak je totiž čtenář zklamán, že to není "jeho Reacher". Např. jednomu čtenáři na této poslední knize vadí, že tam Reacher neprožije milostný románek, pokud možno s nějakou prokurátorkou, generálkou apod., ač v jiných knihách se to prakticky vždy nějak odehraje. Pak Reacher zamává, odchází a na silnici vztyčí palec. Tak to má být, tak se mi to také líbí a je to má oblíbená četba. Nebudu se proto vrtat v knížce Minulost z hlediska, zda jde autor dolů či ne. Napsaná je jako obvykle velmi čtivě, příběh je vystaven zdárně, téma do jisté míry neotřelé. Rodinná historie není hlavní linkou, možná si povšimněme, že tak úplnou náhodou se ale Reacher do Laconie přece jen nedostává. Vlastně tam jet chtěl. Náhoda na autostopu je pak častou metodou, jak autor Reachera dostane na místo, kam ho dostat potřebuje. Silný příběh Kanaďanů a únikové hry je dobrý, má ovšem zásadní vadu v tom, že představitelé "zla" jsou totální amatéři. Jenže takových vad je v knihách o Reacherovi spousta a čtenářům, ani mně, to vůbec nevadí. Takže dávám čtyři hvězdičky a těším se na další pohádku o Reacherovi. Na rozdíl od bondovek je lepší o Reacherovi číst, než ho vidět ve filmu...