Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156867/bmid_unesena-FPE-156867.jpg 4 498 106

Jack Caffery série

Mo Hayder vždycky psala morbidní thrillery. Ale tohle tady ještě nebylo. Ponurý listopadový den se chýlí k večeru, když detektiv Jack Caffery přijíždí vyslechnout svědky krádeže auta. Takových případů už bylo... Rutinně zahájí vyšetřování, ale brzy zjistí, že tentokrát je to jiné. V tomto autě totiž seděla jedenáctiletá dívka. A ještě stále se pohřešuje. "To byl teprve začátek," napíše únosce policii. "A nepočítejte s tím, že konec přijde brzy." Stačí jen těch pár slov a Caffery pochopí, že je pouze otázkou času, kdy si pachatel vyhlédne další auto s dítětem na zadním sedadle. Říká se o něm, že je nejlepší policajt ve městě. Má dobrý nos a kromě obrovských zkušeností se může spolehnout i na svůj instinkt. A právě policajtský instinkt mu napovídá, že něco je špatně. Ani tentokrát se nemýlí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Gone , 2012

miloslav0399
05.09.2016 4 z 5

V řade jsem přečetl 3 Caffery po sobě a ted si dám chvíli přestávku. Unesená určitě není špatná kniha, ale mé pracně nabyté sympatie k hlavním postavám se zase začínají ztrácet. V tomto díle mi lezla na nervy hlavně Blecha. Vlastní příběh je zajímavý a atraktivně napsaný, takže ani moc nevadí, že únosce je jasný už delší dobu. Nezávidím ale tomu, kdo nečte tuto sérii popořadě. Životní peripetie hlavních postav jsou totiž opravdu zamotané.

NikaMirka
20.07.2016 5 z 5

Mo Hayder jsem si zamilovala. Bohuzel jsem to vzala nejak od konce, nejprve Vlk, ted unesena a zjistuji, knihy na sebe proste navazuji a ne ze ne. Jsou to zminky, naznaky nebo vzpominky a to me rozciluje. Takze jdu od zacatku a huraaaa na Ptacnika, Pecovatele, Ritual a Kuze. Doporucuji vsem zacit stejne tak, at v tom nemate hokej. Jinak kniha ctiva, napinava a uzasne napsana. Oproti nekterym kniham na stejne tema opravdu oddechovka, bez nasili a brutalit. Vinika jsem tusila od pulky knihy, ale az posledni obet mi mou domenku potvrdila. Presto, me nenudila zadna stranka! Pet hvezdicek s nadsenim...

ewisek22
12.07.2016 5 z 5

Opět naprosto skvělá kniha od Mo. Blecha byla opět úžasná a z těch tunelů jsem měla drobet klaustrofobické pocity:) Akorát jsem omylem sáhla po pátém dílu místo čtvrtého, tak jsem chvilku ze začátku bloudila...např. proč se Caffery nebaví s blechou atd. Padoucha jsem tušila asi už od půlky knihy. A u toho konce jsem neviděla na pár slov přes slzy...:) Dávám plný počet hvězdiček a vracím se ke čtvrtému dílu:)

ÁjíkSamík
13.04.2016 5 z 5

Únosce nám Mo ukázala už po první třetině a na konci to Jackovi nějak snadno a samo od sebe všechno došlo, ale opět fajn počtení =)

adelaska
09.03.2016 4 z 5

Výborný napínavý thriller. Ale pachatele jsem odhadla už před půlkou. Nicméně to bylo skvělé, autorka umí zamíchat i s emocemi. Pro mě první od MO Hayder a co nevidět jdu do dalších.

Rawar
14.02.2016 5 z 5

Bylo to opět kvalitní, propracované a promyšlené kriminální vyprávění. Nevěřím, že bych někdy dal Cafferymu nízké hodnocení, je to prostě moje krevní skupina. Únos dítěte, je další z hrůzných scénářů každé, nejen anglické rodiny, se kterým se paní Hayder pustila do křížku. Člověk si při čtení nejedou uvědomí, jak důležité je si hlídat všechny světové strany, kdykoliv je s dítětem. Blecha by zasloužila všechny tři orlí pera najednou a stran Cafferyho musím doufat, že nějakého toho bobříka také brzy uloví. A teď vzhůru do psychiatrické léčebny...

Colletka
04.02.2016 5 z 5

Unesená byla moc fajn, plno zvratů a napínavých pasáží. Kniha plná překvapení.

dorkas
01.01.2016 4 z 5

Prvá kniha, ktorú som od tejto autorky čítala - a lepšie som si asi ani vybrať nemohla.
Neobľubujem detektívky, ale toto bolo prepracované, prešpekulované, napínavé, plné nečakaných zvratov a ľahko čitateľné... Dejovo Vás to núti "prelúskať" knihu čo najrýchlejšie, aby ste sa dopátrali, ako to vlastne všetko skončí :D

morava
17.11.2015 5 z 5

Nejdrive jsem si precetla Ptacnika, ktery se me diky dosti nechutnym scenam az tak nelibil, a pak jsem si rekla, ze uz dalsi knihu od teto autorky, ktera na me cekala ve ctecce ,cist nebudu. Ale nejak mi to nedalo a rozecetla jsem ji. Rozecetla a precetla za dva dny.Tahle kniha byla skvele propracovana, napinava, proste super !

Lu89
02.11.2015 5 z 5

Jedna z nejpoutavějších knížek, jaké jsem přečetla. Od první stránky jsem děj přímo hltala, takže se už velmi těším, až si přečtu další knihy od tohoto autora ;-)

Hanina61
17.09.2015 5 z 5

Uf, právě jsem dočetla. Přiznávám, že nečtu od začátku série, toto byla moje druhá kniha od Mo Hayder, po Ptáčníkovi. Další z knih, které chytnou a nepustí. A poněvadž jsem po přečtení Ptáčníka shlédla i filmové zpracování knihy, mimochodem velmi dobré - Léčba, Jack Caffery pro mě vypadal (a už bude naždycky vypadat) jako herec Geert Van Rampelberg.

Dumicek
13.09.2015 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha ( nečetla jsem Ptáčníka a Pečovatele), ale jak říkám super kniha! Napětí od začátku do konce, nic v knize nebylo na víc- vše prostě krásně vyvážené. Sice jsem od poloviny knihy věděla, kdo je únosce, ale vůbec to můj dojem na knihu nezhoršilo ba naopak! Teď se pouštím do Panenky a pak přijdou na řadu první dva díly :)

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Unesená je tvrdý psychologický thriller, který si nebere servítky a děj je hodně chladný, stejně jako vrah, který se ž příliš dlouho skrývá. Má výborně propracovanou zápletku, která je plná napínavých momentů a jistě se bude líbit všem milovníkům tohoto žánru.

A.lexii
20.08.2015 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Mo, která mě donutila sáhnout po všech ostatních dílech ze série... Naprosto přesvědčivé čtení.... Posledních několik stran jsem četla dlouho do noci, protože jsem nechtěla jít spát s pocitem, že nevím, jak to celé dopadlo... :-)

ptoček
03.07.2015 5 z 5

Moje první knížka od Mo .... A mám novou závislost :-) nemohla jsem přestat číst, dokonalost!

Katschka
30.06.2015 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl z celé série! Prakticky nemožné knihu odložit!

Misha11
26.06.2015 5 z 5

Od Mo jsem četla víc knížek, ale tahle se mi tedy líbila úplně nejvíc. Tohle je jedna z nejnapínavějších (pokud ne úplně první) a nejpromyšlenějších knih, jaké jsem kdy četla.
Šla jsem do toho s tím, že to bude taková klasika od autorky - neurazí nenadchne. A ono houby.
Poslední třetinu jsem napětím skoro nedýchala, a ač jsem ještě před půlkou tušila, kdo za tím stojí, až do konce jsem netušila nic jiného - kde? proč? jak? --

Rozhodně doporučuji a pokud jste od Mo ještě nic nečetli, nezáleží vám na pořadí série a nevíte, kterou si vybrat - určitě tuhle.

Ormos Atalia
28.04.2015 4 z 5

Unesená je první kniha, kterou jsem od této autorky četla a musím jí dát určitě palec nahoru :-) Líbil se mi příběh a zvraty, které ho provázely. Určitě tato kniha stojí za přečtení.

judith141
12.04.2015 5 z 5

Moje první kniha od Mo Hayder. Naprosto úžasné čtení, které Vás chytne od prvních stránek a nepustí až do konce.

Kortexo
25.03.2015 3 z 5

Stejně, jako Rituál, román bez zajímavého hlavního záporáka a dějem bez nových myšlenek.
Ptáčník a Pečovatel, nemá konkurenci...

Anglie thrillery únosy dětí

Mo Hayder