Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156867/bmid_unesena-FPE-156867.jpg 4 498 106

Jack Caffery série

Mo Hayder vždycky psala morbidní thrillery. Ale tohle tady ještě nebylo. Ponurý listopadový den se chýlí k večeru, když detektiv Jack Caffery přijíždí vyslechnout svědky krádeže auta. Takových případů už bylo... Rutinně zahájí vyšetřování, ale brzy zjistí, že tentokrát je to jiné. V tomto autě totiž seděla jedenáctiletá dívka. A ještě stále se pohřešuje. "To byl teprve začátek," napíše únosce policii. "A nepočítejte s tím, že konec přijde brzy." Stačí jen těch pár slov a Caffery pochopí, že je pouze otázkou času, kdy si pachatel vyhlédne další auto s dítětem na zadním sedadle. Říká se o něm, že je nejlepší policajt ve městě. Má dobrý nos a kromě obrovských zkušeností se může spolehnout i na svůj instinkt. A právě policajtský instinkt mu napovídá, že něco je špatně. Ani tentokrát se nemýlí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Gone , 2012

Olous1
15.11.2017 5 z 5

Velice pěkná detektivka se zajímavým tématem.Četla se dobře,za mě....doporučuji.

Jankulik
19.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavá a čtivá :-). Doporučuji.

IvanaB
28.09.2017 5 z 5

Pro mě asi nejlepší díl, Na Cafferyho už jsem si zvykla, ale Blecha mi leze na nervy a nevidím smysl v Chodícím muži. Ale těším se na další díly, čtu popořadě :-)

genie
24.09.2017 4 z 5

Caffery se mi líbí čím dál víc, stejně tak postava Blechy, která nepostupuje vždy zcela racionálně. Stále nechápu přítomnost a nadpřirozenost Chodícího muže, který působí jako Jackův "psychoterapeut". Každopádně autorka opět odvedla dobrou práci - čtivé.

Barbaanek
23.08.2017 3 z 5

(SPOILER) Zápletka dobrá, ale od půlky víceméně zřejmá (při znalosti autorky, že to "pozor pozor, není ten, ale tamten, od koho to čekáte nejmíň, i když jisté náznaky tu jsou..."), Blecha mi leze na nervy, Chodící muž taky, a Cafferyho jako by někdo v průběhu série vykastroval, nebo co... Nějak zbačkorovatěl. Prostě za mě nic moc.

Drahuš
21.08.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, od Mo jsem četla daleko lepší. Velmi brzy odhalitelný vrah, žádný převratný konec. Doufám, že další díl bude lepší.....

Marllo
15.08.2017 4 z 5

Jak je zvykem u knih od Mo, neskutečně čtivé, bez nudných pasáží, výborně vykreslené postavy, zajímavá zápletka avšak je tu jisté ale. Po panence, kterou bych kvalitativně právě přirovnal k této knize, máme " lehce " předvídatelný děj ( tím nemyslím ve všech dějových linyjích ) a hlavně i padoucha. Zhruba po půlce knihy jsem už na beton tušil kdo, co a proč. Což zamrzí když si vzpomenu na brilantního Vlka, kde jsem do poslední chvíle tápal. Ale přesto nelze než doporučit. Mo je prostě bůh a i to lehké zaškobrtnutí jí odpustíte :)

oolinkaa
19.07.2017 5 z 5

tak to byla jízda, nešlo se od knihy odtrhnout, četlo se jedním dechem.. knihy nečtu popořadě, bohužel čtu, jak je mají v knihovně k dispozici, ale vůbec to neva.. doporučuji a těším se na další díla

oleg
16.07.2017 5 z 5

Nejdříve nic moc,ale pak to začalo a nemohla jsem se odtrhnout,dokud jsem ji nedočetla-super,napínavé,doporučuji!!!!!

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Dobře napsaná detektivka,ale ne každý má žaludek na pedofily.

Ráčkajda
09.04.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo.

JPBelmondo
07.04.2017 3 z 5

Jack Caffery nezklamal, ale ostatní knížky byly lepší např. Vlk a Ptáčník. Navíc zde jsem brzy odhalila vraha.

Laura99
21.03.2017 5 z 5

Doporučuji.

Akimus
16.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji!!

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

Tahle kniha je vážně skvělá. Přiznám, že v půlce jsem ji chtěla vrátit nedočtenou, protože téma pedofilie jsem si dost užila v Pečovateli, pak jsem přečetla ještě pár dalších stránek a najednou-ejhle, nebude to nakonec všechno jinak? A pachatel mě vážně napadl až docela pozdě. Znovu opakuji -poutavé, doporučuji, nudit se rozhodně nebudete!

limruska
25.11.2016 5 z 5

Napínavé čtení, chvílemi mě sice některé představy děsily. Každý, kdo má děti ví, o čem mluvím, ale musím říct, že tato kniha se skvělé Mo fakt povedla. I přes tu děsivost dokázala do knihy vnést i prostor pro naději a ten strhující konec... další +.

Roubas
13.11.2016 4 z 5

Od Mo Hayder jsem přečetl už několik knih, její největší předností je velké množství detailů, díky kterým je příběh neuvěřitelně autentický. Román se odehrává během několika dní a autorka postupuje krok po kroku, zmiňuje každý pocit, každý výraz ve tváři. Čtenáři pak připadá, že něco podobného se hned zítra může stát na ulici před jeho domem. Jack Caffery je sympaťák a jeho rozpravy s Chodícím mužem u ohně jsou třešničkou na dortu.

Aymira
28.10.2016 5 z 5

Rozhodně zatím nejlepší knížka od Mo Hayder. Má šmrnc a neustále drží čtenáře v očekávání, jak to bude dál. Události zasáhnou několik rodin najednou a Jack mezi nimi pobíhá a vždy, dřív než se naděje, dostane hlášení a musí vyrazit na jiné místo. Pachatel se dal opět tušit poměrně záhy. Závěr byl akční a strhující.

Mezi tím vším napětí a pátráním po unesených stíhá Jack vést filozofické rozpravy s Chodícím mužem, díky němuž také pochopí, že jeho srdce má být otevřené a připravené na další životní etapu.

motolka
24.10.2016 5 z 5

Napínavá detektivka.

Janeee
09.10.2016 5 z 5

Ještě teď jsem z knihy celá nervozní. Bylo to skvělé! I když od půlky jsem tušila, kdo je únosce, tak kniha byla napínavá až do samého konce. Jen mě mrzí , že také sérii nečtu popořadě... Knihy od Mo si půjčuji v knihovně a většinou jsou pořád rozpůjčované, tak jsem ráda, že tam občas nějakou ulovím. ;-) Tato kniha mi přišla hned po Vlkovi od této autorky nejvíc čtivá. Já jsem jí nemohla pustit z ruky. ;-)

Anglie thrillery únosy dětí

Mo Hayder