Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2022 2022

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

brendiska
13.09.2018 5 z 5

Přes 700 stran, které vás nenechají vydechnout, nutí vás číst pořád dál a dál. Brilantně kombinující minulost s přítomností. Nevytváří žádné umělé hrdiny ani padouchy. Každý má lidskou stránku, dobrou i špatnou, každý má chyby a do každé i záporné postavy se dokážete vžít, dokážete na ní najít něco obdivuhodného. Autor se navíc nedal strhnout k lacinému obohacení zbytečnými akčními scénami.
Příběh je silný, ale brilantní knihu z toho dělá teprve styl psaní, způsob jakým autor příběh vypráví a charaktery postav, které všechno dolaďují a ta komplexní reálnost je obdivuhodná

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Velmi zdarila kombinace Browna, DeMille a Jamese Bonda. Bichle, ale krasne se cetla. Podobna kniha: Nomad.

Petruse21
02.09.2018 3 z 5

Slibný začátek, odfláknutý konec. Škoda.

AgataMilanov
25.08.2018 5 z 5

Jedna z najlepsich knich, ktore som citala...

quae
24.08.2018 4 z 5

Pro mě byl jednoznačně top hlavní hrdina, přestože zažíval pro normálního smrtelníku neuvěřitelné věci, já jsem mu to věřit chtěla. Jediné, co mě ze začátku knihy trošku nebavilo, byly flashbacky hlavní záporné a kladné postavy. Druhá dějová linka se tam mohla zdát zbytečná, ale mně se líbila. Knihu udělala zajímavější a částečně rozbila klasické klišé o vítězství dobra nad zlem.

Marťas3
22.08.2018 5 z 5

Nejnapínavější kniha posledních let.

Chajda69
08.08.2018 5 z 5

Výborné. Knihy špionážního střihu jsem četl ve svých pubertálních letech a protože byly všechny víceméně stejné, upustil jsem od nich. V případě Já, Poutník, jsem ale udělal výjimku. Výjimku, ze které jsem byl naprosto nadšený. Mám rád příběh, který se pořádně rozvine, kde jsou motivace postav logické a obhajitelné, kde se vyvíjí samotné postavy. Tohle všechno v knize bylo. Navíc byla zasazená do různých lokalit, sledování dějové linie hlavního záporáka a hlavního klaďase bylo také perfektní. Ocenil jsem také zasazení do historického kontextu (SSSR v Afghánistánu, 11. září apod.).

Některé pasáže, třebaže teoreticky zřejmě možné, byly přitažené za vlasy, ale v souhrnu pro mě byl Poutník skvělou knihou, která mě pohltila a vyplivla až na konci. Jednoznačně 5 hvězd, ve svém žánru top.

olcab
04.08.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé. Napínavé od začátku do konce. Pořád jsem knihu odkládala, nechtělo se mi do ní a teď nelituji, ba naopak, je mi líto, že jsem ji dočetla. Už dlouho mě žádná kniha tak nepohltila, jak tato. I přes vysoký počet stránek byla pro mě krátká a četla bych dál :-) Knihu navíc korunoval výborný překlad P.Medka. Přijde čas, že si ji přečtu znovu. Doporučuji!

madja
23.07.2018 4 z 5

Hezky, vypravěčsky psaný příběh, který se dobře čte.

Dela111
19.07.2018 5 z 5

Vynikající!! Knihu jsem doslova "hltala". Za vše mluví to, že špionážní romány čtu velmi zřídka, málokdy se do nich začtu. Tady bych mohla psát hromadu superlativů do nekonečna :-) .

roso.mak
16.07.2018 2 z 5

Neodolám srazit trochu hodnocení.
Po té, co jsem poctivě dočetla ke 350 straně knihy, která se podle anotace tvářila jako detektivka (a bestseller), jsem přeskočila na konec a nakonec knihu odložila.

Vyklubal se z ní skoro špionážní román, kde se místo vraha honí nakonec terorista, který chce, světe div se, zničit USA pomocí mnohokrát použitého tématu (to před lety o tomhle koloval nějaký hoax, že to všichni spisovatelé používají?).

Kniha mohla být tak o 600 stran tenčí, mělo se vynechat dětství všech zúčastněných a na anotaci se mělo přiznat, že se bude honit terorista a že o vraždu, které se věnuje celý začátek knihy, půjde jen tak mimochodem.

Nemám nic proti špionážním románům, naopak byly časy, kdy jsem nic jiného nečetla, ale tenhle autor trpí touhou nám sdělit opravdu úplně úplně všechno a na světě je příliš mnoho dobrých knih a příliš málo času.

Ivetaaa
10.07.2018 4 z 5

Je to už delší doba co jsem ji četla ale po pravdě už si moc nepamatuji jaká vůbec byla takže asi tak skvělá nebyla jinak bych jsi ji pamatovala :/

Tazz1
07.07.2018 5 z 5

Kniha je velmi obsáhlá, na tabletu skoro 860 stran. Nicméně udržuje spád a rytmus po celou dobu. Posledních skoro 200 stran jsem téměř přeskakoval, jak jsem byl napnutý a jak se autorovi povedlo vygradovat děj. Myšlenka thrilleru paralelně běžícího s detektivkou se opravdu povedla. Rovněž pozitivně kvituji dohru co mnohé knihy nemají. Tedy to co se děje "pak". Už dlouho mě žádná kniha takhle nechytla.

mi-380
02.07.2018 4 z 5

Uznání autorovi za předvídavost, kritický a realistický pohled na problémy Blízkého východu a schopnost celých 760 stránek stupňovat napětí. Zamrazilo mě z až moc podrobně popsaného katastrofického návodu, občasné mírné pousmání mi přivodilo přesvědčení hlavní postavy a tedy i autora, že Spojené Státy jsou ve všem stále ještě daleko před celým světem a Evropané, Arabové i Asiaté jsou v knize většinou v rolích gangsterů, podvodníků, korupčníků a jiných ubožáků a jedině američtí agenti jsou schopni něco vyřešit.
85 % (aktuálně jsem 1177 hodnotící, průměr je 90 %).

jituz
01.07.2018 3 z 5

Pro mě překombinované, ale čtivé.

DavidKeller
01.07.2018 5 z 5

Dnes ráno hodiny ukazovali 00:45 a já jsem dočital. A dočital jsem asi zatím nejzajímavější knihu co jsem do teď četl. Můj knihomolsky " orgasmus" dosáhl na úroveň mezi vesmírné dimenze :) Né teď vážně. Opravdu povedené dílo, autor tam zamíchal vše. Třeba že při hledání teroristy který nás chce vyhubit opravdu hnusným způsobem , dokáže bravurně vmíchat vyšetřování vraždy ..a jeho praktiky se zrcadlem, užásné , to by mě ani nenapadlo :) Opravdu asi zatím nejlepší kniha kterou jsem tento rok četl a možná..možna i dosavaď v životě :) Davám 5* ale kdyby šlo deset , tak dám jedenáct :)

Boby17
25.06.2018 5 z 5

Knížka je výborně napsaná a tak mi nedělá žádné problémy dát při hodnocení všechny hvězdy. Inteligentní a zároveň akční děj mi dal možnost nahlédnout do světa stínů a tajných služeb. Doufám, že naši skuteční neznámí hrdinové nás v reálném životě dokážou ochránit před hrozbami všech nenávistných radikálů, magorů a fanatiků.

Barush64
24.06.2018 5 z 5

Na Poutníka jsem se nechala nalákat místním skvělým hodnocením a nelituju jediné minuty strávené s touto bichlí. Přiznávám, že pro mě byl teda ten rozjezd takový zdlouhavější, ale chápu, že to bylo potřeba k pochopení všeho, co následovalo. Proto doporučuju knihu neodkládat :). Opravdu napínavý příběh, skvěle napsaný, skvěle vypointovaný. Určitě si ho někdy ještě přečtu znovu.

Adelka92
22.06.2018 5 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka, sama bych si takový žánr asi nevybrala, ale její nadšení mě donutilo knihu přečíst. Jsem opravdu mile překvapena, příběh je promyšlený, napínavý a zahrnuje opravdu zajímavé osudy různých lidí. Když se všechno začne na konci propojovat, je to čím dál, tím víc úžasnějsí počteníčko :) Nenašla jsem jedinou pasáž, u které bych se nudila. Pět z pěti!

smolicka
31.05.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila díky loňské novince Nomád, kdy knihkupci doporučovali, že se bude líbit těm, kdo četli Já, poutník. Rozhodla jsem se tedy přečíst nejprve poutníka a musím říct, že jsem ráda, že jsem to udělala. Sama bych se k tomuto žánru asi těžko dostala, ale kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Je pravda, že některé pasáže byly delší, ale asi jsem vytrvalý čtenář a knihu jsem si moc užila. Nestalo se mi, jako občas u jiných detektivek, že bych už dopředu tušila, kdo to udělal a jak to bylo, což drželo mou pozornost neustále napnutou. Sonda do mysli muslimského bojovníka byla podle mě také hodně poučná a ukazující, že nic není černé nebo bílé.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes