Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2027 2027

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

Radza
29.01.2018 5 z 5

Pomalejsi rozjezd, ale krasne se napeti stupnuje. Sledovani vice linii pribehu, ktere vyustuji v grandiozni finale. Obcas trochu moc popisu, ale celkove se cetlo jednim dechem.

pobijecmuch
24.01.2018 1 z 5

Jsem asi literární barbar, ale tato kniha mně hodně zklamala. Způsob jakým je napsána, mně vůbec nesedí. Tam kde se nemluví, ale pouze vypráví a popisuje nějaké události je pro mě zvláštní. Autor neustále skáče z jednoho místa na druhé, z jedné postavy na jinou, ze současnosti do minulosti a vy ani nevíte, jak se vlastně jmenujete. Kniha, která nemá napětí, mně prostě nebaví. Knihu jsem se snažil dočíst do konce, ale je to strašně velká nuda. Budu slušný a dám této knize jednu hvězdu, aby si ostatní čtenáři nemysleli, že jsem černá ovce DK.

Leusee
23.01.2018 4 z 5

Začátek na mě byl trochu zdlouhavý. Nejdříve mě zaujala vražda, která se uskutečnila v hotelu, ale pak znenadání příběh skočil k něčemu úplně jinému a bylo těžké pro mě udržet pozornost. Jakmile se ale z detektiva stal Poutník a vydal se na misi, knížka mě opět pohltila. Poslední stránky už jsem napětím jen hltala. Neskutečně dobře promyšlené.

strippedd
22.01.2018 5 z 5

Když mi kamarádka, co až tak nečte jako já doporučovala tuhle knížku a já četla obsah myslela jsem že si dělá srandu. Nikdy mě nelákal nějaký špión, vládní věci atd . Ach ty předsudky. Za mě super. Mělo to spád, neskutečně promyšlené. Hlavní hrdina byl malinko jak James Bond, ale proč ne. Doporučuji.

TetaPavla
21.01.2018

Super knížka, doporučuji.

petra7942
19.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih,co jsem kdy četla...posledních 200 stran jsem hltala jak o život...těším se na další dílo tohoto autora...opravdu pecka...

akdar72
18.01.2018 5 z 5

Nemám slov, snad jen dvě citace. "Chceš-li být svobodný, stačí jen vzdát se toho, na čem lpíš", "Chcete-li rozesmát boha, řekněte mu, že máte nějaké plány"

papajapa
15.01.2018 5 z 5

Nezapomenutelna kniha. Nenasla jsem zadna hlucha mista, stale se neco delo a vubec mi nevadilo nekolik pohledu ani vzpominky na predchozi akce. Vse do sebe zapadlo. Ani pocet stranek me neodradil.

Gigy
13.01.2018 2 z 5

Určitě si najde své čtenáře, mně se do ní ale bohužel nepodařilo proniknout. Navzdory mým snahám jsem se do ní nezačetla. Bohužel.

david5746
09.01.2018 1 z 5

Nevím, jestli to bylo překladem nebo originálem, ale bylo to strašně sterilní čtení, žádná touha zhltnout to za pár večerů. Děj se pořád proplétá, začíná to hodně zajímavě, ale poměrně hned zjistíme, že o řešení dokonalé vraždy vlastně nepůjde. Ta se vyřeší vcelku samovolně jako vedlejší produkt při pronásledováni teroristy, protože s úkolem Poutníka vůbec nesouvisí, ale řešení se mu prostě připlete pod nohy. Někde kolem strany 500 jsem musel konstatovat, že se celý dosavadní děj dá shrnout do několika málo šťastných kroků: "koukej prakticky úplnou náhodou najít tu správnou telefonní budku", "je dobré mít z prdele kliku a v té zemi bez civilizace najít obchod, který má na tu budku zaměřenou kameru a i po té dlouhé době má archivované záznamy", "protože hrozí lidstvu apokalypsa a času je málo, tak by bylo fajn, kdyby do té budky lezl někdo, koho sakra znáš". U tlusté bichle, která je prý bestsellerem, jsem ve dvou třetinách čekal trochu větší jízdu.
Když začal vyvolávat zrcadla, tak jsem měl podezření, že to má být skrytá komedie, ale asi to autor myslel vážně. Pragmaticky bych usoudil, že na takové zhovadilosti neměl mít hrdina vůbec čas, když měl úplně jinde zachraňovat svět.
Nemůžu si pomoct, ale je to bez napětí a nuda, dočetl jsem jen abych to dočetl.

Irsaf
08.01.2018 5 z 5

Velmi povedené.

AndreaT.
13.12.2017 5 z 5

Neskutečně výborná kniha!

terinkha
13.12.2017 5 z 5

Už je to poměrně dávno, co jsem tuhle knihu četla, ale i tak mi přijde, že vzpomínky na ni jsou téměř živý, jako bych ji četla včera (i proto jsem si ji stáhla do čtečky a chystám se na ni znovu).
Když řeknu, že jsem neváhala tuhle knihu vláčet z Liberce do Brna autobusem, jen abych si mohla číst, vyjadřuje to dostatečně moje nadšení?
Každý přerušení nebo zavření knihy jsem provázela vrčením a dokud jsem nedočetla, nebyla se mnou řeč.
Víc takových knih, prosím! Naprosto ultimátní skvěle vystavěnej příběh, kterej vám dává pocit, že jste tichý společník Poutníka na jeho cestě.
Přečíst tuhle knihu by měla být skoro povinnost! :-)

Paulus.1987
12.12.2017 5 z 5

Jako fanoušek knih Fredericka Forsytha jsem si Poutníka náramně užil, byl to přesně můj šálek kávy. Není třeba se bát velkého počtu stránek, děj je strhující a stránky se čtou samy.

martinas82
11.12.2017

Přečetla jsem 280 stran a odložila na neurčito ...

66Allegro
11.12.2017 5 z 5

Nemám ráda a nečtu špionážní romány, tato kniha se ke mně dostala víceméně omylem, ale musím říct - skvělá.

slunicko1958
10.12.2017 5 z 5

Knížka, od které se neodtrhnete. Ty dva dny, kdy jsem ji četla, se u nás nevařilo...

Laf
26.11.2017 5 z 5

Výborná kniha, ze které až mrazí... Velmi dobře propracovaná do detailů a po přečtení prvních stránek už se od ní těžko odtrhávalo. Doporučuji

Zelza
26.11.2017

Perfektní kniha majíci od zacatku spád. Pohled na svět který známe z různých úhlů pohledu. Retrospektiva do duše mysleni pro nas tak odlisne muslimske kultury.Doporucuji precist.

TeaPeter
20.11.2017 5 z 5

Vynikající kniha. Je sice pravda, že některá fakta trochu neseděla a ledacos bylo zjednodušené až na kost, ale to nic nemění na tom, že kniha byla originální a nebezpečně čtivá.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes