Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2027 2027

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

LucyPevensie
28.05.2018 4 z 5

Nejdřív mě příběh nebavil, vlastně jsem si myslela, že knihu možná nedočtu. Ale jak děj postupoval, začalo se mi to líbit a konec byl skvělý, těch 700 stránek stálo za to.

broskev28
08.05.2018

Stručný komentář HŠ vystihuje podstatu téhle velmi hmotné knihy možná nejlépe. Řekla bych, že je to taková černá knihovna pro ty, kteří milují adrenalinové zážitky servírované v teple domova. Ale proč ne? Vždyť právě proto knížky čteme (tedy já určitě), abychom se dostali i tam, kam v reálu nemáme šanci ani nahlédnout, a prožili i to, nač bychom si nikdy netroufli . . .
Poutník a Saracén, dva vzdělaní a inteligentní muži na opačných stranách. Ačkoli tyhle knihy obvykle nečtu, nalákal mě překlad Pavla Medka, a s vědomím čtyř volných dnů jsem se do tohoto objemného díla pustila. Je podvečer čtvrtého dne a já jsem se - po dočtení s.755 - konečně vrátila do reality. Hodin strávených čtením rozhodně nelituju a knihu určitě doporučuju!
P.S. Chuťovka na straně 353: "Spisovatel jménem Robert Louis Stevenson kdysi napsal, že dříve či později zasedneme všichni k banketu následků. Měl pravdu - a tak vám říkám, přitáhněte si židli, vezměte si vidličku, přichází čas, kdy budeme všichni jíst."

Klára2216
02.05.2018 2 z 5

po roce co jsem měla knihu na stole a dostala jsem se do dvou třetin, jsem knihu vzdala, což jsem udělala poprvé, ale nebavilo mě to a ani to ve mě nevzbuzovalo napětí, jak to dopadne. Prostě to asi není můj šálek kávy...

Luca287
02.05.2018 4 z 5

Ze začátku se mi nedařilo začíst se, ale pak se to rozjelo..a nešlo odložit...

Pids
26.04.2018

Jsem asi neodbornik. Toto je prvni komentar, co pisu. Nebudu, ani nezvladnu tuhle knihu rozfazovat, tak, jak to delaji ostatni ctenari. Mne tehle kniha pritlouka do kresla a ja jsem vydrzel. Musim dat max. Bohuzel nevim, jak tam dat ty hvezdy. Bez nich se to asi okolnim nezobrazi. Ale neumim.

bigben
22.04.2018 5 z 5

Výborné čtení, prolínání současnosti a minulosti a i přesto se člověk v ději nezamotal. Pro mě dost sympatický hlavní hrdina:-) Jediné co, knížka je strašně těžká - myšleno hmotností...

moff
09.04.2018 5 z 5

Musím doporučit.
Thriller není žánr, který bych vyhledával, ale kniha mě pohltila a na další thriller se chystám v nejbližší době.
Neřekl bych, že se někde děj vleče, nebo že je nezáživný. Kniha má dobrý spád. Občas jsem se nad nějakou dedukcí hlavního hrdiny zarazil, ale častěji mi stávaly chlupy ne ruce.
Opravdu pěkná a čtivá kniha.

mrtn
09.04.2018 5 z 5

Super kniha. Jedna z nejlepších, jakou jsem kdy četl a s velkou pravděpodobností první, kterou budu číst podruhé. Taková kombinace Atlasu Mraků a seriálu 24. Hodně napínavé, promyšlené, sympatická hlavní postava a hromada filozofických myšlenek. Jak psali ostatní, začátek se trochu vleče. Hlavně druhá část, která se hodně věnuje tomu muslimovi, není příliš hezké čtení. Jsem zvědav, kdo si troufne to zfilmovat. Pecka.....................................spoiler - za několik let bude 2 a 3

Alíša236
08.04.2018 4 z 5

Po přečtení nadšených komentářů zde jsem čekala mnohem větší čtenářský zážitek. Kniha není špatná, ale že by byla zas tak dobrá? Prvních 200 stran jsem se téměř nudila, nejlepší část pro mě byla zhruba 3/4, část v Turecku. Asi nejsem správná cílová skupina pro tuto knihu...

Kopeček067
02.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha, od začátku až do konce napínavá, čte se úplně sama. Vřele doporucuji

jana4920
23.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha, když vydrží asi 120 stran, které se táhnout opravdu pomalu, tak potom má kniha opravdu skvělý spád a čte se sama. Napínavá až do konce.

terem
23.03.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá, ačkoliv je dlouhá, je čtivá, nenudí, nedokázala jsem se odtrhnout. Hlavní hrdina je sympatický a zápletka promyšlená.

Prajzič
15.03.2018 5 z 5

Váhově nejtěžší, stránkově nejdelší ale taky nejlepší knížka co jsem doposud četl. Držela mě v napětí od začátku až dokonce a celý ten děj a myšlenka jak do sebe všechno zapadalo....nešla odložit...ješte jednu kapitolu a tahle je krátká tak ještě tuhle a už fakt poslední a jdu spát :) A to sem ji dlouho odkládal než jsem se do ní pustil...nechápu na co sem čekal.

HŠ
14.03.2018 3 z 5

Chuck Norris, Bruce Willis a Mirek Dušín v jedné osobě.

hajrys
12.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha!!! Ačkoliv má přes 700 stran a je to tedy pořádné závaží, jezdila všude se mnou. Pokaždé jsem se musela přemlouvat, abych ji již vážně odložila a nezačetla se do další kapitoly. Pokaždé jsem se dívala, jak dlouhá je ta další a říkala si, že touhle ještě dám a potom opravdu půjdu spát. Nikdy to tak nedopadlo. Další, další a další stránky. Od první stránky nemá kniha hluchá místa. Děj má neuvěřitelný spád. A nejhorší ze všeho je, že takhle nějak to může opravdu být.
Určitě se k ní někdy vrátím a vůbec mi nevadí, že znám pointu. Ta kniha má v sobě tolik informací, že si opravdu myslím, že si ji užiji ještě minimálně jednou.

HannyC
18.02.2018 5 z 5

Já "unešená" :) ... příběh dnešního nemocného světa očima člověka "žijícího" mimo běžnou realitu ... o životě bez života, o lásce nelásce, o kurtosti bez uspokojení, o obětování bez pochopení ...jedním slovem: VELKOLEPÉ XXL!

Sotek18
07.02.2018 5 z 5

Při prvním začtení jsem knihu asi po 60 stránce odložila, vůbec mně nebavila a nemohla jsme se do ní ,, začíst", ale poté co jsem zde přečetla pár komentářů, že se kniha později ,,rozjedede", jsem se kní vrátila a znova ji začala číst od začátku. A opravdu to šlo! Knížka najednou začala mít spád a já jsem se každý den nemohla dočkat, až začnu opět číst. Takže nakonec super kniha, která se mně moc líbila a těším se na další od tohoto autora. Doporučuji!

Elvinka
01.02.2018 5 z 5

Dobře psaná, poutavý děj, propracovaný do detailů.

Atlantis
30.01.2018 5 z 5

Už dlouhou dobu jsem nečetl tak živě a svižně napsanou knihu jako Já, Poutník. Ano, občas si budete říkat, zda jste opravdu potřebovali šest kapitol kvůli odhalení jedné informace, ale příběh je natolik čtivý, že na stížnosti brzy zapomenete.
Malou výtku mám jen k detektivní zápletce, která mohla být úplně vynechána a ve výsledku by se mnohé nezměnilo.

Peetullka
29.01.2018 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších knih co jsem v poslední době četla. Propracované do všech detailů. Určitě všem doporučuji.
Na žebříčku mých přečtených knih si stále drží první místo.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes