Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2022 2022

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

Lotka
01.05.2019 4 z 5

Super poutavý příběh, skvěle napsaný. Jo, hlavní hrdina je prostě vylíčen jako hrdina a tak se to musí brát, kadopádně by mi ani nevadilo, kdyby měla kniha o pár stránek víc.

harena
18.04.2019 2 z 5

Špionážní thriller s velikou úspěšností u čtenářů mě také inspiroval ke čtení. Hlavní kladný hrdina Poutník, ktèrý musí zachránit Ameriku je určitě dokonalejší než James Bond, David Slaton a Superman dohromady. Celý příběh je akční, zajímavější pro mě bylo zrození mudžahedína Saracéna, který nenáviděl vládce Saudské Arábie a proto se rozhodl, že je nejvíce potrestá tím, že zničí USA virem krvavých černých neštovic. A ten virus také sám vytvořil. Hmm. Ale to by bylo asi na 750 stran málo, tak je tu i 11. září, genetické inženýrství, islám, tajní agenti, zahraniční politika, vraždy, které je třeba vyšetřit, no a klaďáci jsou klaďáci a zlí jsou zlí. Také mi vadilo, jak je tu málo dialogů, hlavně se vypráví a popisuje. Dočetla jsem jen proto, že mě zajímalo, jak ten virus Saracén dopraví.

zuzana4291
03.04.2019 4 z 5

Úžasná kniha, která se velmi dobře čte a je velmi těžké se od ní odtrhnout. Pohltila mě a už jsem se nemohla dočkat konce. Konec byl velmi překvapující.
Jediné co bych knize vyčetla je, že autor hlavně v první polovině knihy hodně přeskakuje z jednoho časového děje do druhého.Tak se pak musí čtenář více soustředit, kde vůbec je, a kdy se děj odehrává.

lenulitah
11.03.2019 5 z 5

Skvělý román, už dlouho jsem si takhle dobře nepočetla. I když kniha není zrovna tenká, nemusela jsem vůbec přeskakovat, což dělám jinak dost často. Děj sice občas trochu přitažený za vlasy, ale líbil se mi moc autorův způsob vyprávění.

Radulinka1
23.02.2019 5 z 5

Super kniha ...skvělý příběh ...těch 755 stran bylo náročných, ale nešlo odložit

martineknatasa
19.02.2019 5 z 5

Fantastická kniha. Všem doporučuji.

Dajine
17.02.2019 5 z 5

Do detailu promyšlený děj, mnohdy tak děsivý. Nepochopitelná krutost, mnohdy tak reálná.

Iren80
15.02.2019 5 z 5

Wow... fantastická kniha. Já osobně doporučuji k přečtení. Kniha mě bavila od začátku do konce.

esma
20.01.2019 4 z 5

Pozitivní ohlasy v DK mne inspirovali k přečtení Poutníka a musím napsat, že zklamaná jsem nebyla. Autor umně vrší jednotlivé epizody, někdy na hranici uvěřitelnosti. Kniha vás vcucne, zahltí a na konci vyčerpaného vypustí. Co poskládal do balíčku, aby příběh táhl, bylo na něm, ale vhled do temnější části dnešního světa nás v klidu nenechá. Je o čem přemýšlet.

jxr
17.01.2019 5 z 5

bezva kniha plná akce a napětí...knihu čtu už po druhé a stále mě baví...

zelva897
03.01.2019 4 z 5

Z pocatku jsem se nedokazala chytit. Kniha me nebavila, spatne se cetla. Vadilo mi preskakovani deju. Pak jsem ji ale nedokazala odlozit a docetla na jeden zatah.

ivdol
19.12.2018 5 z 5

Při čtení mi občas mrazilo. Natolik uvěřitelné, až se mi potvrzuje domněnka, že se lidstvo vyhubí samo. U mě za 5 hvězdiček.

JIVaJaH
29.11.2018 3 z 5

Rozporuplná...tedy z mého hlediska. Do nějaké strany 350 mě zajímalo snad 8 stran z každé padesátky, pak už to bylo lepší a top této knihy cca 180posledních stran. Stačí to?Ale měla děj, napětí, dala nové informace, utvrdila člověka v tom, že vúbec není vše, jak to vypadá. Pokud není, byl by z toho vynikající film!

april4
27.11.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém, čekala jsem, že čtu krimi a chvilku mi trvalo, než jsem se "přeladila" na špionážní román. Pořád jsem čekala, kdy se vrátím do onoho hotelového pokoje a lehce mě mátly ony skoky do minulosti. Trvá to ale jen pár stránek, než člověk pochopí, že musí nechat hotel hotelem a vydat se s Poutníkem na cestu. Teď mohu s čistým svědomím říct, že je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Skvěle napsané, chytré, napínavé, propracované do detailu ... a v dnešní době (bohužel) až strašidelně reálné.

markéta783
22.11.2018 5 z 5

Trochu mě děsil rozsah knihy, takže jsem ji dlouho nechávala ležet, protože dávám přednost útlejším knihám. Nakonec jsem se do ní zakousla a rozhodně nelituji. Sice jsem tu a tam pár odstavců přeskočila, nesnáším odbočky a vatu ale i tak musím hodnotit vysoko.

Riokai
20.11.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Vstalť jest!

PetaZ
07.11.2018 4 z 5

I kdyz se mi kniha libila, tak precejen musim jednu hvezdu strhnout a to proto, ze autor casto odbihal nekam, co me nedokazalo udrzet napjate v deji, i kdyz vsechno nakonec spolu souviselo...

AnnaCZ
16.10.2018 2 z 5

Nakonec jsem tedy dočetla až do konce (ale dost jsem pak už přeskakovala odstavce)... Bohužel jsem čekala něco jiného, těšila jsem se na zapeklitou detektivku, ale je to spíš špionážní román. Co mi ale vadilo víc, bylo neustálé odbíhání od hlavního děje (na mě až moc), zbytečné stránky vyplněné zbytečnými nedůležitými a nezáživnými událostmi z minulosti... Mě osobně kniha nenadchla.

Milča66
30.09.2018 5 z 5

Velmi současný a ctivy thriller.

RomanaK
24.09.2018

Za mě ne, prostě jsem se neprokousala první třetinou. Ale jelikož nemám ráda nedočtené knihy, tak se k ní snad vrátím až na mě zase jednou v knihovně vypadne :)

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes