Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405037/bmid_smrtici-tajnosti-Y8q-405037.jpg 5 2273 571

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit dívku na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu během vánočních svátků? Po posledním, velmi bolestném případu se detektiv šéfinspektor Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne se svým týmem na vraždě krásné tanečnice burlesky pracovat, najdou souvislosti s útoky ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou. Jen toto napadení však skončilo smrtí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

Satyrka
07.08.2023 5 z 5

Opět čteno ve slovenštině a přestože se pohybuji ve společnosti Slováků a nemám problém jim rozumět, je super, jak literatura rozšiřuje jazykové obzory!
...
Tato série mě velmi baví! Tentokrát jsme začali případ dramatickým nástupem Eriky: "Vzala si odznak a kabát a vystúpila.
"Ukážte mi miesto činu," požiadala."
Úplně jsem ji viděla s plápolajícími vlasy, neohroženou a připravenou do bitvy!

Do tohoto dílu jsem vletěla od první stránky. Zhltla jsem ho asi za nejkratší dobu oproti ostatním dílům, no stejně pro mě zůstává nejlepším dílem ten druhý.
Eriku jsem v prvním díle nemusela, pak se to postupně zlepšilo, no v tomto byla zase na přesdržku občas. Neštvala mě ale tak moc, jako "nešvar", co vídám v detektivkách čím dál častěji - hlavní hrdina/detektiv, v tomto případě Erika, je totiž neomylný a geniální, tak moc, že ostatní vedle něj vypadají jako naprostí hlupáci, bez něj by evidentně nebyl případ úplně nebo správně vyřešený. By mě zajímalo, co bez Eriky všichni dělali, když ještě nebyla detektivem? Stejně mě takhle štve i Robert Hunter. Já chápu tu myšlenku, ale prosím, proč občas na něco zásadního nepřijde zase někdo jiný? Což mě dostává k menšímu spoileru - Byla jsem nadšená, když případ na chvíli převzala Mossová, protože jí mám ráda, jenže zas přišlo zklamání, když to celé nedávala a Erika se tak zase ukázala jako superžena (dobře ji popsala Melanie). Na druhou stranu, ano, je dobré vidět, že každý je jiný a předurčený k něčemu jinému. Já bych byla stejná jako Mossová.
Opět - tohle není shazování díla, jen takové postěžování, které ale nemá vliv na moji nadšenost z této série. Jenom ji můžu doporučit!
- No a rozuzlení případu? Nějaká moje část asi tušila, že půjde o dva pachatele, protože jsem si zprvu vraha představila nějak, a toho zločince, co nezabíjel, zase jinak. Ale teda nečekala jsem, že do toho je tak silně zapletená paní Fryattová. Spíš jsem se sázela na jejího syna. Což byl opět super tah od spisovatele, když jsme díky Erice viděli, že je pořezaný.
- A jak je to tedy s tím, že Mandy nic neslyšela? Pochopila jsem to prostě tak, že alkohol dělá své.
...

Sabča92
03.08.2023 4 z 5

Série o Erice Fosterové patří k mým oblíbeným thrillerovo-detektivním sériím. Smrtící tajnosti je již šestým dílem z doposud vydané a napsané šestidílné série oblíbeného Roberta Bryndzy. Pokud jste tuto sérii ještě nezačali číst/poslouchat, a máte rádi tento žánr, pak nevím na co čekáte. Robert Bryndza umí vystavět opravdu napínavý případ, a pokud sám neodhalí vraha v jednotlivých kapitolách, pak jen marně tápu a přemýšlím, kdo za zločinem opravdu stojí. Téměř čtyři roky uplynulo od chvíle, kdy jsem se naposledy setkala s Erikou, a ačkoliv je to dlouhá doba, do knihy jsem vplula jakoby nic. Oblíbené postavy včetně samotné Eriky mám zkrátka pod kůží. U šestého dílu jsem sáhla po audioknize, kterou namluvil skvělý Martin Stránký. Mám tohoto dabéra opravdu ráda, a i když ho mám navždy spojeného s agentem Boothem ze seriálu Sběratelé kostí (což je mimochodem boží seriál, který miluju a vám ho mooooc doporučuji), jako vypravěč dalšího příběhu Eriky mi dokonale sedl.

uzivatel6305
02.08.2023 3 z 5

Tak tento díl mi přišel slabší než ten předešlý. Takové lehké letní čtení s prvky napětí. Erika a Peterson mě tentokrát moc nepotěšili. Pachatel v masce byl zajímavý, nápad výborný, ale nějak to nemělo ten pořádný odpich. Poslouchám celou sérii v audioknihách a tu pravou šťávu, obzvláště v tomto díle, všemu dodává Martin Stránský, jehož přednes a krásný hlas pozvedá naprosto jakoukoliv knihu.

derminator
13.07.2023 5 z 5

Každá Bryndzova kniha je lepší a lepší. Doslova zraji jako víno. U této knihy jsem byl napjaty do poslední chvíle, takového pachatele bych opravdu nečekal. Knihu doporučuji a dávám 100%.

Snapeova
29.06.2023 3 z 5

Už začátek knihy mě trochu naštval. Erika se raději vnutí na místo nového činu, než aby dorazila na vánoční setkání, kam měla namířeno. Ani se neomluví, i když na to má čas, ale zpětně jí to je pak líto. Bylo to trochu moc rozporuplné.

Zaujala mě oběť i vyšetřování její vraždy. Tentokrát nás autor nechal konečně taky hádat, kdo může být vrah. Rozuzlení bylo překvapivé, ale trochu zvláštní.
Bohužel už po pár dnech od přečtení mi kniha v paměti bledne. Nezanechala ve mě žádný zásadní dojem.

Booky84
15.06.2023 5 z 5

Opět skvělá a čtivá detektivka, což už považuji u tohoto autora za standart. Líbilo se mi větší nahlédnutí do soukromí postav a jsem zvědavá, co ještě Eriku v soukromí čeká. Přišlo mi, že si autor se čtenářem pohrával a trousil různé náznaky, což mě občas zmátlo, ale zároveň i potěšilo a líbilo se mi to. Knihu určitě doporučuji nejen milovníkům detektivek, ale i těm, kteří si k tomuto žánru cestu teprve hledají.

martin9929
29.05.2023 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl.

_Lucie_97
10.05.2023 5 z 5

Další pokračování série, které jsem přečetla jedním dechem. Jsem moc ráda, že autor trochu změnil běžný styl vyprávění příběh, takže jsem si užila ten aha moment, kdo je vrahem a co se doopravdy stalo. Už teď se těším na další díl

monika0356
09.05.2023 5 z 5

Skvele cteni, knihy se ctou samy, urcite doporucuji precist celou serii.

judith141
08.05.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl za mě naprosto super!!!

Dada077
07.05.2023 5 z 5

(audio, číta Martin Stránský! - top )
Dobrý príbeh, dobré postavy, koniec prekombinovaný ako keby téma na príkaz, mne by stačil aj klasický koniec krimi, ale aj tak hodnotím plným počtom hviezdičiek. Bryndza u mňa ostáva jedným z top autorov.

sestraJoy
25.04.2023 4 z 5

TENHLE PŘÍPAD JE ODPORNÁ BAŽINA. VŠICHNI JI NENÁVIDĚLI .... Erika a její vánoční případ. Jede si to svoji pohodičku, jako ostatní knihy a možná i proto se autor snažil konec nějak osvěžit a speciálně vykombinovat. Je to fajn, ale asi si dám chvíli pauzu.

Mike99
16.04.2023 5 z 5

Mám příběhy Eriky rád, stejně jako kdysi, když jsem hltal už za bolševika dostupné příběhy Steva Carelly :-) (od Ed Mc Baina). V závěru zvrat, ale zase ne tak překvapivý.

Grety
27.03.2023 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a Erika je sympatická vyšetřovatelka. Za mě super.

malýčtenář
22.03.2023 5 z 5

Opět autor zabodoval s dalším příběhem a hlavní hrdinkou Erikou. Jsou to dost děsivé příběhy, které člověk musí stále číst, dokud se nedozví, kdo je vinen. Erika mi připadá, že je živa jen z kávy a soukromý život žádný. Ráda bych, kdyby ji autor dopřál také trochu štěstí. Jinak výborné čtení.

moudivlacek
10.03.2023 4 z 5

Další díl s Erikou a jejím týmem. Tentokrát je obětí mladá žena, která nejenže neměla zrovna dobrou pověst, ale i skrývala mnohé. A také tu máme vraha s maskou, který rád děsí lidi a zneužívá strachu. Otázkou je, zda je to jedna osoba. Navíc Erika řeší nečekané problémy s tchánem. Peterson je zpět a i od něj se dočkáme překvapení.
A ten konec? Sice jsem vraha odhadla, ale tu "třešinku na dortu" jsem neobjevila. A že stála za to.

Tučňák492
03.03.2023 5 z 5

Pan Bryndza píše hrozně hezky, knihu jsem přečetla jedním dechem

Zuzulinka
28.02.2023 5 z 5

Jako vždy pecka! Četla jsem jedním dechem a těším se na další díly!!

ElizPetrova
24.02.2023 4 z 5

Opět výborný detektivní příběh. U vraha jsem tentokrát byla dost šokovaná, ale vše dávalo smysl. Doufám, že autor plánuje s Erikou ještě spoustu dalších dílů, nechce se mi s ní a tímto vyšetřovatelským týmem loučit.

pydla
20.02.2023 4 z 5

Má druhá kniha tohoto autora. První byla Dívka v ledu, ale nebudu je srovnávat.
Smrtící tajnosti je čtivá svižná detektivka. Marrisa byla mladá, atraktivní, cílevědomá potvora a mrcha a tak se zdá, že její smrt si přálo až moc lidí. Šílenec v plynové masce byl neotřelý nápad, jen mi k němu ještě něco chybělo. Rozuzlení vraždy, noo, byl to jistě zajímavý a nečekaný zvrat, ale neseděl mi k tomu příběhu. Celek sice drží pohromadě, leč příběhu chybí hlubší podsada. A Elsa? Ve svých 97 letech až moc velké čiperka, to mi zkrátka nesedí. Za mě 3,5 hvězdy.