Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2271 571

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

minirock
14.09.2021 5 z 5

Číst třetí knihu po sobě od Bryndzy, vytvořím si závislost. A to jsem nechtěl. Ale čekat na další budu netrpělivě, to jo. Smrtící tajnosti jsou další skvělá kniha s protivnou inspektorkou Erikou kterou mám čím dál raději. Jak utřela ty haranty v restauraci, to jsem se fakt bavil. Zajímavá zápletka, napínavý děj, nečekaný konec. Co víc si přát? Snad jen aby to pokračovalo stejně fajn dál.

Venny345
13.09.2021 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Byla jsem zvědavá, s čím autor vyrukuje v posledním dílu série, aby ji krásně a grandiózně ukončil...
Bryndza mě ani jedním dílem nezklamal, celou sérii jsem četla v originále a rozhodně i to mohu doporučit.
Takže pokud ještě váháte, zdali číst či nečíst, tak správně je první volba. :)

begonie226
11.09.2021 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové je pro mě asi zatím nejlepší. Zápletka není tak strašně překombinovaná, děj postupně graduje a hlavní postavy vyšetřovatelů mají obyčejné životní trable. Už se těším na další dílo.

SilvieSisinka
01.09.2021 4 z 5

Jeho knihy mě vždy baví,čtou se sami.Ma vše skvěle promyšleno, zápletka dobrá.

KydlochMoris
24.08.2021 3 z 5

(SPOILER) V předchozím díle nasadil laťku hodně vysoko a bohužel za mě byl poslední díl slabý. V podstatě se tam do půlky vyšetřuje v ulici a na místě vraždy a nikam se nepohnou. Žádný adrenalin, jen snad při únosu Mossové. Jediné plus, že se konečně rozebíral Eriky život. Takže trochu zklamání. Jinak se kniha četla dobře :-)

wlado
22.08.2021 3 z 5

Klasická detektívka aj keď záver je trilerový. Bryndzu rozhodne odporúčam prečítať, skvelý popis deja a postáv je jeho charakteristickým rysom.

1bublina
08.08.2021 5 z 5

Skvělé zakončení série. Možná nejlepší díl s Erikou. Trochu mě mrzí, že nevíme, jak to bylo s Erikou dál, ale nezazlívám autorovi, že to nezakončil happy endem ve stylu "..a žili spolu šťastně až do smrti." Těším se na sérii s Kate Marshall, první díl už mám za sebou.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Strhující!

Pavlina50
29.07.2021 5 z 5

Pozor! Možný spoiler: Bryndzovy knihy mě začínají bavit čím dál víc. Po přečtení „Dívky v ledu“ jsem si k němu vytvořila sice tak trochu „ledovější“ přístup, ale s přibývajícími přečtenými knihami čím dál víc taju. A tato kniha to naprosto potvrdila. Bryndza je jedním se spisovatelů, který umí do knihy okamžitě vtáhnout, děj není nijak komplikovaný nebo překombinovaný, přesto slušně propracovaný. Téměř na každé stránce se něco děje, není to zbytečně protahované, a i přesto, že tu netečou žádné hektolitry krve, často vzbuzuje nepříjemné obavy až strach, což by smyslem a cílem thrillerů určitě mělo být. Vše je nakonec dokonale vysvětleno a motivy činů nezůstávají otevřené, kdy si čtenář kolikrát může jen domýšlet jejich pravý smysl. I v tomto případě jsme rozuzlení celého příběhu dostali přímo „na zlatém podnose“, i když bylo podstatně složitější, než jsem očekávala…Přesto se moc neztotožňuju s některými zdejšími komentáři, že pravý motiv byl nějak až moc násilně a bez souvislostí vložen. Nepatrné náznaky, co by mohlo trochu souviset právě s motivem vraždy, se totiž objevují už docela brzy. Už brzy při vyšetřování totiž padne v odpovědích při výslechu několik nenápadných slovíček, nad kterými se každý čtenář může zamyslet, proč tam právě tyto slova autor dal, že musí mít nějaký pro příběh hlubší smysl a význam. Právě tyto nenápadné narážky byly pro finální zápletku opravdu určující a okolnosti, kterých se bude rozuzlení celého příběhu týkat, šly proto tak trošku přece jenom odhadnout. Vrah je usvědčen celkem dost brzy před koncem knihy, což k mé radosti vždycky avizuje, že to nemůže být pravý konec a že zákonitě dojde ještě k nějakému zásadnímu zvratu. A to mě vždycky hodně baví. Ale…akorát s osobou pravého vraha (tak jako i hodně lidí zde) mám opravdu velký problém. S jeho identitou se nějak pořád nemůžu smířit…ten (vzhledem k popisu a stylu vraždy v úvodu knihy) je pro mě opravdu strašně těžko uvěřitelný. V přeneseném slova smyslu mě to přenáší až skoro do sféry sci-fi. Myslím, že toto Bryndza dost přehnal a nedomyslel.
Ale z mého pohledu je to jediná skvrna na jinak skvělém thrilleru, autorovi to především pro jinak výborně promyšlený příběh odpustím, nad identitou vraha prostě hodně zavřu oči a těch pět hvězdiček, vzhledem k tomu, jakým knihám jsem je už dala, přece jenom dám taky. Jinak si to totiž u mě tato kniha absolutně zaslouží.

kikies
22.07.2021 4 z 5

Čtivé a napínavé, jako vždy, ale tady mi to přišlo trochu divné a překombinované. Ne nijak zásadně, ale přesto byly v sérii lepší kousky než je tento.

Ester71
11.07.2021 5 z 5

Robert Bryndza je u mě jistota. Líbilo se mi to a bavilo.

jajcak
20.06.2021 3 z 5

Čtivá jako vždy, ale podle mě už napsal lepší knihy. Trošku mi vadilo, jak se tam strašně snažil protlačit téma holocaustu. Moc mi to nezapadalo do děje.

ErčaV.
17.06.2021 5 z 5

Zakončení série bylo opět super čtení. Vůbec nelituji toho, že jsem se do série pustila.
Čtení bylo napínavé a koncem jsem byla mile překvapená.

adevis
08.06.2021 3 z 5

Závěrečný díl detektivní série s inspektorkou Erikou Fosterovou na mě čekal hodně dlouho. Ani vlastně nevím, proč jsem to čtení tak odkládala. Všechny díly ze série se mi moc líbily, vždy jsem je hodnotila kladně a teď tomu nebude jinak, i když těch hvězd moc nebude. Hned vám napíšu proč.
Knihu jsem rozečetla před pár měsíci a pak ji odložila, teď zpětně nechápu proč. Před pár týdny jsem po ni sáhla. Pokračovala jsem. A to byla asi ta chyba, možná kdybych ji přečetla na jeden zátah, tak bych byla víc nadšená.
K ději vám toho zase nic nepovím, to dělám zřídkakdy... ale zápletka, vyšetřování, Erika, Mossová, Peterson, všichni byli skvělí. Mossová byla naprosto top. A ten konec? Od toho jsem asi čekala o dost víc, když to byl úplný závěr celé série. Pár věcí z osobního života Eriky dle mého názoru zůstaly otevřené. Proto dávám jen 3/5. Škoda.
Na další detektivní sérii s Kate se taky někdy v budoucnu chystám.

Pe3ček
18.05.2021 5 z 5

Miluju Bryndzovy detektivky. Děj jde zase kupředu bez zbytečné omáčky a knížka je psána jednoduchým jazykem, takže není třeba moc přemýšlet. Odhalení vraha taky super. Toto je opravdu jeden z nejlepších dílů s Erikou.

barusa.s
08.05.2021 4 z 5

Opakovaně dobrá četba. Nezklamalo.

Jordanka9
05.05.2021 5 z 5

Moje třetí kniha od Roberta Bryndzy , zatím poslední (?) v sérii o Erice Fosterové. Napínavé čtení , nečekané rozuzlení. Nahlédneme trochu více do soukromí hlavních protagonistů vyšetřovatelského týmu. Erika bilancuje svůj dosavadní život, poté co na pár týdnů opustí rozdělané vyšetřování, aby se postarala o nemocného tchána. Případ převezme Kate Mossová.
Ta se ocitne ve spárech
muže s maskou a jen taktak vyvázne. Po návratu Erika vše dotáhne ke zdárnému konci.
Chtělo by to další pokračování...

saryk93
02.05.2021 5 z 5

Poslední kniha z mé oblíbené série s Erikou Fosterovou. Jako vždy - perfektní čtení, rychlé, svižné i díky krátkým kapitolám. Nečekaný a především nepřekombinovaný závěr. Bryndza je můj oblíbený autor detektivek a už se těším na jeho další knihy.

Eduarda
29.04.2021 3 z 5

S Bryndzou to mám pokaždé stejně... dlouho se odhodlávám, protože vím, že budu vlastně trochu zklamaná... pak po něm sáhnu, pohltí mě a vyplivne za neuvěřitelně krátkou dobu... a jsem trochu zklamaná. Tentokrát poněkud úsměvným rozuzlením. Chápu, že twist v závěru je metoda... ale... A dál to mám zase stejně, jako vždycky - po další Erice určitě sáhnu.

onyx84
28.04.2021 5 z 5

Opět nemůžu říct nic špatného...konec hodně překvapivý,za celou knížku mě tahle varianta ani ve snu nenapadlo...jen doufám, že se s Erikou neloučím úplně...