Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2268 570

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

AnnaNes
21.01.2022 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k detektivkám a ani tento díl nezklamal. Jsem zvědavá na novou sérii s Kate Marshall.

Klaudinka27
20.01.2022 5 z 5

Opět a zase skvělá kniha.Az do konce napínavé , totožnost vraha mě překvapila.Skoda,že tohle byla poslední kniha ze série o Erice ....

Lucijáš276
16.01.2022 5 z 5

Opět bomba dech beroucí! Mrzí mě, že je to poslední díl ze série a tajně doufám, že budou další případy s Erikou!

viweb
08.01.2022 5 z 5

Děj měl spád, četlo se to samo a dobře. Nemohu si pořád zvyknout, že hlavní postava je jmenována křestním jménem a ostatní postavy příjmením. Cítila jsem to jako rušivý element. Stojí za přečtení.

Karoley
28.12.2021 4 z 5

Dokonalá vražda vyžaduje dokonalé krytí..

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

mekkejla
28.12.2021 5 z 5

Tentokrát bych asi dala spíš 4 hvězdy, ale za ten nečekaný závěr prostě musím jednu přidat!

Evkae36
11.12.2021 5 z 5

Příběh mi přišel vcelku takový utahaný, ale závěr velmi překvapil. Když už jsem si myslela, že je případ vyřešen, ukázalo se, že je vlastně všechno jinak.

_Brunetka_
19.11.2021 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Troufám si říct, že tohle je úplně nejlepší detektivka, kterou jsem od autora četla. Proč to tak nenapíšeš pokaždé, Roberte? Styl psaní byl samozřejmě bombový, stránky mizely pod rukama. Kniha měla ten správný říz, napětí a spád – tohle jsou zkrátka ty body, které vám u každé jeho knihy opakuju. Příběh a sledování vyšetřování mě bavily od začátku do konce. Erika se mi za tu dobu, kterou jsem s ní strávila, už solidně dostala pod kůži a pro její skvělý tým mám slabost. Co mě ale na téhle knize tak moc dostalo? Konečně to bylo zamotané a mělo to geniální zápletku, která mě šokovala (tohle slovo jsem snad o Robertovi ještě nenapsala) a byla jsem z ní totálně nadšená – dokonalost prostě. Vrah mi tedy byl velkým překvapením a jeho motiv mě dostal. Takže tohle šíleně doporučuju a jsem zvědavá, jestli nás čeká další díl s Erikou.

March
18.11.2021 5 z 5

Musím říct, že WAU, poslední díl a byla to jízda. Rozuzlení bylo nečekané, kniha měla všechno, chybělo už jen zjištění, že tohle není poslední díl, pane Bryndzo, prosím, ještě další díly s Erikou:-)

Lienilda
18.11.2021 5 z 5

6. dil se mi libil asi nejvice a rozuzleni pripadu bylo originalni.

m_martina
14.11.2021 4 z 5

Zatím poslední kniha s Erikou Fosterovou se mně líbila, ale nebyla tak dobrá jako ty předchozí. Proto jedna hvězda dolů.

Kami33
13.11.2021 5 z 5

Hezký díl, čtivý a napínavý. A myslím, že série může klidně pokračovat.

zaranda
10.11.2021

Konečně zase kniha, kde nevíme už od první třetiny, kdo je vrah. Takhle to mně osobně sedí mnohem víc. Rozuzlení trochu překvapivé, ale pro mě i lehce rozpačité. Jako by docházely nápady nebo tam byla křečovitá snaha vměstnat určitá témata... Ale určitě se mi líbila víc než předchozí 2 díly.

petraj30
04.11.2021 5 z 5

Tohle je opravdu poslední díl ? Copak to takhle může skončit?
Budu se modlit za další díly a skvělé případy a teď k této knize.
Možný spoiler.
Od ostatních knih této série se to trochu lišilo, protože tady pachatele vůbec neznáme a pro mě to bylo o to napínavější a záludnější zjistit, kdo to vlastně je. Měla jsem svoje typy, ale byla jsem úplně vedle. Ovšem, když přišel ten konec a všechno vyšlo najevo, byla jsem trochu zklamaná. Motiv i vrah mi tomu případu a ke knize prostě neseděli.
Kdyby si na vraha zahrála nějaká zhrzená a podváděná manželka, líbilo by se mi to víc. Ale upřímně, kdyby se ten případ točil kolem nacismu od začátku, asi bych to ani nedočetla.
Bylo to rozhodně další originální dílo a já nemůžu dát méně hvězdiček, i když ten konec mi prostě nějak neseděl

kristyna3919
01.11.2021 5 z 5

Poslední případ Eriky se mi moc líbil. Konec pro mě (konečně) nečekaný. Velmi zajímavý příběh. Ikdyž mě stále trochu štve brzké odhalení vraha.

Monika164
27.10.2021 5 z 5

Opět dokonalé....

Lullina
12.10.2021 5 z 5

Kdo zná Bryndzu a jeho Eriku, dá mi jistě za pravdu, že jakmile se vám kniha dostane do rukou je 100 %, že to bude další topka! Klasické Bryndzovske prolínání děje vyšetřovatelé vs vrah ....děj,který má spád žádné bla bla bla a závěr ....jak jinak takový jaký nečekáte .Roberte piš dál Erika a její tým nás věrné čtenáře proste baví L.

Mirin1349
07.10.2021 5 z 5

Sbohem, Eriko, budeš mi chybět. A nejen ty, ale i Peterson, Mossová… Tahle série byla prostě skvělá od začátku až do konce a tento díl se kvalitou nenechal od svých předchůdců zahanbit. Už bych se jen opakovala, všechno, co se mi líbilo na předchozích dílech, se mi líbilo i tady. Kdo má rád promyšlené příběhy, které se ale čtou s neuvěřitelnou lehkostí, neměl by tuhle sérii a tím pádem i tuto knihu minout.

***SPOILER***

Trochu mě mrzí, že jediného pachatele, kterého Erika za celou dobu nechytila, byl padouch, co zastřelil jejího manžela a parťáky. Na druhou stranu by to byl až trochu moc prvoplánový happy end, takže všechno je to, jak má být.

LivN
18.09.2021 5 z 5

WOW! Opět unikát. Na bryndzovkách je úžasné to, že vás ten příběh tak zaujme a vtáhne do děje, který pak žijete ještě týden po dokončení knihy. Teď se budu u vchodu do domu otáčet a ujišťovat se jestli mě někdo nesleduje. Akorát mě mrzí, že je to poslední díl. Mě teda osobně čekají ještě dva, ale ráda bych víc případů Eriky. Knížky jsou velmi dobře propracované.

minirock
14.09.2021 5 z 5

Číst třetí knihu po sobě od Bryndzy, vytvořím si závislost. A to jsem nechtěl. Ale čekat na další budu netrpělivě, to jo. Smrtící tajnosti jsou další skvělá kniha s protivnou inspektorkou Erikou kterou mám čím dál raději. Jak utřela ty haranty v restauraci, to jsem se fakt bavil. Zajímavá zápletka, napínavý děj, nečekaný konec. Co víc si přát? Snad jen aby to pokračovalo stejně fajn dál.