Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2814 666

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Marry14
01.01.2022

Knihy Roberta Bryndzy jsem si oblíbila, tedy zatím sérii s Erikou. Ale musím říct, že Do posledního dechu mě zklamala. Dej byl dobrý, napínavý a chvilkama jsem se i bála. Ale jako ten konec? Předpokládala bych, že když vraha známe od třetiny příběhu, tak jeho pohnutky budou pořádně vysvětleny. A nic.. oproti předešlým knihám hodně slabý konec...

Lenka339
01.01.2022 4 z 5

Další skvělá kniha z velmi povedené série s Erikou Fosterovou a jejím týmem.

jajcak
29.12.2021 4 z 5

Jeho knihy jsou prostě pecka! Čtu je jedním dechem. Napínavé.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Mělo to být vysněné rande...

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

Parwana
19.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Další vydařené dílo tohoto autora. Další sériový vrah, další zoufalý boj s časem, další porce dramatu až do konce. Na vývoj Eriky jsem byla zvědavá, konec mě docela překvapil - Beth měla neuvěřitelně štěstí a Erika byla velmi nedočkavá, s následky se bude prát i v dalším díle. Další vydařené dílo pana Bryndzy. Těším se na pokračování.

bergle
17.12.2021 5 z 5

Kniha mě moc baví. Je to přesně něco pro mě. Jsem ten typ člověka, který se musí podívat kdo je vrah hned jak se vražda v knize stane a tento styl mi vyhovuje, protože už od začátku je jasno kdo je vrah ;-)

MirkaProk
03.12.2021 5 z 5

Opět další skvělá kniha s Erikou a jejím týmem. Celá série se povedla. Už se těším na další díly.

ElikaS
16.11.2021 4 z 5

Bryndzu jsem si opravdu oblíbila a jeho knížky si vyloženě užívám. Ale tentokrát jsem úplně nadšená nebyla. Asi je to i tím, že jsem si u tohoto autora zvykla na hodně vysokou laťku a tentokrát ji prostě nepřekonal. Příběh byl fajn, oceňuji Eričin vývoj, který mě baví, ať už se jedná o pracovní nebo osobní rovinu. Její vztah s Jamesem se pomalu buduje už několik dílů, takže je nenásilný a pouze jemně doplňuje celé vyšetřování.
Pachatel je jak jsme si u Bryndzy zvykli opět brutální, jenže tentokrát mi chybí nějaká jeho motivace. Teda ona tu trochu je, ne že ne, ale přijde mi taková odfláknutá a nedotažená. Prostě obecně se pachatel tentokrát úplně nepovedl.
Na druhou stranu musím i některé věci ocenit, např. poměrně aktuální téma sociálních sítí, skutečnost, že Erika může dělat svoji práci, aniž by byla nějak zásadně omezována nadřízenými. Samozřejmostí je čtivost, kdy Vás každá další stránka nutí pokračovat až se najednou ocitnete na konci.
Abych to shrnula knížka je super, jen už jsem od autora četla lepší.

Michelleee
13.11.2021 5 z 5

Opět v topu

March
09.11.2021 4 z 5

Kniha mě bavila, Erika a její tým mě baví, zápletky mě baví, napětí knihy mě bavilo, jen jediná výtka- ten závěr by se dal více rozvést...Ale jinak série nemá chybu :)

Zuzulinka
05.11.2021 5 z 5

Pecka! Kniha se mi
Moc líbila. Vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout a hltala další stránky..

Kami33
30.10.2021 5 z 5

Od prvních stránek až do konce super.

mekkejla
25.09.2021 4 z 5

Za mě jsou tyto detektivky skvělý relax. Děj mě vždy chytí natolik, že vše ostatní zmizí a u tohoto dílu jsem ke konci opravdu měla pocit, že jsem tam s nimi, byl to neskutečný zážitek. Erice moc fandím s doufám, že už se konečně sebere a začne víc žít.

petraj30
09.09.2021 5 z 5

Tak tohle byl podle mě nejlepší díl. Bylo to jedním slovem úžasné!
Možný Spoiler:
I tady jsem znali pachatele zhruba od poloviny a já jsem si říkala, že už mě asi žádné překvapení nečeká. No, překvapení možná ne, ale bylo tu pár zajímavých okamžiků, kdy jsem doslova trnula hrůzou a jedna nečekaná vražda. Bryndza se na "svém vrahovi" dostatečně vyřádil.
Z celého čtení jsem nadšená, jen mi v jednom zajímavém okamžiku protestovala čtečka a zbytek jsem si musela dočítat na počítači:-)
Mrzí mě, že už se pomalu, ale jistě blížím ke konci. Erika a její tým jsou skvělí. Těším se na další díl.

Mirin1349
01.09.2021 5 z 5

Opět perfektní pokračování série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Sice mám více v oblibě příběhy, kdy vraha poznám až téměř na konci, ale v tomto případě opak nebyl na škodu. Pachatele autor vykreslil dostatečně nechutně a zvráceně, takže bylo zajímavé sledovat i jeho cestu. Sociální sítě jsou vděčným námětem, věřím ale, že autor je nezakomponoval prvoplánově. Znovu musím pochválit krátké, úderné a čtivé kapitoly („ještě jednu kapitolu a půjdu spát slibuju…“).

linda173
31.08.2021 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem četla od Bryndzy a opět nezklamala

Lucijáš276
29.08.2021 5 z 5

Opět Bryndza nezklamal! 5*
Beru jí i jakou poučnou z hlediska mladých a sociálních sítích!

Surikata369
23.08.2021 3 z 5

Vypíšu si to sem v bodech:):
+ velmi aktuální téma - sociální sítě
+ opět obrovsky čtivý i přes to, že vraha známe skoro na začátku knihy, na napjatosti to neubírá :)
+ skvělý rozložení kapitol, fakt to nutí číst dál a dál
+ žádné dějové linky navíc, to se mi líbí, pozornost zůstává u toho hlavního
+ chování pana autora ke čtenářům, super! (ta pozn. na konci)

- možná už mě malinko rozčiluje Erika s tím, jak nerespektuje autority, už je to trochu otravný
- nějaké věci se opakují (Marsh a jeho skoro rozvod, Sparks a jeho nevydařený vztah s manželkou?, střelení Petersona po tom co jí takhle umřel Mark...)
- její chování k Petersonovi už mě taky docela štve, vždyť Peterson je boží :D

Stejně o dost víc převládají klady, rozhodně si přečtu navazující díl a už se moc těším!
Skvělá detektivka, ne že ne.

Evkae36
21.08.2021 4 z 5

První kniha od tohoto autora, kniha se velice dobře četla, ději měl spád, pořád se něco dělo, a i přesto že Čtenář ví kdo je vrahem již z první poloviny knihy, nepřestane se nudit a je stále nucen číst až do konce.

VeFab
01.08.2021 5 z 5