Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2824 669

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Surikata369
23.08.2021 3 z 5

Vypíšu si to sem v bodech:):
+ velmi aktuální téma - sociální sítě
+ opět obrovsky čtivý i přes to, že vraha známe skoro na začátku knihy, na napjatosti to neubírá :)
+ skvělý rozložení kapitol, fakt to nutí číst dál a dál
+ žádné dějové linky navíc, to se mi líbí, pozornost zůstává u toho hlavního
+ chování pana autora ke čtenářům, super! (ta pozn. na konci)

- možná už mě malinko rozčiluje Erika s tím, jak nerespektuje autority, už je to trochu otravný
- nějaké věci se opakují (Marsh a jeho skoro rozvod, Sparks a jeho nevydařený vztah s manželkou?, střelení Petersona po tom co jí takhle umřel Mark...)
- její chování k Petersonovi už mě taky docela štve, vždyť Peterson je boží :D

Stejně o dost víc převládají klady, rozhodně si přečtu navazující díl a už se moc těším!
Skvělá detektivka, ne že ne.

Evkae36
21.08.2021 4 z 5

První kniha od tohoto autora, kniha se velice dobře četla, ději měl spád, pořád se něco dělo, a i přesto že Čtenář ví kdo je vrahem již z první poloviny knihy, nepřestane se nudit a je stále nucen číst až do konce.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Perfektní!

Pavlina50
22.07.2021 5 z 5

Moje třetí kniha od Roberta Bryndzy a pro mě prozatím jeho nejlepší. Erika Fosterová má problémy s nadřízenými, kteří jí znemožňují práci na případu mrtvých dívek, které měly shodně smluvenou schůzku prostřednictvím sociálních sítí, a tak na něm pracuje zpočátku tak trochu „ilegálně“. Motiv nebezpečí a špatných stránek sociálních sítí je v dnešní době čím dál víc aktuální a domnívám se, že i velmi důležité. Je to další z knih, kde je identita vraha známá téměř od začátku, ale nijak to nenarušuje napětí a čtivost, nenudí, naopak – je zábavné a zajímavé sledovat současně postupné kroky vraha i policie. R. Bryndza mě rozhodně touto knihou opět nezklamal.

m_martina
13.07.2021 5 z 5

Vrátila jsem se k Erice Fosterové a udělala jsem dobře. Kniha se mi moc líbila a hezky se četla.

wlado
29.06.2021 4 z 5

Opäť ma autor nesklamal. Výborný popis deja, postáv. Kniha drží...

Anna69
27.06.2021 5 z 5

Velmi čtivý autor. Zajímavý až strašidelný děj.

mataj
23.06.2021 5 z 5

Čtivá a napínavá do posledního dechu:). Ano, to Bryndza umí. Svými krátkými kapitolami postrkuje k čtení dál a dál. Děj má spád, a i když docela brzy poznáme pachatele a sledujeme jeho počínání, pořád to má velkou dávku napětí.

Hanuja
10.06.2021 5 z 5

Zase báječná policejní inspektorka Erika. Knihy s ní jsou velmi, velmi napínavé. I když mi připadalo, že v tomto čtvrtém případu se drží trochu víc zkrátka. Ale výborně vystavěné od první do poslední stránky příběhu.

Hermiona419
31.05.2021 5 z 5

Tak tohle? Neskutečně poutavé, čtivé a zajímavé! Vrhám se na další díly. Všem milovníkům detektivek vřele doporučuji jak tuhle knihu, tak autora, od kterého žádná kniha rozhodně není přešlap!!

Monuli36
25.05.2021 5 z 5

Není co dodat :) Bavilo mě to ještě víc,jak dívka v ledu.Jdu čmuchat po dalších dílech :)

ErčaV.
20.05.2021 5 z 5

Jako další kniha co mě velmi bavila a četla se sama jako celá série. Už se moc těším na další díl.

Libunka74
17.05.2021 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, zajímavé rozuzlení...odebírám jednu hvězdičku proto, že mi malinko chyběl dotažený konec - více o motivech pachatele a jeho rodině.

onyx84
15.04.2021 5 z 5

Díl od dílu lepší a lepší...překvapilo mě,jak dopadla dějová linka se Sparksem,mile mě překvapila ze začátku protivná Melanie a když jsem si říkal,že každým dílem projdou bez problémů,tak...Erika a spol mě opravdu baví...jen tak dál...

manasx
14.04.2021 5 z 5

Baví mě inspektorka Forsterova, baví mě spád knihy a rychle krátké kapitoly! Mám přečtené 3 knihy a už se těším na další!

karolina8709
11.04.2021 5 z 5

Opravdu povedený thriller. Moje první knížka od Roberta Bryndzy, a vůbec nevadí, že jsem jako první začala číst čtvrtý díl série s Erikou Fosterovou. Určitě si ale hned přečtu předchozí díly pěkně popořadě. Robert Bryndza píše poutavě, takže to půjde rychle. Líbí se mi prostředí Londýna a okolí, příjemná změna po severských krimi, kdy pořádně nevím, jak se názvy měst a ulic vyslovují.
Oceňuji, že součástí knihy je i epilog a medailonek autora. A přístupu Roberta Bryndzy k poznámkám čtenářů si vážím, je to sympatické gesto.

Ali88
23.03.2021 5 z 5

Opět jsem čtenářsky uspokojena! Výborné čtení, ani tentokrát mě Robert a jeho Erika nezklamali... :)

veronika8042
09.03.2021 5 z 5

Perfektní! Ať čtu jakoukoliv knihu od spisovatele, nestačím se divit, jak si čtení užijí. Kniha od knihy je lepší a lepší. Má neskutečný dar v popisování děje, byla jsem napjatá jak ksandy. Kniha je velmi rychle přečtena. Vrham se na další. Jen tak dál.

Babo
04.03.2021 5 z 5

Tak toto mě fakt baví. Líbí se mi Erika ,její intuice,schopnost,tak trochu nedisciplinovanost,
odvaha a přímost. Přesto není žádný superhrdina,občas se úplně netrefí ,ale nikdy se nevzdává a nakonec každý případ vyřeší.
Bude mi líto až sérii dočtu,ale věřím,že autorův talent nezmizí spolu s Erikou Fosterovou .

Verida
04.03.2021 5 z 5

Jak to ten Bryndza dělá? Ikdyž známe vraha hned od začátku, kniha nepostrádá napětí a akci. A co si budeme, soukromí Eriky Fosterové mě neskutečně baví. Nenarušuje to děj což jsem velmi ocenila. Zbývají mi už jen dvě knihy ze série s Erikou a pevně doufám, že poslední bude grand finále jak v pracovním životě, tak soukromém ????