Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2833 669

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

devildeny
02.03.2021 4 z 5

Děj knihy pěkně plynul, žádné pasáže mě nenudili, i když zápletka nebyla zrovna příjemná. Jedna informace mi tam neseděla, ale možná jsem něco přehlédla a alespoň mě to nutí nad knihou přemýšlet. Kniha ukazuje odvrácenou stránku sociálních sítí a i když to není nic nového, je dobře, že na to autor upozorňuje.

cerna7151
26.02.2021 3 z 5

Nevim čím to je, ale nějak se do knih s Erikou nemůžu začíst...Příběh vymyšlený dobře...ale nevím nějak...

prochajda
26.02.2021 5 z 5

Čtu knihy pěkně popořadě a každá další kniha je lepší a lepší.....skvělé a napínavé čtení.

HelenBarbora
26.02.2021 5 z 5

Skvěléééé :D

akinomV
24.02.2021 4 z 5

Taky se přidávám ke komentářům, že mám raději, když je pachatel až do konce neznámý. Ale jinak byla kniha plná napětí a pátrání, takže jsem spokojená.

akcive11
13.02.2021 4 z 5

Stejně jako u druhého dílu autor prozradí vraha v první polovině knihy, čímž se kniha pro mě stává méně napínavou. Jste ochuzen o to hádání a tipování, kdo by mohl mít vraždy na svědomí. I přesto se kniha opět velmi dobře čte, svižně.

Niu
13.02.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka. Sice Bryndza většinou píše o životě vraha během celého příběhu, takže v závěru nečekejte překvápko, ale mě se líbila. Téma sociálních sítí je dost aktuální.

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Po skvelom treťom diele autor udržuje nastavenú laťku a posiela ďalšiu super knihu, ktorá sa nedá odložiť.

Lullina
02.02.2021 5 z 5

Robert Bryndza a jeho hrdinka Erika Fosterová....super thriller jako vždy, od kterého se nějak nechcete odtrhnout ! Mám moc ráda Bryndzovo typické střídání popisu děje ....policie s Erikou X úvahy vraha a takhle pořád dokola,celou knihou ,zkrátka máte přehled a nejste ztracení.Za mě opět paráda a těším se na další knihy .

Anette99
30.01.2021 4 z 5

Achjo, u téhle série je to jak na houpačce. Po předchozím díle, který byl skvělý, jsem se na tenhle dost těšila. Erika opět začíná být protivná, způsobuje zbytečné konflikty, je nevyrovnananá ve vztahu k Petersonovi. Kniha je napsána tak, že téměř od začátku víme jméno vraha, známe jeho rodinu. Ale motiv, proč to dělal, se dá spíš jen tušit. A jakou roli v tom hrál jeho bratr, který je tam často zmiňován, bylo také spíš pouze naznačeno.

Lucie311
21.01.2021 4 z 5

Opět parádní jízda.

pch1976
18.01.2021 5 z 5

Opět skvělá detektivka

skrytourka
12.01.2021 5 z 5

Prostě Bryndza ,takže zase super.Jedine co mě trošku vyvedlo z míry zrovna u tohohle spisovatele že jsme od začátku věděli kdo je vrah ...to byl teda nezvyk ,trošičku mi chybělo to vzrušení hádání kdo je vrah......ale nakonec zase bylo fajn sledovat myšlenky toho kdo zabijí a jak postupně dělá chyby.Ja prostě nemůžu Bryndzu hodnotit jinak než bomba.

Lukeronka
04.01.2021 5 z 5

Super, po delší době se vracím k Bryndzovi a jsem nadšená, po X přečtených detektivkách mezi tím je prostě poznat, že je toto o třídu výš... :) Hned jdu na další díl i přes to, že mě tu čeká např. nový Kepler nebo Carter a to už je co říct!

Nunynka
29.12.2020 5 z 5

Za čtivost musím dát pět hvězdiček. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. I když se žádné překvapení nedělo. Moc mě baví dějová linka hlavních hrdinů.

LucyPaul
27.12.2020 5 z 5

Další čtivá kniha. Těším se až se vrhnu na další díl.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Další super detektivka. Těším se na další díl.

ela1972
24.12.2020 5 z 5

Opět super

capricorn__
08.12.2020 odpad!

Dneska jsem chytil náladu zkritizovat téměř všechny knihy v sérii a u této se poněkud zdržím. Už jsem u předchozích knih stačil shrnout všechno, co mě štvalo, ale tady se zdržím u vraha samotného. Co jsem si všiml, všechny záporné postavy od Bryndzy jsou strašně, ale opravdu strašně hloupé. Člověk by jim skoro nevěřil, že takové činy umí provést tak, že je policie nemůže objevit. Tihle vrazi jsou strašná paka, abych pravdu řekl. Pro to, aby dokázali neustále kličkovat s policií, vymýšlet, jak jim utéct, jak se schovat, jak zahladit stopy, potřebují být sakra chytří, nebo snad ne? Tenhle vrah byl sice opravdu krutý a bezcitný, taky mu nechyběl těžký životní příběh, který je pro takové lidi typický, ale připadalo mi, že neumí ani do pěti počítat.

1bublina
07.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Jako vždy super a na konci napínavé, že knihu nejde odložit. Akorát mi vrtá hlavou jedna nesrovnalost. Na konci knihy Darryl drží brokovnici. Rozhodne se zabít, strčí si hlaveň do úst a stiskne spoušť. Erika pak zjistí, že má jen zraněné rameno..? Jak je to možné? Špatně jsem to pochopila nebo je to chyba v překladu? Klidně mi někdo napište zprávu a vysvětlete, prosím.
A druhá věc - nevěřím, že by se Beth podařilo odemknout zámek (dokonce tři zámky) bez předchozích zkušeností. Takže za to ubírám jednu hvězdu.