Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2581 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

sbijecka
12.03.2019 2 z 5

Po výborném předchozím dílu velké zklamání. Nezajímavá ústřední dvojice vrahů s nezřetelnou motivací. Konečná zápletka mi přišla narychlo splácaná, jen aby se dělo něco napínavého.

ydnac
11.03.2019 5 z 5

Jeho knihy jsou super:-)vždycky se těším na další. Baví mě, že případy vyšetřuje pořád stejný člověk. To je teď vlastně super u spousty autorů, že píšou další a další díly svých knih a pořád se můžeme setkávat se stejnými postavami:-)doporučuji.

hana4834
10.03.2019 4 z 5

Jako vždy skvělá detektivka i když už odzacatku je jasný kdo je vrah

Gianne95
10.03.2019 5 z 5

Bryndza mě opět nezklamal. Název přesně odpovídá obsahu knihy, občas jsem měla husi kůži!

Vlaďka189
09.03.2019 3 z 5

Mám pocit, že pan Bryndza někam spěchá, mám jeho psaní ráda, ale tato knížka byla velkým zklamáním. Doufám, že Smrtící tajnosti vrátí laťku zpátky na vyšší pozice.

Zrzavá_Tereza
09.03.2019 5 z 5

Není to už nic překvapivého, ale pořád mě to baví! Brynzda je pro mě prostě záruka čtivosti.

reading-lucy
07.03.2019 3 z 5

Jsem hodně zklamaná, alespoň že ke konci to bylo hodně zajímavé a rozhodně jsem ten konec nečekala! Ale bohužel musím dát tři hvězdičky, jelikož půlka knihy stále za nic, tudíž knížka mohla mít pouhých 200 stran a ne nějakých 400 :(
Autora jsem vždy měla hodně ráda, ale tento díl je opravdu jeho největší propadák (tedy dle mého názoru). Opravdu jsem za to smutná, ale i tak se těším na další díl, který věřím, že bude o dost zajímavější a já budu zase nadšená jako u předešlých dílů.

rodak
05.03.2019 5 z 5

Ne ne žádný slabší díl toto není.Stává se ze série detektivní klasika.Každý díl o něčem jiném a každý super.

Hella
04.03.2019 3 z 5

Za mě takové nemastné, neslané...chybí tomu nějaká gradace děje, jakýsi "uff efekt".

koki.veru
04.03.2019 5 z 5

Další úžasný díl od Bryndzy :) nemám nic, co bych vytkla, příběh byl napínavý a četl se velice dobře. Super série :)

lupo
01.03.2019 5 z 5

Jak jinak než opět skvělá kniha.

helenkan
01.03.2019 5 z 5

Nelze napsat nic jiného než,další skvělý díl. Jen je mi líto,že to Erice v soukromí moc nevychází. Těším se na další.

Lemra794
01.03.2019 5 z 5

Líbilo by se mi, kdyby si překladatelé taky trochu vyhrály s překladem: slovenské pasáže by mohly být psány slovensky. Bylo by to příjemné ozvláštnění a myslím, že by se to do příběhu hodilo. Když už máme ke slověnštině tak blízko, bylo by fajn toho využít.

Didi15
01.03.2019 5 z 5

Bryndza mě zkrátka fakt baví. Navíc i rychle píše, takže na Eriku nemusíme dlouho čekat:)
Opět svižně napsáno a i když téměř od začátku víme, kdo je vrah , nic to neubírá na kráse. Už se těším na další .

Fixa08
28.02.2019 3 z 5

Těšila jsem se na tuto knihu moc a nakonec jsem se musela do čtení nutit. Odhalení vrazi mě tady vůbec nebavili.

mirka71
28.02.2019 5 z 5

Opět další výborný Bryndza, i když někdy od půlky víte, jak to bude dál vůbec to nevadí. Je fajn mít možnost pohledu i z druhé strany. Svižné, brilantně napsané, bez hluchých míst a zbytečného protahování. Jen té Erice v soukromém životě nepadají zrovna dobré karty....
Těším se na další knížku...

harena
28.02.2019 5 z 5

Pátý díl s Erikou Fosterovou je ještě lepší než předchozí díly. Pan Bryndza od počátku pomalu stupňuje napětí až do poslední stránky tak, že ke konci člověk ani nedýchá, ale trochu krutosti by pro mne mohl ubrat. Výborné je, že Robert Bryndza slibuje ještě spoustu dalších knih a doufá, že na tu jízdu s ním zůstaneme. Já tedy určitě ano.

martinaandulka
27.02.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka, plná napětí a emocí.Eriku mám moc ráda v plno osobních věcech jí chápu.Už se těším na další pokračování svErikou.

marli58
25.02.2019 4 z 5

Čtu postupně a tento pátý díl série vyšetřování Eriky Foster byl jiný v tom, že jsme skoro od začátku věděli, kdo vraždí a název Chladnokrevně opravdu sedí. Napsané skvěle, napínavé a uvěřitelné tak, že to na mě bylo už moc. Tak manipulativního a sadistického vraha jsem jen těžko vydýchávala, ale musela jsem číst dál. Škoda, že Erika je zase sama...

Mateo67
24.02.2019 3 z 5

Zatím nejslabší díl, části s Maxem a Nisou jsem četla až s nechutí. První půlka pomalá, pak se děj zrychlil, dočítala jsem na jeden zátah. Nejslabší pasáž byla ta ze Slovenska, autor se zbytečně nutí do toho, aby vyjádřil rozdíly mezi Slováky a Angličany.