Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/bmid_hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4 7815 1631

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Fault in Our Stars , 2012

misha.ela
23.04.2021

Několikrát jsem měla slzy v očích...

baty
18.04.2021 5 z 5

Krásný dojemný příběh. Doporučuji si přečíst.

A.books
18.04.2021 5 z 5

Hezky napsaná dojemná kniha

LasakovaLe
16.04.2021 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a dočetla jsem jí do konce se slzami v očích. Osud mladých lidí, kteří ví, že život pomalu končí. Nechybí zde i kapka humoru. Znovu bych jí už ale nečetla kvůli smutného obsahu.

NienorNíniel
12.04.2021 2 z 5

Knize se nedá upřít čtivost a humor. Některé myšlenky byly ale úplně hloupé a vadilo mi, že autor se z každé situace v knize snaží vytřískat ponaučení. Bylo to takové dost nucené a po chvíli mě to už unavovalo. Příběh byl smutný, ale účinkovalo to na mě jen tak málo, že na to ještě dneska zapomenu (a to jsem citlivý člověk). Postavy mi šli lehce na nervy a to zvlášť August. Byli takové strašně přemoudřelé a křečovité.

Terezaazeret
12.04.2021 odpad!

Že nad stejnojmenným filmem vzdychá parta puberťáků s rozbouřenými hormony, to chápu, ale vyzdvihování této knihy nikoliv.
Především je to nuda.

ivetdos
08.04.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih a jediná, která se mi od Greena fakt líbila, moc doporučuju! :)

JajaD13
08.04.2021 5 z 5

Ne vždy se povede film i kniha. Tady to vyšlo. Brečela jsem jako želva u obou. A taky se smála. Tohle citlivě vyvážit neumí každý autor. Tady se to podařilo.
Jedna z těch knih, kterou dočtete a je vám líto, že skončila.

Vixiene
07.04.2021 5 z 5

Jak moc velká ostuda jsem, že jsem se k této knize dostala až nyní? :-) Film jsem samozřejmě viděla před přečtením knihy a pamatuji si, že mě rozbil na kousíčky a to samo jsem čekala od knihy. Dobře jsem udělala, že jsem měla po ruce kapesníčky a nečetla ji na veřejnosti :-D

Samozřejmě jde při čtení cítit, že je cílena na mladší čtenáře, ale příběh je krásný a tak moc smutný.. Myslím, že drtivá většina lidí už má ve svém okolí někoho, kdo se potýkal nebo potýká s rakovinou. Kdybych si mohla vybrat, jakou nemoc bych úplně nechala nějakým zázrakem vymizet ze světa, byla by to právě ona.

Dojemný příběh vypráví o dvou až příliš mladých lidech - Hazel a Augustovi. Hazel trpí nevyléčitelnou formou rakoviny a Gus je relativně čerstvě vyléčený a po amputaci nohy. Společně se seznámí v podpůrné skupině pro lidi s rakovinou, zamilovávají se do sebe a snaží se žít přítomným okamžikem, protože Hazel ví, že brzy odejde..

Gus je prostě skvělý, naprosto mi učaroval jeho pohled na svět, jeho šarm a vtip. A stávalo se dosti často, že jsem se u knihy i (kromě slzavého údolí) smála. :-D

Takže pokud máte chuť na čtivou romantiku, která vám zaručeně zlomí srdce, směle do ní.

Lucyk01
03.04.2021 2 z 5

Popravdě řečeno, já jsem se na tuhle knížku těšila, že si ji přečtu, protože jsem viděla film a byl to vůbec první film u kterého jsem brečela. A vkládala jsem do knížky naději, že bych mohla poprvé brečet i u knížky, ale to si asi nějakou dobu ještě počkám. Slzy nepřišly a to byla škoda. Knížka se dobře četla, ale nebyly tam emoce, jaké jsem měla u filmu. Neprožívala jsem to tak, a proto dávám této knížce docela slabé Hodnocení. Tato knížka mě zklamala, ale někomu se mohla líbit. Je dobré to porovnat. Můžete zkusit. Ale já už po druhé bych to nečetla.

jsemknihomolka
30.03.2021 5 z 5

Knihu jsem dočetla a nemám slov, kniha me rozbrecela ale i rozesmála.
Knihu miluju ale znova si ji přečíst nechci už asi nikdy, nesnesla bych tu bolest znovu.

Padla Hvezda
18.03.2021 4 z 5

Této knize jsem se vyhýbala dlouho. Po přečtení musím říct, že je to jedna z YA knížek, které za to opravdu stojí a mladému člověku mohou něco dát. Navíc je to hezky napsané (četla jsem v aj).

Vztah Hazel a Guse se mi moc líbil. Oceňuji, že to celé auto nenatahoval a začali spolu flirtovat téměř okamžitě. (Hazel Grace rozhodně není typická YA stydlivka.)

Za 4*, protože kniha je prostě "americká". Všichni všechny pořád obímají a vylévají si srdíčka...

Zuzanka45
10.03.2021 5 z 5

Toto byla opravdu síla! Bylo to něco tak nádherného. Smutný příběh, do kterého byl krásně vepsaný humor, upřímnost, přátelství, láska, bolest, chytrost... Tak dojemnou knihu jsem dlouho nečetla.
Každý by si ji měl přečíst! Doporučuji!!!

Maevie
06.03.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály je kniha smutná, vtipná, drsná, nespravedlivá a má předem jasný konec v podobě smrti. Je tedy přesně jako skutečný život, a přestože spadá do kategorie Young Adult, dotknout se musí každého. Ať už se čtenář zaměří na Hazel a Augusta, kterým osud nepřihrál přívětivé karty, nezáviděníhodnou situaci rodičů nebo různé reakce okolí na nemocné dítě, nahraje mu kniha řadu témat na přemýšlení. Není přitom důležité, že příběh obou postav končí smrtí, ale to, že nenechali rakovinu vyhrát předčasně.

Ella161
03.03.2021 5 z 5

Přiznávám, že jsem jako první viděla film a knihu jsem si přečetla asi až po dvou letech. A teď jsem zjistila, že jsem udělala chybu a byla bych mnohem raději, kdybych si první přečetla knihu. Protože ani tady není výjimka, že kniha je mnohem lepší než film. Film také nebyl špatný a fakt hodně jsem u něho brečela, ale kniha mi dala prostě mnohem více.

Guse jsem si hodně oblíbila a i když jsem viděla film, stejně jsem si tu postavu představovala jinak. Prostě jako kdybych žádný film neviděla, což mě fakt potěšilo. Každopádně Gus je prostě skvělý. Je sympatický, nedočkavý, hlubokomyslný a sarkastický. Milovala jsem jeho metafory a to, jak přemýšlel. Jak věci či nějaké situace vnímal. Sice je dost nepravděpodobné, že takhle někdo přemýšlí v 17ti letech, ale je to kniha, ne?

Grace mi také přirostla k srdci. Ta její síla a vůbec to, jak celou svou situaci brala... prostě mě tím ohromila. Nicméně... občas mi vadilo, že mluví až tak vzdělaně a že skoro všechno věděla. To mi prostě na 16ti letou holku přišlo až moc přehnané, ale já si zakázala myslet na to, že jí je 16 a “myslela” si, že jí je mnohem více. Pak se mi fakt lépe četlo.

Shrnula bych to tak, že kniha je prostě lepší. Mnohem více jsem u ní brečela a hodně jsem soucítila s postavami. Pochybuji, že je tu někdo, kdo tenhle příběh nezná. Ale kdyby náhodou... fakt je skvělý a já ho jen doporučuji. Sice Vám zlomí srdce, ale zároveň to ve vás zanechá “něco”.

Blanche77
27.02.2021 5 z 5

Skvěle napsaný silný příběh.

Kristy78
22.02.2021 5 z 5

Ač je kniha spíše pro dospívající, oslovila mě. Vážné téma, osud dvou mladých - nevyléčitelně nemocných. Možná i tím, že kniha vyvolala spoustu osobních vzpomínek, bylo úžasné ji číst.

Lucie.22
17.02.2021

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, proto jsem ji probrečela od začátku do konce, když jsem věděla co bude následovat. Je to skvělá kniha pokud si člověk chce uvědomit co má a jak se i s neskutečnou bolestí dá žít a prožívat radostné chvíle a přitom nesobecky myslet na všechny okolo.

Ishir
07.02.2021 5 z 5

Tato úžasná kniha mě velmi zasáhla. Vyvolala bolestné vzpomínky. Tesce se mi píše tento komentář. Prostě si knihu přečtěte a uvidíte.

Lutzka
30.01.2021 3 z 5

Příběh lásky dvou dospívajících smrtelně nemocných je hezký, ale to kolem mně trochu zklamalo. Některé myšlenkové pochody mi vůbec nedávaly smysl, poblázněný Holanďan taky ne... škoda. Možná více ocení dospívající.