Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/bmid_hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4 7815 1631

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Fault in Our Stars , 2012

katkade
14.08.2014 5 z 5

Nechci opakovat to co už bylo zmíněno...tak jen ve zkratce. Je to kniha která si vás získá, zamilujete si ji i ji nenávidíte...a určitě ve vás něco zanechá!

Lenisk@
13.08.2014 5 z 5

Kniha,která zanechá nesmazatelnou stopu. Co víc dodat? Snad jen: "dobrý".

HančaŠ
12.08.2014 5 z 5

Když jsem poprvé narazila na tuhle knihu, velmi mě zaujala. Čekala jsem od ní hodně a rozhodně jsem nebyla zklamaná protože byla ještě lepší.
Příběh byl velmi emotivní, chvílemi vtipný a nakonec skončil jinak než se na začátku zdálo, takže kniha byla obohacena i o nečekaný zvrat. Hlavní hrdiny jsem si v průběhu čtení zamilovala. Kniha byla také velmi čtivá.
Je to prostě skvělá kniha, jen se bojím, že ta, co budu číst po Hvězdách, mě zklame ať bude sebelepší.

VeronikaZ
12.08.2014 5 z 5

Přečteno za jediný den... Skvělé.

Gooverka
12.08.2014 5 z 5

Hvězdy jsem četla v anglickém originále, což byla snad ta nejlepší volba. Green je mistr vyprávění, nejde ani tak o příběh, který byl úžasný, smutný a veselý zároveň, ale o to, jak to podal. Už dlouhou dobu jsem se u knihy tak neculila jako tady, na posledních stránkách jsem zas zaháněla slzy. Měla jsem určitá očekávání, která se naplnila. Všechny postavy více než sympatické. Nemám co víc dodat.

Sabča92
12.08.2014 5 z 5

knihu jsem četla nedávno a velmi jsem u ní byla smutná. Tak romantický a smutný příběh jsem dlouho nečetla. Ale rozhodně to bylo krásné. A proč tedy? Protože když to čtete, máte pocit, že ta nemoc ani není. Nevnímáte ji, vnímáte jen dva milé lidi. Film jsem ještě neviděla, ale velmi se na něj těším. Slyšela jsem, že je lepší, než kniha. Tak uvidíme, doslova :D

Meesha1
11.08.2014 4 z 5

Dobrý? Dobrý.

sBety
11.08.2014 4 z 5

I když by si to určitě zasloužilo obsáhlejší a metaforičtější komentář tak já jen připíšu:

"dobrý"

barbarael
11.08.2014 5 z 5

Za mě určitě plný počet hvězd, první knížka, u které jsem se smála a zároveň plakala. Doopravdy plakala.
Ústřední dvojice je sympatická a snadno si ji zamilujete. Já jsem se cítila, jako bych tam byla s nima. Doporučuji!

xmetelkova
11.08.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Víděla jsem nejprve film, který se mi velice líbil, i když jsem měla skoro pořád slzy v očích. A kniha ta předčila všechno mé očekávání. Krásně napsaná, čtivá a poutavá. Vřele doporučuji.

2000katka
10.08.2014

Naprosto úžasná kniha. Je plná humoru ale i srdceryvných okamžiků. Líbylo se mi, že byla psána tak jak to v životě opravdu chodí. Že ani hrdinové nežijí věčně...............................

jitka3162
07.08.2014 5 z 5

Pro mě opravdu emotivní knížka, jediná u které jsem vážně chvilku brečela a to nejsem citlivka. Také jsem si myslela, že Gus bude do poslední chvíle hrdina....

Hazel V.
07.08.2014 5 z 5

Strašně moc se mi ta kniha líbí.Je to moc smutný ,ale přitom moc krásný ,silný a inspirující příběh.Dodá vám odvahu,a odhodlání,když to nejvíc potřebujete....Fascinují mě různé přístupy k nemoci,ale i k životu takovému.....

maxieanne
07.08.2014 5 z 5

Objektivně asi ne na 5*, ale přesto. I když je smutná a tak, prostě jsem nebyla v depresi nebo jak to říct. Nezanechala ve mě takovou tu zoufalost, jak to někdy knihy dělají, hlavně, když jejich jediným účelem je vás za každou cenu rozbrečet, a tak vás k tomu donutí. Zůstal ve mně pocit lásky, trochu smutné, ale přesto lásky. A to oceňuji u knihy, u které jsem od začátku věděla, že budu plakat, která by snadno mohla sklouznout právě k tomu nucenému, kdy člověk zůstane akorát naštvaný.

Shai
05.08.2014 4 z 5

Výborně zpracovaná kniha. Rakovina je silné téma a po přečtení prostě jen můžete být rádi, že jste oficiálně (zatím) zdraví. Hvězdy nám nepřály jsou plné různých citátů a slov, nad kterými se prostě musíte zamyslet. Augustus byl pořád takový řekněme vtipálek a optimista a řeknu na rovinu, že jsem to s ním na konci čekala jinak.
Film jsem neviděla, ale po knížce se na to prostě chystám, protože byla úžasná! Dávám ale jen čtyři hvězdičky (4.5), protože věřím, že ve hvězdách ještě je lepší knížka.

A hlavně mám výtku ke Knižnímu klubu: Snad celý svět ví, že Hvězdy jsou prostě a jednoduše bestseller, takže jste si mohli odpustit to zlatý kolečko u tak krásné obálky a potom snad ještě to, že uvažovat nad normálním formátem knih by nebylo k zahození... bohužel mám tak malou knihovnu, že se mi tam kniha na výšku už nevešla (a to by stačilo ubrat jen blbého půl centimetru!!!)

Sofie45
05.08.2014 4 z 5

Neobyčejně silná, emotivní kniha, která mi z hlavy jen tak nevymizí. Zpočátku jsem se do ní nemohla moc začíst, což nejspíš způsobil fakt, že jsem viděla první (moc povedené) filmové zpracování, ale zhruba od strany 80-100 mě začínala pohlcovat.

V knize se objevuje nepřeberné množství názorů a myšlenek, jež poskytují prostor pro zamyšlení a dokáží vás dostat svou velkou hloubkou. Často jsem jen nevěřícně pokyvovala hlavou nad tím, jak kniha dokáže výstižně popsat ŽIVOT.

Když knihu dočtete, určitě ve vás zůstane takový ten dojem, že jste četli něco opravdu velkého. Po čtení má i trochu depresi. Upřímně, nebrečela jsem, což způsobil fakt, že jsem prostě viděla jako první film, při kterém jsem slzy v očích měla. Možná kdybych přečetla jako první knihu, požitek bych z ní měla větší, ale to nic nemění na tom, že mě oslnila. Každopádně "jen" 4 hvězdičky dát prostě musím, ale jsou to vyloženě velikánské a krásné 4 hvězdičky :)

123adela
03.08.2014 3 z 5

Po přečtení recenzí jsem si knihu s chutí koupila ale....nějak mě to nevzalo. Pár slušných pasáží hlavně v druhé polovině knihy. Neříkám, že je špatná ale asi není pro mě. Za přečtení stála, podruhé už ale asi ne.

LucinaHypiska
02.08.2014 4 z 5

Poslední dobou jsem si hrozně oblíbila smutné knihy. Hvězdy nám nepřály jsem si objednala teď v létě. Zprvu jsem si říkala, že jsem od ní čekala víc, nakonec jsem ale musela změnit názor. Krásné čtení! Emotivní příběh dvou mladých nemocných lidí, kteří mají jiné priority, jiné sny... Začala jsem na svět koukat trochu jinak.
Jsem na horský dráze, která jede jenom nahoru, kámo... :)

Evča Korejka
02.08.2014 5 z 5

Krásná a poutavá kniha.....
Nádherný příběh....
Co víc k tomu dodat???
..........................................
Jen škoda že to bylo tak krátký, ale to by asi nebylo už o čem psát...:(

Ananovcaska987
01.08.2014 5 z 5

Poslední tři roky jsem vůbec nečetla. Nic mě nebavilo. Zajímala jsem se jen o dobrodružné knihy s indiány v kanadské divočině a sami uznejte, že takových moc není (nebo je alespoň nemohu nalézt). Tuhle knihu jsem jen náhodou objevila na internetu a zjistila jsem, že je k ní natočený i film. Bohužel jsem ho nenašla, tak jsem si řekla, že si přečtu knihu. Říkám vám, kdybych nemusela hlídat svou mladší sestru, jíst a chodit na záchod, měla bych tu knihu přečtenou během chvíle! Byla skvělá. Nikdy jsem moc nebyla na romantiku a na smutné konce, ale tahle kniha mě velice mile překvapila a od jejího přečtení stále hledám další podobně dobré knihy. Určitě stojí za přečtení!