Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/bmid_hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4 7815 1631

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Fault in Our Stars , 2012

hazel13
27.09.2014 5 z 5

Silný příběh. Nenechá vás chladným. :)) John Green dává do svých knížek krásné myšlenky. :)

adorjas
26.09.2014 3 z 5

Krátka knižka, ktorá v rámci svojho zamerania, naplní svoj účel. Vám je po dočítaní smutno, a o pár dní sa už znovu tešíte zo života...Toľko.

urbyna
26.09.2014 5 z 5

Když jsem tuto knihu dočetla myslila jsem si ,že jsem ten příběh přežila s nimi. A když jsem videla film připadalo mi jakobych tu knihu četla znovu....

Izu
25.09.2014 1 z 5

Tento příběh mě ničím nezaujal.Např.kniha Než jsem tě poznala byla daleko lepší.

Leusee
23.09.2014 5 z 5

Musím říct, že po dlouhé době knížka kterou jsem přečetla za necelý den. Příběh není nijak zvlášť originální, ale stejně chytne za srdéčko, protože co si budeme povídat - rakovina je děvka a může postihnout každého z nás. Takže jsem si zase parádně pobrečela.
Knížka se čte mimochodem skvěle a postavy jsou moc sympatické.

Adele02
23.09.2014 5 z 5

Tak jsem si myslela, že když jsem viděla film, už brečet nebudu.
Haha.

A stejně jsem si přála, aby to bylo jinak než ve filmu.
Svět zkrátka není továrna na splněná přání.

„Bojím se zapomnění.“
Já nezapomenu.

Andy74
21.09.2014 2 z 5

Dávám 2 hvězdičky, ale přiznávám, že se mi nechtěly dávat ani ty 2. Nebudu hanit, to ne, ale chtěla jsem si přečíst TO, o čem všichni mluví, TO, na co všichni chodí do kina (jen já ne..)
Mým dospívajícím dcerám se to líbí, ale je to pochopitelné - láska, romantika jak blázen, samozřejmě smrt, kdy se tomu druhému zbortí celý svět.
Nějak se peru s otázkou, jak to, že se svět nebortí hlavní hrdince? Nechce se mi věřit, že na světě žijí takové vyspělé a vyrovnané 16 -ti leté osobnosti, které ví, co s životem (anebo co se smrtí). Ty pohotové odpovědi, ty filosofické úvahy........
Pokud jsou za velkou louží takoví náctiletí, pak přemýšlím o mentální vyspělosti svých dětí.
Pro mládež dobrý, film si na sebe určitě vydělá.

Insý
20.09.2014 1 z 5

Upřímně nechápu co na téhle knize všichni vidí, je to jen další zprominutím romantická kravina a aby měli puberťáci pocit, že čtou něco co má hloubku autor tam hodil pár rádoby fylozofických citátu (kterých je teď plný tumbrl a podobné kraviny). Knížka má sice dojemný příběh, ale knih na podobné téma je sposta a většina je mnohem lepší než tahle. Zkrátka mnoho povyku pro nic.

Meďánek
20.09.2014 5 z 5

Krásná vtipná a dojemná knížka. Všem doporučuji přečíst! :)

ugisha
20.09.2014 2 z 5

Téma je vážné a určitě ho nechci zlehčovat, ale musím říct, že se mi knížka nelíbila. Má velkou reklamu, proto se hodně prodává, ale rozhodně bych neřekla, že mi od základů změnila život. Nejen, že jsem se nesmála, dokonce jsem při čtení ani nebrečela a konec jsem četla skoro násilím. Přijde mi spíš pro teenagery, kteří asi budou ronit slzy nad nenaplněnou láskou, osobně mi však kniha nic nedala, vůbec jsem neměla potřebu o ní po přečtení přemýšlet. Vzhledem k věku hrdinů až moc filozofické - prostě jsem jim to nevěřila.

Poslední dobou mi připadá, že čím větší reklama a bestseller, tím méně za to obsah stojí, bohužel.

Vendy 96
19.09.2014 5 z 5

Přidávám se k té velké skupině, která tuto knížku miluje. Je naprosto skvělá! Nemám k ní co dodat, jen to, abyste si ji co nejdříve přečetli, pokud jste tak ještě neudělali :)

Eiram01
17.09.2014 5 z 5

Chytlavé čtení, které stojí za to. Prolíná se zde vtip se smutkem, což se mi na této knize velmi líbilo. Velmi doporučuji :)

Mikejla1308
17.09.2014 4 z 5

Hvězdy jim nepřály. :( Kniha je velmi propagovaná, takže přibližný konec jsem se bohužel dozvěděla z médií, a to mi asi trošku ubralo na emocích. Každopádně knížka je to moc hezká. Dobře se mi četla, moc se mi líbil humor Augusta a Hazel :D Jinak nevím, co bych dál tak napsala. Některé pasáže jsou velmi hezké, až dojemné. Myslela jsem si, že na konci budu brečet jak želva, tak jak tomu bylo u "Než jsem tě poznala". Ale ne. Možná to bylo tím, že jsem věděla jak to přibližně dopadne. Ale jsem ráda, že ji mám ve své knihovničce :)

Sorrow
16.09.2014 3 z 5

Nějak nevím, co napsat...přečteno za jeden večer - je to čtivé, je to smutné, je to i docela vtipné...nicméně to je tak vše..styl psaní (či překladu) nic moc extra..zkrátka taková oddechovka mezi Něčím s velkým N...

Danushka
16.09.2014 4 z 5

Příběh si mě získal hned od začátku - skvěle čtivý, má atmosféru i vtip. Akorát, že umírání je vedlejší učínek žití a týká se nás všech, nejen těch nemocných rakovinou. Je vůbec smysluplné přemýšlet, koho bude větší škoda? Člověk s vidinou smrti v dohledné době přemýšlí o smyslu života. Hodně. Ale znamená to, že člověk, který má určitou pravděpodobnost, že se dožije vysokého věku, o smyslu života nepřemýšlí? Jsou hodnoty takového člověka méně důležité? (Je míň granátem, nebo jím dokonce není vůbec?) Podřizujeme se všichni z lítosti "úlitbě rakoviny"?

mimidra
14.09.2014 4 z 5

Pěkná a dojemná kniha, která stojí za přečtení.

KachnaN
14.09.2014 5 z 5

Několikrát jsem něco napsala a pak to zase vymazala, vůbec jsem nevěděla, jak napsat komentář k téhle knížce. Je to tak dokonale napsaný příběh, že kdybych se pokusila něco o tom napsat...vypadalo by to tu oproti té knížce strašně... Jak říká Hazel o Van Houtenovi, říkám i já o Johnu Greenovi: nechápu, jak někdo může tak dokonale popsat umírání, aniž by sám neumřel. Smekám Pane Greene.

KikiEli
10.09.2014 3 z 5

Čtivě napsané, ale nevím no... Nějak extra mě to nenadchlo..
Ale za přečtení to určitě stojí.. :)

koMaty
10.09.2014 4 z 5

Bylo to čtivé, krásné, smutné, ale bohužel mě čtení příběhu nedojalo, nerozplakalo, a to jsem citlivka.. Jsem tak trochu zklamaná, čekala jsem něco víc, nějakou další přidanou hodnotu.. Celé mi to spíš připadalo jak příběh s dětským hrdinou určený dospívajícím nebo rodičům nemocných dětí.. Doufala jsem alespoň ve velkolepý, srdceryvný konec.. :( V slzách jsem byla bohužel až po shlédnutí filmu..

lukazsss
09.09.2014 3 z 5

Čekal sem prostě víc, ač příběh je to krásný, zamilovaný a vtipný, tak styl jakým je to psané (nebo překlad) má k dokonalosti daleko, dalo by se to krásně rozvést a ne z toho udělat obyč. knížku pro puberťáky, která mi přijde jako by prošla rukou editora, který smazal všechny nedůležité věty navíc. :)