Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/bmid_hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4 7815 1631

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Fault in Our Stars , 2012

weberda
15.10.2014 3 z 5

Mě tato kniha nijak nenadchla. Čte se dobře, ale jinak mi to připadá jako čtení pro náctileté. Podívám se na film, třeba to tentokrát bude obráceně a film bude lepší než kniha.

dubonka
15.10.2014 1 z 5

Bohužel se mi kniha nelíbí, nemohla jsem ji dočíst, spíš bych ji doporučila náctiletým.

rosemari
14.10.2014 5 z 5

No, nemám slov - musim takto začínať.Kniha je o rakovine to už vieme všetci, no čo už som len mohla asi čakať?Nemám rada knihy s tematikou, kde je smrť, ale kedže je to taká "ospevovaná kniha! išla som do knižnice a požičala ju.Prečítala som ju za cca 5-6 hodín chcela som vedieť ako sa to skončí,ale čo ja blbá som už len mohla čakať happy end?To zrovna nie, ale nečakala som , že odíde jedna postava skôr ako tá druhá, viem , že to píšem nechápavo,ale tí čo čítali knihu vedia o kom je reč.V konečnom dôsledku kniha nie je zlá čierny humor ešte lepší takže každý kto sa ešte neunúval prečítať túto knihu hor sa do nej ja po tejto si musím dať sladkú romancu.Mám proste rada happy end aspoň v knihe , kde sa vždy ukrývam od súčastného sveta so všetkými starosťami atď.Jo a ešte musím pozrieť film aby som bola uplná.

Alenes
12.10.2014 5 z 5

Kniha byla zvláštní.

fons
12.10.2014 4 z 5

Nooo...Tak u téhle knihy, nevím jak je to možné, se mi podařilo být neskutečný cynik. Jakkoliv jsem se u slzopudných pasáží snažil o jednu jedinou kapku stékající po tváři, ne, prostě mě to emočně minulo jako vejce Moničino auto. Přitom příběh je to dojemný a láskyplný a mě se mnohdy povede brečet i u spáleného jídla v pořadu o vaření (protože normálně jsem cíťa a emotivní chudáček), ale tady mě od téhle vzácné reakce něco odradilo...
Upřímně, ve skutečnosti mi na knize vadila jedna prostá věc - celková stylizace textu a vyjadřování postav je tak trochu "za hranou". Aby se v 16, resp. v 17 někdo dokázal ohánět tak vyspělými frázemi, musel by mít román přidělen štítek sci-fi. Mně je 20 a za celou existenci jsem pronesl jen minimum takových filosofických obratů. Radši bych bral neučesanou mladistvou řeč plnou sprostých slov a slangových výrazů, než zcela uvědomělé cítění každé situace a konverzace.
Ale abych jen nehanil, miloval jsem pasáže z Amsterdamu. Vzpomínky na to, když jsem stejnými uličkami procházel já, mě dojímali nejvíc!
Hvězdy nám nepřály není vůbec špatná kniha - je to krásná pohádka s trošku jiným koncem. Svoji žádanost si získala díky filmovému zpracování, které dívácí milují kvůli sympatické ústřední dvojici mladých herců.
Kniha se četla skvěle, je svižná, vtipná, dojemná, jen je dle mého až nereálně chytrá!
Dobře?
Dobře.

Vlčice.N
12.10.2014 3 z 5

Od knihy jsem toho zase tolik neočekávala, četla jsem ji jen ze zvědavosti, co na tom všichni vidí. Nebyla pro mě proto zrovna zklamáním, ale že bych z ní byla nějak uchvácená, to se taky říct nedá. Sympatický mi byl černý humor postav, a i některé scény byly celkem silné, ale za nějaký zázrak to nepovažuju. Nakonec to, co ostatní tolik bavilo, mi přišlo nudné - jedná se o to filozofování šestnáctiletých dětí. Rakovina a jiné smrtelné nemoci možná děti nutí dřív dospívat, ale že by až takhle, tomu se mi věřit vážně nechce. Pro mě je to zkrátka kniha průměrná, ničím výjimečná. Za chvíli už si zřejmě pomalu nevzpomenu, o čem byla, špatně se mi ale nečetla.

Pralev
11.10.2014 4 z 5

Přiznám se, že podobně jako nedávno Zlodějka knih i tahle kniha prvních několik desítek stran bojovala s mým cynickým já, které za vším hledá motiv, nedůvěřuje a které si celou dobu říkalo: "Opravdu čtu dívčí román, kde i kluk s rakovinou je v první řadě svalnatý, okouzlující a SEXY, a jen je v tom románu navíc nevyléčitelná choroba, aby to hrálo čtenářům na city a lépe se prodávalo?" Jenže pak tyhle prvky zmizely (nebo jsem je přestal vnímat) a tohle mé já prohrálo, protože ta kniha prostě začala být strašně zajímavá, plná hrozně hezkých momentů a myšlenek. A taková byla až do úplného konce. Mimochodem, pasáž v Holandsku jsem si doopravdy užil, nejen tím popisem Amsterdamu, který si přesně tak pamatuju i já sám, ale hlavně rozhovorem se spisovatelem, který jsem přesně takový očekával a v takový i doufal.

*Pájuše*
09.10.2014 3 z 5

Všichni tuhle knihu vychvalují do nebes, tak jsem chtěla vědět, co to je. Bohužel, prvně jsem viděla film a teprve teď jsem se dostala ke knize. Ačkoliv preferuji prvně knihu, pak film, nelituji toho že kniha přišla na řadu až druhá. Příběh byl napsaný poutavě, téma bylo smutné, takže jsem ke konci brečela stejně jako u filmu ani romantika nechyběla. Nicméně tohle téma nebylo můj šálek kávy.
Některé pasáže jsem nechápala - přišli mi zbytečně až moc komplikované, na šestnáctileté děti prakticky nemožné. Nevím, přišlo mi to jako kdyby dospělí uvízli v dětských tělech.
Nicméně mělo to spád, trochu předvídatelné, ale jinak žádný zázrak.

Madluska
08.10.2014 4 z 5

Delší dobu mi HNN ležela v hlavě, protože ji hltal každý (každá) v mém okolí. Dojemný romantický příběh plný smutku, který ale citově nevydírá - nějak tak by se daly shrnout reflexe ostatních. To by bylo, aby mě to nezaujalo taky! Jenže ouha - asi jsem čekala příliš, vyklubalo se z toho docela hezké káčátko (nebo housátko: goose - Gus? :-)), ovšem k labuti mu přece jen něco scházelo. Snad že mě závěr nepřekvapil, snad že některé scény byly až nechutně přeslazené (ano, zejména výlet po Amsterodamu), snad že jsem nevěřila, že by kdy nějaký Gus mohl existovat... Já vážně nevím, jen vím, že ve výsledku mi to připadalo jako slušná romance s příjemnými ozvláštňujícími prvky (čtenářská vášeň s Císařským neduhem), na kterou si ale za nějakých 10 let nikdo nevzpomene. Asi.

Alysa
06.10.2014 5 z 5

Prvně jsem viděla film - film, který je geniální. A jak už to po skvělém filmu bývá, těžko se věří, že je ještě něco geniálnějšího.

Ale po prvních stránkách jsem to věděla. Věděla jsem, že kniha mě zasáhne ještě více než ty dvě zamilované postavy na obrazovce. A tak jsem to dočetla celé, aniž bych se pořádně dokázala odtrhnout. A přečtu si to znovu a znovu...

Obdivuji s jakou lehkostí je to psané. Obdivuji autorův pohled na rakovinu, kterou podal v úplně jiném znění, než ji podává zbytek světa.

Vždyť rakovina je "pouze" vedlejší účinek umírání - vlastně jako skoro všechno.

lea6493
04.10.2014 5 z 5

na knize se mi líbilo, že i přes smutný příběh je hurmorná a čtivá. Už teď se těším na další knihu od autora :)

IvaSalivarova13
03.10.2014 5 z 5

Tato kniha mě opravdu oslovila, jak příběhem, tak i jedinečným stylem vyjadřování emocí. Trošku mě mrzela ta depresivnost, zdálo se mi, jakoby to všechny postavy od začátku vzdávali, ale je to opravdu velmi pěkná kniha. Vřele doporučuji!

lea1805
01.10.2014 5 z 5

skoro jsem pres slzy nevidela na pismenka.. koupil jsem si originál a taky jste v nem neco mel preklepy ?? ..to me trosku rozesmutnilo kdyz clovek koupí knizku za 300kc :-( ale jinak svělé krásne uzasne

selenator
01.10.2014 5 z 5

Krásná kniha plná originálních citátů. Nádherný příběh. Nevím co dodat...prostě srdcovka!
Okay?
Okay.

Yorika
29.09.2014 2 z 5

Kniha je čtivá a poměrně krátká, což považuji za její přednost.
Všude jsem na ni narážela, mí známí o ní mluvili, proto jsem nakonec neodolala tlaku a přečetla si knihu také.
Pocity mám však smíšené.Příběh je depresivní, občas i vtipný ale způsob jakým je napsaný mě nezaujal..Možná je to českým překladem, možná přemírou filozofie, která mi u tak mladých lidí příliš nesedí.Přehnaný humbuk kolem této knihy.

Princezna22
29.09.2014 5 z 5

Toto je kniha, na kterou zkrátka nezapomenu. Ať už chci nebo ne. Slzy mi taky tekli jako želvě

M_a_r_t_in
28.09.2014 5 z 5

Myslel jsem si, že po pohřbu již kniha nebude tak smutná, ale mýlil jsem se.

warca
28.09.2014 4 z 5

Bylo to naprosto úžasný a nakonci jsem brečela jak želva :D
Spousta pěkných myšlenek.

koki.veru
27.09.2014 5 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu nadchla a vzala za srdce. Přečetla jsem jí jedním dechem během necelého dne a velmi mě dojala.

kokolka
27.09.2014 4 z 5

Ano, ráda jsem si ji přečetla. Ale zřejmně jsem čekala trošičku víc.
Film je velmi pěkně zpracován.