Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5087 601

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Lilithen
18.07.2013 5 z 5

Poslední díl se mi líbil snad nejvíce, i když se mi to vcelku těžko posuzuje vzhledem k tomu, jak velký časový odstup jsem měla při čtení Vražedné pomsty a Síly vzdoru. Nepřijde mi, že by byla hlavní hrdinka přehnaně depresivní, já bych tak možná reagovala také, kdybych prožila to, co ona. Překvapením byl pro mne konec, který byl sice poněkud useknutý, ale i tak jsem zlikvidovala několik papírových kapesníčků. Líbilo se mi i to, že epilog nebyl vůbec happy-endový. Byl to takový hořkosladký konec, nadějný i beznadějný zároveň, což si myslím, že autorka provedla dobře, protože kdyby Katniss na všechno zapomněla, hodila to za hlavu a žila dlouhým a spokojeným životem, bylo by to... divné a nereálné.

Ellkarka
09.07.2013 4 z 5

Kniha už není tolik zajímavá a poutavá, jak předešlé. V téhle už jen vrcholí boj rebelů a vzbouřenců. Kniha ve mě vyvolává spíš nostalgické vzpomínky na celou sérii. Celkové shrnutí: Mohla jste podat lepší výkon vojáku Katniss Everdeenová!

Kačuul
02.07.2013 5 z 5

Poslední díl úžasné série Hunger Games splnil všechny moje očekávání.
Možná, i přesto, že jsem to četla na moje poměry dost dlouho, to bylo celé nějaké rychlé, ale tak to mi zase nějak vyloženě nevadí.
Proměna Peety je celkem chtěná zápletka, která dokáže čtenáře naplno "připoutat" ke knize, neboť koho by nezajímalo, jak to s ním nakonec dopadne, že jo. I když celkem souhlasím s pár názory níže, že to pak mohlo být celé trošku propracovanější...
Kniha ukázala, že dobro nemusí být vždy tak jednoznačné, jak se na první pohled zdá. V tomto případě to byla prezidentka Coinová s jejími zdánlivě nešpatnými záměry. Ale konec ukázal, že vše je úplně jinak...i když., mně na ní něco nesedělo už od samého začátku, což byl nejspíš úmysl autorky.
Celkově vzato bych to hodnotila jako velice krásnou znamenitou knihu, i přes fakt, že mě možná předchozí díly okouzlily o malinko víc. Každopádně nemůžu i přesto činit jinak, než jí dát plný počet hvězdiček.

Sigas
30.06.2013 3 z 5

I u posledního dílu série mám silně rozporuplné pocity. Něco mezi naivní vyprávěnkou pro děti ve stylu válka z pera předškoláka a napínavým příběhem boje o přežití. Obzvláště druhá půlka příběhu pěkně odsýpá a je plná překvapivých zvratů. A závěr se mi líbil i z citového hlediska.

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Třetí díl je překvapivě stejně skvělý jako předchozí dva. Knihu nebudete chtít odložit až do úplného konce. Já tu svou přečetla do tří dnů. Jako předchozí dvě knihy je i tato hrozně poutavá, emoční, zábavná. V této knize je hodně akce a já si u ní i dost pobrečela. Je velká škoda několika postav. Ale tak to holt chodí. Sice jsem byla na autorku chvíli naštvaná, ale potom jsem jí to odpustila.
Pro mě je triologie Hunger Games jedna z nejlepších knižních serii, která byla napsaná. Jen doufám, že jí filmová podoba nezkazí.

MesLivres
20.06.2013 4 z 5

Celá série mne hodně bavila. Je pravda, že po prvním díle měla kvalita klesavou tendenci, ale stejně jsem se začetla a knížku jsem večer odkládala dost neochotně.

Dith
17.06.2013 4 z 5

I přesto, že si kniha drží vysokou úroveň jako předchozí dva díly, už to pro mě nemělo tu jiskru (hlavně díky zbytečnému natahování celého děje), proto pro mě nejslabší díl celé série.
I přes nečekané zvraty mi tam chybělo trošku víc té akce. A navíc nejsem spokojená s koncem knihy, ale s tím mám problémy dost často. Nikdy nebudu team Peeta.

DariDerek
11.06.2013 3 z 5

tak ta trojka mě nebavila.....už to bylo docela o ničem.....nezáživné, nevím, neuměla jsem se začíst....oproti těm dvěma dílům jsem zklamaná.....

kutikk
07.06.2013 4 z 5

Asi nejlslabší díl série, ale i přesto mě to bavilo. A prostě zbožňuju postavu Peeta.

pecka02
07.06.2013 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem plná emocí, což se mi už delší dobu u knihy nestalo. Myslím, že budu ještě dlouho vstřebávat tento poslední díl. Jak mi v jedničce chyběla krutost, tak tady jí bylo až až. Mrzí mě ztráta některých postav, kterou jsem naprosto nečekala. Mrzí mě, že člověk často nepozná čemu věřit - kdo je dobrý a kdo ne? I když v tomto případě by se snad hodilo spíše říct: kdo je zlý a kdo ještě horší (pokud to vůbec jde). A i když všechno to špatné nakonec skončí, může to být po tom všem ještě někdy dobré? Kniha od prvního dílu hodně dospěla a člověk si po jejím přečtení pokládá opravdu hodně otázek. Je pravda, že místy mi děj připadal zbytečně natahovaný, ale i tak bylo čtení úžasným zážitkem. Určitě pořizuji do knihovničky.

TessDragon
26.05.2013 4 z 5

Pořád si stojím za tím, že 1. byla nejlepší, ale další dva díly jsou stále nadprůměrné. Poslední díl byl smutný, štastný, akční, překvapivý a hodně zvratový. Hodně věcí se mi nelíbila, smrt jedné z mých oblíbených postav, a konec, který jsem chtěla, aby skončil jinak. Haymitchovy skvělé hlášky drží v knížce i takové pohodové chvíle před velkou bitvou. Z celé série HG mám dobrý pocit, rozhodně nelituju, že jsem si ji přečetla, protože byla naprosto fantastická a prožívala jsem celé 3 knížky. Doufám, že S.Collins brzo napíše další fantastickou sérii. ;)

Nefi
15.05.2013 4 z 5

Emocionální zakončení. Kniha se mi líbila i když mě dost zklamalo, jak málo bylo na konci knihy věnováno hlavní dvojici.Na čtivosti to však neubírá a já jsem byla schopná přečíst to za jedno odpoledne.

ferda
12.05.2013

Poslední díl mě trochu zklamal, čekal jsem víc nějakých těch boj. akcí. Ale závěr mě nečekaně překvapil, takže se mi to docela líbilo.

eniete
12.05.2013 4 z 5

Celá série se mi líbila. Prim mi bylo vážně líto, ale tenhle-poslední díl-konec mi přišel tak nějak odfláknutý. V polovině knihy jsem prostě už věděla, jak to celé skončí, takže ten konec pro mě nebyl moc překvapivý.

johisa
06.05.2013 3 z 5

Tenhle díl se mi ze všech líbil nejmíň. Byl moc smutný a drsný. Trochu i k zamyšlení. Ale moc se mi líbil konec s Peetou.

lenča30
04.05.2013 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem...trochu překvapivé..dost drsné...

aannyy
19.04.2013 5 z 5

Hrozně jsem se těšila, jak to dopadne. A dočkala se :-) musím říct, že se mi to moc líbilo. Začátek -mi přišel trochu moc nereálný, ale zbytek ... četla jsem to jedním dechem a dočetla dnes ve 3:30 ráno :-). A od 3/4 knížky jsem brečela a to normálně citlivka nejsem. Takže - doporučuji všem celou sérii!

Capinka
11.04.2013 3 z 5

Ani nevím proč, ale po neskutečném zážitku z prvních dvou dílů mě ten poslední moc nebavil. Dočetla jsem ho asi jenom proto, abych se dozvěděla, jak to nakonec všechno dopadne. Smrt mnoha lidí v závěru knihy mi vyrazila dech a možná i proto se mi kniha moc nelíbila. Navíc mi připadá, že autorka nedokázala vysvětlit počínání hlavní hrdinky v některých věcech tak, jak to udělala v předchozích knihách (popis pocitů, motivů apod.).

jackw
05.04.2013 4 z 5

Opět strhující a velice napínavé čtení..

katniss12
01.04.2013 5 z 5

Byla to úžasná kniha! Sice tam umřelo hodně lidí ale HUNGER GAMES mi změnily život je to něco úžasného velká pocta Suzzan!!