Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5087 601

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Lenka Žofka
14.11.2012 4 z 5

Druhý díl končil tak, že třetí musel následovat....ale z mého pohledu to až tak moc šťastně nedopadlo... Přišlo mi to až moc....nevím, heroické, přemrštěné....a tak nějak i hloupé?.... Ale vzhledem k tomu, že je to psáno pro jinou generaci, tak je to tak asi v pořádku :)

HiRes
06.11.2012 5 z 5

Nevím jestli bych tento díl hodnotil jako nejhorší, měl švih a nabitý děj, který dvojce chyběl, zase nebyl tak zajímavý jak druhá polovina dvojky. Rozhodně nejsem zklamaný, že jsem tento díl četl.Musím vytáhnout zajímavý závěr a celkové podání trochu chaotického a občas dosti psychicky náročného příběhu, zvláště na konci. Na začátku jsem nepochopil chování Katniss, ale to se po 50 stranách vrátilo do normálu, Hurikán se konečně vybarvil, ale k tomu autorka směřovala již od prvního dílu. Četl jsem tu chování Peety - na to čím prošel se mi nezdálo nic divného. Se sérií Hunger Games jsem strávil 9 dní, které jsem si opravdu užil. Je to jedna z mála serií knih, které na sebe bezvadně navazují a jsou i relativně kvalitou shodné. Dnes jsem zkouknul první díl filmové série a jsem zklamaný, stalo se to co jsem čekal po dočtení prvního dílu, vnitřní pochody a neschody Katniss se tam nezobrazily a tak Katniss ve filmu vypadá jako bezcitné děvče, které mění názory jak ponožky. Doufejme, že se příští rok dočkáme lepšího filmu :-)

jana89
31.10.2012 3 z 5

Třetí díl se nedá srovnávat s předchozími díly... musím říct, že mě zklamal. Děj sice nebyl tak špatný, ale Katnissino chování, Peeta a ještě tolik smrti... no, na mě toho bylo moc... Je to škoda... tento díl se prostě nevydařil tak, jako ty předchozí.
Ale i přesto je dojem z celé série velmi dobrý... Rozhodně nelituju, že jsem sérii přečetla.

lanusinka
25.10.2012 2 z 5

Po dlouhý době jsem nedočetla knihu, natož třetí díl série, jejíž první dva díly mě nadchly. Ale stalo se. Kniha podle mě prostě neměla dostatečný spád a já se prostě nudila...

KatnissHawthorn
14.10.2012 3 z 5

Stejně jako dalším fanouškům se mi tenhle díl líbil ze všech nejmíň. To, že se příběh táhne by se ještě dalo pochopit, ale když už takhle rozepisuje celou knížku, tak by mohla rozepsat i závěr a ne, že se na posledních 5 stránkách musíme rozloučit s celou trilogií takovým odbytým koncem.

zdenulii
27.09.2012 4 z 5

Mám smíšené pocity.. Určitě se mi tento díl líbil nejmíň. Na jedničku to prostě nemá. Strašně moc mrtvých, konec strašně urychlený, nudné části. Ano, kniha je hodně čtivá...Aspoň, že to skončilo, jak jsem chtěla.

Perhonen
23.09.2012 2 z 5

Ne, ne a ne. Tuhle věčně nastavovanou emocionální kaši plnou hrdinských (nad)činů hlavní představitelky jsem snědla jen s velikými obtížemi. Z mého úhlu pohledu se jedná o ukázkový příklad toho, jak i výtečné nápady mohou dostát zcela katastrofálního zpracování.

ciniminisek
17.09.2012 4 z 5

Tento díl se mi líbil nejméně.Dávám velmi slabé 4 hvězdičky.Konec,byl pro mě,velkým zklamáním.Ne tím co se odehrálo v minulosti i nadcházejících 20ti letech,ale tím,jak byl konec napsán.Ten dle mého autorka trošku nezvládla.V jednom mě ale tenhle díl utvrdil,v tom,co jsem si myslela už od prvního dílu.Že hlavní hrdinka je sobec bez vlastního názoru.Jak trilogie dobře začala,tak špatně skončila.Jediné co mohu kladného k této knize říct,je to,že jsem se od ní nedokázala odtrhnout.To,co si autor přeje,se splnilo.Jaké z toho mám pocity,je už vedlejší a že jsou rozporuplné.Příběh dobrý,ale celkový dojem už takové hodnocení ode mě nedostává.Z dobrého nápadu,vzniklo několik rychlokvaškových stránek,aby byl čtenář co nejdříve uspokojen.nejdříve,ale ne,nejlépe.Čtyři hvězdičky za upoutání mé pozornosti a soucítění s některými postavami.

Pro čtenáře co rádi vyjadřují své emoce,do komentářů.
CHÁPU,ŽE SE POTŘEBUJETE Z KNIHY VYPSAT,ALE UVĚDOMTE SI,ŽE HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE JSOU OD TOHO,ABY ČLOVĚK ZJISTIL,JAK SI KNIHA STOJÍ U LIDÍ.ZDA SE VYPLATÍ JI ČÍST,ZDA SE DO NÍ POUŠTĚT.NE ABYCH PO DVOU PŘÍSPĚVCÍCH,ZJISTILA PŮLKU DĚJE NEBO JMÉNA LIDÍ,KTEŘÍ ZEMŘOU,ČI CO ZASÁDNÍHO HLAVNÍ HRDINKA PODPOŘILA.

Yuna97
10.09.2012 3 z 5

Z tohoto dílu jsem měla trochu rozpolcené pocity. Už se mi nelíbil tolik, jako první díl (proč je to takhle u většiny věcí?) Místy jsem se přichytila, že ho čtu už jenom z principu, abych tu knížku dočetla....Tak, jak jsem v prvním díle obdivovala to, jak se autorce do příběhu her na život a na smrt povedlo zakomponovat ten romantický příběh Katniss a Peety, tak v druhém díle mi to už připadalo, jako by se autorka nemohla rozhodnout, jestli z toho udělat slaďárnu anebo thriller. Zaměřila se právě na ně dva a hry jako by nic neznamenaly... Takže....opravdu se mi 1. díl líbil mnohem víc ;) Jsem jen zvědavá na třetí. Doufám, že ten mi můj dosud kostrbatý názor na celou ságu zpříjemní o trochu víc :)

Temsiss
05.09.2012 4 z 5

Tenhle díl mi přišel jednoznačně nejslabší. Chvilku mi trvalo, než jsem to přečetla, a nakonec mi přišlo, že autorka nevěděla přesně, jak to má zakončit, tak to tak nějak odflákla úrazem a většinu pozabíjela. Nebylo to tak napínavé jako první díl, ale to je jen málo knížek. Ten konec se mi moc nelíbil, ale jinak Hunger games válí. Zvlášť se mi líbí ta manipulace s Katniss, že neví, kdo je dobrý a kdo je špatný.

Juliatta
15.08.2012 5 z 5

Celá trilogie mě opravdu dostala, jako už dlouho žádná jiná kniha. Jsem velká fanynka a teď už nezbývá než čekat jak se povedou filmy. I když každý kdo čte, tak asi tuší.... :-(

Katrys
11.08.2012 5 z 5

Nemám slov. Maximálně bych řekla jenom to, že Suzzane je výborná spisovatelka a dokonale zakončila celou série,(kterou zbožnuji). Ale mrzí mě, že nebudou další díly.

Lea
18.07.2012 4 z 5

Dočteno ve tři ráno. Konec. Byla jsem tak plná dojmů, a teď nevím, odkud začít. Pustila jsem se do posledního dílu hned po dočtení Vražedné pomsty. Původně jsem mezi ty dva díly chtěla vtlačit jinou knihu, ale nakonec mě Hladové hry stejně přitáhly zpátky. První půlka slušná. Prostředek mě nudil - tolik stran o věcech, které vlastně v nic překvapivého neústily. Výcvik, strategie, "Peeta". Bylo to na mě přehnané a mnohdy opravdu natahované čtení. Po mnohem čtivějších bojích o život přišla politika a mocenské intriky, což bylo sice obdivuhodně propletené, ale oproti předchozím dílům nastal tématicky velký skok. Síla vzdoru mě strhla vlastně až v srdci Kapitolu. Potom už to stálo za to. Nemám slov. Jsem rozčilená, mrzutá, nevyspalá, v rozporu. A zároveň neskutečně šťastná. Přesně tuhle směs pocitů u mě musí navodit opravdu silný příběh. První díl si určitě přečtu znova. Druhý nevím. Ze třetího se každopádně budu často vracet k posledním kapitolám. Suzanne nám ukázala válku takovou, jaká skutečně je.

Budly
13.06.2012 2 z 5

Jednotka ma vážne chytila. Napínavé, akonáhle bola v aréne nemohla som ju od seba odtrhnúť. No potom to už išlo dolu vodou. Dvojka o tom istom a trojka? To bolo číre utrpenie! Až tu som si uvedomila, že Suzanne Collins serie na niečo také ako psychika postavy. Vytvorí si nejakú Katniss, ktorá sa správa ako narušený človek, takmer necíti žiadne emócie. Niekto zomrie a ona čo? Normálny človek by žialil, možno nejaká tá slza... A ona? Pozastaví sa nad tým ako nad chladným faktom. Potom dokonca ešte úžasná čerešnička na torte, postava, ktorá tam aj niečo cíti kvôli istej udalosti bude bezicitná. (Nebudem však prezrádzať kto). Akoby sa vyslovene bála postáv, ktoré dokážu cítiť. A prečo? Lebo ona to nedokáže vierohodne opísať. Celá trojka ma neskutočne iritovala.

sBety
10.06.2012 2 z 5

"Jmenuji se Suzanne Collins, napsala jsem jednu výbornou a jednu dobrou knížku. Takže co teď? Aha, už vím, nechám všechny vychcípat a z těch co přežili udělám chodící trosky! " Šmarjá ženská! začalo to dobře a ke konci mě u knihy držela jen její neuvěřitelná čtivost.

Wrent
10.06.2012 4 z 5

(SPOILER) Tady už bohužel 5/5 dát nemůžu, zábavnost se bohužel trochu snížila (= mohl jsem od toho v klidu odejít) a ačkoli je děj zajímavý, nemohl jsem se občas zbavit pocitu, že už jsem to někde viděl (dokonce i Matrix mi to připomínalo :D). Musím opět velice vyzdvihnout brilantní práci s vyprávěním příběhu skrz Katniss, protože její osobní pohled tomu dává trochu jiný rozměr a může nás v podstatě i odvádět od "pravděpodobné" reality.

Body také strhávám za podivný závěr. SPOILER ALERT. Kdo by si ku*va instaloval do města tolik pastí??? Tohle už je přehungergamesovaný, klidně by se to mohlo odpustit a vyznělo by to stejně, ale mnohem mnohem uvěřitelněji a logičtěji.

Scarletty
08.06.2012 3 z 5

(SPOILER) První díl této trilogie byl pro mě jednoznačně nejzajímavějším. Děj ubíhal hladce a bylo v něm trochu strašidelného neznáma z Hladových her a celého pokrouceného světa Kapitolu.
Druhý díl byl možná trochu propracovanější z literární stránky, ale děj ubral na originalitě. Už to nebylo tak napínavé a cizí jako v prvním díle. Sem tam mě velice mrzelo, jak spisovatelka přeskakovala věci, které by mohly být zajímavé. Třetí díl už byl úplně jiný- umíralo v něm strašně moc postav, které Katniss znala ale nebylo v tom ani trochu citu, který by tam měl být a umírali naráz, skoro až nesmyslně rychle a nepodstatně.
Hlavní postavy se neustále hroutili, takže nakonec z Katniss prakticky zbyla ubohá troska, která neví, co dělat. To, jak vyslala šíp na Coinovou bylo sice překvapivé, ale potom, jako kdyby někdo spisovatelce řekl, ať to rychle ukončí, aby to nebylo moc dlouhé, začala podrobně popisovat Katnisiny plány na sebevraždu a její deprese, potom to rychle ošmelila, že se jako docela nic v podstatě nestalo, a nechala hlavní hrdinku odejít ze scény jen tak, potom, co několikrát bojovala o pouhé přežití, a pak prakticky zradila třináctý kraj, který jí "odpustil" to, že veřejně zmasakrovala jejich prezidentku.
Jako by v průbojné Katniss postupem času vyhasl oheň, místo toho, aby vzplanula.
I přes hodně nedostatků je třetí díl alespoň ucházejícím koncem této velkolepé trologie, ale první díl, a první Hunger games jsou jistě ze všech dílů nejlepší.

Wezahell
02.06.2012

Tak to mám úspěšně za sebou. Poslední díl série. Je vidět, že autorka už opravdu neměla o čem psát. Jak už tady psali jiní uživatelé, přílišné natahování, nudné scény a pro mě občas naprosto nepochopitelné chování postav. Co mě však nejvíce zklamalo byla sama Katniss a to svým rozhodnutí poslat potomky nejvlivnějších lidí z Kapitolu znovu a naposledy do arény. Pomsta může být velkým pohonem, to bez debat, ale souhlasit s něčí co jí neodvratně zkazilo celý život a co se především stalo hlavní rozbuškou pro celé povstání? Katniss nikdy nebyla dokonalá, tím byla tak lidská. Ovšem svým "ano" pro Haldové hry u mě naprosto klesla a v podstatě mě už její další osud příliš nezajímal. Konec byl příliš rychlý, jakoby to autorka už chtěla mít rychle za sebou o nevkusném epilogu nemluvě. Každopádně jako celek tato série není vůbec špatná, ale první knihu hodnotím jako nepřekonatelnou.

Patw
29.05.2012 4 z 5

Při čtení posledního dílu jsem měl pocit, že se autorka nudila, a potřebovala tu knihu rychle dokončit a ukončit děj. Kniha má spoustu slabých míst. Konec jsem si představoval jinak, a Suzanne Collins ho neodpusím.

h.anuli.k
26.05.2012 4 z 5

Tak, už jsem to taky dočetla. Tahle knížka mě teda dostala. Nejvíc se mi líbila Vražedná pomsta. Síla vzdoru se mi líbila nejmíň. Při závěru jsem hodně brečela a nemohla jsem se zbavit smutku ještě dlouho. Podle mě bylo moc mrtvých.