Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5083 600

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

kroftik
20.06.2014 2 z 5

Tak to shrnu... Jednička ok, dvojka dejme tomu a trojka? Peklo :-) Ne, trošku přeháním, ale jednoduše to nebyl to můj šálek kávy. Upřímně jsem knihu dočetla jen díky předešlým dvěma dílům, abych měla trilogii kompletní a narovinu... dalo mi to sakra práci.

Linu
17.06.2014 4 z 5

Knihu jsem nejdříve četla jenom proto, abych věděla, jak to dopadne, protože jsem viděla filmy a opravdu se mi nechtělo čekat do roku x až se filmaři laskavě rozhoupají :-D. A také jsem byla neskutečně zvědavá :-D...
Poté jsem se ale do knihy začetla a mohu říct, že čtení knihy rozhodně nelituju!! Kniha byla hrozně hezká, nedalo se od ní odtrhnout. Stále jsem musela číst a číst :-D. Někdy jsem i brečela... Co dodat? Mohu jedině doporučit.

kuceju
17.06.2014 4 z 5

Filatov: naprosto souhlasím.

Kamiiik
12.06.2014 5 z 5

Nesouhlasím s některými komentáři, že tohle není dobrý díl. Sice to mělo pomalý rozjezd, ale druhou půlku jsem úplně hltala, měla jsem jí přečtenou nejrychleji z trilogie. Možná to je nejslabší díl, ale pořád parádní.

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Knihy Hunger Games se mi velice líbily, takže jsem se těšila i na filmové zpracování.....a byla jsem naprosto zklamaná....takže za mě knihy super, filmy ani náhodou :D

Filatov
05.06.2014 4 z 5

Trilogie má bohužel sestupnou tendenci. Místo vrcholu a epického zakončení se mi zdá, že autorce dochází dech a začíná "mlít z posledního" jak se říká. Knihu jsem také dočetl jen ze setrvačnosti. Za mě bych se klidně spokojil jen s dvěma díly a třetí bych vynechal. Tady to autorka nezvládla a s finále si měla poradit úplně jinak.

Đominica
04.06.2014 2 z 5

Druhý díl se mi líbil v rámci možností asi nejvíce. Ale tento třetí .. skoro jsem se nutila k dočtení. Připadalo mi už, že to je akorát o tom, jak Katniss magoří. Už jsem někde tady četla komentář, že kniha má větší potenciál, než který byl využit a můžu jenom souhlasit .. :)

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Mam rada posledni dily serii (bud to predesle knihy zabije nebo jeste vyzvedne). V tomto pripade se zadne vrazdeni nekonalo. Jsem rada, ze jsem cetla...

Tinulka528
27.05.2014 5 z 5

Úžasná knížka, byla jsem velmi překvapená. Moc se mi líbila. Těším se na film, ale knížka je vždy lepší tak uvidíme,jestli tentokrát taky.

mdracek
26.05.2014 3 z 5

Třetí díl mě bavil asi nejméně, dobrý byl hlavně ten konec, který se ale dal očekávat už od začátku. Jinak mi přišlo že většinu knihy bojují, střílí po sobě a umírají - nejspíš šlo o náznak arény, mě to moc nezaujalo.
Pro mě celkově určitě nejhorší z trilogie, to je ale jen subjektivní pocit....

creckx
19.05.2014 4 z 5

Z třetí knihy si pamatuji jen natáčení krátkých motivačních filmů a hlavně absolutně zmršený konec. Nejde mi ani tak o to, jak všechno dopadlo, proti tomu nic nemám, ale o tak propálenou příležitost, když se Katniss setkala se Snowem. Ještě než k tomu vůbec mohlo dojít jsem věděl, že tohle setkání na konci proběhne a čeho jsem se dočkal? Dvou stránek absolutně plytkého dialogu a dál nic.

Kate S.
18.05.2014 5 z 5

Viděla jsem 1. a 2. díl zfilmovaný a do třetího dílu v knižní podobě jsem se pustila z nedočkavosti. A musím říct že je to ÚŽASNÁ kniha! Hned jsem si pořídila první i druhý díl a už se těším až se do nich začtu! Doporučuji!

alzbeta3954
17.05.2014

Musím říct, že ta kniha je prostě úžasná. Nechybí v ní emoce, překvapení, napětí, zvraty... Podle mě je prostě bezchybná a doporučuji ji všem čtenářům fantasi románů.

Zdery
16.05.2014 5 z 5

Celá trilogie je moc pěkná. I když tedy hodně, hodně depresivní!

sheo
11.05.2014 5 z 5

Tato knižka se mi velice líbila,jako i obě předešlé knihy. Alespoň to bylo o něčem jiném než první a druhý díl:) myslím si,že knížka se autorce velice povedla.A moc se těším i na její filmové zpracování.

Moniisek
07.05.2014 5 z 5

Velmi pěkné zakončení.... Ikdyž první dva díly se mi líbily mnohem více :)

mikaella
03.05.2014 4 z 5

Tenhle díl se mi až tolik nelíbil jako předchozí dva. To bude tím, že za nejlepší části a i nejvíc povedené kapitoly pokladám ty z arény a trojka už byla o něčem jiném. Ale taky pěkné, ale pouze za 4 hvězdičky.
Celkově hodnotím sérii HG jako senzačnou a patří hodně vysoko v mých oblíbených knihách. Možná nejvýš. Doporučuji k přečtení.

rm
22.04.2014 5 z 5

No, já mám z třetího dílu, potažmo z celé série velmi dobrý pocit. Bylo to "hustý". Závěr byl trošku zvláštní, ale když jsem pak nad tím uvažoval - naprosto k tomu příběhu seděl! Katniss nebyla John Rambo. Lehce (někdy více) zmatená, rozpolcená sedmnáctka zapůsobila jinak. Dávám plný počet a doporučuji. (jinak raději nečtěte komentáře dříve, než si přečtete knihu!!!)

adelka.zurkova
21.04.2014 3 z 5

První díl jsem přečetla jedním dechem, ale tohle bylo špatný, fakt špatný.

Phoenix16.cz
18.04.2014 3 z 5

Po tom, jak skvělé byly první dva díly, se dalo očekávat, že napotřetí už autorce neprojde zavedené schéma příběhu. Sice se ho pokusila v prvních dvou třetinách knihy změnit, ale výsledkem byl ne moc zajímavý sled událostí, které se většinou skládaly z toho, že Katniss někde natáčela promo a něco se stalo. V závěrečné třetině se sice dostala do akce, kde si autorka konečně přestala brát servítky a čtenářům předložila krutou realitu. Přesto to nezachránilo předchozí nevýrazný děj. Upřímně se děsím prvního ze závěrečného filmu. Tam se prostě nebude nic dít.