Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5083 600

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

todilka
05.11.2014 5 z 5

Možná až příliš krutosti a deprese....ačkoliv se šťastným koncem, ale stejně...po tom co Katniss a i Peeta prožili, snad nikdo nemůže žít šťastně až do smrti...prostě tomu konci tak úplně nevěřím, z těch hrůz se podle mě nikdy nikdo nemůže vzpamatovat...
Na druhou stranu, je to jen smyšlený příběh, takže proč to řešit, lepší je si jej užít :-)
Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů vůbec...díky němu jsem se ponořila do fantastického dystopického žánru, ve kterém jsem se vážně našla...

zpevSusannah
31.10.2014 4 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec....

No. Z počátku tohoto posledního dílu jsem měla velké obavy, že se stane to, co se stává - kniha ztratí gradaci, upadne do stínů předchozích dílů a čtenář bude velice zklamán z konce tak dlouhého antiutopického románu. NAŠTĚSTÍ se tato hrozba celkem od druhé poloviny zažehnala...
Přesto musím ubrat hvězdu, protože jsem čekala, že celý díl bude připomínat zažehnutou bombu k odpalu a ve správné chvíli roztříští emoce na všechny směry. Jasně, stalo se, ale se zpožděním. Bohužel.

Přesto jsem ráda, že příběh Dívky v plamenech mě neminul :-).

Habana
29.10.2014 5 z 5

Katniss Everdeenová, reprodrozd, symbol povstání, holka, která zachránila svou sestru...

Tenhle ptačí mut, se zažere každému do podvědomí. Při čtení třetího dílu, jsem byla napnutá jako guma od trenek. Předtím jsem shlédla filmy a teprve pak se přivedla ke knihám. Díky bohu, že nestačili zfilmovat i trojku. Jako zbytek čtenářů si nemyslím, že to byla nějaká slabota. Myslím si, že to bylo nejlepší dílo z celé trilogie. Jistě, každý čeká superhrdinu se slipami přes kalhoty, který hájí dobro i když si pšoukne.
Psychologie tu byla zvládnutá na jedničku. Ano opravdu se člověk zhroutí, pokud je nucen zabíjet, zhroutí se ještě víc, pokud ho přimějou znovu a nyní i s tím, že životy mnoha lidí závisí na něm. Myslím si, že do jednoho by jste se zhroutili na práškách a těžko fungovali. Už i tak se dost lidí hroutí, jen proto že: je podvedl manžel, dítě si sem tam zahulí, dítě nešlo na vejšku, nemám splacenou hypotéku... a bla bla..
Jsem ráda za to, že 17-ti letá dívka náhle není vojevůdce a nemlátí protivníky jako Noriss... Je to prostě jen figurka... Nemá nadlidskou sílu... nešlehají ji blesky z očí... a už vůbec... ve skutečnosti ji lidi moc nemusejí, dokud nemusí.

Trilogie je báječná, dlouho jsem neodložila knihu o které jsem dlouze přemýšlela a dávala si dohromady informace. Dlouho jsem si neřekla "Jo, tak tahle knížka je našláplá"

zuzuky56
26.10.2014 2 z 5

Tenhle díl je nejslabší. Je mi to líto, ale musím to říct. Četla jsem i zajímavější knihy než je tahle.

zuzana4291
23.10.2014 4 z 5

tak podle očekávání poslední díl nezklamal....byl z těch tří knížek nejslabší...ale také se dal přečíst....i když dle mého názoru je konec hodně chaotický a málo rozebraný.....ale jako zakončení to beru...až to na to "žili šťastně až do smrti"....ale někdo to má rád

ivca2013
19.10.2014 5 z 5

Úžasné zakončení fantastické trilogie!

JolanaC
16.10.2014 5 z 5

Dle mého názoru kvalitní díl, rozhodně nejsem zklamaná. Ačkoliv jsem měla pocit, že mám v ruce jiný příběh, než který nám byl předložen v Aréně smrti. A značně depresivní příběh. Nicméně byl tento díl nadupaný akcí, která člověka upoutala a kterou jsem postrádala ve druhém díle.
Trochu mě zamrzelo, že jsem se nedočkala, úplného Katnissina vítězství nad Kapitolem a nad prezidentem (ne takového, jaké si ona přála), ale vlastně to skončilo tak jak muselo. Jiný konec vlastně ani nepřicházel v úvahu. A tak to má být - autor, který zůstane věrný příběhu, bez ohledu na to, jak hezké by bylo, kdyby byli všichni spaseni, tančili na rozkvetlé louce a zvraceli duhu.

Peace
12.10.2014 3 z 5

"Některé cesty člověk musí projít sám."

Bohužel, vysoce postavená laťka prvního dílu opět nepřekonána. Poslední díl byl na mě navíc až moc depresivní. Každopádně ale jako celek je série fajn a doporučuji.

Red-haired
22.09.2014 3 z 5

Po přečtení prvních dvou částí trilogie jsem se na poslední část opravdu hodně těšila, opravdu jsem nečekala tak hořké zklamání. Katniss byla moje hrdinka, měla zůstat hrdinkou až dokonce, a ne pouhou zničenou loutkou na práškách. Autorka se najednou rozhodla místo Hunger games psát nějaký podivně depresivní válečný román, kde hlavní hrdinku 50x zmasakruje, aby ji mohli opět "opravovat", upravovat a drogovat. Někde jsem se dokonce dočetla o tom, že mají Hunger games šťastný konec. Asi je to jen má představa, ale když hrdinka přijde o tolik blízkých, to, o co se od první části snažila, ztratí smysl (nechci spoilerovat), a už do konce života je psychicky zničená... mně to teda šťastné ani trochu nepřipadá.
Kvůli svému zklamání ubírám 2 hvězdičky, oproti minulým dílům, které si ode mě vysloužily 5, ale nemůžu říct, že by kniha nebyla vůbec čtivá, nebo byla jakkoli podprůměrná, takže ji i přes svůj vztek nižší hodnocení nedám.

Lirika
22.09.2014 4 z 5

Dobrá kniha, ale musím říct, že mě druhý díl bavil víc. Tento díl na mě nezapůsobil tolik jako předchozí dva díly. Ale většina děje byla překvapivá a proto musím dát 4 hvězdičky. Po přečtení některých částí se prostě nedalo nebrečet.

Roselunda 1928
18.09.2014 5 z 5

Oproti dalším dílům mi to přišlo děsně zmatené. Jinak fajn. 4,7 *

adelaska
18.09.2014 5 z 5

Mám slzy v očích... Nejlepší díl z celé série !!! Budu hodnotit jako celek. BYla jsem si zpočátku taková nejistá, ale konec trilogie to vše změnil. Moc se mi kniha (celá trilogie) líbila, chtěla jsem dát 4 hvězdičky, protože 5 jsem dala svojí milované Divergenci, ale díky tomu konci, který se mě tak moc líbil a vyvolal tolik slz a emocí musím dát 5 hvězd.
Co se týče postav, s Katniss jsme si moc nesedly, jsem na tom povahově úplně jinak a v některých situacích kdybych mohla bych ji proliskala. Za to Peeta, Finnick i Haymitch se mi velice líbili. Ale žárlivé výstupy Hurikána mě doslova štvaly. Tahle kniha dokáže vyvolat spoustu emocí a já doporučuji každému přečíst...

KachnaN
14.09.2014 5 z 5

Po skvělém začátku a ještě lepším druhém dílu série Hunger Games mě tenhle díl hodně zklamal. Čekala jsem něco víc a to něco nepřišlo. První půlka knížky byla naprosto o ničem, to jsem myslela, že jí dokonce odložím, ale asi jsem udělala dobře, že jsem jí dočetla do konce. Sice to nebylo nic exkluzivního, ale ta druhá půlka už se dala. Děj se trochu rozjel a začalo to být i trochu napínavé. Škoda, že ta trilogie nebyla zakončená o trochu lépe...

pobijecmuch
08.09.2014 2 z 5

Hunger Games nám po druhém díle vyhasl, jak vyhozený vajgl na refýži. Čekal jsem, že Collins se vzpamatuje a třetí, závěrečný díl trochu víc akčněji dotáhne do samotného konce. Bohužel spisovatelky (další je Roth) těchto rádoby přeslazeného sci-fi to neumí a začátek třetího dílu je pouhé literární vzduchoprázdno. Filmaři třetí díl rozdělili do dvou samostatných částí a nevím co při premiéře 1. partu chtějí v listopadu divákům nabídnout. Snad jen pěknou tvářičku herečky Jennifer Lawrence. Doufám, že nepropadne jako její literární předloha. Hodnotím dvě hvězdy aspoň za závěr knihy.

nikorka
03.09.2014 3 z 5

(SPOILER) Pre mňa najslabšia časť z celej trilógie. Síce komentáre nižšie svedčia o opaku, no chcela by som vyjadriť svoje názory, prečo ma kniha trochu sklamala.

Pozor, obsahuje SPOILER:

Hlavná hrdinka mi už v tretej časti strašne liezla na nervy. Ľúbostný trojuholník tiež. Jej zmýšľanie. Niekedy by som ju prefackala. Tie otázky, ktoré si kládla v hlave - až ma z nich rozbolela hlava. Nechápte ma zle, autorka príbeh napísala super, nemala som problém s čítaním. No Katniss mi dosť pripomínala Bellu z Twighlitu :l A to mi uz riadne liezlo na nervy..

Prvá časť knihy bola iba vata. Keď sa tam začalo niečo diať a chýlilo sa to ku koncu, nemalo to ten nádych gradácie, že ty kokos, chystá sa niečo veľké, za čo treba bojovať, ľudia, ide o budúcnosť vašich detí a ich detí. Nemala som ten mrazivý pocit, že ide o niečo významné - bohužiaľ som sa pri konci knihy nevedela z reality duchom preniesť do príbehu a prežívať ho s hrdinami.

Koniec bol nápadom dobrý - deprimujúci, až to mrazilo v kostiach, super. Aj tá sestra - to som nečakala.:) Veľmi dobre opísaný duševný (ne)stav Katniss. Ale to riešenie ľúbostného trojuholníka, hmm.. Ale ten Galov koniec mohol byť dotiahnutý oveľa kvalitnejšie.

Niekedy sa mi zdalo, že ozajstná kvalita tohto príbehu je iba o Hrách.

Na záver, uvidíme ako dopadne film :P

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Konečně jsem dočetla tuto sérii.
Byla úžasná.
Pro mě dokonalá.
A pořád jí nemůžu dostat z hlavy, pořád přemýšlím nad koncem.
Jsem ráda, že to tak skončilo, takovýhle konec si to zasloužilo.
Na druhou stranu, když jsem dočetla, bylo mi smutno.

A teď bez legrace - Je vůbec možné oblíbit si tu nějakou postavu? Je to přece Hunger games, zvrhlé hry, kdy může přežít jen jeden. A pokud jde o přežití, lidé se mění a dělají hnusné věci.
Je tu spoustu nových i starých postav. A především je tu 13. kraj.
Pár postav se mi dostalo pod kůži a pořád mi je líto, jak skončily jejich osudy.

Je pro mě pořád neuvěřitelné, že to celé skončilo. Přála bych si další díly, ale vím, že už by to nebylo takové.

Strašně se těším a zároveň se i bojím filmu. Jsem zvědavá, jak se s tím poperou, ale nějak nechápu, co bude v první části. Doufám, že mi to knížku nezkazí :)

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

Dokonalé.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Hunger Games to je moje, ale z třetího dílu jsem byla nějaká přešlá. Asi jsem to jednoduše nečekala takové vyvrcholení. Nebyla jsem zklamaná, jen... v šoku. :D Každopádně radost mi udělal epilog o patnáct let později. :) Možná bych se nezlobila, kdyby byla ještě jedna kniha, co bylo dál se všemi, ale i tahle v krásném lichém počtu to je bezva! :)

Teraslík
13.08.2014 5 z 5

Já mám ráda když série knih pokračuje co nejdéle. Tato knížka je skvělá i když předchozí byli trochu lepší, ale pět hvězdiček si zaslouží. Určitě si tuto sérii brzy přečtu znova. Dost jsem se u ní nabrečela a byla jsem smutná, ale konec se mi líbil. Tato série je asi nejlepší, kterou jsem četla. Někdo by se bez třetího dílu obešel, ale v mém srdci si tento díl místo najde.

fiona007
07.08.2014 4 z 5

Dle mého názoru je to nejslabší díl.
Každopádně se to pěkně zamotá, vztah mezi Peetou a Katniss, překvapil mě osud Katnissiny rodiny.
Jako závěr celé triologie dobré, ale knížka sama o sobě mě nenadchla.