Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5084 600

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

petrisca
26.12.2014 5 z 5

Celá série je pro mě jedna z nejlepších. Autorka do příběhu umí vnést něco co nikdo. Hodně se mi líbil epilog. Nejvíc se mi sice líbil první díl, ale tento je hned za ním. Druhý díl, byl podle mě o maličko slabší. No prostě Suzanne Collins je pro mě jednou z nejlepších autorek :)

wiana82
20.12.2014 4 z 5

Když jsem dočetla, první co mě napadlo bylo, že to co všechno Katniss zažila by nutně muselo vést k zešílení, či sebevraždě....a když ne u ní tak u Peety určitě....takže ten konec byl v rámci možností pořádný happyend...knihu hodnotím vysoko, protože celá série je neuvěřitelně čtivá, jen málo knih mě takhle vtáhlo do děje....

MorbidCuriosity
18.12.2014 4 z 5

Po prvních dvou dílech, které jsou v rámci možností dost podobné, byla při prvním čtení tato kniha tak trochu jako ledová sprcha. Žádná aréna, žádné hry, přeprogramovaný Peeta... Bylo to divné a nesmyslné a měla jsem pocit, že se někdo musel splést a zařadit do knihy špatný třetí díl (nemám knihy zvlášť, mám komplet v jedné knize). Ve finále jsem se knížkou prokousala s dost smíšenými pocity. Na jednu stranu se to četlo hezky, na druhou stranu to ale už nemělo nic společného s hlavním motivem příběhu, kterým byly Hladové hry.
Letos jsem se rozhodla knihu číst už třikrát a při třetím čtení se ledy definitivně probořily a já konečně pochopila smyl knihy - ne jako jedné knížky, ale jako celku, který tvoří všechny tři díly. Vůbec nejde o Hunger Games, jde o povstání. Už mi najednou nepřipadala poslední kniha tak zdlouhavá a zahloubaná do emočního rozpoložení Katniss, proměna Peety už mi nepřišla tak nezvratná, Hurikán už mi nepřipadal jako svatoušek a celkově jsem Sílu vzdoru začala vnímat v úplně jiném světle.
Pokud se vám napoprvé kniha moc nelíbila, dejte jí ještě pár šancí... :)

Raven_Black
12.12.2014 5 z 5

Do třetího dílu jsem se musela trochu přinutit a konec mi přišel celkem odfláknutý, ale jinak kniha je úžasná stejně jako ty předtím.

JanaDor
12.12.2014 5 z 5

Třetí díl této úspěšné dystopie dočten. Zavírám knihu s pocitem spokojenosti. Takový konec jsem sice nečekala, ale když nad tím přemýšlím, skvěle vystihuje mou představu, kterou jsem si udělala o hlavní hrdince Katniss a jak by se zachovala. Poslední díl si udržel úroveň těch předešlých. Byl čtivý a krásně rozvinutý příběh si zachoval své tempo překvapení a vzrušení až do konce.

Annie G.
11.12.2014

Celou dobu cteni sem si rikala ze na konci musi prijit happyend....a misto krasnyho konce tohle? a ja se tak tesila :-(

domi13
11.12.2014 5 z 5

první dva díly se mi líbily o moc víc, příběh je vyprávěný hodně napínavě, celé to s Katniss prožívám, jen se mi nezdá, že by se Hurikán tak změnil.

jana5962
10.12.2014 4 z 5

I když je tenhle díl asi nejdéle vzdálený samotným Hladovým hrám je stále stejně čtiví a napínaví. Rozhodně mám pokaždé když ho dočtu naprostý zmatek v hlavě kvůli Hurikánovy a vůbec všem podivným životním koncům...

zuzak07
01.12.2014 4 z 5

Závěrečný díl byl stejně dobrý, čtivý, ale trochu více emotivní. Konec mě ale zklamal.

gladya
29.11.2014 4 z 5

Nehodnotím z hlediska literárních kvalit, ale v rámci žánru. Hunger games podle mě nejsou vůbec špatné, a to už mi zdaleka není náct. Mně se, na rozdíl od řady diskutujících, líbil třetí díl asi nejvíc. Možná právě proto, že byl trochu depresivní, což je u dystopie reálnější než nějaká selanka. Bojující strany nebyly jen černobíle vykreslené dobro a zlo, hlavní hrdinka není rodnou sestrou Mirka Dušína, ale je to holka plácající se v emocích. Ovšem je docela silná osobnost a je těžké udělat z ní pěšáka na něčí šachovnici.

YvLeZa
25.11.2014 3 z 5

Třetí a poslední díl Hunger Games. No, žádná sláva to nebyla, oproti předchozím dílům opravdu slabá kniha. Konec byl zbytečně zdlouhavý, ale potěšil mne, měla jsem z něho velký strach. Rozhodně ale stojí za přečtení celé trilogie a už jen počkat na film.

Aria99
24.11.2014

Samozřejmě je tenhle díl odlišný od prvních 2. Tady není žádná aréna,žádní splátci,žádné divadlo před hrami.Tady jde jenom najít v sobě odvahu postavit se celé zemi. Uz tady nevystupuji tak jistě postavy. Katniss prodělala změnu psychickou,protoze si skoro polovinu knihy dává za vinu,že je Peeta v rukou Snowa. Peeta je úplně jiný clovek,ikdyz ho postupně dávají do normálu. V téhle knize se i řeší vztahy mezi postavami. Proto je síla vzdoru nejlepsi díl,aspoň u mě..:') Peetu mám nejradši a bylo mi zle,kdyz se choval tak,co z nej udělali

Jell
22.11.2014 5 z 5

Tak tohle mě velmi zaujalo. A doporučuji i zkouknout film.

Makoves
19.11.2014 5 z 5

Kniha skvělá. Už se těším na film.

Anna 13
19.11.2014 5 z 5

(SPOILER) POZOR SPOILER !!!
K této sérii jsem přečetla jen první díl a druhý jsem načala, ale nedalo se to dočíst! Jelikož půjdu na Hunger Games do kina, rozhodla jsem se, že si ještě před filmem přečtu knížku! Byla to... síla!!! Kniha mi přišla úplně jiná, než ty předtím a hodně mě bavila! V Třináctém kraji jsem se bůhvíproč připadala bezpečně! Katniss mi od prvního dílu byla nesympatická, ale Hladové hry ji změnily! Milovala jsem Prim, Hurikána, Peetu,... Jakmile Peetu přivezli z Kapitolu, bylo mi ho líto a Katniss měla opět divné myšlenky! Je těžké tady psát o revoluci, válce a vzbouřencích! Snowa jsem přímo nenáviděla!!! Tak strašně moc jsem se těšila na okamžik, kdy mu Katnisss propíchne srdce! Nečekala jsem, že kniha končí smrtí Prim! Kniha není pro slabochy! I mně se občas z té záplavy krve a z tolika mrtvých lidí dělalo občas špatně! Jo a ještě jsem brečela u Finnicka a Annie! Nejprve, když se po tolika letech setkali, pak u jejich svatby a nakonec u Finnickovi smrti! Knihu doporučuji! A to jsem tu tady nezmínila zcela všechno!

Tessi08
15.11.2014 5 z 5

Nejlepší knížka, co jsem za dlouhou dobu četla! Úžasný děj, úžasný konec, který by mě nenapadnul ani ve snu! DOPORUČUJU! :))

Adam Bartoš
15.11.2014 5 z 5

No je to jiné než předešlé díly, ale je to dobré! Až na některé části u kterých kápla slza. Určitě Hunger games doporučuju. A jinak jsem rád, že to tak skončilo.

warca
12.11.2014 2 z 5

Tenhle díl byl asi z celé série nejlepší, přestože konec se mi moc nelíbil.
Vážně se divím, že to všichni tak chválí...
Ale málem jsem se rozbrečela ve chvíli, kdy na konci řve Katniss na kocoura :D

Эva
08.11.2014 5 z 5

Víte co? Kašlu na všechny intelektuální komentáře o kvalitě série. Mně se líbila! Četla se jedním dechem, hrdinka nebyla úplně na ránu, vybrala si toho správného kluka a bylo to dějové a napínavé. Jo, je to spíše pro mladší publikum, ale co, na nic si to nehraje a je to super!

CraWer
06.11.2014 2 z 5

Pokavaď byl druhý díl pouze vytahaný za prst, tohle je z toho prstu přímo vycucané.

48%