Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6539 887

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

petrzel
16.07.2015 5 z 5

Výborná kniha a teda můžu říct bavilo mě to moc a moc těším se na další díl.

jedlík
16.07.2015 2 z 5

Rozhodně zajímavý nápad, ale něco mi u toho chybělo. Někdy mě to dost nudilo. Popisy byli strohé a já bych třeba více uvítala více historie a obecně bych se podívala do samotných okresů. Číst se to dá, ale znám i mnohem lehčí oddechovky.

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Kniha mnohem lepší než film, i když se zdá velice podobná. Líbí se mi, že je to z Katnissina pohledu a není tak necitlivá jak se ve filmu zdá. Nejraději ze všech postav mám Haymitche :)

smybar
09.07.2015 5 z 5

Hezký příběh

Janinka68
08.07.2015 5 z 5

Dlouho jsem na knihu neměla čas a teď jsem si ho konečně našla. Většina lidí co znám věděla o co jde. Já se tomu stranila aby pro mě kniha byla naprostým tajemstvím. Když běžel v televizi film nekoukala jsem na něj a šla si to přečíst. A jsem za to opravdu ráda. Kniha mě naprosto fascinovala. Film se mi pak opravdu nelíbil. :D
Knížka je pro mě naspaná zvláštním způsobem. Většinou se dá očekávat co se stane, ale tady ne. Překvapení bylo téměř na každé straně.

DK197
06.07.2015 3 z 5

Ach jo, asi jsem tu knihu četla ve špatné době, nebo už jsem teen romancí přesycená, ale mě přišel námět neúplně využitý. Čekala jsem asi trochu víc. Asi temnější děj.

Ale byly tam božské momenty (např. účinky jedu sršáňů), netypická milostná linka a hlavně bravurní slovní zásoba překladatele! To bylo něco, co mě nutilo v knize pokračovat. Jak obratně a slovně velmi barvitě vše dokázal vykreslit. Takže ty 3* si to rozhodně zaslouží. A věřím, že být mladší, dám o jednu navíc minimálně.

steph.tey
05.07.2015 5 z 5

Tento naprosto originální příběh mě natolik zaujal, že jsem si knihu četla dokonce i místo sledování MS v hokeji. Celá republika fandila našim českým hokejstům a já si četla Hunger Games. Nelituji toho!

Terča.K
04.07.2015 5 z 5

Pokud mám říct pravdu, do této série se mi vůbec nechtělo. Chyba. Dobře, dobře, dobře, přiznávám, že tady sem to projela na plné čáře (vsadím se, že až tohle bude číst moje kamarádka, od které sem knihu dostala, bude se válet smíchy) No nic, tak dál: kniha mě opravdu chytla, líbilo se mi jak se zde autorka věnovala charakteru jednotlivých postav a myšlenka Hladových her, které mají obyvatelé Kapitolu jako zábavu je vysloveně k zamyšlení. Myslela sem, že v žánru dystopie bude Divergence na předním místě, ale evidentně sem se pletla. A ještě bych se ráda vyjádřila k těm, co sem píšou, že HG je odpad apod. Chápu, že každému se líbí něco jiného a pro někoho je tahle knížka pouze snůška blábolů, ale nemusíte to kazit těmi hnusnými názory ostatním. Neříkám samozřejmě aby sem nenapsali svůj názor, ale říkat těm co se kniha líbí "tupé hlavy" značí taky o inteligenci toho člověka.

TaLu
25.06.2015 5 z 5

Přečetla jsem během několika dní všechny díly.
Něco tak čtivého, jiného a vtahujícího do dění jsem už dlouho nečetla.
Doporučuji.
V knihovně vznikají kolem těchto knih zajímavé diskuse, zda číst příběh se zápletkou, kde jde o život a to o život dětí.
Říkávám k tomu asi tolik : "Tato kniha je fantasy, ale v našem světě existují lidé, kteří do rukou dětí dávají zbraně skutečné."
A filmové zpracování se podle mne také povedlo ! Díl od dílu lepší.

verulik196
25.06.2015 5 z 5

Kniha byla úžasná, stojí za přečtení.

Lorrainee
24.06.2015 5 z 5

No... Honem na další, pak začnu tlachat.

veruna2000
10.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Před nějakou dobou jsem si ji půjčila u nás ve škole. Nejdříve jsem viděla první a druhý díl filmu a hrozně mě zajímalo, jak to s Kaniss a Peetou dopadne. A proto jsem si přečetla 1. a 3. díl téhle série knih. Nejvíce mě překvapilo, že Prim, sestra Katniss, se stane pomocnou lékařkou i v tak mladém věku. Ale co se dalo dělat, když byla válka, nebo jak byh to měla nazvat. Měla jsem radost ze smrti prezidenta Snowa, protože jsem ho opravdu neměla ráda. Ale naopak mě zasáhla smrt Prim. To jsem skoro obrečela. Ale nejvíce mě sklamalo, že Epilog (závěr) byl tak krátký. Líbilo by se mi, kdyby život Katniss a Peety byl dál rozepsán, popsány více jejich děti, jak žili, jak zemřeli, co se stalo s ostatními splátci, jak dopadl Gale, co dělala Anne po smrti Finnika. Ale třeba je to více popsáno ve třetí části filmu :) Jinak byla kniha super, určitě doporučuji.

michimuller
08.06.2015 3 z 5

Od této audio verze knížky jsem naprosto nic neočekávala a kdo nic neočekává, nemůže být zklamaný. Naopak příjemné překvapení prostředí smrtící reality show, křížené fantasy. Oživení příběhu pomocí milostného trošku divného románku tam snad ani nemuselo být, ale věřím, že si našlo své příznivce. Na mě ovšem působilo jako spíše naivní romantický blábol uprostřed boje o přežití. Zpracování knížky a jednoduchý vyjadřovací styl se k fantasy naprosto nehodí. Malá slovní zásoba, skoro bych se ani nedivila kdyby autorka používala jen věty holé. A ještě jeden podstatný nedostatek naprosto ploché postavy prostě tohle je A, tohle B a tohle C. Akceptuji, že román je zaměřen na jinou věkovou skupinu, ale skvěle zpracovaná audio verze posouvá moje subjektivní hodnocení o zaslouženou hvězdičku výše.

verulik196
08.06.2015 5 z 5

Knížka si mě okamžitě dostala. Líbilo se mi, jak to bylo zasazené do diktátorského režimu a ačkoli se to řadí mezi fantasy, přijde mi to hodně reálné. Proč by někdy v budoucnu nemohla nastat válka a většina lidstva být vyhubena? Navíc reality show jsou oblíbené. Kdo ví.
V každém případě dávám 5 hvězdiček - doporučuji.

()))_______)__)
08.06.2015 3 z 5

Vcelku čitelná kniha se zajímavým námětem, ale dost prvoplánovitě průhledná vzniklou romancí a předpokládaným vyústěním ve formě "vyměknutí" tvůrců her... Plánované šokování v podobě opětovného rozmyslu změny pravidel bylo už opravdu k smíchu :)

cukrovka
27.05.2015 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, ale kniha je samozřejmě o hodně lepší. Na příběhu je zajímavé, jak se diktatura snaží udržovat v lidech strach a poslušnost. Katniss není akční hrdina bez bázně a hany , ale má lidskou potřebu přežít. Smutné, dobrodružné a čtivé.

Petka2000
26.05.2015 5 z 5

Tak tahle kniha je opravdu dobrá.Lákavý děj.Prostě super příběh,když jsem se začetl už jsem se nemohl odpoutat od knihy

DeniskaD
21.05.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí filmového zpracování, ale jak se dalo čekat, kniha je 100x lepší a záživnější. :)

momo01
20.05.2015 5 z 5

Zajímavé a dějově rychlé. Nejvíc mě fascinovala ta hra pro diváky, co všechno a jak jde využít/zneužít jako prostředek pro dosažení cílů. Kdo ví, jestli se nebudou lidé někdy dívat na něco podobného - když si uvědomíme, jaké oblibě se těší reality show... Skvěle načteno jako audiokniha.

lik009
17.05.2015 5 z 5

Autorka geniálně vymyslela prostředí pro fantasy motiv. Střílení z luku, schovávání se, boj proti nestvůrám...to všechno mi dopřáválo, být součástí dobrodruźství, které jsem kdysi podvědomě vždycky toužil zažít, a to, že to bylo celé zabalené do untiutopického kabátku, jehož potencial byl ale plně rozvinut až v dalších dílech, tomu dává body navíc.