Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6538 887

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Tereza15
11.05.2015 5 z 5

Byla to velice zajímavá knížka. Nevidím důvod, proč nedávat 5 hvězdiček, snad až na to, že tam bylo tolik zabíjení..
Ale jinak - čtivé, je tam adrenalin, dobrodružné..
Prostě fajn :)

kklepkaa
06.05.2015 4 z 5

Moje první distopie. Tahle knížka si mě okamžitě získala a jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Zamilovala jsem se do Peety :) Hlavní hrdinka mě zas až tak neoslovila.

3497299
30.04.2015 2 z 5

Oproti kupříkladu takové Kyselině sýrové od Amelie Nothombové je to celé dost o ničem. Dvě hvězdičky za střípky originality v konstrukci fikčního světa a stylistice držící se na dolním limitu obstojného řemeslnictví: přeci jen existují i mnohem horší fláky.

Laki_Laki
26.04.2015 4 z 5

Tato kniha si právem zasloužila místo v mé knihovně. Děj je poslední dobou často ohrávaná postapokalyptická budoucnost, ale velmi pěkně zpracovaná. Troch mi chybí jiný pohled než jen hlavní hrdinky. Jinak se kniha čte velice rychle a podle mě do TOP knih určitě patří.

little-dream
20.04.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka, vždycky bude v mém srdci ♥

VioletRainbow
20.04.2015 5 z 5

Co říct...Hunger games jsou prostě moje srdeční záležitost :-)

Eigis
19.04.2015 3 z 5

Základní námět není sice nijak originální, ale dobrý. Bohužel jeho zpracování mi příliš nesedlo. Autorka se příliš zaobírá detaily, které se navíc opakují. Série se jmenuje Hladové hry, takže popis jídelníčků chudých lidí z krajů v porovnání z tím kapitolským dává zpočátku smysl, ale dělat to u každého jídla, které hlavní hrdinka sní, je přehnané. Podobné je to s oblečením, líčením.... Takovéto rozpitvávání a opakování se, je u mě vata, která do dobrého příběhu nepatří. Největším nedostatkem, této knihy je, ale jednostranný pohled na děj, zprostředkovávaný pouze očima hlavní hrdinky. Pro autorku to na jednu stranu bylo dost pohodlné, protože jí to umožňovalo vyhýbat se částem příběhu, nemusela vytvářet složitější dějovou strukturu, zatěžovat se s popisem světa ve, kterém se děj odehrává nebo vymýšlet technické detaily bez, kterých se dobré sci-fi jinak neobejde. Popravdě nechápu jak jí takovéto ,,ochcávání" mohlo vynést tak čtenářsky příznivé reakce. Pro mě osobně je to nedotažený, neoriginální a jednoduchý příběh, ve kterém si autorka místy hraje na velkou drsňačku a současně se vyhýbá popisům akčnějším a krvavějších scén z arény.

Poky
17.04.2015 1 z 5

Tak skvělý nápad tak hrozně napsaný, že mi bylo až blivno. Přišlo mi, jako by to psalo dítě. Literárně katastrofa. Proto mne napadá, co dělá kur** tahle věc v TOP20? To jste opravdu nikdy nečetli nic lepšího, že nepoznáte odpad? Pokud čtete jen noviny na hajzlu, tak chápu ty komenty jako "BOŽÍ". Nebo můj neoblíbenější: "DOKONALOST". To jsem se dlouho a ze srdce smál. Love story pro tupé hlavy (y).

sisi koblizc!
16.04.2015 5 z 5

Do téhle knihy jsme se hned zamilovala a každou stránkou mě nutila abych nepřestávala číst dál.

Markysek45
15.04.2015 4 z 5

Autorka zvolila zajímavé téma a popasovala se s tím velmi dobře. Děj pěkně utíká a celkově se kniha čte velmi pěkně a hlavně rychle. Ale mám takový pocit, že nápad není původně její. Přijde mi to jako "vykradení" japonského filmu Battle Royale z roku 2000. Ale povedené vykradení :)

oli.cvancarka11
13.04.2015

Dobrá kniha se zajímavým nápadem a pojetím budoucnosti, ale co víc, znamená to start nové éry hlavních hrdinů. Je vcelku zajímavé sledovat, kam se posunují trendy příběhů pro mladé. Počínaje klasickými romány o hledání lásky, přes hysterické stalkerky upírů, až po sebevědomé gladiátorky sekajíci hlavy ... začíná se mi to líbit :DD

tinka99
13.04.2015 5 z 5

Moc jsem se na knihu tešila...a zhodnotím ji jedním slovem......BOŽÍ!!!

1v8na
02.04.2015 4 z 5

Příběh byl napínavý a smutný. Jsem zvědavá, jak se to vyvine dál mezi Kattniss a Peetou.

Alice Crowleyn
01.04.2015 1 z 5

Mám pocit, jako kdybych četla úplně jinou knihu, než všichni ostatní -.- ale každý má jiné chutě, tak to prostě je. Jen mě vždycky rozesměje, když se někdo zmíní o tom, jak je kniha násilná a plná krve. Když to říkají děti 12-14, chápu to, ale pokud tohle řekne někdo v mé věkové kategorii, říkám si, že moc knih na podobnou tématiku asi nečetl. Smrti tam je dost, to ano. Ale mám pocit, že je to jen takový 'vedlejšák'. Já v knize neviděla nic jiného než přehnanou romantiku a naivitu. To je ale asi tím, že jsem měla vysoká očekávání a těšila se na pořádný akčňák a tyranii.
Další díly si určitě nepřečtu a zůstanu raději u filmů, které zbožňuji.
Teď mě prosím neukamenujte :)

makovec.h
31.03.2015 5 z 5

Mně osobně se kniha moc líbila a věřím, že je daleko lepší, když člověk neviděl film před přečtením, ale i když jsem film viděla, tak mi nijak nevadilo ji číst. Musím říct, že absolutně nesouhlasím s těmi, kterým se kniha nelíbí, protože je psaná z pohledu první osoby. Rovněž někdo zmínil, že jsou hlavní postavy úplně blbé. Tyhle názory jsou naprostá blbost.Psáno z pohledu různých osob by se buď příliš brzy provalily některé důležité věci, protože někdo je ví a někdo jiný ne. Navíc celá kniha z pohledu jedné osoby hezky objasní její pohled na svět a její motivy k daným činům, o kterých někteří tvrdí, že jsou naprosto hloupá. Naopak, myslím, že každý, kdo by žil v jejich světě jejich životy by reagoval přesně stejně. Mně se to prostě líbilo a myslím, že to dobrý příběh a dobrá kniha i super námět :)

Nienna.Dimple
29.03.2015 4 z 5

Tahle kniha je dobrodružná, má zajímavé prostředí a ještě k tomu love story.... není co dodat.

Dejnice14
16.03.2015

Jedním slovem... DOKONALOST!!!

rarach010
14.03.2015 5 z 5

Strašně moc se mi to líbilo, ale čekal jsem že až tak moc.Rozhodně to předčilo mé očekávání a moc jsem si oblibil Mlata a Caesera.

LucyMi
14.03.2015 5 z 5

Překrásná romantická knížka, která upoutá každé srdce čtenáře. :33

thuysek
06.03.2015 5 z 5

Jedna z mich nejoblibenejsich knizek. Hunger games je velmi dobra knizka. Je mnohem lepsi nez film. Doporucuji.