Zlomený rytíř

Zlomený rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485924/bmid_zlomeny-rytir-vUK-485924.png 4 423 78

Luna Rexrothová je všemi milovaná stydlivka. Milá. Obětavá. Laskavá. Falešná. Ale pod tím se skrývá holka, která přesně ví, co chce – a je to jeden kluk z dětství, který ji naučil nadávat ve znakové řeči. Který ji naučil se smát. Žít. Milovat. Knight Cole je všemi zbožňovaný fotbalista. Nádherný. Silný. Slavný. Prolhaný. Jenže Luna už není tím, kým bývala. Teď už nepotřebuje, aby byl jejím rytířem, jejím ochráncem. Je načase, aby si uvědomil, že ne každý rytíř musí být taky hrdina.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Broken Knight

Mišutamyš
02.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Já jsem vlastně dost zklamaná. Na mě to prostě bylo všechno trochu přehnané. Jakože kluk, co si pěstuje image totálního děvkaře, ale potají se "šetří" pro tu jedinou? Úspěšný sportovec, co chlastá jako duha a polyká prášky po hrstech a nikdo až skoro do konce jakoby si nevšiml? To jsem nezbaštila. Příběh mě místy skoro až nebavil, o stovku stránek míň by mi bývalo nevadilo. Roseina nemoc a její osud byl dojemný, u něj slza ukápla. Dixie mi trochu vadila, to celé kolem ní bylo lehce přitažené za vlasy.
Ale těším se na Vaughnův příběh a doufám, že bude trochu veselejší, protože vtipných a veselých částí tady bylo poskrovnu, přitom ty autorka umí famózně.

ivetapl
25.04.2022 5 z 5

Srdce nás nežádá o dovolení, aby mohlo něco cítit. Prostě to cítí.

Já jsem tak citově vyčerpaná.
Tohle bylo... Když už jsem si zvykla, jak si Knight a Luna dělali naschvály, tak jsem dostala další ránu. Ránu o které jsem věděla, že přijde, ale nebyla jsem na ni připravená.
Brečela jsem. A ne jednou...

Já nemůžu říct moc věcí. Snad jen, že jsem tohle nečekala. Ta kniha mě vyždímala. Bolelo mě to za ně oba. Za všechny. Kdo četl tak ví! Kdo nečetl... Tak to vezměte od prvního dílu první série. Tenhle díl se s Rozmazlenou princeznou podle mě nedá ani srovnat. Tohle je... Šíleným způsobem úžasný!!!

Kdo četl sérii Hříšníci - příběhy rodičů Nové generace, tak ví, jaký styl psaní má autorka. Že dostanete příběh, z kterého vás bude bolet srdce. V kterém je mužská postava Hajzlík. (Občas mě jen ta mužská...)Kde budete číst o ublížení, zamilovaní, získávání a ztrátách.
Doporučuji pustit si playlist.

johana3160
23.04.2022 3 z 5

(SPOILER) POZOR SPOILER!!!!
Mam ponekud smisene pocity. Kniha mela takovy nijaky zacatek. Pak se rozjela, ale nebylo to zrovna nic co by se mi zamlouvalo a konec… no ten jsem prorvala. Vim, ze zivot neni takovy, ale pro kazde hrdiny si predstavuju takovy ten konec “stastne az naveky”. Bohuzel jsou zde rodice teto generace Dean a velmi nemocna Rosie. A myslim, ze z cele knihy na me nejvic zapusobily casti z pohledu jich dvou. Ano Luna a Knight si zazili pekne drama, ale nejak to nebylo ONO. Myslim, ze Shen ma lepsi knihy. A tohle bylo prilis neuveritelne.

Martinak478
19.04.2022 5 z 5

Za mě super, mam přečtenou první generaci a ta byla perfektní. I když jsem si říkala, ze už si ji znovu nepřečtu, tak díky tomuto dílu vim ze si přečtu vsechny předchozí dily znovu. Dlouho se mi nestalo, ze bych u knížky brečela, tady jsem na ty písmenka ani neviděla. Knížka je z části i smutná, ale autorka opět dosáhla toho jako ve všech předchozích dílech...víte, že Vás pohltí, že se tam stane spoustu věcí jak dobrých, tak i zlých ale každopádně to bude další super jízda, protože děti jsou prece kopie rodičů a 1.generace byla fakt síla Pri představě co bude v díle Rozzlobený Bůh se opravdu nemůžu dočkat

Katie88
18.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Broken Knight (čteno v originále loni) pro mě jednou ze zklamání od této autorky. Ještě loni jsem každou její vydanou knihu hltala, letos se jí vyhýbám velkým obloukem. Z hlediska hodnocení - záleží co chceme hodnotit? Myslím, že LJ píše velmi poutavě a má zajímavé náměty v knihách. Bohužel ale provedení není to, co bych si představovala - zbytečné drama a spousta WTF momentů, v tomto příběhu to platí snad 100 násob. Knight a Luna jsou kamarádi, kteří spolu prostě nemluví a z toho celé melodrama plyne, fakt, že je Luna němá s tím ale nemá nic společnýho. Nevěřím Shen to jejich skvělý kamarádství a jak se Knight "krásně" chová k Luně. Celou knihu se k ní choval jako hajzlík a nenašla jsem tam moc situací, kdy by to bylo naopak. Scéna s Poppy v domku na stromě byla jednou z nejhorších a celá romantika byla zabitá někdy až zbytečně oplzlým sexem.
Abych nehodnotila jen negativně pár momentů stálo za to, konkrétně to když se Luna konečně rozhodla začít žít vlastní život (dobře Vaughn, který jí nasměroval), scéna kdy Rosie leží v náručí Knighta a přišlo mi, že Knightův problém s alkoholem byl docela originální.... Za to ty 2 hvězdy.
Jako u 90% knížek LJ platí, že hrdinka si zaslouží mít větší koule a rozhodně někoho lepšího po svém boku.

Domča153
17.04.2022

(SPOILER) Knížku je složité hodnotit. Jelikož zde máme dva příběhy. Jeden má byt vedlejší a přesto zasahovat do hlavního, avšak ten vedlejší a to Rosie a Dean ve mě nechali víc emocí než Luna a Knight.
Tento díl je pro čtenáře Hříšníků, nebo alespoň pro mě, bolestivý a smutný.
Dean byl má oblíbená postava, zbožňovala jsem jeho pošťuchování s Rosei jejich chemii. A v tomto díle o Rosei přijdeme. Tato událost na sebe strhne veškerou pozornost z tohoto dílu. Luna a Knight nebyli špatní. Jen mě tolik nezaujali.
To že by měl byt Dean s Dixie se mi nějak zvlášť nezamlouvá a to že Rosie byla vyškrtnuta z pořadníku na plíce ? Pardon ale s tím jak jsou hrdinové v knize bohatí, jakého známe z předchozích dílů Viciouse …to mi neříkejte ze by nezvládl někde koupit/sehnat plíce ? Rozumím, autorka dala Rosie víc let než je s tímhle onemocněním běžné. Ale mohla vymyslet lepší alternativu - třeba ze se plíce neuchytila..z dílu jsem jednoduše rozpolcená a smutná.
Přála bych si aby se autorka vrátila ke psaní v kombinaci dospívání/dospělost.

MichaelaJan
13.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Jako všechno od L.J.Shen i tohle bylo skvělé a čtivé. Knight je jako všechny autorčiny mužské postavy majetnický, tvrdohlavý Alfa. A Luna ? Z šedé myšky se stala nezávislá dívka. Ale upřímně nevím co dál napsat, jsem i strašně naštvaná. Kvůli Rosie. Kvůli konci a zmínce o Deanovi a Dixie. Prostě budu dělat, že jsem tenhle příběh nečetla a v mem srdci je pořad Dean a Rosie. A teď si jdu přečíst Ruckus.

mimisko
13.04.2022 4 z 5

Jak tohle hodnotit? Z předešlých knih víme,že hrdinové této autorky dělají často nepochopitelné věci. Tady toho ale bylo až moc a já si říkala jsou normální nebo to bylo nějaké jejich Alter ego? Tolik nesmyslných skutků... U hrdinů mi chybělo i takové to jiskření, které například autorka perfektně předvedla v Ukradeném polibku nebo ve Viciousovi. Tady žádná chemie prostě u hrdinů nebyla. Kamarádství, špičkování, láska ale chemie bod mrazu.
Díky ostatním postavám a příběhu, který se odehrával v pozadí dávam **** ale jinak by to bylo za ***.

Hatshepsut
10.04.2022 5 z 5

Skvélé, čtivé, nádherné! Tady u této autorky je rozhodně výhodou mít přečtenou i předchozí sérii Hříšníci, abyste se dokázali vcítit do emocí a prožitků všech postav. Ano jsou zde převážně bohatí, zhýčkaní, a rozmazlení, což by mohlo leckoho odradit. Přesto i oni mají problémy, které se nikomu z nás nevyhýbají. Dělají chyby a někdy hodně nepříjemné a i když se nám to nelíbí, je to lidské. Osudy hlavních postav všech příběhů jsou velmi pohnuté. A vy to s nimi prožíváte až do konce. Víte jen, že konec dopadne dobře, ale než se k němu dostanete, je to síla!

narisa
10.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak u této knihy jsem měla docela dilema jak ji hodnotit.
Ne, že by byla napsaná špatně. Je to prostě další úžasná kniha od L. J. Shen, kterou jsem četla celou noc a nemohla se odtrhnout. Ale...
Už podle názvu knihy bylo jasné, o co tady půjde. Všem přece muselo být jasné, po četbě knihy Ruckus - příběhu Deana a Rosie, jak to s Rosie dopadne. Proto jsem byla po přečtení Deanova příběhu tak naštvaná. Zbytečně ztratili jedenáct let. A Rosie pak sice s Deanem byla, ale byla jen otázka času, kdy jí ten čas dojde. Autorka jí věnovala mnohem více let, než to ve skutečnosti bývá. Kapitoly z pohledu Deana a Rosie mě úplně odrovnaly. Opravdu hrozně jsem to obrečela. Za příběh Deana a Rosie a jejich synů Knighta a Leviho bych dala plný počet hvězd. To si opravdu zaslouží. Ale..
Ústřední dvojicí je Knight a Luna. A musím říct, že mi vývoj jejich vztahu vůbec nesedl. Na Knighta jsem byla zpočátku naštvaná, jak střídá holky. Jasně, pak jsme se dozvěděli, že je to trochu jinak. Ale to, co pak udělala Luna a jak se pak k tomu Knight postavil, to byla hrůza. Bylo to zdlouhavé a jak na houpačce. Přišlo mi, že mezi nimi není skoro žádná chemie, jen většinu knihy hodně bolesti a pak lásky. Ale prostě mi to nesedlo. To, že jsou ti dva spolu a že to bylo jasné už dlouho dobu, s tím problém nemám, ale úplně se mi nelíbilo, jak se to vyvíjelo. Takže za příběh Knighta a Luny bych dala tak tři hvězdičky.
Jo a fakt mě štvalo, že tři generace Coleů jsou alkoholici.
Takže bylo to nabité emocemi, člověka to úplně emočně vyždímá. Byla to jízda jako na horské dráze. Moc mě potěšily HotHoles. Velice se těším na další díl o Vaugnovi.
Rozhodně doporučuji.
A hlavně čtěte díly a série za sebou, jak jsou napsané. Více si to užijete.
Hodnotím 4,5* z výše zmíněných důvodů.

Andrejka91
08.04.2022 5 z 5

Knihy ze školního prostředí nemám obecně ráda, protože už jsem někde jinde ale tahle kniha byl velkou výjimkou.
Ze školního prostředí tam nebylo téměř nic.

Ke konci to byl takový doják, že si nevzpomínám, u které knihy jsem tolik brečela.
Jedním slovem NÁDHERA a jako jedna z mála knih u mě tato má 5 hvězdiček.

uzivatel1061
08.04.2022 3 z 5

Myslím, že autorka perfektně popsala vztah dvou mladých lidí, kterým se dlouhou dobu nedaří najít cestu k opravdovému vztahu. Znají přátelství, milují se, ale stále si to nechtějí přiznat, protože v téhle životní fázi ještě nejsou. Do toho propletené životní tragédie, které je potkávají. Líbil se mi boj lidského ega s láskou. A ačkoliv dávám přednost knížkám se staršími postavami (ne dospívajícími), tahle mě celkem zaujala..

Slunečnice322
07.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Jak jsem byla zklamaná z Rozmazlené princezny, tak teď jsem nadšená z této knihy a vůbec nelituji, že jsem jí dala šanci. Příběh byl silný, jak to L. J. Shen umí, plný lásky, nenávisti a erotiky. A k tomu navíc hodně smutná událost, co všechny v knize potkala. Musela jsem se držet a zamáčknout slzu. Super kniha, doporučuji!

ElikaS
06.04.2022 5 z 5

L. J. Shen patří mezi moje nejoblíbenější autorky a její HotHoles (ať už původní nebo nová generace) jsem si zamilovala. Hrozně mě baví, jaké napětí a chemii dokáže vybudovat mezi hlavními postavami. Její knížky mají ohromnou jiskru.
"Tehdy jsem si myslel, že to nepřežiju. Dneska jsem věděl, že vám nic jiného nezbude – prostě to nějak přežijete. Jen to bolí, jako kdyby vám někdo vyrval srdce z těla."
Knížka se drží osvědčeného scénáře od nenávisti k lásce, kde se k sobě hlavní hrdinové chovají hnusně a v podstatě i nelogicky, ale k této sérii to prostě patří. Chvílemi mě oba štvali, že jsem měla chuť knížku na chvilku odložit a rozdýchat jí. Ale to je přesně to, co na této sérii mám ráda – ty emoce, které knížka vzbuzuje.
"Vědět, kdy přijmout porážku, je umění. Vzdávat se moc brzy je zbabělost. Ale nevzdat se, když všechno nasvědčuje tomu, že tuhle bitvu prohrajete, bylo jen sebetrýznění."
I přestože v knížce máme zajetý scénář, je tu jedna věc, ve které je výjimečný, a to je příběh Rosie, který knížku ozvláštnil, dodal ji výjimečnosti.
„Víš, jaký je problém s tvojí generací? Odmítáte pochopit, že láska něco stojí. To je to, co ji dělá cennou, krutou a nádhernou. Stojí zlost, žárlivost, smutek, čas, peníze, zdraví…“
Abych to shrnula tahle knížka mě úplně odrovnala. Byla neskutečně dojemná a pěkně jsem si u ní pobřečela, a přestože byl příběh srdcervoucí, byl vlastně nádherný a Dean s Rosie se dočkali dojemného, ale vlastně hezkého konce.
"Už dávno jsem pochopila, že každá připomínka toho, že tu nejsme navěky, je přesně to, co potřebujeme, abychom z každého okamžiku dokázali vytěžit maximum. "

Myška43
02.04.2022 5 z 5

,, Jediný, co v životě máme, je právě možnost volby. "

Další emocemi nabitý příběh, u kterého spotřebujete opravdu hodně kapesníků. Nemá smysl se dále rozepisovat, prostě si ho přečtěte a uvidíte, že nebudete litovat.

,, Srdce nás nežádá o dovolení, aby mohlo něco cítit. Prostě to cítí."

petusska01
25.03.2022 5 z 5

Výborné. Minula séria a aj táto sú skvelé a ja sa teším na ďalšie a ďalšie pokračovania. Išlo tu síce o postavy, s ktorými som sa nedokázala stotožniť, a ktoré ma viac a niekedy menej dostávali do úplnej vývrtky, ale príbeh vo mne dokázal vyvolať neuveriteľne veľa emócií. A o to predsa ide. Štýl písania a samotný príbeh, rovnako aj "návrat" postáv z minulých dielov, to všetko bolo zarukou pre mňa ozaj kvalitného času stráveného čítaním. Keby si hlavne postavy dokázali "povedať" všetko hneď, tak by žiadny príbeh samozrejme nebol, "zápletka alebo teda dramatická vsuvka bola taktiež náročnejšia a smutnejšia ako inde, koniec trošku uponahlaný a akoby z inej vekovej generácie ale môže byť. Určite odporúčam.

rampapa
23.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo boží.......Miluju tuhle sérii a miluji tuhle autorku. Tahle knížka je naprosto super. Lunu jsem si hnedka zamilovala a Knighta jak bysnet. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji.

EvaSupovic
21.03.2022 5 z 5

No ty bláho.....já jsem čekala hodně, ale toto mě dostalo až do kolen. Řvala jsem jak želva snad od půlky knihy. Krásné a mistrovsky napsáno. Nemohla jsem ani odložit.

2688
18.03.2022 4 z 5

Nooo V jednu chvíli jsem nenáviděla Lunu a v další Cola .
Příběh byl plný hádek, nevyslovený citů, usmiřování, potlačování emocí a hlavně strachu říct na rovinu pravdu. Docela v tom hrálo sexuální napětí mezi Lunou a Colem . Myslím že se říkala že sexem nic nezměníš nebo nezjistíš ale v tomhle případě by jim to snad asi všechno vysvětlilo. To že se oba nesmírně milovali a byli k sobě přitahováni bylo poznat i z 20 metrů nebo z prvních dvou kapitol v našem případě.
Díky bolesti a smutné události si oba dva uvědomili že štěstí a lásku poskytnou sobě jenom oni dva .

pollyn
18.03.2022 2 z 5

Díky za příběh Rosie, za to ty hvězdičky.
Ale ti dva malí sígři? Achjo, polovinu knihy byli na sebe tak zlí, pomstychtivý a chladný, že se to skoro nedalo snyst.. Nejsem si jistá jestli to vyváží zbylé cukrbliky. Ale to je u téhle autorky taková klasika..