Zlomený rytíř

Zlomený rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485924/bmid_zlomeny-rytir-vUK-485924.png 4 423 78

Luna Rexrothová je všemi milovaná stydlivka. Milá. Obětavá. Laskavá. Falešná. Ale pod tím se skrývá holka, která přesně ví, co chce – a je to jeden kluk z dětství, který ji naučil nadávat ve znakové řeči. Který ji naučil se smát. Žít. Milovat. Knight Cole je všemi zbožňovaný fotbalista. Nádherný. Silný. Slavný. Prolhaný. Jenže Luna už není tím, kým bývala. Teď už nepotřebuje, aby byl jejím rytířem, jejím ochráncem. Je načase, aby si uvědomil, že ne každý rytíř musí být taky hrdina.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Broken Knight

petulkapeta
22.10.2022 5 z 5

,,Víš, jaký je problém s tvojí generací? Odmítáte pochopit, že láska něco stojí. To je to, co ji dělá cennou, krutou a nádhernou. Stojí zlost, žárlivost, smutek, čas, peníze, zdraví..."

„Každopádně, abych vyhověl vaší žádosti - mimochodem, docela rozumné, mylady - tak vás ujišťuju, že vás miluju. Miluju tě. Jsem do tebe blázen. Asi tak od svých čtyř let. Nikdy pro mě neexistovala žádná jiná než ty. Ani na jediný okamžik. Ani když se zdálo, se od tebe odtahuju. Ani když jsem tě nenáviděl - nebo když jsem si myslel, že tě nenávidím - tak jsem v hloubi duše věděl, že patříme k sobě. Věděl jsem to. Naše láska měla vždycky pulz. Někdy byl slabý. Někdy byl tak silný, až jsem přes něj neslyšel nic jiného. A nikdy nezemře. Nemůže. Nedovolím jí to."

Tenhle příběh lasky byl jak jedna velka horska draha s emocemi..to autorka umi..Lunu jsem si oblibila uz v minulem dile a to jak se otevrela světu bylo neuvěřitelné a držela jsem ji palce a Rosie a Deana jsem zase rada viděla i když jejich příběh byl smutny jako sam život. A moc se mi libila Knightova žadost o ruku..

michaela5515
11.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Daria s Pennem se mi líbila o trochu víc, nicméně jsem se na Lunu s Knightem fakt těšila. líbilo se mi, že ať se dělo cokoliv, Knight ji ochraňoval. A že si všechno šetřil jen pro ni. Ale taky mě fakt štval s drogami a pitím. Ale bylo jasně dáno, že ti dva mají být spolu. A i když jsme věděli, co se stane už od Ruckuse, stejně to byla rána. Jsem ráda, že jsme měli větší pohled do života původních HotHoles. Jsem velice zvědavá na Vaughna s Lenorou? nebo s někým jiným.

Kristy.Seb
11.09.2022 4 z 5

Nesnáším, když lidi říkají, že jsou v pohodě. Neznamená to, že je to dobrý. Neznamená to, že je to špatný. Neznamená to vůbec nic.

Čas je dobrý jen na dvě věci: na uzdravení a na smrt.

Láska a nenávist jsou jen dvě strany stejné mince.

Strach a vzrušení jsou si podobný. Je to podobný adrenalinu. Stejná výzva. Stejná reakce.

Jediný, co v životě máme, je právě možnost volby.

Musíme umět přijmout zklamání, ale nikdy se přitom nevzdávat naděje.

Láska něco stojí. To je to, co ji dělá cennou, krutou a nádhernou. Stojí zlost, žárlivost, smutek, čas, peníze, zdraví...

Máš jen jeden život. Jen jednu šanci získat věc zvanou štěstí.

Život je jako kniha, dlouhý řetězec scén spojených dohromady okolnostmi a osudem. Nikdo netuší, jak dlouhý nebo krátký bude jeho životní příběh, tak si užij každou scénu a prožij každou kapitolu.

Pokud si myslíš, že jsi našel něco dokonalého, co nemá jedinou vadu, tak jsi tu věc jen dostatečně neprozkoumal.

Vědět, kdy přijmout porážku, je umění. Vzdávat se moc brzy je zbabělost. Ale nevzdat se, když všechno nasvědčuje tomu, že tuhle bitvu prohrajete, bylo jen sebetrýznění.

Dny plynou tak, jak se od nich očekává. Jako stránky v kalendáři. Děláš si plány. Někdy na ně zapomeneš. Někdy je zrealizuješ. Někdy je zrušíš. Ale vždycky víš, že to můžeš udělat. Dovoluješ, aby ti blbost zkazily náladu a vůbec si neuvědomuješ, jak je každý den drahocenný. Jak je jedinečný. Že takový den už nikdy nezažiješ. Žádné dva dny totiž nejsou stejné. A takhle žiješ den po dni, rok po roce a přemýšlíš, kam to všechno spěje.

Každá připomínka toho, že tu nejsme navěky, je přesně to, co potřebujeme, abychom z každého okamžiku dokázali vytěžit maximum.

Řeknu vám něco o lásce - nemusí to být vůbec hezké. Ale láska posouvá naše hranice.

Ty nejmenší věci jsou v životě ty nejcennější.

Pokud něco chcete, a nezáleží na tom, co je to za věc, tak o to usilujte.

Zavřít někomu pusu tím, že mlčí, neznamená, že je slabý.

O dost lepší než první díl. Velmi citlivý příběh.

badliar_id
08.09.2022 2 z 5

2.5/5 *
"Love is selfish. Love is raw. Love is unfair, and unpredictable, and unstoppable."

***
První díl byl skvělý! Daria a Penn byli úžasný a milovala jsem jejich vztah a celkově všechno.. Na tenhle díl jsem se těšila, protože je zde Luna, což je dcera Trenta (můj oblíbenec) a její příběh mě zajímal. Každopádně jsem čekala trochu něco jiného..
Začátek byl docela fajn a rychle se mi to četlo, ale pak nastal problém a já prostě knihu na tři až čtyři měsíce odložila.
Luna byla podle mě napsaná zvláštně, vůbec jsem si jí takhle nepředstavovala.
Knight se choval většinu knihy jako kretén, ale líbilo se mi jeho "přátelství" s Lunou. Jo, více jim klapal kamarádský vztah, než ten romantický, který byl fakt hrozný.
Chemii jsem absolutně necítila a myslím si, že kdyby komunikovali (jakkoli), tak by udělali lépe.
Plus pro mě asi je, že se zde objevovala Rosie a ostatní postavy, což mě trošku drželo u čtení.
Konec jsem rychle prolétla, protože to se fakt nedalo.. Epilogy mám ráda, takže další plus. Dál se k tomu vyjadřovat ani moc nechci, protože mě tenhle díl dost zklamal.
Doufám, že třetí díl bude mnohem lepší, než tento!!

Njangu
01.09.2022 5 z 5

Opravdu nemůžu uvěřit, že tenhle díl byl tak silný, emotivní i přes jasně daný příběh od samého začátku. Napsané je to tak úžasně, že se od toho nedalo odtrhnout. Myslela jsem si, že nejemotivnější zůstane 2. díl první série.
(ノ*0*)ノ Trošku to byla chyba....
Netuším co mě čeká v posledním díle, ale začínám se trochu bát. Tady mě totálně rozsekal pokračující díl o Deanovi a Rossie...
(。‿。)
A beru zpět první myšlenku, když jsem začala tuhle pokračující sérii číst, že to nebude ono, že hlavní postavy jsou hodně mladé a nebude to nic pro mě. Chyba, velká chyba... Je to lepší!!!!
Ty příběhy mají obrovskou sílu ( ‿)

kacenka6144
30.08.2022 4 z 5

Určitě lepší než první díl, ale za mě zbytečně moc stránek. "Tanečky" Knighta a Luny byly zbytečně dlouhé. Konec knížky už jsem si ale užila a samozřejmě proslzela. Teď už se těším na příběh třetího z party - Vaughna.

pipa36
30.08.2022 4 z 5

Další pokračování HH - příběh o Luně a Knightovi se mi líbil víc, než Rozmazlená princezna. Dokonce i jako neromantická duše jsem se na konci knihy (v pokračování příběhu Rosie a Deana) překvapivě nechala dojmout... Jo jo, život není peříčko, někdy ani v knihách.

keiko33
29.08.2022 5 z 5

Tak to bol citový "Nařez". Najprv ta dlhá strastiplná cesta Luny a Knihgta a potom Rosie. Veľmi nemusím takéto "ciťáky", lebo plačem ako malé decko, no občas sa to dá zvládnuť. Celkovo som pri knihe bola viac nahnevaná, ako sa nasmiala, ale stále to stálo za to. Autorka to so slovami vážne vie. Doslova hltáte stránky. Ale aby som knihe nekrivdila, tak som dostala aj poriadny záchvat smiechu a to pri tejto časti:
"Mami, proč mám jen jedno oko?"
"No, synku, táta ti ho vypíchl svým pérem, když jsme to dělali, zatímco jsem tě měla v bříšku."
Knight bol Knight. Navonok usmievavý, bezproblémový, bohatý sukničkár. No v skutočnosti bol veľmi citlivý, bál sa že ho všetci opustia, ako to urobila jeho biologická matka. A ani si neuvedomoval, ako ho všetci majú radi. A Luna? Bola je pilierom, ktorý ho držal pokope. Autorka má asi rada veľké gestá zamilovaných mužov. Veď kto by nie:)

petraLI
04.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Byl to doják!!! Smrt Rosie byla opravdu dojemná, Deana mi bylo šíleně líto. Kniha se mi moc líbila. Jediné co bych zmínila bylo, že Knightovi trvalo docela dlouho, než vytáhl hlavu ze svého zadku. To jediné bylo trochu zdlouhavé, ale jinak super.

Blanka29
26.07.2022 3 z 5

Tento příběh, byl příběhem o Luně a Knightovi, kteří ač kamarádi od dětství se ocitají mezi pravdou a lží, kde, i když to vypadá jako pravda nemusí to být pravda a opačně.
Na pozadí jejich příběhu se odehrává příběh jiný, který mě vzal za srdce mnohem více, a to pokračování příběhu Rosie a Deana. Tento příběh byl daleko lepší a hooodně smutný.....

Siwan
25.07.2022 4 z 5

Druhy dil me neoslovil tolik jako prvni, ale je fakt, ze jsem se celkem slusne nabrecela. Cela tahle serie je dobra.

NikolaSkop
22.07.2022 5 z 5

Parada! L.J. me opet nezklamala! Bulela jsem jak zelva pri vypraveni Rosie a Deana! A co se tyce Luny a Knighta? Prijemny pribeh. Uz jako deti si rozumely. Kdyz si vzpomenu na myslim posledni dil serie- Hrisniku - kde on ji chranil a bylo jasne ze z toho neco bude..
Kdyz jsem to tenkrat cetla nevedela jsem jeste otom, ze bude tahle serie.. a jsem za ni neskutecne vdecna! Pripomenout si vsechny ty predchozi pribehy a pridat k tomu dalsi? Co vis si muze knihomol jako ja prat ?!

TerryDee
18.07.2022 5 z 5

L.J. Shen patří k mým oblíbeným autorkám. Láska k jejím knížkám začala sérií Hříšníci, která se vepsala do mého srdce. ️ Proto jsem se těšila na pokračování této série, jenž je věnována dětem našich předešlých hrdinů.

Krásně napsaný příběh o Luně Rexrothové a Knightu Colovi, o nejlepších kamarádech od malička, kteří si navzájem nedokáží vyjádřit své city a dělají si samé naschvály, aby si ublížili. I po tom všem zlém a dobrém, co se jim stalo, našli k sobě cestu, protože si oba dva zasloužili být šťastní a milovaní.

Tato kniha mi v jeden moment zlomila srdce. To, co se tam stalo, jsem šíleně obrečela. I když jsem tušila, že ta dána situace může nastat, tak jsem na to nebyla úplně připravená.

Knihu určitě doporučuji. Pokud jste četli předešlé díly, tak tenhle vynechat nemůžete.

hana1039
02.07.2022 5 z 5

Ano, krásný a moc smutný příběh Luny a Knighta, kteří se navzájem milovali, ale taky zraňovali...aby k sobě našli cestu, musí projít mnoha zkouškami,aby pochopili, že život nedává nic zadarmo nikomu... Jdu na poslední díl, mrknout se, jak se bude dařit mladému Spencrovi v Evropě...

V.Marie
08.06.2022 5 z 5

Moc krásné a moc smutné. Příběh Rosie a Deana jsem v lásce moc neměla, proto jsem se obávala, ze i tato kniha mě nezaujme, ale wau!! Luna i Knight se navzájem zraňují, i když vlastně nechtějí, ale neumějí to jinak. Nakonec je jejich příběh moc hezky. Doporucuji!!!

uminaa
07.06.2022 5 z 5

Na začiatku som sa do Knighta platonicky zamilovala a hovorila som si, aké je to sladké chlapča zamilované už od plienok. Lenže ako sa príbeh začal odvíjať viac a viac, tak boli pasáže, kedy som tak silno škrípala zubami, až ma bolela čeľusť. A tak, ako som na začiatku nechápala Lunu, tak som jej držala palce, aby to s tým svojim zlomeným Knightom nevzdala a vydržala.
Myslím, že ani nemusím hovoriť, že som preplakala poslednú štvrtinu knihy a pasáže venované koncu Rosienho príbehu :(

astra3
05.06.2022 4 z 5

Nakonec vlastně dost smutné.

Pedruska01
31.05.2022 5 z 5

Zlomený rytíř... druhý díl nové generace, kteří mnozí označili za emotivní jízdu. Musím jim dát za pravdu. Kriste pane, tohle mě totálně rozsekalo. Byl to neskutečný rachot a já se nepřipoutala! Autorka mě nemilosrdně nacpala do mixéru a zapnula na plný otáčky. Většinu posledních stran jsem probrečela, proboha! Když jsem to zavřela, s posledními silami, cítila jsem se jako totálně vyšťavený citrón.
Na knihu jsem se hodně těšila, a tak možná trochu jsem si ji i šetřila, takže když na ni přišel čas, což samozřejmě přišlo spontánně, stovky stránek jsem dala naráz a tak nějak jsem na to nebyla připravená. Nehorázně dobře se to čte, rychle, skvěle, úplně samo. Autorčin styl mi dokonale sedí a je super i to střídání postav. Autorku miluju, ale za něco takového jsem ji chtěla zaškrtit - jak mohla?!
Začala bych tentokrát, ačkoliv dámy mají přednost, hlavním hrdinou - zlomeným rytířem - Knightem. Je toto nejmenší, co pro něj mohu udělat. Pane bože. Ten kluk mě totálně dostal, ukradl srdce a ještě na mě s úsměvem mrkl hned v první chvíli našeho seznámení. Úplně jsem si ho zamilovala, nedokážu ani vyjádřit, jak moc. Nebyl dokonalý, naopak, měl dost chyb, ale i tak byl perfektní. To, co cítil k Luně, co všechno pro ni dělal s jakou věrností na ní čekal - to všechno bylo obrovské a mě tím úplně dostal. Doslova jsem cítila tu bolest, kterou zažíval. I když to byl kluk z rodiny, která měla skoro všechno, přesto se vždy najde něco, co si za peníze nekoupíme. Byl to kluk se zlatým srdcem a na tom nejsprávnějším místě, samozřejmě s nějakou nálepkou, ale uvnitř byl neskutečný. Tolikrát mě překvapil, a to oběma směry, ale i tak jsem mu prostě fandila. To nešlo jinak.
Hlavní hrdinka Luna v předchozích zmíňkám byla taková zvláštní holčička, která prostě nemluvila. Proto jsem na ni byla zvědavá. Neměla jsem však problém si ji oblíbit. Měla jsem ji ráda velmi rychle a jen ji držela palce. Byla rozumná, chytrá a statečná. Těšilo mě, když se konečně odhodlala mluvit - i když v jistých chvílích bych to naopak nečekala, bylo to takové "nevhodné"? - a velmi mě mrzelo, kolik i ona zažívá bolesti. I ona dokázala překvapit.
Ti dva spolu měli neskutečnou chemii. Byli si vcelku dost podobní - jejich osudy, možná proto je spojovalo tak silné přátelství, které se zrodilo v něco daleko silnějšího. Měla jsem moc ráda jejich rodiny, byl to jeden velký propletený dav a o to lepší, že je člověk vlastně všechny znal velmi dobře. A ze zmíněk se těším na Vaughna (kriste, to jméno je děs!), myslím, že to bude ještě kruté. :D Doslova. Z toho davu měli větší roli Coleovi - Rosie a Dean, které jsem v jejich příběhu tam moc zbožňovala a tady dostali jisté malé pokračování. To byla část knihy, která mě srazila na kolena. Nečekala jsem to. Snad naivně jsem si myslela, když to Shen už tak nějak tahle napsala, že to tak nechá. Ale ne. Moje naděje vybuchla v pouhý prach a srdce se mi zlomilo. Postava Dixie nebyla úplně zlá nebo špatná. Spíše chudák oběť, která najednou po něčem zatoužila, a tak se angažovala, krom jiného. Nemůžu asi říct, že jsem jí fandila. Spíš jsem ji jen neutrálně pozorovala. Nevadila mi. Jediné, co mi přišlo možná zvláštní byla konečná její cesta/směr. Nefér vůči Rosie a Deanovi nebo bylo dobře, že se to posunulo, že se to nepropadalo do většího temna, které by bylo na jednom místě? Nemůžu se rozhodnout. Asi od každého trochu, ale... Asi už to nebylo ono.
Kniha je napsaná především z té citové stránky, romantika, erotika, vtip, bolest, slzy - všechno tam je. Dějově se tam toho stane také dost, i když časově zase nechvátáme. Konec jako takový - chápu, kilo cukrkandlu na happyendu být musí. Nebylo to o tom, že by mi trnuly zuby, ale přišlo mi to... nevím, zvláštní, unáhlené, moc? Poslední kapitola ještě ok, ale ten epilog? Upřímně si to neumím v jejich věkové kategorii a statusu studentů představit. Táhlo to trošek za vlasy, jinak jsem celou knihu zhltla, že ani nevím jak. Takže asi odpuštěno. Bylo to tak zatraceně bolestivě skvělé. Nemám ponětí, zda autorku milovat nebo nenávidět. Ale stejnak je úžasná.
Neskutečně mě to bavilo, tak moc se mi to líbilo, velmi jsem to prožívala. Byla to zatracená jízda, při které jsem přišla o srdce a pak si vybrečela oči. Bezohledná, ale báječná a bohužel šíleně rychlá. Nechtěla jsem knihu pustit z rukou, to nešlo, až pak přišla část, kdy si to potřebujete dávkovat pomalu a po troškách. Musím každému doporučit, tohle je zase série, které se náramně povedla. Hodnotím bambilionem hvězdiček. Není obecně nic výrazného, co bych musela vytknout. Člověk hrdinům i záviděl a opravdu to prožíval s nimi, což je velký zážitek a známka skvělého umění autora. Těším se na závěrečný díl, i přesto, že to bude znamení konce a také toho, že mě to určitě zase převálcuje. Syn mého oblíbence Visiouse jistě bude velký poklad. Vzácný i smrtící zároveň. :)

Jita160
30.05.2022 5 z 5

V každém případě je tato knížka pro mladé čtenáře.Celou dobu jsem si říkala ...ach bože co to řešíte za kraviny???
Chce ji,pak zase nechce potom si to vymění,no prostě o ničem...pro mě.
Ale pak se autorka vydala hlouběji nejen mezi Knightem a Lunou ale i do zbytku jejich rodin.
Bylo to tak emotivní čtení, že bez kapesníku jsem to nedala...slzy nedalo zadržet.
Krásný příběh mladé i staré lásky.
Autorka prostě umí oslovit všechny věkové kategorie a ti ji prostě musí podlehnout.
Věřím že pokračování se ponese v podobném duchu...a už se na to moc těším.
Rozhodně doporučuji.

anndrra
07.05.2022 5 z 5

Mně se to líbilo. Jasně místy to bylo přitažení za vlasy, ale přistupuju k tomu tak, že jde vlastně o pohádku pro dospělé a nikoli o skutečný život. Na začátku mě vytáčela Luna, později to byl Knight, rozuměla jsem vlastně oběma. A bylo super, že tentokrát autorka ten přeslazený konec, když všichni tleskají aspoň vysvětlila, ačkoli ty sexistické vtipy před rodiči mi pořád přijdou moc- pozitivní je, že tentokrát se otec Luny aspoň ozval.