Znamení Jidáš

Znamení Jidáš https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29126/bmid_znameni-jidas-IsZ-29126.jpg 4 530 74

Na Pražském hradě došlo k neslýchanému zločinu. Přímo v úředním paláci byl jedné noci zavražděn zemský sudí Dobřej a v jeho těle byla nalezena dýka se satanskými znaky. Král Přemysl II. Otakar nemá k lidem na svém dvoře důvěru, a proto svěří vyšetřování mladému Oldřichovi z Chlumu. To se samozřejmě nelíbí zemským úředníkům, zvláště když se začne proslýchat, že král hodlá bezdězskému správci svěřit vlivný úřad zemského sudího. Proto začne pražský purkrabí spolu s komořím pátrat na vlastní pěst a obviní synovce zavražděného sudího Křišťana. Král mladíka odsoudí k smrti, jenže Oldřich z Chlumu má pochybnosti, neboť se ukáže, že existuje ztracený spis, označený jako "Jidáš".... celý text

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Celá série Hříšní lidé Království českého se mi líbí hodně moc. Doporučuju všem co rádi detektivky, tyhle jsou ze středověku :)

KikiZ
13.03.2014 5 z 5

Pátrání v Praze se mi líbilo moc, zase trochu změna, a i když jsou Vondruškovy detektivky s "Oldou" z Chlumu a fešáckým frájou Otou tak trochu lidově řečeno na jedno brdo, tak mi to ani trochu nevadí a moc se těším na další vydaný příběh. Jen jsem si tak říkala, že by možná mohl třeba pan Vondruška Otu konečně oženit, byla by změna a příběh by se třeba zase nějak rozvinul jinak.

calibre44
13.02.2014 4 z 5

Mám rád knížky ze středověku a úplně nejraději ty, které se odehrávají v Čechách a na Moravě. Z knih pana Vondrušky je vidět, že zná nejen dějiny jako takové, ale i zvyky a poměry jak na královském dvoře tak i ve středověkých městech a venkově. Z knížek je patrné, že autor má tuto dobu zjevně rád. Z každou jeho knížkou se při čtení přenesete do doby, kdy nebyl žádný spěch a život byl takový nějaký bohatší, klidnější a jednodušší, i když kratší. Knížka zcela jistě pobaví každého čtenáře a to je určitě její cíl.

bondula
10.02.2014 4 z 5

Pohodový výlet do nepohodového stredoveku, presne taký, aký od pána Vondrušku očakávam. V tejto knižke mi ale prišlo šťastia (či riadenia vyššej moci), ktoré Oldřich mal až trochu príliš. Život a dvorské intrigy boli pre mňa u Vondrušku niečím novým, zatiaľ som mal tú česť len s príbehmi z vidieka. Možno preto mi tu silnejšie vystupovala akási historická, dejinná zložka, teda knižka ťahá viac k historickým románom, ako k detektívke (oproti iným dielam z tejto série, ktoré som dosiaľ čítal).

simuiv
01.02.2014

Až dosud jsem myslela, že Oldřichova první žena s dítětem zemřeli na mor. ...

čef
14.11.2013 5 z 5

Kdo přečetl jednu Vondruškovu detektivku, přečetl všechny. Zápletky a chování postav jsou vesměs jen lehce modifikované, čtenáře nic nepřekvapí. To je však také výhoda. Jde o odpočinkové čtení a jako takové nemá chybu.

Zdenda20
10.11.2013 4 z 5

Výběr knih od pana Vondrušky je celkem velký, ale jeho historické detektivní příběhy jsou prostě super. Pohled do středověké Prahy a zároveň popisování života je téměř autentické. Jsou zde momenty kdy jsem přemýšlel co je na tom místě dnes. Boj mezi mocnými je obdobný jako dnes, jen s tím rozdílem , že špatnost je v knize potrestána. Jinak příběh je moc pěkný,děj má spád a proto doporučuji ke čtení pro pohodové zimní večery.

Peti
30.06.2013

Historická detektivka z doby krále Přemysla Václava II. Děj má spád a hlavní postavy Ondřej z Chlumu a Panoš Ota mě vyloženě bavili. Pěkné pohodové čtení.

Shardlake
30.05.2013 3 z 5

Kniha se opět krásně četla. Řadila bych ji obsahem mezi oddechové čtení.

Tiama
19.05.2013 3 z 5

Knížka mi tentokrát přišla taková "klidnější".Spíš historický román s detektivní zápletkou, než detektivka. Ale četlo se mi to pěkně.

MaxQ
22.12.2012 2 z 5

Trošku rozporuplné pocity. Na jedné straně skvěle zvládnuté historické reálie, na druhé straně poslabší detektivka připomínající spíše detektivní zápletky z dívčích románů.

Zdeslav
17.06.2012 5 z 5

Člověk mimopražský by nejraději ihned odjel do naší metropole po stopách Vondruškových hrdinů a zkoumal, které uličky a stavby by mohl srovnat s těmi románovými. Čtenář získá představu, jak vypadal Pražský hrad v dobách dávno minulých, jak zde lidé žili, jak naše hlavní město bylo magické již tehdy. Chvilkové pocity při čtení této knihy napovídají čtenáři, že už takového někdy něco viděl. Ano, boj vrchnosti o moc pěkně zaznamenala dvojice flimů o rozmařilém habsburském císaři, děj těchto historických děl jakoby z oka vypadnul současné politické scéně. Jen ten Vondruškův příběh je pěkně okořeněný vraždičkou a zlí lidé jsou po zásluze potrestáni. Takhle to ovšem chodí pouze v pohádkách a mezi Hříšnými lidmi království českého.

McGrinder
22.01.2012 4 z 5

Ano, Vondruška opět nezklamal. Jsem rád, že máme městskou knihovnu, páč autor začíná knihy sekat jako Baťa cvičky a kupovat všechno co napíše, už prostě nejde.

kmenicka
01.10.2011 5 z 5