Zločin na Bezdězu

Zločin na Bezdězu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231367/mid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zloc-0KB-231367.jpg 4 465 90

Jubilejní dvacátý příběh královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu se odehrává přímo na Bezdězu a v hlubokých lesích, které ho obklopují. Tajemný zločin pomáhají řešit jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš a své si k řešení případu řekne i Ludmila z Vartemberka. I když případ zpočátku vypadá jasně, rychle se komplikuje a sám Oldřich z Chlumu je překvapený, jakou zlobu může skrývat lidská duše.... celý text

Macek58
30.07.2015 5 z 5

Jako každou knihu autora, jsem si ji se zájmen přečetl, a samozřejmě zaujala. No a zase budu čekat na další :-)

kloin
20.07.2015 5 z 5

Další kniha této série mě opět velmi potěšila. Tentokrát jsem měl pocit, že je tam až hodně osob a ztrácím se v nich, ale postupně jsem je zvládal.

Iwíček
18.07.2015 5 z 5

Wau, tato kniha je opravdu grandiózní. Četla se téměř sama. Je to paradox, poslední díl, který ze série přišel a já ho čtu jako první díl :). Musím ale vzdát hold autorovi, protože tato kniha opravdu stála za přečtení a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Od této chvíle se vrhám do čtení autorova díla.

Modrina
06.07.2015 5 z 5

I já jsem četla Zločin na Bezdězu vzápětí po přečtení knihy Oldřich z Chlumu, román a skutečnost, takže jsem jen volně vplula do děje. :) Historický hnidopich nejsem, naopak mám pro Oldřicha slabost, takže i tentokrát jsem velmi spokojena.

rencovav
26.06.2015 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem zrovna před pár týdny četla Oldřicha z Chlumu, tedy knížku pro fanoušky série, která obsahuje mimo jiné i povídku s případem předcházejícím tomuto, jsem se docela vyznala a o to víc mě to bavilo. Ale víc napíšu asi až ve velmi kladné recenzi. :) Jubilejní Zločin na Bezdězu však doporučuji. :)

Henriette
24.06.2015 3 z 5

Jubilejní díl má hodně zamotanou zápletku, která však začíná být trochu přehledná až cca od druhé třetiny knihy. do té doby jsem hodně tápala a moc mě příběh nebavil... škoda, už jsem četla lepší "Oldřichy".

Selinute
22.06.2015 5 z 5

Oldřich z Chlumu vyřešil další zapeklitý případ a panoš Ota tentokrát neudělal nic špatného, jen plnil příkazy a "pátral podle svých nejlepších schopností".

elizabeth_ba
20.06.2015 3 z 5

Historicky opět docela mimo (hnidopich musí zareagovat, z toho pohledu byla na tom asi nejlépe Msta písecké panny) a zase se objeví i osoby, které už v jiném díle zemřely, ale není jich tolik jako třeba v Králův dluh a nejsou tak významné pro příběh, jenž ač zasazený do 13. století, by se mohl (až na maličkosti) odehrát kdykoli (třeba v současnosti). Docela dobře se to četlo a, přestože odhalení mírně připomnělo jiný Zločin (na Zlenicích hradě), nechybí tomu to správné mravní poučení pro všechny a jelikož u pročítání textu výjimečně nespal ani korektor, hodnotím někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

Zdenda20
19.06.2015 5 z 5

Dvacátá a opět moc pěkná kniha. Jen autor se vrací k minulým příběhům a pravděpodobně je to reakce na čtenáře hnidopichy. Doporučuji všem čtenářům detektivek.

kolacky
18.06.2015 5 z 5

Moc pěkné, jako vždycky - jen bych ještě přidala odstavec dva, ten konec byl dost useknutý... ale dobrý. Oldřich z Chlumu, jeho přátelé a rodina - výborný příběh.