Zločin na Bezdězu

Zločin na Bezdězu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231367/mid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zloc-0KB-231367.jpg 4 465 90

Jubilejní dvacátý příběh královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu se odehrává přímo na Bezdězu a v hlubokých lesích, které ho obklopují. Tajemný zločin pomáhají řešit jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš a své si k řešení případu řekne i Ludmila z Vartemberka. I když případ zpočátku vypadá jasně, rychle se komplikuje a sám Oldřich z Chlumu je překvapený, jakou zlobu může skrývat lidská duše.... celý text

Niraj
17.10.2016 4 z 5

Furt je to dobrý, ale přeci jen, po spoustě Vondruškových knih, to už člověka tolik nenadchne. I ten spád tady krapet chyběl. Přesto ok a rád si přečtu další.

bibi.r
20.09.2016 4 z 5

Já jsem s knihou spokojená :).
Pravda Ota už nám docela stárne, tak nějak mu to tentokrát moc nešlo :). Chybělo mi tam víc jeho rošťáctví.

irefir
29.07.2016 1 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, ale asi jsem měla začít nějakou jinou, protože v téhle jsem se trochu ztratila - bylo tam strašně moc postav a takový nijaký děj. Nedočetla jsem, ale vzhledem k tomu, že čtenáři autora tolik chválí, zkusím ještě nějakou jinou knihu od něho.

wooloong
06.06.2016 5 z 5

Postav byla opravdu spousta trochu jsem se ztrácela v rodinných vztazích, ale jinak příjemný standard ze série Hříšní lidé. Knížka je jubilejní, dvacátá, a autor to tak také pojal, moc se mi líbily odkazy na předchozí díla této řady a vzpomínky hlavních postav. Na rozdíl od některých předchozích knížek jsem si mohla vychutnat podrobné rozuzlení.

ivoiro
21.05.2016 5 z 5

Nemůžu jinak, příběh se mi líbil, i když vyvrcholení bylo hodně překvapivě a rychlé.

aktijnov
08.04.2016 3 z 5

Tato detektivka mi přišla trochu moc překombinovaná. Navíc to obrovské množství postav...

Neo1tex
04.02.2016 3 z 5

Vlastimil Vondruška je bezesporu skvělý autor a píše báječným a poutavým způsobem. Nicméně u této knihy, mám pocit, trošku ujel.

On, jako autor, zcela jistě nemá problém orientovat se v té záplavě jmen. Jenže čtenář to vidíš trošku jinak a za sebe musím říct, že jsem se někde v půli knihy ztratil a potom už jenom čekal na okamžik, kdy si konečně vzpomenu, kdo ten člověk s tím divným jménem je a proč se o něm mluví. Především jedna střední pasáž knihy, kdy následuje úvaha postavy za postavou, kde postavy probírají své myšlenky, byl zmatek nad zmatek a vážně jsem se nedokázal orientovat.

Samostatnou kapitolou je závěr. Kdyby se dnes psaly knihy rukou, řekl bych, že autorovi prostě došel inkoust a prostě musel. Oceňuji jeho snahu již jasný konec dále nenatahovat, ale odbít celou knihu na třech řádcích ve stylu "přišel pepa, píchl frantu, protože byl zlej a to je konec milé děti" mi fakt přišel jako nějaký autorův zkrat.

Určitě Vondrušku budu číst i nadále. Píše skvěle. Ale u této knihy jsem spokojen nebyl.

myryjam
11.01.2016 2 z 5

přidávám se k už napsanému - asi nejslabší knížka autora, překombinované, příliš postav, ztrácela jsem se v ději ... tahle zatím jediná mě nebavila

rlupinek
07.11.2015 5 z 5

Další z detektivek Vlastimila Vondrušky, která skvěle navozuje atmosféru středověku a zavede čtenáře mezi hradby Bezdězu v době, kdy mu ještě nestačilo uschnout "kolaudační rozhodnutí". Rozuzlení celého případu a objasnění série vražd je poměrně složité, tudíž vyžaduje vyšší míru soustředění, ale celkem překvapující. Jedinou výtku, kterou bych ke knize měl je velmi rychlý konec, ale tu už je u pana Vondrušky myslím standard.

vincek1
27.10.2015 4 z 5

Kniha se mi zdá ze zatím vydaných nejkomplikovanější. Množství osob někdy ztěžuje orientaci v příběhu. I přes to jsem knihu přečetl prakticky za dva dny. Nejvíce mě zaujal mistrný popis zimní nálady, až jsem se musel občas koukat jestli i u nás nepadá sníh. Doporučuji všem příznivcům pana Vondrušky i ostatním.

chardon
26.10.2015 4 z 5

Před čtením této výborné detektivky vřele doporučuji nejprve přečíst knihu ,,Oldřich z Chlumu- román a skutečnost". Děj je provázán s touto knihou a autorovy odkazy směřují ve velké míře právě k postavám a zločinu zde vyšetřovaném. Pro čtenáře, který výše jmenovanou knihu nečetl, může ,,Zločin na Bezdězu" působit poněkud nesrozumitelně a zmateně.

mončičáček
23.10.2015 3 z 5

Moje první setkání s Vondruškovými historickými detektivkami poté, co mi je doporučovala spousta kamarádů..Nedivím se jim, že se snadno a rádi začetli, protože pan Vondruška dobře ví, jak na čtenáře :-) Vítaná změna oproti severským thrillerům a příjemný návrat do středověkých časů, jen ten konec byl po krásném rozpletení celého případu najednou zbytečně rychlý...

jaja1989
19.10.2015 3 z 5

no na to ze to je 20. dil tak nic moc

cérka
19.10.2015 4 z 5

Tak si pomalu začínám dělat obavy o rytíře a sloužící za dob Oldřicha z Chlumu. Trošku si připadám jako v Midsomeru, za chvilku budou všichni mrtví :-). Děj strašně komplikovaný, zamotaný a konec? nelze považovat za konec. Škoda, nicméně se moc těším na další pokračování :-).

gimli35
02.10.2015 4 z 5

Není pochyb, že pan Vondruška je mistrem svého žánru a historické detektivky opravdu umí a je radost je číst. Ovšem podobně jako Olomoucký bestiář u mne Zločin na Bezdězu vyvolává poněkud rozporuplné pocity. Na jednu stranu obdivuji to, že Vondruška do něho "nacpal" všechny postavy a pomocníky, kteří po boku Oldřicha z Chlumu za dvacet dílů Hříšných lidí Království českého prošli, perfektně vystihl zimní atmosféru a skvěle popsal i různé akční scény.
Na druhou stranu mne kromě mírné překombinovanosti děje (což je u Vondrušky celkem časté, takže už jsem si tak nějak zvykl) naprosto rozčaroval samotný konec knihy. Vondruška totiž asi pospíchal na další z mnoha svých besed se čtenáři a nechutně usekl úplný závěr. Už knihy Smrt ve Vratislavi a Ďáblův sluha byly trochu hrubě ukončeny, ale konec Zločinu na Bezdězu byl opravdu zločinně useknutý.
Každopádně doufám, že to není poslední díl řady Hříšní lidé Království českého, protože by byla opravdu škola, kdyby tato velkolepá sága končila tak pitomě.

renataab
18.09.2015 4 z 5

Mám moc ráda knížky od V.Vondrušky. Tento příběh mi přišel hodně překombinovaný. Škoda.

honza66
07.09.2015 3 z 5

Ač mám většinu produkce V. Vondrušky rád a jako oddechové čtení to patří na vrchol ve svém žánru, tak tato kniha se nepovedla. Nepřehledná a zmatená zápletka, občas nelogicky jednající postavy, ale hlavně vysloveně odfláknutý konec, kdy je rozřešení předchozích 280 stránek scuknuto do pár odstavců. Škoda.

Paulika
25.08.2015 2 z 5

Jedna z tech nepovedenejsich. Totalne prekombinovane a konec usekly. Zdalo se mi, ze je to az moc pritazene za vlasy. Predesla kniha "Dabluv sluha" je o nekolik trid vyse.

Dandulka
22.08.2015 5 z 5

Dvacátý díl o Oldřichovi z Chlumu se odehrává právě na jeho Bezdězu, kde jinde. Autor podle mne tento díl pojal maličko jako vzpomínkový, ale u dvacátého dílu se není co divit. Zajímavý a čtivý příběh, ve kterém "pátrají" i Oldřichovy a Ludmiliny děti- Oldřich a Ludmila.

TeaPeter
05.08.2015 4 z 5

Kniha je jako obvykle výborná, jen ten konec je takový useknutý. Škoda, že poslední kapitola není o dvě či tři stránky delší.