Vzpoura goliardů ekniha

Píše se rok 1261. Přemysl II. Otakar podpoří v boji o trůn římského krále proti Alfonsi Kastilskému jeho konkurenta Richarda Cornwalského a za to má slíben majestát, propůjčující mu rakouské a štýrské léno. Jenže v diplomacii není nic takové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Oldřich z Chlumu odjíždí s několika významnými velmoži do německých Cách s tajným posláním. Záhy po příjezdu je zavražděn císařův komoří a osobní přítel Richarda Cornwalského. Z vraždy jsou obviněni čeští šlechtici a uvězněni. Navíc dojde ve městě k nepokojům, v jejichž čele stojí žáci tamní katedrální školy, potulní vakanti zvaní goliardi. Vše zůstává na panoši Otovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350737/big_vzpoura-goliardu-7lc-350737.jpg 4.2295

Kniha Vzpoura goliardů

kokrokr

Další překombinovaná pohádka pro dospělé. Oto sebou snad nosí bankomat na stříbrňáky a že jich rozdal celé kopy, každá ženská v Cáchách mu pomáhá, přestože je obviněn z vraždy a nakonec mu pomáhá i místní rychtář. Diviš je také obviněn z vraždy a i on se s Otou volně pohybuje městem, aniž by je někdo zatkl. České poselstvo i s Oldřichem z Chlumu je pro změnu uvězněno a obviněno z další vraždy. Otovi a Divišovi jde na ruku obrovské množství šťastných náhod, jsou vždy tam, kde je třeba a nakonec chytí pachatele. Těch cizích pomocníků v nepřátelském prostředí je tolik, že jeden žasne. Já zase žasnu nad tím, kolik čtenářů to akceptuje a věří že jde o kvalitní krimipříběh. Tohle opravdu není detektivka, ale jen dobrodružný text, který je na hony daleko od reality a po přečtení už za týden nevíte o čem to bylo.

Lejdy

Pro mě jeden z lepších příběhů. Možná proto, že vyšetřovali prakticky jen Ota a Diviš. Byla to osvěžující změna, i když proti Oldřichovi fakt nic nemám.

vladislav6610
28.12.2021

I pomocníci královského prokurátora jsou dobrými vyšetřovateli.

PREBURDA
22.11.2021

Úžasný, napínavý příběh. O to zajímavější, že na celém pátrání se podíleli jak Ota, tak Diviš. A museli si při pátrání, opravdu dávat velký pozor, poněvadž léčka, byla na ně a celou českou družinu podle "upletena".
Ale nevyšlo to. :o)

Alma-Nacida
18.04.2021

Jako vždycky to byla čtivá kniha, bavilo mě to, ale hvězdy ubírám za neuvěřitelnou spletitost záhady, která ještě v závěru vygraduje tak,cze už mi to přišlo i k smíchu. Jinak jsou všechny postavy takové, jak je znám z předchozích knih, takže celkově je to takové fajn odpočinkové čtení.

Art82
22.11.2020

Další z povedených dílů této série. Prostě hezké čtení.

Standa24
18.06.2020

Příběh se mi líbil, jenom závěr byl moc překombinovaný.

Le Chat
07.06.2020

Další výborná detektivka od pana Vondrušky, kterou jsem si opravdu užila. :-) Už se těším na Dračí náhrdelník.