Tajemství abatyše z Assisi

Tajemství abatyše z Assisi https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236757/mid_tajemstvi-abatyse-z-assisi-Pzw-236757.jpg 4 547 79

Pouť ke svatému Jakubovi do Compostely patří k vrcholným projevům křesťanské zbožnosti. Oldřich z Chlumu má však svých starostí tolik, že na něco takového nikdy nepomyslel. Jenže král Přemysl II. Otakar je jiného názoru. Nařídí, aby jeho prokurátor byl členem družiny, která na zbožné pouti doprovodí královu tetu abatyši Anežku. A ještě rozmrzelejší je Oldřich ve chvíli, kdy se dozví, že společnici má Anežce dělat během cesty Světlana, dcera purkrabího Viléma z Landštejna. Ještě než překročí hranice království, dojde k první vraždě. V blízkosti poutníků se začínají pohybovat papežovi vyslanci, tajemní templáři i zvědové francouzského krále. A tehdy se Anežka Oldřichovi přizná, že k pouti ji nevedly jen zbožné úmysly. Před svou smrtí jí slovutná abatyše Klára z Assisi napsala o znepokojivém podezření. Návrat odmítá, a tak malá družina pokračuje v cestě za tajemstvím, jehož odhalení musí mnozí vykoupit svou krví.... celý text

MajkaCZ
27.01.2016 3 z 5

trochu jsem byla zklamaná, kniha se sice čte docela dobře, ale není nic moc. těch vražd je až příliš a dost se opakují. zkusím ještě nějakou jinou, snad bude lepší. M

MartinL
18.11.2015 2 z 5

Dle mého nejslabší díl série. Až příliš překombinované a nereálné - a věčný svůdník Ota už mi v tomto díle malinko lezl krkem. Tímto dílem dávám od Oldřicha z Chlumu ruce pryč a přecházím definitivně na Epopeje.

Jap
24.09.2015 3 z 5

To bylo ale vražd, ufff. Trochu jinej Vondruška, ale knížka se čte dobře.

Henriette
20.04.2015 4 z 5

Tento díl se mi opravdu hodně líbil. Snad proto, že to byla trochu taková "vyvražďovačka" po česku. :) Byl to zkrátka úplně jiný příběh, bylo tam celkem málo postav, u kterých bylo pravděpodobné, že vraždí a i když konec byl tak trochu jako od Dana Browna, celkový efekt byl skvělý.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Vondruška a jeho knihy prostě ÚŽASNÝÝÝÝÝÝ
Ikdyž musím dodat, že já bych s Anežkou neměla takovou trpělivost jako Oldřich, někdy jsem ji chtěla nakopat za to, jak se chová.

wooloong
05.04.2015 4 z 5

Tentokrát je všechno trochu jinak. Děj se odehrává "on the road", a to až do dalekého Španělska, počet vražd převyšuje Vondruškův statistický průměr a Ota svou "počestnost" neobětuje pro vyšetřování, ale pro záchranu budoucího šťastného manželství svého přítele.

Selinute
10.01.2015 3 z 5

Tento díl se mi zdál trochu slabší, překombinovaný a tak trochu řízlý Danem Brownem. Pobavila mě však skupinka urozených "panen" s ochráncem, učitelem a rytířem Otou ze Zástřizlí, pro kterého nakonec nebyla pouť tak nudná, jak se původně obával.

helenkan
28.12.2014 4 z 5

Dobrodružná,napínavá a posetá mrtvými je cesta do Compostely.A docela mě pobavily ctihodné panny.O kterých by se toho dalo říct dost,jen ne,,ctihodné panny". :)))

evafort
25.07.2014 4 z 5

Mám ráda všechny Vondruškovy knihy, ale tahle se mi líbila asi zatím nejméně. Proto jen 4 hvězdičky.

KikiZ
29.05.2014 5 z 5

Tak tenhle díl mám tedy opravdu v oblibě. Už jenom proto že se tentokrát vydáváme s Oldřichem a Otou na cesty, dokonce až do daleké Compostely. Mimochodem cestuje s nimi na zbožnou pouť s abatyší Anežkou i skupinka mladých urozených "panen". No, jestli v tomto panenském stavu dorazí až do Compostely když je s nimi v družině i panoš Ota je otázkou, že.

gimli35
27.05.2014 4 z 5

Oldřich z Chlumu tentokrát vyšetřuje mimo české království.

brabofka
16.05.2014 4 z 5

Zde se to trochu míchalo s Danem Brownem. A kde by byl Dan Brown bez Roberta Langdona? Asi stejně jako pan VOndruška bez Oldřicha z Chlumu.
I když posledni dobou trochu dojem z knih kazí to, že pan Vondruška není schopen si pamatovat koho kde zabil :-( Právě jsem dočetla Tajemství abatyše a nyní jsem se začetla do Králova dluhu. V tajemstí byl vyšehradský probošt Wilibald Odo zabit a v Králově dluhu už zase žije... zázrak? A to se ze začátku autor vrací právě k této knize a asi se spoléhá, že čtenář Tajemství abatyše asi nečetl. I se Světlanou z Landštejna je tam pár nesrovnalostí :-( škoda. Kdyby si dal více záležet na tom aby (když už knihy nejsou chronologicky za sebou ale přeskakuje z období do období) se mu příběhy shodovaly bylo by to příjemnější... Už jsem si zvykla, že v jednom příběhu je čerstvý vdovec a ve druhém je otec dvou dětí.... jen ty nepřesnosti....

Zdenda20
31.12.2013 5 z 5

Tato kniha je vánoční dárek a opět se mi líbila. Moc pěkně je napsán úvod, kde je vysvětlení oč kráčí a jaká je pointa o výkladu křestanské víry. Ale i v této knize není zločin touha po majetku, ale snaha o zachování pravdivosti evangelia. Je zde hezky zachycena postava Anežky Přemyslovny a její životní úděl. Moc pěkné pojednání o vztahu tehdejších lidí k víře. Postup vyšetřovatele Oldřicha, který po kouská rozplétá celý problém o důvodu spáchaných zločinů a Ota opět řeší nejen zločin, ale i krásu dívek v jeho blízkosti.
Opět klobouk dolů o vynalézavosti autora a zároveň poutavého příběhu. Doporučuji i dalším fandům historických románů a detektivních příběhů z minulosti.

bibi.r
14.12.2013 4 z 5

Na Vondruškových knihách se mi líbí, že panovníci jsou prostě tak lidští. Že by si někdo dovolil odporovat králově tetě Anežce Přemyslovně? Jistě, Oldřich z Chlumu určitě :).
A opět Ota, tentokrát v roli učitele lásky :D.

McGrinder
06.08.2013 4 z 5

Hm, pěkné počtení to bylo. Za tuhle detektivku by pana Vondrušku poplácala po rameni možná i Agatha Christie :)

Tiama
26.05.2013 2 z 5

Tentokrát se mi zdálo, že knížka má malý spád. Ne že by tam tedy bylo nějak míň mrtvých, to ani ne. Asi to bylo tím, že děj měl být rozložený na dlouhý časový úsek během pouti.

Dandulka
07.02.2013 5 z 5

Svatá Klára z Assisi a Oldřich z Chumu zase vyšetřuje. Moc pěkný příběh, ostatně jako vždy u tohoto autora :-)

Vojslava
07.08.2012 4 z 5

Je to sice trochu překombinované a moc náhod najednou, ale nicméně příjemné počtení...

vitavita
14.03.2012 3 z 5

Cesta do Compostely není procházkou růžovým sadem ...